Kurandera

Kantu je mladá, krásná a cílevědomá dívka se spoustou zájmů. Žije v Cuzcu, peruánském městě, které bylo kdysi metropolí inckého království. O dávné andské tradice, učení Pachamamy a schopnosti kuranderů - přírodních léčitelů a šamanů v jedné osobě - se nikdy nezajímala. Nečekaná událost však převrátí její život vzhůru nohama a Kantu je vystavena střetu s realitou, která je pro ni nepochopitelná. Když překoná svůj odmítavý postoj a strach z nových obzorů, začne se s pomocí kuranderů seznamovat s hlubokým dávným učením a vydá se na cestu, jež ji zavede až k objevení obrovské vnitřní energie. Její životní příběh, který je příběhem lásky, zklamání, každodenních starostí i velkých snů, si získá vaše srdce. Ukazuje, že je možné nalézt ve svém nitru dostatek síly, odvahy a vůle k tomu, aby člověk ovlivnil svůj osud a proměnil každou bolest, osamělost a smutek v radost, přátelství a pocit naplnění. Učí nás, že je třeba rozbít klece, které nás vězní, naučit se létat a znovu nalézt ztracenou harmonii....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/124542/kurandera-124542.jpg 4192
Vydáno, Motto

La profezia della curandera, 2011

Kniha Kurandera

Lenka0805
25. listopadu

Velmi silný duchovní příběh. Doporučila mi jí kamarádka v době, kdy jsem neměla jako žena své dobré období po komplikovaném rozchodu a musím říct, že opravdu příběh pohladí po duši, ale nejenom to, ale opravdu vás donutí přemýšlet a pochopit svoje tělo a myšlenky. Určitě všem ženám doporučuji.

Siegrid

Duchovní román, Kantu, která chce lásku Juana. Naučí se v sobě najít "ženskou neobyčejnou energii" a stane se Kuranderou. Je schopna do světa vnést rovnováhu a mír. Přes obtížné zkoušky obstojí (had, jeskyně, cvičení, meditace). Knihu napsal muž, který si troufá psát o ženě :-)! Rád by nám předal poselství. Některé popisování a emoce ženy jsou takové bez příkras. Možná je to ale také místem a životem v jižní Americe a v chudších částech. Nicméně myšlenku, kterou nám chtěl autor předat, předal.

Terezk-a

Nádherný příběh o síle, kterou mají ženy.
Doporučuji knížku poslouchat jako audio (je nádherně namluvená).

LuciePa522

Zajímavá knížka..

dendishek

Kniha má samozřejmě jen úzký okruh čtenářů, kteří s ní souzní a chápou všechny pojaté aspekty života, vztah žena-muž, žena jako "bohyně", ztracené a nalezené schopnosti, a další moudra a učení zmíněné v příběhu. Někdo se s tím ztotožní, jiný zavrhne. Já si vybírám tu střední evropskou cestičku. Líbí se mi tento náhled na život, souznění s přírodou, magické tajemno, umění prožívat život bez moderních technologií, apod. Je to jiné, a co je jiné, někdy dost vábí :-)

Viki98
04. únoraodpad!

Knihu pohladí po duši . Jde především o duchovní život. Pochopení života z jiné strany , než známe. Je důležité vážit si sebe sama , přírody , a bytostí která se k nám chovají slušně. Jde oto vážit si věcí, které člověk má. A dedychtit , po tom co má ten druhý..... Doporučuji !!!????

YenMaja

Dechberoucí příběh, sympatická hlavní hrdinka i jiné neméně důležité postavy. Četla jsem dříve než Hadí ženu a jsem za to ráda.
Spoiler: Zkoušky a testy, které musí Kantu podstoupit, aby se stala ženou s velkým Ž, jsou zajímavější a kniha nemá tak rychlý spád jako Hadí žena, kde se půlka knihy věnuje nepříjemnému rozvodu. Také si dala více práce s přesvědčením Kurandera, aby ji učil. Jediné, co mi v knize překáželo, bylo, jak se Kantu kvůli "muži svého života" až příliš ponižuje a podceňuje. Knihu doporučuji všemi deseti a určitě se k ní vrátím.

Herolu
14.11.2019

Kniha velmi zajímavá, o vnitřní čarovné moci žen a síle jejich sexuality. Ale co se týká příběhu, více mě bavila kniha Kdybych tě nepotkal... od V.Beso, která je na podobné téma, ale víc mě strhnul příbeh hlavní hrdinky a taky příjemné erotické pasáže.

Húrinovy děti
Húrinovy děti