Terezk-a

Přečtené 178Nejlepší medicína pro ženy
listopad - prosinec 2021
Nejlepší medicína pro ženy 2002, Nancy Lonsdorf


Jako v nebi, jenže jinak
září - říjen 2021
Jako v nebi, jenže jinak 2019, Aleš Palán


O zahradě
? - říjen 2021
O zahradě 2005, Pavel Čech

Klid Fantazie Pohlazení po duši Toto ve vás kniha vyvolá…


Anasta
? - září 2021
Anasta 2010, V. Megre (pseudonym)


Prostor lásky
? - září 2021
Prostor lásky 2002, V. Megre (pseudonym)


Zvonící cedry
? - srpen 2021
Zvonící cedry 2001, V. Megre (pseudonym)


Lovec draků
? - červen 2021
Lovec draků 2007, Khaled Hosseini


Houbařka
prosinec 2017 - květen 2021
Houbařka 2018, Viktorie Hanišová


Docela tiše
září 2011 - duben 2021
Docela tiše 2011, Michal Čagánek


Vrány
březen 2021 (22.-23.)
Vrány 2020, Petra Dvořáková

Krátká, ale velmi silná knížka, která ve mě zanechala mnoho pocitů. Příběh vykresluje drsné psycho, které se děje v jedné rodině se dvěma holčičkami. V rodině, kde panuje strach, nedůvěra, lži, obviňování, násilí, urážky ale i silná dětská láska, která je tak nevinná a slepá... Je mi koneckonců líto všech postav, každá s nich si nese svoje trauma, které si vybíjí na někom jiném, ale nakonec jen zjistíte, že všichni jsou uvnitř smutní a zranění...


Umění naslouchat
leden - únor 2021
Umění naslouchat 2018, Erich Fromm


Cesta nespoutané ženy
listopad 2020 - únor 2021
Cesta nespoutané ženy 2013, David Deida


Jáma
? - únor 2021
Jáma 2019, C. J. Tudor


100 perliček pro (ne)milovníky češtiny
leden - únor 2021
100 perliček pro (ne)milovníky češtiny 2020, Červená propiska

Fantastická kniha pro všechny věkové kategorie! Bavíme se nad ní celá rodina a vždy se najde nějaké slovo, nad kterým se všichni červenáme, jelikož zjistíme, že jsme ho celý život psali špatně. Knihu považuji za novodobý základ knihovny stejně jako pravidla českého pravopisu.


Mořské panny
prosinec 2020 - leden 2021
Mořské panny 2013, Doreen Virtue

Knihu jsem dostala darem a velmi jsem se na ní těšila. Kniha se zabývá nejenom tématikou mořských panen, ale také mořských delfínů, ztracené Atlantidy a bytostí z planety Sirius. Spisovatelka propojuje všechny témata hezky dohromady a na konci knihy předkládá zajímavé příběhy/sny/vize/naladění obyčejných lidí, kteří milují mořské panny a nebo jsou nějakým způsobem naladěni na život pod vodou. Knihu bych určitě doporučila.


Moudrosti a příběhy zenu
říjen 2020 - leden 2021
Moudrosti a příběhy zenu 2000, Marco Aldinger


Ticho promlouvá
? - prosinec 2020
Ticho promlouvá 2004, Eckhart Tolle


Zpěvy od Žluté řeky
? - listopad 2020
Zpěvy od Žluté řeky 1987, Jaromír Vochala


Kurandera
červen - červenec 2020
Kurandera 2012, Hernán Huarache Mamani

Nádherný příběh o síle, kterou mají ženy. Doporučuji knížku poslouchat jako audio (je nádherně namluvená).


Sen, který se naplnil
? - červenec 2020
Sen, který se naplnil 2019, Luca Di Fulvio

Nemám slov! Na tuto čtvrtou knihu od autora jsem čekala jak na boží smilování a opravdu nezklamala. Každá jeho kniha je naprostá fantazie a pohlazení po srdíčku.


Klíč k životu
duben - květen 2020
Klíč k životu 2011, Jack Canfield

Pokud jste odhodlaní s knihou doopravdy pracovat, zodpovědět si na všechny otázky, ke kterým vás autor vede, věřte, že vás tato kniha dokáže posunout a vy si díky ní hodně věcí uvědomíte. Autor vás pomalu a postupně vede k zodpovězení si zásadních otázek ve vašem životě a srovnání si priorit. Dává vám stručný návod, jak najít svoji životní cestu a cíl a uskutečnit ho.


Ženské rituály
? - květen 2020
Ženské rituály 2019, Barbora Zemanová

Kniha ženské rituály je zajímavá populárně naučná literatura, ve které si každá žena najde to svoje. Mě osobně nejvíce zaujala první část knihy, kde autorka popisuje ženské archetypy (archetyp Panny, Matky, Milenky, Vědmy a Královny) a poslední část knihy, ve které se autorka zabývá každodenními malými rituály (vědomě se pochválit, masáže, atd...). Samotný střed a hlavní podstata knihy (rituály) mě osobně nezaujala, ale to je tím, že se momentálně nenacházím v žádném období svého života, ke kterému se váže nějaký rituál (porod, rozchod, první menstruace, menopauza, atd...). Rituály jsou v knize hezky popsány s podrobným návodem jak je udělat. Řekla bych, že kniha je spíše takový popis/návod/instrukce/učebnice jak na rituály, takže pokud hledáte učebnici jak udělat nějaký rituál, tak tato kniha je ta správná. Pokud však hledáte knihu, ve které naleznete ženské příběhy, zkušenosti, moudra, atd... v tom případě si zakupte raději jinou knihu, jelikož kniha Ženské rituály je doopravdy jen jakousi učebnicí.


Síla přírodní fermentace - Jedinečná chuť a léčivá síla živých kultur
duben - květen 2020
Síla přírodní fermentace - Jedinečná chuť a léčivá síla živých kultur 2015, Sandor Ellix Katz

TOP kniha o fermentaci a kvašení vůbec. Pokud se někdo nemůže rozhodnout jakou knihu o kvašení či fermentaci si pořídit, rozhodně je to tato! V knize zkvasíte všechno. Od základního zelí s mrkví, přes octy a kombuchu až po piva,vína a jiné pokrmy.


Zen pro každého
duben - květen 2020
Zen pro každého 2014, Vlastimil Marek

Příjemná knížka o Zenu... Není to ani tak úplně o seznámení se se zenem. Není ani tak úplně o technikách. Není ani tak úplně o meditacích. Je prostá... Jednoduchá... Spíše je to takové přijemné čtení. Některé kapitoly jsou doopravdy velmi užitečné a silné. Jiné velmi nudné a téměř o ničem. Konečné zhodnocení: znám lepší knihy o zen budhismu


Mapa duše / Mapa života: Tak pravil Vladimír Kafka
? - březen 2020
Mapa duše / Mapa života: Tak pravil Vladimír Kafka 2019, Vladimír Kafka

Moc hezká kniha plná okouzlujících životních mouder, citátů a myšlenek. Knihu mohu jen a jen doporučit. Každý si v knize najde to své a sám pro sebe odpoví na mnoho otázek.


Pět jazyků lásky
? - březen 2020
Pět jazyků lásky 2002, Gary Chapman

Kniha mi pomohla lépe pochopit jazyky lásky ostatních, ale i ten svůj.


Jsem
leden - únor 2020
Jsem 1996, Marta Foučková

Doporučuji všem lidem, kteří jsou otevření těmto tématům (minulé životy a karma). Začátek knihy je lehce informativní a seznamujeme se o co vlastně jde. Celá kniha je vlastně sbírka těch nejzajímavějších případů lidí ze sezení, které autorka/terapeutka nasbírala a na kterých nám vysvětluje jak zákon vesmíru a karmy funguje. Kniha mě velmi obohatila a některé příběhu jsem opravdu fascinující. Nejzajímavější a pro mě nejdůležitější část knihy byla až druhá polovina, kdy se dostáváme k tématice prenatálního vývoje dítěte, porodu a prvních let života. Autorka zde popisuje, jak je tento čas nesmírně důležitý a jak nás právě činy, slova a skutky, které v této části života uděláme (jako těhotná matka) nebo zažijeme (jako nenarozený plod) poznamenají.


Ženy, které jedí ve svitu Luny
srpen - září 2019
Ženy, které jedí ve svitu Luny 2011, Anita Johnston


Jak získávat přátele a působit na lidi
červen - srpen 2019
Jak získávat přátele a působit na lidi 2002, Dale Carnegie


Pekařova dcera
? - květen 2019
Pekařova dcera 2015, Sarah McCoy

Dva provázané příběhy, jeden z minulosti, druhý ze součastnosti. Nečekala jsem od této knihy nic extra, vlastně jsem ani nevěděla o čem přesně kniha bude. Půjčila jsem si jí v knihovně, jelikož jsem zrovna neměla co číst a musím říci, že mě naprosto strhla! Krásný citlivý děj, ukázka lidskosti a nádherný konec kde do sebe vše zapadlo jako puzzle.


Sběratel motýlů
březen - duben 2019
Sběratel motýlů 2017, Dot Hutchison

Napětí, strach a občas až zvrácené věci. To všechno kniha obsahuje. Děj pěkně běží, bez žádných zbytečností. Tuto knihu budu mít ještě nějakou dobu v hlavě...


Manželé odvedle
březen 2019 (10.-20.)
Manželé odvedle 2017, Shari Lapena

Ze začátku knihy jsem si říkala, jestli se celý děj bude odehrávat pouze v domě... Nakonec se to asi po 1/3 knihy začalo trochu rozjíždět. Trocha napětí, otázky, nevyřešené odpovědi. Od půlky knihy už jsem začínala tušit jak to asi skončí (alespoň přibližně) a nemýlila jsem se. Knihu hodnotím středně. Je jako film, který vám stačí vidět jen jednou. Ani úžasná, ani špatná.


Čerstvé ovocné a zeleninové šťávy
? - leden 2019
Čerstvé ovocné a zeleninové šťávy 2008, Norman W. Walker

Top kniha co se týká informací o raw stravě, fungování lidského těla a významu a účinnosti ovoce a zeleniny pro lidský organismus.


Oceán v kapce rosy - zenové příběhy
listopad 2018 - leden 2019
Oceán v kapce rosy - zenové příběhy 2005, Henri Brunel

Krásní příběhy. Pro mě to byly pohádky na dobrou noc pro dospělé... :-)


Přechod čarodějů: zasvěcení ženy
? - říjen 2018
Přechod čarodějů: zasvěcení ženy 1999, Maryann Simko

Ze začátku mě kniha vůbec nebavila a ani v průběhu četní mě nějak extra neoslovila, ale jakmile jsem knihu dočetla, nemohla jsem na ní a příběh v ní přestat myslet a tak jsem jí znovu otevřela a začala číst odznova, avšak tentokrát už od první stránky s nepopsatelným zaujetím a touhou číst dál a dál. Kniha, která velmi ovlivnila můj pohled na svět, můj život, ženství, energii a práci s ní. V knize je veliká moudrost a klid.


Čakry - kompletní průvodce
leden - březen 2018
Čakry - kompletní průvodce 2014, Ambika Wauters

Nádherně zpracovaná a bohatě ilustrovaná kniha o čakrách. Je v ní jak mnoho informací o daných čakrách (každá je rozebraná zvlášť), tak i plno zajímavých zamyšlení, afirmací a návodů jak s danou čakrou pracovat, na co se u ní zaměřit a jak jí vyléčit/podpořit/aktivovat. A nádherné ilustrace!


1