Kurandera

Kantu je mladá, krásná a cílevědomá dívka se spoustou zájmů. Žije v Cuzcu, peruánském městě, které bylo kdysi metropolí inckého království. O dávné andské tradice, učení Pachamamy a schopnosti kuranderů - přírodních léčitelů a šamanů v jedné osobě - se nikdy nezajímala. Nečekaná událost však převrátí její život vzhůru nohama a Kantu je vystavena střetu s realitou, která je pro ni nepochopitelná. Když překoná svůj odmítavý postoj a strach z nových obzorů, začne se s pomocí kuranderů seznamovat s hlubokým dávným učením a vydá se na cestu, jež ji zavede až k objevení obrovské vnitřní energie. Její životní příběh, který je příběhem lásky, zklamání, každodenních starostí i velkých snů, si získá vaše srdce. Ukazuje, že je možné nalézt ve svém nitru dostatek síly, odvahy a vůle k tomu, aby člověk ovlivnil svůj osud a proměnil každou bolest, osamělost a smutek v radost, přátelství a pocit naplnění. Učí nás, že je třeba rozbít klece, které nás vězní, naučit se létat a znovu nalézt ztracenou harmonii....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/124542/kurandera-124542.jpg 4138

La profezia della curandera (2011)

Vydáno:, Motto

vlkcz
23.11.2018

Těžko mi, jako muži, hodnotit. Oceňuji, že nejde jen o příběh, ale také o návod k cestě. I když bez učitele je to celé asi stejně k ničemu. Že když má člověk pořádný důvod, dokáže cokoliv. I když ten uváděný mi přijde hodně laciný (stejná výhrada jako u Coelhova "U řeky Piedra jsem usedla a plakala"). Ale na druhou stranu, nikde není psáno, že člověk následuje svůj osud jen kvůli vznešeným cílům.
Celé je to ale napsané tak nějak divně. V komentářích níže několikrát zmiňované Zasvěcení také není úplná beletrie, ale přeci jen je vícevrstvé a nejméně o jednu třídu výš.
Navíc mám pocit, že dnes už nejde o to, být 100% ženou či mužem, ale každé pohlaví by v sobě mělo objevit svůj doplněk z opačného. Ženy jsou v tomhle dál, bohužel většinou objevují jen zmrzačené mužství, které vidí kolem sebe. No a muži s objevováním svého vnitřního ženství jsou "tabula rasa".
V tomto případě jde, pro mě, jen o málo lepší průměr.

_Peprmintka_
05.06.2018

Tahle kniha je příšerná, ale opravdu příšerná ptákovina. Na začátku jsem nabyla dojmu, že autor prostě neumí psát. Neumí. Vynechává důležité pasáže a píše neskutečně stroze a uskákaně, jen aby se dostal ke své myšlence, kterou rozfrcává do 300 stran. Romantická zápletka na úrovni venezuelských telenovel, Kantu je tak příšerně natvrdlá a hloupá, že mi spadla čelist když mi došlo, že je to už dospělá vysokoškolačka. I dnešní puberťačky mají více rozumu.
Ezoterické čtivo je fakt mimo můj vkus, čekala jsem alespoň ale nějaký flák podnětných pozitivních myšlenek. Bohužel, dočkala jsem se jen donekonečně omílaní toho, že žena je milující, cítící, božská studnice lásky a muž je prostě (dosaďte libovolné hanlivé slovo). Chápu, že dnešní ženy potřebují si samy sebe vážit, potřebují si uvědomit svou ženskost a sílu. Ale dojít k tomu ponížením muže... nevnímám muže jako destruktivní, necitlivé, hloupé a čiště pudové a kategorizování pohlaví kterého se tahle kniha dopustila mě i jako ženu uráží. Kniha je plná rozumů o lásce, ale ve výsledku říká jen, že muž nikdy nebude schopen být jako žena a žena ho musí vést, protože muž toho sám není schopný. Co prosím? Klíček k lásce rozhodně není jen uctívání ženství, jak tahle kniha hlásá. Neubližují jen muži a nemilují jen ženy.
Také se mi velmi nelíbí myšlenka, že žena se svou energií získá jakéhokoli muže, jako by to snad ani nebyly svobodné bytosti se svou vůlí. Nelíbí se mi myšlenka ani taková, že si žena podmaní muže, který ji nemiluje. Nelíbí se mi myšlenka, že prostě dostanu vše co chci, když o to budu usilovat. Někdy je moudré nechat jít. Tohle má velmi daleko podle mě i k ezoterice a spiritualitě a nezdravě se blíží k naivitě a fanatickému feminismu. Až sama nechápu, že tohle napsal muž. Dle mého názoru autor buď velmi nerozumí ženám, nebo mužům. Vyberte si.

Martina1725
05.06.2018

Zajímavá

HannyC
03.10.2017

Kniha rádoby psaná obyčejným jazykem pro obyčejné ženy. Obsahu však NEUVĚŘÍTE. Autor se snaží o "beletrii", ale chybí mu PŘIROZENOST. Román je velmi povrchní. Příběh postrádá POTŘEBNOU EMOCIONÁLNÍ hloubku. Mezi řádky je prostě prázdno. Pokud chcete plně obsáhnout téma "hada v nás" sáhněte raději po E. Haich.

Wikira
21.08.2017

Nejdříve mě nebavila prvoplánová milostná zápletka a nakonec to bylo jediné, co mě přimělo knihu dočíst. Chtěla jsem vědět, jak to dopadne :-) Jinak kniha nezanechala žádný hluboký dojem.

lenkavildomcova
19.08.2017

Já teda nevím co je na té knize tak skvělého, že má tak vysoké hodnocení. Pro mě, ač miluji indiánské souznění s přírodou, věřím, že energie, která se do vesmíru vysílá, se nám zase vrací, byla kniha k nedočtení. Naivní, nudné. Jako pro první stupeň základní školy. Skončila jsem asi na 230 stránce a nemám potřebu číst dále. Jsou mnohem lepší knihy s touto tématikou.

Jaruce
30.07.2017

Zajímavá kniha , tuto knihu by si měl každý přečíst, už jenom to, že tuto knihu čteme, určitě nemyslíme jen samy na sebe. Je to příběh o tom co všechno je je žena schopna udělat i obětovat pro lásku k muži.

druzickaster
17.05.2017

Relaxační příběh z oblasti Peru o vítězství dobra nad zlem. Nenechme se ovšem zmást klišé jihoamerických telenovel. Na pozadí tohoto příběhu mladé ženy Kantu jsou zajímavé filozofické úvahy a postřehy autora. Úvahy o smyslu a existenci života, dobra a zla, spravedlnosti atd.

Scheila
24.03.2017

Knihu jsem ani nedocetla.... opravdu velké zklamání

Alseri
05.03.2017

Asi mám dar oddeliť podstatné od nepodstatného, a tak mi táto kniha dala maximum. V praxi to vyzerá tak, že kniha ktorú mi dobrovoľne-nasilu strčila do ruky kamarátka, mi pomohla preklenúť sa cez veľmi ťažké obdobie a opäť nájsť samu seba. Pomenovala veci pravými menami, pričom mi darovala veľa vyrovnanosti a vnútorného pokoja. A to som ani nemusela chytať hady niekde na lazoch :) Netrápi ma ani naivita Kantu: nemusím ísť totiž do Peru, aby som našla ľudí, ktorí sa dokážu bezhlavo "namotať" na partnera a lipnúť na ňom nad rámec normy.
Kuranderu určite odporúčam a hoci tento titul pôsobí veľmi jednoducho, odporúčam ho skôr ľuďom, ktorí sa už nejakým spôsobom zaoberajú osobnostným a duchovným rozvojom a dokážu si spojiť nadobudnuté znalosti s myšlienkami z tejto knihy. Ja sa ku Kurandere určite ešte vrátim.

Aleen
21.02.2017

Myslím si, že slabší začátek byl záměr...také si myslím, že v jiné kultuře je i malinko jiný pohled na lásku a oddanost žen a mužů, než v naší "civilizovanější" Evropě. Nechci to dál rozebírat. Jsem celkem emancipovaná žena, ale jako u všeho, je třeba udržovat si zdravý rozum a žít v souladu s přírodou, se svým tělem a se svou duší. Tohle je podle mně poselství této knihy. Chápu, že pokud ji najdete zařazenou mezi ženskými romány a ne v oddělení duchovního rozvoje, může to mást :-)

Herolu
31.01.2017

Zajímavý vhled do matriarchální společnosti, spirituální, poučné...

Puntíkatýhrnek
03.01.2017

Minimálně první polovinu knihy jsem vnímala jako typický prostuduchý příběh naivní husičky, která umanutě trvá na tom, že jí bude milovat muž, který jí evidentně nemiluje...Pak jsem mírně změnila názor popisem jejího zasvěcení, jenže to byla zřejmě jediná zajímavá část knihy. Určitě nepopírám moudrost dávných vědění a jiných civilizací a chápu, že příběh je poplatný prostředí, které je od našeho světa dost vzdálený..určitě věřím tomu, že moudrost filozofie vychází z jednoduchosti...Přesto je to jen naivní příběh, kterému by možná slušelo skromnější místo v červené knihovně. Co mi na téhle andské filozofii vyloženě nesedí je nerespektování lidského ducha, alespoň ducha toho druhého...někoho nějakým způsobem zmanipulovat proto, aby mě miloval mi nepřipadá jako něco obdivuhodného a moudrého...spíš mi to připomíná černou magii...Také si myslím, že to že Kantu nakonec prozřela ohledně Juana bylo dáno spíš sexuálním umem jejího kurandera a získání jiné zkušenosti, než nějakým výrazným duševním posunem díky zasvěcení...Na mne kniha zapůsobila jako průměrné dílko, které je zajímavé jen tím, jak žijí jiní lidé jinde...a kteří možná umí být duchovně zcela jinde než lidé zkažení výdobytky civilizace, nicméně pořád mi jejich život příjde v jejich plahočení víceméně stejně nesmyslný jako ten náš...A co se týká esoterické literatury, ne že by to byl vyloženě můj šálek kávy, ale i tak už jsem četla zajímavější příběhy...

Dandy1
23.12.2016

Začátek knihy mě bavil, ale nakonec jsem ji odložila nedočtenou. Rituály, které Kantu musela podstoupit, aby získala lásku muže, jsou přihlouplé. Čekala jsem nějaké poučení ženám, ale až na pár chytrých vět, že si žena musí sebe vážit, jsem tam nic přínosného nenašla. Holky, přečtěte si raději od Luise Hay Miluj svůj život.

LaCondesa
11.11.2016

Kniha se hezky a rychle četla. Jak už bylo zmíněno víckrát, děj velmi slabý a často si říkáte, že hlavní hrdinka je opravdu hloupoučká, korunu všemu dodává konec...na druhou stranu musím říct, když se odprostím od děje a zaměřím se na ono HLEDÁNÍ PODSTATY ŽENSKÉ SÍLY, jak zní podtitul, kniha pro mě byla velmi hodnotná. Po přečtení jsem skutečně měla pocit, že jako žena dokážu skutečně cokoli. Spoustu informací v knize bych také ještě třeba před rokem neregistrovala nebo nebrala jako podstatné, nicméně díky cvičení tantry jógy a objevování ženských témat v poslední době se mi vše krásně propojuje a dává ještě větší smysl. Dle mého názoru to není kniha pro každou ženu, musí k ní přijít sama a dozrát k ní.

Aroucaria
16.09.2016

Shrnula bych to asi takto - taková jednoduchá jihoamerická "telenovela" v knižním vydání. Chvíli to vypadalo, že se něco "kouzelnického" dozvíme, ale stále nic a nic až i nic umořilo vola, jak se říká. Knihu jsem nedočetla a ani na ní ráda nevzpomínám ...

MarieČ.
03.08.2016

Kurandera se mi dostala do rukou po několika doporučeních. Kniha je psaná velmi jednoduchým slohem a spouta věcí mi v knize do sebe nezapadala. Jisté úryvky, jako kdyby byly do knihy násilně naroubovány a v textu vlastně nemají žádný význam. Zábavně působily i "intelektuální" debaty téměř domorodé ženy ohledně současné situace na poli feminismu. Až do chvíle, než se dostala hlavní hrdinka do učení, jsem měla pocit, že čtu román z červené knihovny. Hlavní postava mi přišla dosti hloupoučká a ve chvíli, kdy byla zasvěcena do jistých technik, kladla tak aburdní otázky jako kdyby popřela to, co se naučila. Domnívala jsem se, že z knihy pochytím nějaká moudra o ženské spiritualitě a vnitřním světě, ale bohužel kniha klouzala dosti po povrchu. Závěr knihy mě odbourla natolik, že jsem se začala smát - tohle snad nevymyslí ani Danielle Steel!

zuzi.kovar
27.07.2016

Kniha mi zaujala svým tématem, autorem a už jen tím názvem „duchovní román“. Tušila jsem, že se to bude určitě líbit i mamce. Mne spíše zaujal peruánský autor – šaman a léčitel v jedné osobě. Překvapilo mne, že ačkoli se kniha odehrávala v Peru, obsahovala mnoho peruánských reálií a odkazovala na inckou minulost, byla napsána v italštině. Hernán Huarache bydlí v Itálii, kde i pořádá kurzy, píše a mluví italsky. Nikde jsem nenašla vysvětlení, proč nenapsal knihu ve španělštině.
Trochu mne mrzí, že kniha je o hledání podstaty ženské síly, ale zároveň je v ní napsáno, že žena očaruje muže, který se do ní zamiluje. Sice Inkové měli matriarchální systém, ale vládli vždy muži, ženy z Akllawasi byli určené jako služebnice duchovním a panovníkům – ne že by měli nějaké zvláštní výhody. Několikrát je zmíněno, jak jsou Španělé hloupí a co všechno zničili, když Inkové se vlastně dokázali zničit sami. Po přečtení jsem měla docela vztek na hlavní hrdinku – která se snaží získat lásku k tak nemožnému chlapovi. Proč to má být vždycky ženská, která se snaží o chlapa? A byla Kantu opravdu tak zamilovaná, nebo nevýslovně hloupá, že kvůli chlapovi riskuje při výuce vlastní život? A pak mu složí k nohám celý svět a on pochopí, co je láska... A ta jeho družka, s níž měl dítě – to jako Kantu nevadilo?!!! Tenhle poměrně dost machistický pohled je pro Latinskou Ameriku velmi typický, ale pochybuji, že jej Evropané pochopí.
Zároveň se mi nezdála Kantina výuka zahrnující koukání do slunce ke zhypnotizování hada. O pár stránek dál, kdy se Kantu vrací ke Condorimu, ji ten učí pozdrav slunci a varuje ji, aby do něj zpočátku dlouho nekoukala, protože by mohla oslepnout. Takže už tedy měla být slepá, když za ním přišla! Podle mne šlo o pořádný kiks. Kniha se sice dala číst, ale očekávání jsem měla daleko větší.

Danafantom
03.06.2016

Jako pohádka pěkné, taková Zlatovláska naruby. Pokud hledáte nějaké duchovní pravdy či návody, doporučuju se obrátit jinam. A co se ženství týká, připadá mi to jako podivná demagogie. Knížka byla čtivá :)

pajatonka
04.05.2016

Velmi milá kniha, přečetla jsem ji téměř na jeden zátah :D

812kopretina
22.04.2016

Krásný příběh na ženské téma a objevení vnitřní síly. V knize je pár rad, tipů, jak se sebou pracovat. Moc hezky zpracovaný román.

danazeskolky
22.03.2016

Souhlasím se Simlenkou, jen s tím rozdílem, že já knihu dočetla a jsem ráda. Zpočátku jsem pořád bojovala s těžkopádnou a velmi zjednodušenou komunikací, přirovnání s jihoamerickou telenovelou je opravdu na místě, dále mi taky vadily pro mne primitivní otázky Kantu. Vždyť měla silnou energii, intuici, tak proč se pořád dokola ptala na věci, které ji už přece musely být jasné... Dost mě to dráždilo. Chtěla jsem ale vědět, jak se to dál bude vyvíjet, líbilo se mi popisování domorodého života, pak také různé cvičení, rituály apod. Celkově jsem si z toho vzala asi to potřebné. Literární zpracování se mi nelíbí, ale obsah určitě stojí za zamyšlení, vnímám to jako poselství.

Katschka
21.03.2016

Kniha je výborná jako duševní průvodce a rádce v nelehkých životních situacích, rozhodně to není typický román. Za přečtení ale rozhodně stojí!

marketa6511
01.03.2016

Prvních sto stránek knížky mě vtáhlo, byla to pro mě zajímavá sonda do prožívání hlavní hrdinky a jižní Ameriky... jenže pak, když se sama začala učit kuranderou, se mi líbila čím dál tím méně. Jakoby postupně ztrácela na literární kvalitě a autor jen vršil zážitky z "výcviku", už bez hlubší sondy do prožívání hrdinky a bez "zjevení" vnitřní proměny, Já sama jsem v ní pro sebe žádné poselství neobjevila.

Sonia005
20.02.2016

Rozhodne doporucuji...hlavne pro ty jez nedokazi pochopit podstatu zenske sily a miste na zemi.

klara2793
24.01.2016

Kniha je skvělá a určitě mnoha ženám může prospět :) Byla jsem před přečtením na semináři na téma Kurandery, kde se o ní hodně mluvilo a tak pro mě čtení bohužel nebylo tak strhující a četla jsem ji poměrně dlouho, ale i tak dávám plný počet, protože je to skvělá kniha!!!

jarrmilla
08.11.2015

Naprosto souzním, rezonuji....nyní přišel její čas a Ona mě úplně pohltila...velká síla, velké pravdy, Velké učení....Zásadní kniha pro ženy, které už jsou..."na Cestě" ..možná ještě lepší je Hadí žena

Leif
03.11.2015

Dobrá kniha pro zájemce o témata jako síla ženy, jihoamerický šamanismus, duchovní rozvoj.
I jako motivační literatura - až uvidíte, co obětovala hrdinka pro svou životní cestu, možná už s Vašimi 15 nebo 30 minutami pro denní cvičení nebo meditaci nebudete tolik zápasit :).

Simlenka níže okomentovala: " Hlavní hrdinka je najivka bez jakékoliv sebeúcty - nechci říct, že byla úplně blbá - ale byla." Také mi to nesedlo. Jeden z důvodů asi bude silný machismus v jihoamerické kultuře. Česká hrdinka českého autora by použila fotbalový kop nártem velmi záhy.

80% hlavně proto, že takových knih nikdy není dost.

hejnak
10.10.2015

Knížka je výborná, četla jsem jí jedním dechem už před nějakou dobou a je to kniha, ke které se určitě ještě několikrát vrátím, jsem názoru, že se týká 99% žen.

Janka7
22.07.2015

Kniha o hledání ženské síly, spokojenosti a vyrovnanosti. První část je hůř pochopitelná, proč se hlavní hrdinka tak snaží o lásku muže, ale kdo ji zvládne přečíst, jakoby prošel zkouškou a může se dostat k podstatě knihy - k části, kde krásná Kantu dojde cestou sebepoznání s pomocí šamanů ke své moudrosti. Krásná kniha.

Peru léčitelství

Mamani Hernán Huarache