TerezaMondeková TerezaMondeková komentáře u knih

Nedostižný přízrak Nedostižný přízrak Kresley Cole

Okamžitě mě zaujala hlavní myšlenka na příběh. Upír a duch? Upír a duch? Zajímavý, jak by upír a duch mohli být spolu. Dost divný, ale na druhou stranu krásný a originální. Byla jsem zvědavá, jak se bude jejich vztah vyvíjet, jak bude jejich vztah vypadat. Vztah hlavních hrdinů se mi hodně líbil. Líbila se mi ta energie, to jiskření mezi nimi. V příběhu rozhodně ani teď nechybělo napětí, nebezpečí, akce, sex, erotika, romantika, láska, překvapení, zvrat. Kniha rozhodně není zbytečně zdlouhavá... spíš mi přijde moc krátká. Kniha se mi moc líbila. Patří mezi mé oblíbené.
Néomi se mi hodně líbila. Byla milá, citlivá, cílevědomá, upřímná, nesobecká a vášnivá žena. Myslím si, že to, co jí udělal její zhrzený snoubenec si rozhodně nezasloužila a bylo mi jí líto. Opravdu Conradovi pomáhala a to hlavně v té psychice. Conrad a Néomi se k sobě skvěle hodili.
Conrad se mi hodně líbil. Asi proto, že byl jiný tím, že byl rudooký a taky se mi líbilo to, že neměl vůbec žádné zkušenosti. On byl nezkušený, nepolíbený... nikdy neprožil sex, nikdy se nezamiloval, prostě žádné zkušenosti. Lišil se tím od ostatních upírů, mužů... to se mi na něm líbilo. Taky se mi líbilo, že byl opravdu odhodlaný udělat cokoliv, aby mohl být s Néomi a když se tak stalo, tak byl odhodlaný ji chránit za každou cenu. Conrad se pomalu měnil a i jeho psychika se lepšila. Ze zuřivého, naštvaného, šíleného upíra se měnil ve vášnivého, ochranitelského, majetnického, citlivého manžela.

24.02.2018 5 z 5

Město upírů Město upírů Ellen Schreiber

Ani třetí nebyl špatný. Krátký, zbytečně se to neprotahuje, trochu předvídatelné... čekala bych víc romantiky. Pak mi docela vadí konec... přišel mi otevřený a to nemám ráda. Čekala jsem něco jiného.

28.01.2018 3 z 5

Rakve lásky Rakve lásky Ellen Schreiber

Ani tenhle díl nebyl špatný. Něco se mi líbilo, něco ne... občas jsem se nudila... takový průměr. Ale do posledního dílu rozhodně jdu, jsem zvědavá, jak to dopadne.

28.01.2018 3 z 5

Cena za rozkoš Cena za rozkoš Nika Peas (p)

Pěkná obálka, zajímavý a poutavý popis. Kniha se mi líbila. Od začátku bylo jasné, jak kniha dopadne, ale v příběhu nechybělo překvapení, láska, menší zvrat. Krásný, nenáročný, oddychový příběh. Ale byla bych radši, kdyby byl vztah hlavních hrdinů více popsaný.
Niké... chápala jsem ji. Nejdřív se na ni vykašlal, ona zůstala sama s miminkem, pak jí ho sebrali... nedivím se, že mu nevěřila.
Stephen... Líbilo se mi, jak se snažil všechno napravit. Převzal zodpovědnost, uvědomil si, co způsobil a chtěl to napravit. Bylo mu opravdu líto, co způsobil.

25.12.2017 4 z 5

Zaslíbení Zaslíbení Alexandra Adornetto

Třetí díl mi přišel z celé série nejlepší. Sice bylo od začátku jasné, jak to dopadne, ale v tomhle díle se konečně něco dělo. Akce, překvapení, ale konec mi přišel moc rychlý. Ale co se mi hodně líbilo, co udělala hlavní hrdinka, aby mohla být se svou láskou.

Zásvětí Zásvětí Alexandra Adornetto

Mám úplně stejné pocity jako u prvního dílu. Líbila se mi, ale nic originálního, jednoduchá oddychovka. Do posledního dílu jdu. Zajímá mě, jak všechno dopadne.

Zář Zář Alexandra Adornetto

Kniha mě okamžitě zaujala krásnou obálkou. Kniha se mi líbila... fantasy, andělé, láska, ale upřímně... přišlo mi to jako kopie knihy Pád, Zavržený. Nápad na příběh mi prostě nepřišel moc originální. Uvidíme, co bude v dalším díle.

Crescendo Crescendo Becca Fitzpatrick

Myslím, že první díl byl o trošičku lepší. Docela mě prudilo, jak byla Nora žárlivá. Na jednu stranu se to dá pochopit, protože Marcie byla opravdu jak pijavice, ale občas to Nora dost přeháněla. Měla jsem chuť ji občas proplesknout, aby se vzpamatovala a neztrapňovala se. Ale jinak v knize nechybělo napětí, nebezpečí, trocha romantiky a zajímavý konec. Dost se mi líbila i postava Scotta.

17.09.2017 5 z 5

Slza Slza Lauren Kate

Zaujala mě nádherná obálka a naprosto originální myšlenka na příběh. Ale po přečtení jsem docela zklamaná, mohlo to být lepší. Pomalu se to rozjíždělo, v příběhu nebylo skoro žádné překvapení, napětí, akce... Občas se tam objevil humor, smutné okamžiky, u kterých slza ukápla, což je vzhledem k názvu v pořádku. Až ke konci se něco dělo. I ta romantika mohla být lepší.

24.08.2017 3 z 5

Kulti Kulti Mariana Zapata

Miluju tenhle příběh! Moc mě bavilo prostředí, ve kterém se kniha odehrávala. Na fotbal jsem nikdy moc nebyla, ale nakonec jsem byla příjemně překvapená. Příběh mě bavil okamžitě.
Docela mě překvapila tloušťka knihy, ale nakonec jsem byla spíše zklamaná, že kniha není delší. Jsem ráda, že to autorka vzala úplně od začátku, líbil se mi ten vývoj, co dalšího se stane, co bude... Opět nebyl žádný velký zvrat, ale během příběhu se furt něco dělo. Příběh byl prostě úžasný! V příběhu nechybělo napětí, napětí, důvěra, bolest, přátelství, láska, překvapení, zajímavý, promyšlený, romantický a opravdu vtipný. Rozhodně nejde jen o sex, proto byl příběh tak osvěžující.
Hlavní hrdinové... tak to byl opravdu gól! Hlavní hrdinové se provokují, nenávidí, hašteří spolu, soutěží, ale přesto to mezi nimi jiskří a vy čekáte na ten okamžik, kdy plamen vzplane! Ta chemie a jiskření mě neskutečně bavilo. Nenávidění, tolerování, škádlení, ignorování, pak postupné sblížení, pomáhání si a nakonec přijde láska. Postupně se dozvídáme, proč jsou hlavní hrdinové takový, jací jsou. Všechny jejich nejistoty, problémy, ztráty a bolesti, se kterými se snaží vyrovnat a nakonec najdou to, co hledali.

03.05.2023 5 z 5

Ted Bundy, vrah po mém boku Ted Bundy, vrah po mém boku Ann Rule

Viděla jsem různé dokumenty, filmy a četla články o Tedu Bundym... proto jsem se neskutečně těšila na tuhle knihu, ale tohle... to jsem nečekala!
Nedávno jsem četla u komentářů na tuhle knihu něco ve smyslu, že takové knihy čtou jenom lidi, kteří jsou stejní psychopati... Já si to nemyslím! Já si naopak myslím, že je hloupé takové případy ignorovat, protože takový lidé mezi námi žijí. Žijí mezi námi monstra, která se takových odporných věcí neštítí a je naivní myslet si, že ne. Tato kniha je varováním, že by se ženy měly mít na pozoru v každé situaci... když jdou večer sami domů, když stopují a veze je cizí člověk, když vás jen tak osloví, nebo když chce, aby jste mu někde vedle s něčím pomohli... i když je to sympatický a okouzlující cizinec, tak to ještě neznamená, že jste s ním v bezpečí.
Ted Bundy... člověk mnoha tváří. Jedna tvář... ta kterou ukazoval světu je okouzlující, sympatický, inteligentní... takový zlatý hoch. Ale ta druhá... to je monstrum. Je neuvěřitelné, jak dokázal manipulovat... bylo známé, že je to vrah, ale i tak si získal sympatie tolika mladých žen... něco na něm na mě působí až ďábelsky. Nemůžu si pomoct. Autorka nám v knize vypráví o tom v čem žil, jaké měl dětství, jaké to na něm zanechalo následky, to proč zabíjel, jaké měl vztahy... Jeho dětství nebylo sice ideální, ale to ho neomlouvá. Spousta lidí si prožije peklo, ale nestanou se z nich netvoři. Dost mě zaujalo i to, jak unášel své oběti... něco ve stylu "odešla a už je nikdo nikdy neviděl"... žádní svědci, žádné stopy, žádné předměty... častokrát se nenašlo ani tělo. Je to neuvěřitelné! Já jsem během kniha měla husí kůži, šel mi mráz po zádech... knihu jsem četla při světle, protože jsem se po tmě bála.
Já naprosto souhlasím s názorem, že Ted Bundy byl sociopat. Svědomí... to je to, co nám dává lidskost, umožnuje nám milovat, cítit bolest toho druhého. Ted Bundy svědomí neměl. Necítil vinu, bylo mu jedno, když způsobil někomu jinému bolest... ani on sám nevěděl kým je. Kus mu chyběl... myslel si, že když bude zabíjet, tak se snad někdy bude cítit úplný, ale naopak... bylo to horší a horší. Ted... nikdy nikoho nemiloval. Každého ve svém životě měl pro nějaký určitý cíl, využíval ho a manipuloval s ním a když už mu byl na nic, tak ho odkopl. Jediný člověk, na kterém mu záleželo a koho litoval byl on sám. Kdysi jsem si myslela, že uměl milovat... třeba takovou Liz, ale teď... rozhodně ne. Byla to neliská, krutá, zlá, bezcitná, zvrácená zrůda, která si nezaslouží soucit! Upřímně si ani nechci představovat v kolika letech s vražděním začal. Já upřímně věřím, že Ted má na svědomí mnohem více vražd, ale bohužel kolik... to se už nikdy nedozvíme. Nikdy jsem moc neschvalovala trest smrti... ale v tomhle případě si myslím, že to bylo správné rozhodnutí. Ted už několikrát utekl a rozhodně by si našel způsob, jak znovu utéct a zase by způsobil někomu dalšímu bolest a utrpení.
Upřímně... jsem s autorkou soucítila. Chápala jsem, proč se o něm někdy vyjadřovala kladně a někdy negativně... když si myslíte, že někoho znáte, máte k němu tak blízko, tak je těžké si představit, že by byl schopný něčeho takového. Ale nakonec i autorka sama musela přiznat sama sobě, že Ted Bundy byl zrůda. Věřím, že Ann a Ted měli mezi sebou nějaké silné pouto, které nám autorka vylíčila v knize. Já si to teda rozhodně nedokážu ani představit... být si blízký s někým takovým... mít vedle sebe vraha, ale vás to ani nenapadne, ani potom tomu nechcete věřit. Rozhodně byla zajímavá i jejich komunikace, když byl Ted ve vězení. Zajímavé byly i fotografie, které v knize jsou. Ale upřímně... během knihy mě napadlo, že Teda vidí všichni, ale zároveň nikdo... někteří se mu dívali přímo do obličeje, ale přesto ho pak nemohli na sto procent identifikovat.
A co mě znepokojilo nejvíc... nemohla jsem se ani podívat na fotografii Tudy Bundyho, ty jeho upřené oči... byla jsem nesvá. Proto si nedokážu ani představit, jak musel vypadat, když ukázal svou pravou tvář...

24.09.2022 5 z 5

Záhada domu Marwicků Záhada domu Marwicků Darcy Coates

Na tenhle díl jsem se strašně těšila, ale jsem zklamaná. Nejslabší díl z celé série. Neříkám, že ten nápad na knihu je špatný... to rozhodně ne. Strašidelný dům, duchové a navíc ta temná minulost toho domu. Co se tam stalo, proč se to všechno děje... rozhodně se mi ten nápad líbí, ale myslím si, že si s tím autorka mohla více pohrát. Mohla do knihy dát víc napětí, víc překvapení, nebezpečí, tajemství. Navíc ten konec... přišel mi uspěchaný, ani mě nějak neohromil. Mě příběh zpestřilo asi hlavně to jiskření mezi Annou a Lukasem. A pak ta záležitost s Anniným expřítelem.
Začátek mi přišel pomalejší. Až potom mě kniha chytla, ale než jsem se nadála, tak jsem byla u části knihy, která mi připadala naprosto... neskutečná. V té části byly prostě věci a situace, které mi připadaly naprosto... pitomé (slušně řečeno). Když si na ně ještě teď vzpomenu, tak to nechápu. Opravdu ne! Nechápu, jak někoho může rozesmát pohled na to, jak lidské ostatky mizí mezi zvířecími v masovém hrobě. Jak to někomu může připadat jako krásný obrázek. Nechápu, jak někdo může souseda, který mu poradí, aby po sobě "uklidil" tělo a pak se stará, jestli se člověk řídil jeho radou nazvat ohleduplným... To autorka myslí vážně? Jako fakt? Prostě ne! Sice se pak vyjasnilo, proč se tohle všechno dělo, ale mě to stejně připadá... ne... nebudu sprostá... Uvidíme, jaké budou další knihy od téhle autorky.

06.09.2021 3 z 5

Zloděj blesku Zloděj blesku Rick Riordan

Viděla jsem filmovou verzi... asi tisíckrát a moc se mi líbil, tak jsem si řekla, že zkusím i knižní verzi, jestli mě to chytne. Překvapivě... chytlo. Taky mě zajímalo, jestli se bude kniha lišit od filmu, dějem, koncem... možná nějakými postavami. Je pravda, že děj v knize byl trochu jiný než film, ale nemůžu říct, jestli lepší. Obojí se mi líbilo a bavilo. A i když jsem z filmu věděla, co bude následovat, tak mě kniha bavila, i když tam chybělo to napětí a očekávání, co bude dál. Kniha mě bavila hodně i tím, že se tam hodně často zmiňovali příběhu bohů, kdo co udělal a proč... vždycky mě bavily takové příběhy. I když se mi jména bohů občas pletly.
Ale jsou i určité věci, které se mi v knize nelíbili. Nevím proč, ale docela mi vadilo, že hlavní hrdinové jsou v knize tak mladí. Imponoval by mi více starší věk. Taky mi přišlo, jako by v téhle knize byly smíchány oba dva díly filmového zpracování, takže jsem zvědavá, co na mě čeká ve druhém dílu.

31.08.2021 4 z 5

Duchové rodiny Folcroftů Duchové rodiny Folcroftů Darcy Coates

Pěkný díl. Opět... kniha psaná neuvěřitelně poutavě. Odtrhnout se prostě nešlo! O napětí, co bude dál nebylo nouze. O překvapení a šok z toho, co se všechno stalo a stane taky ne. Nechyběly ani takové menší záhady. Celou knihu mi hlavou běželo spoust otázek.
Jen mě mrzelo, že je kniha tak krátká, kdyby autorka prodloužila konec, tak by potom nepůsobil tak useknutě a nepůsobil by dojmem, že to autorka chtěla rychle ukončit. Na mě to tak působilo. Ale co se mi v knize opravdu líbilo, jak spolu sourozenci drželi. Starali se jeden o druhého, nedali na sebe dopustit... to jsem opravdu ocenila. Teď se těším na další díl.

21.08.2021 4 z 5

Idol Idol Kristen Callihan

Knihy s hudebním prostředím a sexy rockery miluju. A navíc mě zaujal nápad na příběh... Vtipný, zajímavý, originální. Rocková hvězda, která se povaluje na vašem trávníku? Ona se nezdráhá použít hadici, on se nezdráhá celý svléknout do naha. Od začátku mě kniha chytla a nemohla jsem se přestat smát.
Kniha se mi líbila. Líbilo se mi, že kniha nebyla jenom o sexu, ale o přátelství, hluboké ztrátě, lásce, bolesti a naději, ale jsem nemohla dát plný počet bodů. První polovina knihy mě bavila hodně, ale druhá moc ne. Příběh mě bavil mnohem víc, když byli hlavní hrdinové sami, jako sousedi. Když se potom dala kapela dohromady, tak už mě příběh moc nebavil. Taky mi přišlo, že v knize nebyla nějaká extra velká zápletka nebo napětí.
Co musím autorce uznat je, že tímhle skvělým příběhem poukazuje na to, že sláva není tak úžasná, jak si všichni myslí. Ano... jste slavní, bohatí, vystupování před publikem, který miluje, co děláte. Inspirujete je vaší tvorbou. Ale na druhou stranu... nevím, jestli by takový život dokázal žít každý. Být neustále na očích veřejnosti, žádné soukromí, nikdy nevíte, jestli s vámi někdo není jenom kvůli slávě, penězům a ten hrozný tlak. Sláva není kouzlo a určitě to není tak pohádkový a jednoduchý život, jak to vypadá.
Libby mi byla sympatická. Docela tuctová holka... dokud neotevře pusu. To pak byla jízda. Líbilo se mi, jak byla drzá a že si nenechala nic líbit.
Killian byl úžasný. Upřímně jsem jeho chování chápala. Když někdo vám blízký udělá něco takového, tak vás to taky poznamená. Takže mi ho bylo opravdu líto. Ale pak později se ukázal jako hodný, citlivý kluk se smyslem pro humor... samozřejmě nesmíme zapomenout na drzý jazýček a vzhled boha.
P.S. Hudba se může stát vaším přítelem, když zrovna žádného nemáte, vaší milenkou, když toužíte po pohlazení. Vaším vztekem, zármutkem, radostí i bolestí. Vaším hlasem, když jste svůj ztratili. A stát se právě tímhle, stát se soundtrackem života jiného člověka, je něco nádherného!

18.07.2021 4 z 5

Nemilosrdný král Nemilosrdný král Meghan March

Zatraceně! Pikantní, vzrušující, nebezpečné, poutavé... od knihy jsem se prostě nedokázala odtrhnout. Mám ráda knihy, kde je prostředí mafie, nebezpečí, vzrušení a akce. Z knihy jsem nadšená!
Erotické scény byly pikantní, výborně vymyšlené, skvěle popsané. A na konci knihy... byla jsem v naprostém šoku. Líbí se mi, že je kniha psaná z pohledu obou hlavních hrdinů, ale přišlo mi, že z pohledu hlavního hrdiny to bylo méně a trochu strohé. Byla bych radši, kdyby byly kapitoly delší, obsáhlejší. Jsem ráda, že jsem si sérii nechala na dobu, kdy už budou vydány všechny tři díly, protože tak nebudu muset čekat. Hned jdu na další díl.
Keira byla skvělá. Líbilo se mi, že se jen tak nedala, nebyla jako nějaká poslušná ovečka. Vzdorovala, porušovala pravidla, nic si nenechala líbit.
Hlavní hrdina... to je chlap, kterého by chtěla každá žena. Alfa samec, bohatý, dominantní, majetnický, ale zároveň starostlivý a milující. Přišlo mi, že na své okolí se snaží vypadat nemilosrdně a bezcitně, ale když byl s hlavní hrdinkou, tak byl jemnější, starostlivý, ohleduplný. Bože... já chci taky takového chlapa! Ale upřímně... jméno hlavního hrdiny se mi nelíbí. Mě to přijde jako lachtan.

30.06.2021 5 z 5

Ruckus: Šílená láska Ruckus: Šílená láska L. J. Shen

Co tě přiměje cítit se naživu?
Kniha nebyla jenom nějaká obyčejná slaďárna. Není to jenom o tom, že se hlavní hrdinové spolu chtějí celou knihu jenom vypsat. V knize je příběh, který má hloubku. Moc se mi líbí, že v knize jsou vážná témata. Vážná nemoc, závislost, nevěra, adopce, problémy s rodiči... V knize nebyla taková ta nudná idylka, že každý je úplně dokonalý, že život je dokonalý. Byly tam problémy, které lidé v životě mají. Život prostě není dokonalý, vždycky se objeví problémy a překážky, které člověk musí ustát. Příběh v knize ukazuje, že problémy má opravdu každý, ale když jsou na to dva... je to lepší. Jsou si vzájemně oporou, skálami.
Ještě lepší než první díl. Bylo jasné, že Dean a Rosie jsou pro sebe stvoření. Taky bylo jasné, jak to dopadne, ale upřímně... na konci knihy jsem si myslela, že mi srdce vyskočí z hrudi. Tak rychle a zběsile mi bylo! Bála jsem se, jak to dopadne. Taky během knihy několikrát slzy ukáply. Spoustu slz, ale na konci... to jsem bulela jako malá holka. To bylo tak smutný, nádherný, dojemný... Bylo to prostě úžasně vymyšlený konec. A epilog se mi opravdu moc líbil. Líbilo se mi, že to tak trochu navazuje na třetí díl, na který se moc těším, ale taky jsem byla ráda, že se Rosie splnil ten největší sen, který měla. Rodina a Dean. A jejich děti... ty byly prostě úžasný! Kniha byla hodně emotivní, plná překvapení, lásky, sexu, romantiky a napětí. Moc se mi líbilo, že... všichni působili jako jedna velká rodina. Přátelé. Nejbližší. Byli to opravdový přátelé, kteří se vzájemně podporovali za všech okolností, pomáhali si... to se mi opravdu líbilo.
Rosie jsem si zamilovala. Obdivovala jsem ji, jak se dokázala vyrovnat se svou nemocí. Vyrovnala se s tím, že nikdy nebude mít děti, svatbu, že už tu brzy nebude. Místo, aby se litovala a naříkala, tak si užívala každý zatracený den... jako by byl její poslední. Ale dost mě štvalo, když se k ní rodiče chovali tak strašně. Jako by byla sobecká mrcha, které nezáleží na pocitech ostatních. Chovali se k ní, jako by ona mohla za to, že je nemocná.
Dean na první pohled mohl působit chladně, odtažitě, bezstarostně, neohleduplně, lehkovážně, ale ve skutečnosti byl milý, hodný, ohleduplný, citlivý, ochranitelský a starostlivý. Tajil před ostatními své trable, problémy. Bylo mi ho líto, protože ten problém, který řešil... tohle bych nepřála nikomu. Hledal útěchu v alkoholu a drogách. A ženách. Ale jenom jedna ovládla jeho srdce. A on o ni bojoval. V jeho srdci byla jenom jedna žena. Rosie. Od prvního okamžiku věděl, že je ta pravá, ale nechal ji odejít. Pak se jí snažil získat.

25.03.2021 5 z 5

Mumie Mumie Max Allan Collins

Mumie je můj úplně nejoblíbenější film, takže jsem si knihu musela přečíst. Autor píše opravdu poutavě a zajímavě. Ohromovalo mě, jak byly dobře popsané boje, napadení nepřáteli... a hlavně, jak krásně byl popsán Egypt. Jednotlivá místa, krajina, město, poušť. Občas jsem se u knihy i upřímně zasmála. Zároveň v knize nechybělo dobrodružství, napětí, nebezpečí... a láska. Zvlášť se mi líbilo, že se v knize občas objevila staroegyptština.
Moc se mi líbilo, jak to mezi Rickem a Evelyn od začátku jiskřilo, i když se to snažili skrývat. Líbilo se mi, jak se Rick pořád snažil Evelyn chránit, jak ji bránil a Evelyn zase jeho. Smála jsem se, když se vzájemně pošťuchovali a rejpali do sebe. Taky když Rick žárlil na mumii. A na konci jsem byla strašně ráda, když se vzájemně otevřeli. Přišlo mi, že v knize byl Rick více ohleduplnější a přátelštější. Ve filmu byl více ráznější, odměřenější... V knize se mi líbil mnohem víc.
Když jsem četla na samotném začátku příběh o Imhotepovi a Anck-Su-Namun a jejich lásce, tak jsem se nemohla zbavit dojmu, že Imhotep svou milenku skutečně miloval, ale ona jeho ne. Spíš si myslím, že se jí líbilo, že se do ní zamiloval samotný král, že dokázala svým svůdným úsměvem a tělem mít kteréhokoli muže, že na tom zbohatla. Ale zároveň se jí líbilo, že dokázala mít za milence velekněze, který byl bez pochyby nádherný muž a že pro ni byl schopný udělat cokoliv. Dokonce zabít krále a vzepřít se všem zákonům a přivést svou milou zpátky, i když by za to měl zaplatit svým životem a i duší. Myslím, že se jí líbila ta moc, kterou měla, ale nemyslím si, že ho opravdu milovala.

21.02.2021 5 z 5

Tisíc polibků Tisíc polibků Tillie Cole

(SPOILER) Pořád mě dokáže překvapit, jaké různé emoce ve vás dokáže vyvolat pár slov napsaných na obyčejný bílý papír. Tohle je kniha, u které jsem brečela od začátku. Nemohla jsem si pomoct. Nejhorší na téhle knize je, že se to opravdu stává. Autorka napsala skutečný příběh. Během knihy jsem zažívala štěstí, smutek, radost, bolest.
Od začátku jsem obdivovala Poppy za to, jak se s tím vypořádala. To, že zjistila, že má rakovinu a nepřežije to... Obdivovala jsem jí za to, že to prostě vzala a vyrovnala se s tím. Chtěla využít zbytku svého času, ne se jenom litovat a naříkat. A to, že poslední dny, týdny, měsíce svého života strávila s osobou, kterou nejvíc miluje, i když věděla, že dřív nebo později odejde... respekt. Taky se mi moc líbilo to s těmi polibky...
A Rune... nemám slov. Nedivím se mu, že se tolik změnil. Opustila ho holka, kterou celým svým srdcem miloval. Jeho spřízněná duše. Ale když se objevila, snažil se jí získat. Obdivuji ho za to, že s ní byl, i když ho to muselo moc bolet. Sledovat, jak jeho láska pomalu odchází. Miloval jí celým svým srdcem. Jeho první láska a vlastně i poslední.
P.S. Měj v srdci měsíční paprsky a v úsměvu slunce!

27.08.2019 5 z 5

PS: Nesnáším tě PS: Nesnáším tě Winter Renshaw

ROMANTICKÉ, MILOSTNÉ DOPISY... NÁDHERA!
Většina lidí považuje milostné dopisy za klišé, hloupost, trapnost... musím nesouhlasím. Je to nádherné vyznání lásky a jsem moc ráda, že je autorka dala do své knihy. Dostat milostný dopis od osoby, kterou milujete... Co víc si přát...?
Je to úžasná kniha, která vypráví o tom, jaký život opravdu je a ne, že je všechno zalité sluncem, všude skáčou růžový jednorožci, který zvracejí duhu. Je to o opravdovém životě ve válce a o strachu, který máte, když nevíte, jestli se vaše láska vrátí domů.
Hlavní zápletka a vysvětlení na konci knihy, proč se to všechno stalo sice nebyla velká, protože to vlastně byla jenom shoda nešťastných okolností, nebo smůla, ale vůbec to nevadí. Musím říct, že autorka dala do knihy i překvapivé momenty. Taky se mi líbilo, že autorka střídala pohled hlavních hrdinů. Kniha je pak mnohem zajímavější.
Líbilo se mi, že se hlavní postavy hned od začátku nemuseli. Jak se provokovali, ale při tom to mezi nimi jiskřilo a to doházelo k vtipným, až trapným situacím... pobavila jsem se. Taky se mi moc líbil ten nápad, že se dají dohromady voják a servírka. Konec.. ten byl hned na začátku jasný, ale jsem ráda, že to takhle dopadlo. A epilog byl krásný.
Maritza... Je to takový ten člověk, který je ukecaný, společenský, ale taky byla opravdu milá a přátelská. Nestará se jenom o sebe a když něco chce umí si za tím jít. A naopak, když se jí něco nelíbí, tak se umí ozvat. A u Isaiaha se ozývala dost často.
Isaiah... ze začátku mi lezl na nervy. První důvod... zase děvkař. Taky se dost často choval jako idiot a vůbec se nedivím Maritze, že na něj několikrát vyjela. Spíš jsem ji obdivovala, protože já bych ho rovnou nakopala. Ale pak, když byl v té válce a v nejhorším okamžiku si uvědomil, co je pro něj nejdůležitější, změnil se. Nebo si spíše myslím, že konečně ukázal jaký doopravdy je. Zbavil se masky, kterou několik let nosil. Ale když jsem se na konci knihy dozvěděla všechny důvody, proč byl takový... nedivila jsem se mu.

17.07.2019 5 z 5