Kurandera

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Kantu je mladá, krásná a cílevědomá dívka se spoustou zájmů. Žije v Cuzcu, peruánském městě, které bylo kdysi metropolí inckého království. O dávné andské tradice, učení Pachamamy a schopnosti kuranderů - přírodních léčitelů a šamanů v jedné osobě - se nikdy nezajímala. Nečekaná událost však převrátí její život vzhůru nohama a Kantu je vystavena střetu s realitou, která je pro ni nepochopitelná. Když překoná svůj odmítavý postoj a strach z nových obzorů, začne se s pomocí kuranderů seznamovat s hlubokým dávným učením a vydá se na cestu, jež ji zavede až k objevení obrovské vnitřní energie. Její životní příběh, který je příběhem lásky, zklamání, každodenních starostí i velkých snů, si získá vaše srdce. Ukazuje, že je možné nalézt ve svém nitru dostatek síly, odvahy a vůle k tomu, aby člověk ovlivnil svůj osud a proměnil každou bolest, osamělost a smutek v radost, přátelství a pocit naplnění. Učí nás, že je třeba rozbít klece, které nás vězní, naučit se létat a znovu nalézt ztracenou harmonii....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/124542/big_kurandera-K8R-124542.png 4260
Žánr:
Romány, Pro ženy, Duchovní literatura

Vydáno: , Motto
Originální název:

La profezia della curandera, 2011


více info...
Nahrávám...

Komentáře (74)

Kniha Kurandera

Karmína
08. dubna

Velmi zajímavá kniha, která na mě roky čekala v knihovně. Chvílemi si mě volala a chvílemi ještě nebyl čas. Měla jsem problém jí dočíst, protože mě Kantu většinu knihy štvala. Je tam mnoho zajímavých míst, mnoho pochopení a souvislostí, ale pořád jsem nechápala, proč celou svou cestu podstupuje kvůli někomu takovému, jako je Juan. Posledních pár desítek stran mě chytlo, trénink s Condorim by tedy mohl být podrobnější, jistě by to bylo zajímavé. Ale to, co nakonec vytvořila s Juanem, mě překvapilo. Chápu tu transformaci, změnilo ho to. Našla jsem si v tom mnoho a Kantu jako Kurandera se svým vnímáním už byla úžasná.
Každý si z toho vyzobeme to svoje, záleží, přes jaké filtry se na to díváme. Rozhodně na konci hodnotím jinak, než kdybych nedočetla. To pochopení s přesahem, proč kvůli takovému muži vše podstupuje, přišlo skutečně až na konci.

Inugoya
03. dubna

(+ SPOILER) Kurandera... moudrá a mystická žena s léčitelskými schopnostmi, pro které postoupila dlouhý a náročný výcvik... a to jen proto, aby k sobě konečně uvázala toxickýho chlapa, který se k ní celou dobu chová jako k onuci.

Ano, ženství je v současné době v krizi. Žádná z nás neví, co to vlastně znamená, být ženou (a mnohdy to ani nevědí ty, které tvrdí, že to vědí). Co víme, je to, že jsme dlouhodobě vyčerpané a obecně nespokojené ve vztazích i v životě.
A tak hledáme, jestli by to nešlo i jinak. Chodíme na ženské kruhy, oblékáme sukně a blbneme s bohyňováním, a to všechno v iluzorní touze, že díky tomu konečně skončíme v dokonalém partnerství s vědomým mužem.

Kantu, hlavní hrdinka knihy, má na rozdíl od průměrné Evropanky velké štěstí: žije tam, kde se vyskytuje mnoho moudrých lidí, propojených s tajným věděním a samotnou přírodou.
A tak, když se zamiluje do grázla, který ji jenom využívá, rozhodne se s jejich pomocí podstoupit tvrdý trénink, aby ho konečně dostala.

Takže vstoupí do učení k moudrému muži Condorimu (asi jediná sympatická postava v celé knize) a moudré ženě Maru (další členka sesterství "učím-se-tajnou-nauku-abych-získala-vztah-s-hajzlíkem").
A protože je krásná a dobře rostlá (potřebujeme to připomínat asi tak v každé druhé větě) a plná energie, tak nakonec překoná všechny zkoušky, a poté, co se znova (!) vyspí se svým celoživotním proutníkem, tak konečně (!) zjišťuje, co už víme celou dobu: že on ji má jen jako hračku.
Takže se s ním pro jistotu vyspí ještě jednou, napumpuje do něj Kundalini a on díky tomu pochopí, co je láska a od té chvíle ji uhání až do skonání světa.
Happy end.

Přemýšlím, co o knize vlastně vůbec napsat. Otevřela jsem ji, protože se otázkou svého ženství zabývám, a byla hojně doporučována. Bohužel styl psaní je podivný, hlavní hrdinka na zabití a prvních dvě stě stran naprosto zbytečných, a to včetně řídkých rad na cestě k opravdovému ženství (ano, díky, jedu hned příštím vlakem do And a budu sahat na hady, abych se osvítila).

Potom následuje i konkrétní popis několika technik (těžko říct, jestli jsou k něčemu, nemohu posoudit) a ultra trapný konec, který jsem uvedla výše.

Jedna hvězda je za téma, druhá za občasnou moudrost či zajímavou myšlenku a třetí za Condoriho.

Čtivo lze doporučit asi jenom ženám, které si na této tematice ulítávají.
Nudit to bude ty, které mají rády dobrý milostný román.
A pro ty, které se zabývají otázkou svého ženství, to není příliš užitečná kniha a měly by se poohlédnout jinde.


Karmína
28. března

(+ SPOILER) "Jak se mám naučit být opravdovou ženou?"

"Nejdřív je potřeba, abys poznala dobře samu sebe a přijala se takovou, jaká jsi. Musíš být jen ty, ty sama a nikdo jiný. Často utváříme vlastní život skrze identitu jiných lidí a snažíme se fungovat podle modelů, které nám někdo podsouvá zvenčí. Pravděpodobně tě hodně ovlivnila tvoje matka a jejím prostřednictvím tvá babička, teta, přítelkyně nebo jiné ženy z tvého okolí. Jsou to kousky, ze kterých sis utkala jakousi pokrývku. Ta tě měla uchránit před ostatními, ale kvůli ní nejsi šťastná. Opravdová žena zjistí, kdo skutečně je, a pak kráčí zcela vědomě svou vlastní cestou."

Karmína
21. března

(+ SPOILER) Kdo jsem?
Jaký je můj úkol tady na zemi?
Mám jasnou představu o tom, co chci od svého života?
Jsem šťastná taková, jaká jsem nebo jen věřím, že tomu tak je?
Jsem taková, jaká chci být nebo taková, jakou mě chtějí mít ostatní?
Znám veškerý potenciál svého já?
Jaké jsou mé ideály?

Vrbická1999
19. ledna

Tato kniha obsahuje myšlenky, které jsem si zaznačila a určitě se k nim budu v budoucnu vracet. Hvězdičku snižuji za styl psaní, který mě místy až rozčiloval. Bohužel jsem měla pocit, jako když autor vůbec neumí psát. Každopádně jsem opravdu ráda, že jsem knihu četla, opravdu hodně mi dala.

tinka1974
16.09.2022

Zajímavý příběh na cestě hledání svého pravého já, síly, odvahy a lásky. Je to spíš červená knihovna s přesahem. Ale rozhodně za přečtení stojí

Kackac77
03.04.2022

Příběh dívky Kantu o jejím duchovní cestě. V knížce jsem našla spoustu inspirativních myšlenek, uvědomila jsem si, nebo spíš vzpomněla, že my ženy svou sílu nevnímáme nebo o ní nevíme nebo v ni nevěříme. Co mi tam ale chybělo je asi nějaký návod na to uvědomění. Protože ten co v příběhu je, je pro normální ženu dost neuchopitelný. Každopádně, docela hezký střípek do skládačky...

Lou_lapp
03.11.2021

Kniha mi vzala dech a otevřela oči. Mohu ji číst několikrát a asi se ji nikdy nenabažím. Při čtení jsem se smála a i brečela. Rozhodně přečtěte.

1