terezarath terezarath komentáře u knih

Spasitel Spasitel Andy Weir

Další skvělá knížka od Weira. Oproti Marťanovi to bylo víc sci-fi, přeci jen mimozemský život a téměř kosmonautiky neznalý učitel ze základky, to nezní zrovna realisticky. Jenže ono to bylo tak skvěle napsaný. Opět mraky fyziky, chemie a výpočtů, z kterých nám normálům jde hlava kolem. Všechno to ale vynahrazoval Rocky. Měla jsem z něj pocity vesmírného štěněte a žrala jsem to celou knihu. Prostě skvělý!

20.07.2023 5 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Zatím snad moje nejoblíbenější kniha od Cartera. Zajímavý příběh, šílené vraždy a ještě šílenější motiv. A jako obvykle jsem měla obavy o psychické zdraví autora, protože tohle je i na bujnou fantazii silná magořina. Pecka!

05.09.2019 5 z 5

Nabarvené ptáče Nabarvené ptáče Jerzy Kosiński

Tahle kniha mi dala zabrat. Čistě a jasně se dá popsat jedním slovem - drsná. Nechtělo se mi věřit, že by malý chlapec byl schopný přežít některá zvěrstva, kerá kniha popisuje. Autor se toho rozhodně nebál a všechno vám servíruje bez přikrášlování. Trochu mi ke konci knihy trhalo žíly vychvalování komunistického režimu i přes to, že to bylo z úst malého, očividně snadno ovlivnitelného chlapce. Takové knihy je vždy těžké hodnotit, neboť se vám horzně chce říct, že to byla skvělá kniha, ale zároveň vám přišla naprosto příšerná. Ale kvalitní literatura ve vás má vždy něco zanechat. A Nabarvené ptáče ve vás opravdu zanechá hodně.

21.05.2021 4 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Další kniha od Cartera a já už nevím, jak je chválit. Pokaždé píšu prakticky to samé. Nářez! Geniálně napsané.

14.12.2022 5 z 5

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Po shlédnutí seriálu jsem si myslela, že vím, co od knihy očekávat. Jaké bylo překvapení, když se v knize objevil děj možná tak první série? Obdivuji práci scenáristů, neboť vytvořili úplně nový příběh. Musím říct, že knižní verzi příběhu mám přece jen radši než seriálové zpracování, co víc, knižní June je mi 10x milejší než hloupacatě vzdorovitá seriálová June, která si vyhledávání problémů snad i užívala. Oceňuji také otevřený konec, který neprozrazuje víc, než čtenář potřebuje vědět a který ho nechá zahloubaného v úvahách, co to vlastně všechno znamenalo. Ke stylu psaní, vyslechla jsem si spoustu negativních recenzí, ačkoliv nechápu, odkud pramení. Kniha byla čtivá, psaná svižným tempem a příjemným a ne příliš komplikovaným stylem. Stručně a jasně, z knihy jsem byla nadšená.

28.08.2019 5 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Ach bože, to bylo tak bolestivě nádherný. Automaticky jsem se vcítila do situace hlavní hrdinky, přišlo mi, že jí naprosto rozumím. Její půlnoční životy jsem hltala, doufala jsem v nalezení toho "perfektního." Zároven jsem ale trochu doufala, že tenhle perfektní život neexistuje, že se autor nesníží ke sklouznutí ke snadnému konci. Já jsem od knihy dostala vše, co jsem chtěla a možná i něco víc.
Pokud existuje kniha, kterou budu na potkání vnucovat úplně každému, tou knihou je dozajista Půlnoční knihovna.

12.03.2022 5 z 5

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

Krásně bolestivá knížka. Některé postavy byly neskutečně iritující, ale ten příběh? Plakala jsem, smála jsem se, ale hlavně jsem se v mnohém našla. Číst tuhle knihu bylo bolestivé, ale takovým tím úžasných způsobem. Připravte si kapesníčky a směle do ní. Budete ji milovat.

28.05.2021 5 z 5

Hobit je něco neskutečného! Úžasný svět plný magických potvor a dobrodružství. Pravda je, že knížka působí takovým pohádkovým dojmem s trochou toho správně zasazeného humoru. Parádní rychlá četba, byla by škoda ji vynechat z vašich přečtených knih.

14.10.2019 5 z 5

Dracul Dracul Dacre Stoker

Nebudu lhát, tuhle krásku jsem sakra dlouho odkládala. Nemám zrovna dobré zkušenosti s knihami, které se snaží proslavit a přiživit na známých klasikáchm, ale tohle bylo vážně dobrý. Nešlo o žádnou vykrádačku Draculy, příběh si vedl velmi dobře i sám o sobě a věřím, že by nadchl i neznalce Draculy. Jasně, je to trochu bichlička a nejedná se zrovna o čtení na jedno odpoledne, ale stojí to za to. Začátek je možná trochu slabší a bude chvilku trvat, než se začtete, ale jakmile vás příběh chytne, už vás nepustí. A věřte mi, je to docela jízda.

09.02.2023 4 z 5

Svědectví Svědectví Margaret Atwood

Kdysi dávno jsem se tu vyjdřovala k prvnímu dílu. A upřímně jsem si ho nemohla vynachválit. Neodolala jsem ani porovnání se seriálovým zpracováním. A to mě přivádí k jedinému mému problému, který jsem s touhle knihou měla. Nedokázala jsem se zbavit pocitu, že autorka se zuby nehty snaží držet právě toho, jak to bylo vysvětleno v seriálu, což je za mě velká škoda.
Ale jinak jsem s knihou byla velmi spokojená. Pěkně doplňovala informace o Gileádu i jeho lidech, což v prvním díle trochu chybělo. Příběhové hrdinky sice bylo celkem snadné odhadnout od samého začátku (pokud jste četli první díl), ale to nic neubralo na zajímavosti dějových linek.

Takže na závěr. Bylo to lepší než první díl? Ne, to nejspíš ne. Stojí to ale za přečtení? Rozhodně!

07.01.2021 5 z 5

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

Carter nikdy nezklame. Tohle byla zase šílenost! Celý příběh jsem tápala, o co vlastně vrahovi jde. Jinak důvod vraždy i vrah samotný? Naprosto jsem to nečekala! Pecka.
Velký plusový bod si u mě získal konec, kdy se podle mě Hunter zachoval naprosto úžasně. Ve výsledku mi bylo i "hlavního záporáka" líto. Sochař je za mě jedna z nejlepších knih od Cartera.

11.09.2020 5 z 5

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Klasický Carter. Napínavé a do posledních stránek nemáte ani tušení, kdo je vlastně vrah. Musím říct, že vrahův motiv mě tentokrát opravdu dostal! I přes to se nemohu zbavit pocitu, že je to jedna z těch "slabších".

29.08.2019 4 z 5

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Emocionální kolotoč. Je až neuvěřitelné, jak málo se o tomhle místě ví. Soucítila jsem, ačkoliv si nejspíš nikdo z nás není schopen živě představit, jak těžký život Severní Korea nabízí. Myslela jsem, že nejvíc mě bude štvát Korea z pohledu poslední vypravěčky, která zůstala velkou obdivovatelkou "velkého vůdce", ale ironicky mě vytáčel pan řidič s jeho sexismem a patriarchálním chováním.
Kniha je silným obrazem nepředstavitelného a zaostalého světa, odvážných a těžkých rozhodnutí a velkých ztrát.

02.01.2022 4 z 5

Galerie mrtvých Galerie mrtvých Chris Carter

Klasicky šílená Carterovina. Vraždy i motiv na jedničku, opět jsem do poslední chvíle netušila, kdo je vrah (což v případě téhle knihy snad ani uhodnout nešlo). Trochu mi vadilo spojení s FBI. Postavy mi nebyly nijak sympatické a za mě by stačila stará známa dvojce detektivů.
Otevřený konec, který se vlastně netýkal případu téhle knihy, mě trošičku naštval. Teď abych se honem pustila do dalšího dílu, abych získala vysvětlení.

17.09.2021 5 z 5

V zahradě zášti V zahradě zášti Camilla Bruce

Tohle byla skvělá knížka. Postavy byly velmi dobře napsané, s hlavní hrdinkou se vám chtělo sympatizovat, ale zároveň jste jí hluboce opovrhovali. Je to sice trochu bichle, ale čte se rychle. Děj se nikde moc nevleče, pořád se něco děje. Uznávám, že k jádru věci se dostáváme až ke konci knihy, ale to ničemu neubírá na kvalitě příběhu.

23.08.2022 5 z 5

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

První nakouknutí do knižního Zaklínače a já jsem nadšená. Naprosto mi vyhovovalo zpravocání v podobě jednotlivých povídek, přišlo mi to čtivější. A knižní Marigold je prostě skvělej.

19.04.2022 5 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Velmi povedené zpracování příběhu. Kniha je čtivá a není problém se do není ponořit a za den přečíst. Příběh ve vás bezpochyby vyvolá silné emoce a na konci si nebude jistí, jestli tu knihu milujeme nebo nenávidíte.

28.08.2019 5 z 5

Kill Creek Kill Creek Scott Thomas

Tohle bylo moc fajn. Jasně, je to trošku zdlouhavý, sem tam až moc okecávaný, ale stojí to za to. Nápad za mě povedený. Partička autorů uvnitř strašidelného domu, staré dobré posednutí, prostě fajn příběh. Nebude vám z toho běhat mráz po zádech a bezesnou noc si taky odpustíte, ale nudit se u téhle knížky fakt nebudete.

03.07.2023 4 z 5

Docela zajímavé a hlavně hodně podrobné přiblížení této staré záhady. Trochu mě otravovalo opakování některých informací stále a stále dokola.

14.12.2022 3 z 5

Rudá zem Rudá zem Adam Nevill

Ach jo, já jsem od toho měla tak obrovská očekávání! Musím přiznat, že se příběh prostě trochu vleče. Je tam spousta popisu, akce skoro žádná a hororové prvky se do knížky nějak nedostaly. A přitom by to bylo tak zajímavé téma, mělo to obrovský potenciál. Pokud by to bylo lépe zpracované jako horor, pak bych byla nejspíš spokojená. Takhle to za mě byl ale slabší průměr.

21.06.2022 3 z 5