Kurandera

Kantu je mladá, krásná a cílevědomá dívka se spoustou zájmů. Žije v Cuzcu, peruánském městě, které bylo kdysi metropolí inckého království. O dávné andské tradice, učení Pachamamy a schopnosti kuranderů - přírodních léčitelů a šamanů v jedné osobě - se nikdy nezajímala. Nečekaná událost však převrátí její život vzhůru nohama a Kantu je vystavena střetu s realitou, která je pro ni nepochopitelná. Když překoná svůj odmítavý postoj a strach z nových obzorů, začne se s pomocí kuranderů seznamovat s hlubokým dávným učením a vydá se na cestu, jež ji zavede až k objevení obrovské vnitřní energie. Její životní příběh, který je příběhem lásky, zklamání, každodenních starostí i velkých snů, si získá vaše srdce. Ukazuje, že je možné nalézt ve svém nitru dostatek síly, odvahy a vůle k tomu, aby člověk ovlivnil svůj osud a proměnil každou bolest, osamělost a smutek v radost, přátelství a pocit naplnění. Učí nás, že je třeba rozbít klece, které nás vězní, naučit se létat a znovu nalézt ztracenou harmonii....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/124542/big_kurandera-K8R-124542.png 4224
Literatura světová, Romány, Duchovní literatura

Vydáno: , Motto

La profezia della curandera, 2011

Kniha Kurandera

Lou_lapp
03.11.2021

Kniha mi vzala dech a otevřela oči. Mohu ji číst několikrát a asi se ji nikdy nenabažím. Při čtení jsem se smála a i brečela. Rozhodně přečtěte.

Kvítek84
17.09.2021

Pro mě stále aktuální téma - vstup do ženské síly - zabalené v jihoamerické telenovele. Trošku zklamání, ale to důležité pro sebe jsem si mezi romanticko-naivním kýčem dokázala vyzobat.

Mrňous1
17.08.2021

Dlouho jsem přemýšlela, jak zhodnotit tuto knihu. Na styl psaní si člověk musí zvyknout, ale jde to vcelku rychle. Začátek je slibný, říkala jsem si super, potom ale přichází část, která opravdu působí jako trapná argentinská telenovela, říkáte si, co to je, to má být skvělá duchovní literatura...Ale vyplatí se vydržet. Druhá třetina knihy už duchovní literaturu začíná připomínat a závěr je opravdu zajímavý. Myslím, že vcelku má kniha obrovský potenciál a rozměr, jen ji člověk musí vnímat jako celek a s mírným odstupem. Ale opravdu obsahuje hluboké a někdy i dost zásadní poselství pro toho, kdo je otevřený a slyšet chce. Kniha určitě stojí za přečtení.

EliškaPřekližka
01.08.2021

Hlavní postava mě místy pěkně vytáčí, Kantu je totiž tak trochu blbka. Je strachy pos*aná z hadů, a snaží se zachránit si toxický vztah s chlapem, který je docela hajzl, a očividně se nechce nijak měnit, a ona se kvůli tomu jen trápí... No ale tak hlavně, že má naše hrdinka dokonalou postavu, hebkou pleť, a velký kozy...NICMÉNĚ, kniha se mi četla dobře, a našly se v ní i nějaké příjemné “ezokecy“, co prostě pohladí po duši. Takže celkem doporučuji, hodnotila bych necelými čtyřmi hvězdičkami z pěti.

JulčaHluk
21.07.2021

Mnoho žen si zřejmě toto koupí s tím, že si myslí, že je to román pro ženy. Nechápu jinak ty komentáře typu "telenovela." O tom to vůbec není, je to kniha o duchovním rozvoji ženy, o tom, aby v sobě probudila svou dosud spící sílu. Hernán dělal dokonce i semináře po světě, kde určil ženy pomocí cvičení jak rozkvést a jak to v sobě najít a používat. Byl i v ČR. Dnes už bohužel nežije.

Gabi13
07.03.2021

Celý příběh je pro zprostředkování silného zážitku, který se uskuteční, když se staneme samy sebou a budeme lépe naslouchat přírodě a druhým bytostem. Jsem ráda, že mi skrz jógu není cizí nic co se zde píše a postrčilo mě tato knížka k dalšímu sebevzdělávání.

ANDY28
27.01.2021

Opět zážitek, a radost být ženou

Lenka0805
25.11.2020

Velmi silný duchovní příběh. Doporučila mi jí kamarádka v době, kdy jsem neměla jako žena své dobré období po komplikovaném rozchodu a musím říct, že opravdu příběh pohladí po duši, ale nejenom to, ale opravdu vás donutí přemýšlet a pochopit svoje tělo a myšlenky. Určitě všem ženám doporučuji.