Kurandera

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Kantu je mladá, krásná a cílevědomá dívka se spoustou zájmů. Žije v Cuzcu, peruánském městě, které bylo kdysi metropolí inckého království. O dávné andské tradice, učení Pachamamy a schopnosti kuranderů - přírodních léčitelů a šamanů v jedné osobě - se nikdy nezajímala. Nečekaná událost však převrátí její život vzhůru nohama a Kantu je vystavena střetu s realitou, která je pro ni nepochopitelná. Když překoná svůj odmítavý postoj a strach z nových obzorů, začne se s pomocí kuranderů seznamovat s hlubokým dávným učením a vydá se na cestu, jež ji zavede až k objevení obrovské vnitřní energie. Její životní příběh, který je příběhem lásky, zklamání, každodenních starostí i velkých snů, si získá vaše srdce. Ukazuje, že je možné nalézt ve svém nitru dostatek síly, odvahy a vůle k tomu, aby člověk ovlivnil svůj osud a proměnil každou bolest, osamělost a smutek v radost, přátelství a pocit naplnění. Učí nás, že je třeba rozbít klece, které nás vězní, naučit se létat a znovu nalézt ztracenou harmonii....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/124542/kurandera-124542.jpg 4192
Žánr
Literatura světová, Romány
Vydáno, Motto
Orig. název

La profezia della curandera, 2011

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (60)

Kniha Kurandera

Přidat komentář
Lenka0805
25. listopadu

Velmi silný duchovní příběh. Doporučila mi jí kamarádka v době, kdy jsem neměla jako žena své dobré období po komplikovaném rozchodu a musím říct, že opravdu příběh pohladí po duši, ale nejenom to, ale opravdu vás donutí přemýšlet a pochopit svoje tělo a myšlenky. Určitě všem ženám doporučuji.

Siegrid
30. září

Duchovní román, Kantu, která chce lásku Juana. Naučí se v sobě najít "ženskou neobyčejnou energii" a stane se Kuranderou. Je schopna do světa vnést rovnováhu a mír. Přes obtížné zkoušky obstojí (had, jeskyně, cvičení, meditace). Knihu napsal muž, který si troufá psát o ženě :-)! Rád by nám předal poselství. Některé popisování a emoce ženy jsou takové bez příkras. Možná je to ale také místem a životem v jižní Americe a v chudších částech. Nicméně myšlenku, kterou nám chtěl autor předat, předal.


Terezk-a
30. července

Nádherný příběh o síle, kterou mají ženy.
Doporučuji knížku poslouchat jako audio (je nádherně namluvená).

LuciePa522
21. července

Zajímavá knížka..

dendishek
21. dubna

Kniha má samozřejmě jen úzký okruh čtenářů, kteří s ní souzní a chápou všechny pojaté aspekty života, vztah žena-muž, žena jako "bohyně", ztracené a nalezené schopnosti, a další moudra a učení zmíněné v příběhu. Někdo se s tím ztotožní, jiný zavrhne. Já si vybírám tu střední evropskou cestičku. Líbí se mi tento náhled na život, souznění s přírodou, magické tajemno, umění prožívat život bez moderních technologií, apod. Je to jiné, a co je jiné, někdy dost vábí :-)

Viki98
04. únoraodpad!

Knihu pohladí po duši . Jde především o duchovní život. Pochopení života z jiné strany , než známe. Je důležité vážit si sebe sama , přírody , a bytostí která se k nám chovají slušně. Jde oto vážit si věcí, které člověk má. A dedychtit , po tom co má ten druhý..... Doporučuji !!!????

YenMaja
28. ledna

Dechberoucí příběh, sympatická hlavní hrdinka i jiné neméně důležité postavy. Četla jsem dříve než Hadí ženu a jsem za to ráda.
Spoiler: Zkoušky a testy, které musí Kantu podstoupit, aby se stala ženou s velkým Ž, jsou zajímavější a kniha nemá tak rychlý spád jako Hadí žena, kde se půlka knihy věnuje nepříjemnému rozvodu. Také si dala více práce s přesvědčením Kurandera, aby ji učil. Jediné, co mi v knize překáželo, bylo, jak se Kantu kvůli "muži svého života" až příliš ponižuje a podceňuje. Knihu doporučuji všemi deseti a určitě se k ní vrátím.

Herolu
14.11.2019

Kniha velmi zajímavá, o vnitřní čarovné moci žen a síle jejich sexuality. Ale co se týká příběhu, více mě bavila kniha Kdybych tě nepotkal... od V.Beso, která je na podobné téma, ale víc mě strhnul příbeh hlavní hrdinky a taky příjemné erotické pasáže.

1

Doporučujeme

Húrinovy děti
Húrinovy děti
Zeď vzpomínek
Zeď vzpomínek
Nový měsíc
Nový měsíc
Mechanický anděl
Mechanický anděl