Terezk-a

O zahraděO zahraděPavel Čech

Klid
Fantazie
Pohlazení po duši

Toto ve vás kniha vyvolá…

04.10.2021

VrányVrányPetra Dvořáková

Krátká, ale velmi silná knížka, která ve mě zanechala mnoho pocitů.
Příběh vykresluje drsné psycho, které se děje v jedné rodině se dvěma holčičkami. V rodině, kde panuje strach, nedůvěra, lži, obviňování, násilí, urážky ale i silná dětská láska, která je tak nevinná a slepá...
Je mi koneckonců líto všech postav, každá s nich si nese svoje trauma, které si vybíjí na někom jiném, ale nakonec jen zjistíte, že všichni jsou uvnitř smutní a zranění...

23.03.2021

100 perliček pro (ne)milovníky češtiny100 perliček pro (ne)milovníky češtiny Červená propiska

Fantastická kniha pro všechny věkové kategorie! Bavíme se nad ní celá rodina a vždy se najde nějaké slovo, nad kterým se všichni červenáme, jelikož zjistíme, že jsme ho celý život psali špatně.
Knihu považuji za novodobý základ knihovny stejně jako pravidla českého pravopisu.

02.02.2021

Mořské pannyMořské pannyDoreen Virtue

Knihu jsem dostala darem a velmi jsem se na ní těšila.
Kniha se zabývá nejenom tématikou mořských panen, ale také mořských delfínů, ztracené Atlantidy a bytostí z planety Sirius. Spisovatelka propojuje všechny témata hezky dohromady a na konci knihy předkládá zajímavé příběhy/sny/vize/naladění obyčejných lidí, kteří milují mořské panny a nebo jsou nějakým způsobem naladěni na život pod vodou.
Knihu bych určitě doporučila.

04.01.2021

KuranderaKuranderaHernán Huarache Mamani

Nádherný příběh o síle, kterou mají ženy.
Doporučuji knížku poslouchat jako audio (je nádherně namluvená).

30.07.2020

Sen, který se naplnilSen, který se naplnilLuca Di Fulvio

Nemám slov!
Na tuto čtvrtou knihu od autora jsem čekala jak na boží smilování a opravdu nezklamala.
Každá jeho kniha je naprostá fantazie a pohlazení po srdíčku.

30.07.2020

Čakry - kompletní průvodceČakry - kompletní průvodceAmbika Wauters

Nádherně zpracovaná a bohatě ilustrovaná kniha o čakrách.
Je v ní jak mnoho informací o daných čakrách (každá je rozebraná zvlášť), tak i plno zajímavých zamyšlení, afirmací a návodů jak s danou čakrou pracovat, na co se u ní zaměřit a jak jí vyléčit/podpořit/aktivovat.
A nádherné ilustrace!

27.05.2020

Přechod čarodějů: zasvěcení ženyPřechod čarodějů: zasvěcení ženyMaryann Simko

Ze začátku mě kniha vůbec nebavila a ani v průběhu četní mě nějak extra neoslovila, ale jakmile jsem knihu dočetla, nemohla jsem na ní a příběh v ní přestat myslet a tak jsem jí znovu otevřela a začala číst odznova, avšak tentokrát už od první stránky s nepopsatelným zaujetím a touhou číst dál a dál.
Kniha, která velmi ovlivnila můj pohled na svět, můj život, ženství, energii a práci s ní.
V knize je veliká moudrost a klid.

27.05.2020

Klíč k životuKlíč k životuJack Canfield

Pokud jste odhodlaní s knihou doopravdy pracovat, zodpovědět si na všechny otázky, ke kterým vás autor vede, věřte, že vás tato kniha dokáže posunout a vy si díky ní hodně věcí uvědomíte.
Autor vás pomalu a postupně vede k zodpovězení si zásadních otázek ve vašem životě a srovnání si priorit. Dává vám stručný návod, jak najít svoji životní cestu a cíl a uskutečnit ho.

Ženské rituályŽenské rituályBarbora Zemanová

Kniha ženské rituály je zajímavá populárně naučná literatura, ve které si každá žena najde to svoje.

Mě osobně nejvíce zaujala první část knihy, kde autorka popisuje ženské archetypy (archetyp Panny, Matky, Milenky, Vědmy a Královny) a poslední část knihy, ve které se autorka zabývá každodenními malými rituály (vědomě se pochválit, masáže, atd...).

Samotný střed a hlavní podstata knihy (rituály) mě osobně nezaujala, ale to je tím, že se momentálně nenacházím v žádném období svého života, ke kterému se váže nějaký rituál (porod, rozchod, první menstruace, menopauza, atd...). Rituály jsou v knize hezky popsány s podrobným návodem jak je udělat.

Řekla bych, že kniha je spíše takový popis/návod/instrukce/učebnice jak na rituály, takže pokud hledáte učebnici jak udělat nějaký rituál, tak tato kniha je ta správná. Pokud však hledáte knihu, ve které naleznete ženské příběhy, zkušenosti, moudra, atd... v tom případě si zakupte raději jinou knihu, jelikož kniha Ženské rituály je doopravdy jen jakousi učebnicí.

27.05.2020

Síla přírodní fermentace - Jedinečná chuť a léčivá síla živých kulturSíla přírodní fermentace - Jedinečná chuť a léčivá síla živých kulturSandor Ellix Katz

TOP kniha o fermentaci a kvašení vůbec.
Pokud se někdo nemůže rozhodnout jakou knihu o kvašení či fermentaci si pořídit, rozhodně je to tato!
V knize zkvasíte všechno. Od základního zelí s mrkví, přes octy a kombuchu až po piva,vína a jiné pokrmy.

12.05.2020

Zen pro každéhoZen pro každéhoVlastimil Marek

Příjemná knížka o Zenu...
Není to ani tak úplně o seznámení se se zenem.
Není ani tak úplně o technikách.
Není ani tak úplně o meditacích.
Je prostá...
Jednoduchá...

Spíše je to takové přijemné čtení. Některé kapitoly jsou doopravdy velmi užitečné a silné. Jiné velmi nudné a téměř o ničem.

Konečné zhodnocení: znám lepší knihy o zen budhismu

12.05.2020

Mapa duše / Mapa života: Tak pravil Vladimír KafkaMapa duše / Mapa života: Tak pravil Vladimír KafkaVladimír Kafka

Moc hezká kniha plná okouzlujících životních mouder, citátů a myšlenek. Knihu mohu jen a jen doporučit. Každý si v knize najde to své a sám pro sebe odpoví na mnoho otázek.

10.03.2020

Pět jazyků láskyPět jazyků láskyGary Chapman

Kniha mi pomohla lépe pochopit jazyky lásky ostatních, ale i ten svůj.

10.03.2020

JsemJsemMarta Foučková

Doporučuji všem lidem, kteří jsou otevření těmto tématům (minulé životy a karma).

Začátek knihy je lehce informativní a seznamujeme se o co vlastně jde. Celá kniha je vlastně sbírka těch nejzajímavějších případů lidí ze sezení, které autorka/terapeutka nasbírala a na kterých nám vysvětluje jak zákon vesmíru a karmy funguje. Kniha mě velmi obohatila a některé příběhu jsem opravdu fascinující.

Nejzajímavější a pro mě nejdůležitější část knihy byla až druhá polovina, kdy se dostáváme k tématice prenatálního vývoje dítěte, porodu a prvních let života. Autorka zde popisuje, jak je tento čas nesmírně důležitý a jak nás právě činy, slova a skutky, které v této části života uděláme (jako těhotná matka) nebo zažijeme (jako nenarozený plod) poznamenají.

19.02.2020

Pekařova dceraPekařova dceraSarah McCoy

Dva provázané příběhy, jeden z minulosti, druhý ze součastnosti. Nečekala jsem od této knihy nic extra, vlastně jsem ani nevěděla o čem přesně kniha bude. Půjčila jsem si jí v knihovně, jelikož jsem zrovna neměla co číst a musím říci, že mě naprosto strhla!
Krásný citlivý děj, ukázka lidskosti a nádherný konec kde do sebe vše zapadlo jako puzzle.

12.05.2019

Sběratel motýlůSběratel motýlůDot Hutchison

Napětí, strach a občas až zvrácené věci. To všechno kniha obsahuje.
Děj pěkně běží, bez žádných zbytečností.
Tuto knihu budu mít ještě nějakou dobu v hlavě...

03.04.2019

Manželé odvedleManželé odvedleShari Lapena

Ze začátku knihy jsem si říkala, jestli se celý děj bude odehrávat pouze v domě... Nakonec se to asi po 1/3 knihy začalo trochu rozjíždět. Trocha napětí, otázky, nevyřešené odpovědi. Od půlky knihy už jsem začínala tušit jak to asi skončí (alespoň přibližně) a nemýlila jsem se.
Knihu hodnotím středně.
Je jako film, který vám stačí vidět jen jednou. Ani úžasná, ani špatná.

27.03.2019

Čerstvé ovocné a zeleninové šťávyČerstvé ovocné a zeleninové šťávyNorman W. Walker

Top kniha co se týká informací o raw stravě, fungování lidského těla a významu a účinnosti ovoce a zeleniny pro lidský organismus.

01.01.2019

Oceán v kapce rosy - zenové příběhyOceán v kapce rosy - zenové příběhyHenri Brunel

Krásní příběhy.
Pro mě to byly pohádky na dobrou noc pro dospělé... :-)

01.01.2019

Báječná léta pod psaBáječná léta pod psaMichal Viewegh

pěkná povinná četba :)

11.11.2017

Farma zvířatFarma zvířatG. Orwell (pseudonym)

Mě se kniha moc líbila.
Komunismus vysvětlen na zvířatech. Líbilo se mi že jsem si v knize prošla celým vývojem tohoto politického směru a tím jsem ho i lépe pochopila.

Dobře že je tato kniha zařazena do povinné četby.

01.08.2017

Roky pod psaRoky pod psaMarkus Zusak

Knížka mě moc nezaujala.
Libili se mi některé části a u jiných jsem se zase nudila.
Vadilo mi že některé kapitoly končily větami typu: v příštích kapitolách se nic moc dít nebude, jelikož můj život je nezajímavý...

Tak pak jsem si teda říkala, proč tu knihu vůbec čtu?

21.07.2017

Kniha o kávěKniha o kávěPetra Veselá

Skvělá knížka o kávě, která vás seznámí se základy.
Knihu velmi doporučuji začínajícím baristům, jelikož je v knize krásně vysvětlený chod celého kavárenského kávovaru + tipy na čištěná a správné nastavení.

16.07.2017

Will Grayson, Will GraysonWill Grayson, Will GraysonJohn Green

Radši se ani nebudu vyjadřovat.
Tato kniha byl podle mě omyl Johna Greena...

Můj názor

13.07.2017

Odvrácená tvář láskyOdvrácená tvář láskyColleen Hoover

Knížka je velmi čtivá, příběh je zajímavý a celkem rychle se vyvíjí.
Ke konci knihy už jsem se nemohla odtrhnout, prostě jsem potřebovala vědět, jak to dopadne!

13.07.2017

Muž, který chtěl být šťastnýMuž, který chtěl být šťastnýLaurent Gounelle

Knížka se mi moc líbila. Příběh se četl skoro sám a já jsem si mnoho věcí uvědomila.
Doporučuji.

30.06.2017

Tři přáníTři přáníLiane Moriarty

Ze začátku mě kniha moc bavila, děj vypadal, že se mám opět těšit na napětí a příběh plný překvapení. Bohužel ničeho takového jsem se nedočkala.
Tři přání je pěkný příběh, ale chyběla mi v něm ta autorčina jiskra a složitá zápletka.

22.06.2017

Poslední hraPoslední hraFederico Axat

V této knize jsem se motala jako v bludišti.
Ze začátku jsem se ztrácela a celý děj se mi zdál nesrozumitelný a dost uspěchaný.
Ke konci mě nakonec kniha oslovila, děj dostal konečně nějaký pořádný řád a já se každou stránkou blíže ke konci těšila na rozluštění hádanky.

Nakonec nelituji, že jsem u knihy vydržela a dočetla jí. Zpětně jí hodnotím jako velmi promyšlenou.

06.06.2017

Dítě, které v noci našlo slunceDítě, které v noci našlo slunceLuca Di Fulvio

Můj nejmilejší autor historických románů opět nezklamal.
Tak krásný příběh!
V knize je plno zajímavých myšlenek, mouder, lásky, citu a lidskosti.
Najdeme v ní ale také nezabarvený popis věcí, které jsou pro tehdejší dobu králů naprosto přirozené, kruté a děsivé.

Luca Di Fulvio vás dokáže přimět na chvilku se zastavit a ponořit se do fantastického děje plného citů a odhodlání.

03.04.2017