Zář

od:


KoupitKoupit eknihu

Do poklidného přímořského městečka Tallow Beach nečekaně přijíždějí tajuplní sourozenci Gabriel, Ivy a Bethany Churchovi. Začnou studovat na střední škole a jejich objevení vzbudí mezi místními pořádný rozruch. Odkud se vzali? Kdo jsou jejich rodiče? Proč ve všem vynikají, aniž by vynaložili sebemenší námahu? Pro jejich tajnůstkářství a nadpozemskou krásu však existuje vysvětlení: Gabriel, Ivy a Beth jsou andělé, jejichž posláním je zachránit svět, jenž se ocitl na pokraji zkázy. Do jejich životů vstupuje Zlo v podobě bezohledného a krutého spolužáka, který zatouží po Beth. V děsivém dramatu, které následuje, andělé a člověk spojují své síly v zoufalém pokusu překonat dobrem ničivé síly temnoty a zachránit milovanou kamarádku....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/83_/83816/zar-ZsP-83816.jpg 3.7320
Série:

Zář (1.)

Orig. název:

Halo (2010)

Žánr:
Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Knižní klub
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (72)

Přidat komentář
wildXchos
23. dubna

Líbí se mi nápad i způsob vyjadřování autorky, ale kniha je hrozně zdlouhavá. Na to, jak je dlouhá se tam toho vlastně až tolik nestane. Moc se mi nelíbí jak autorka pojala gotiky, protože ve skutečnosti jsou to normální lidé. Postavy jsou příjemné, nemění se jejich charakter.

Poeta.kno
15. dubna

Opravdu jednoduchý a klasický příběh. Celkem oddechové čtení, místy popsané zbytečně dopodrobna. Ale na to, že ho napsala sedmnáctiletá autorka, tak se dá číst. Jdu na druhý díl.

ivedoo
10. dubna

Kniha mne vůbec nezklamala, krásné a oddychové počtení :)

sylva8672
14. února

Sérií o andělech jsem četla už hodně, ale tahle je zatím rozhodně nejslabší. Ke čtení jsem se musela opravdu nutit, protože kniha mi přišla hrozně nudná a nic se tam v podstatě nedělo. Az ke konci to začalo být docela zajímavé a konečně se začalo něco dít a najednou - konec. Tak dám ještě šanci pokračování a uvidíme....

Suou
17. ledna

Pekná knižka, ale nemyslím si, že dnes by sa mi tak páčila.
Ale, vtedy som bol unesený. :D

lucie2952
02. lednaodpad!

To se tak táhlo, že jsem to na 120 stránce (e knihy) vzdala. Nic se nedělo a styl psaní mi nesedl. K tomuhle se už nevratím. Za mne velké zklamání.

TerezaMondeková
16.11.2017

Knihu jsem si vybrala podle obalu. A popravdě nevím co mám říct. Líbila se mi to jo, ale přišlo mi to jako kopie pádu, zavržený... Podle mě autorka, už moc nevěděla co napsat. Líbilo se mi to taková oddychovka, nebo když nevíte co číst. Ale znova bych to nečetla.

ketvin
31.08.2017odpad!

Teda... Moc nemám slov, normálně NIKDY neodložím nedočtenou knihu. Prostě ať je to jakkoliv hrozný, vždy dočítám. Tohle ale prostě nešlo. Ve chvíli kdy dokonale nesympatická, až možná i hloupá hrdinka začne vymýšlet dementní přezdívky svýmu Xavíkovi (možná trochu sympatický občas byl... občas...) alá "čmeláček či hafík ňafík", jsem to zavřela a už to nikdy nechci vidět. Jako fakt nejsem ten typ, co knihu vzdá po první hodině, kdy není dokonalá, ale tohle bylo od začátku do konce přemáhání se. Trošku mě mrzí, že nezjistím, jestli další díly stojí za více procent, ale na tohle prostě nemám nervy ani čas. Místo toho jsem přečetla Skleněný trůn a to je panečku série, která stojí za každou minutu a nikdy nebude dost dlouhá ;) doporučuju ;)

Lee7
25.05.2017

Kniha se mi líbila, četla se snadno a měla jsem ji přečtenou opravdu za chvilku. Sice v něčem byla jednodušší, ale tento žánr mě prostě baví a charakter vedlejších postav a prostředí se mi líbilo. Hlavní hrdinka byla tak trochu vyhrocená, ale myslím že to se v dalších dílech urovná do normálu :)

venacava
24.03.2017

Chvíli mi trvalo než jsem se začetla a nevím proč, ale příběh mě moc neoslovil.

Kiwi24
01.02.2017

moc se mi to líbilo, i když znám více knih o andělech. bylo to krásné a poutavé. nehynoucí láska... snad mě to jednou taky potká....

Shinju
03.10.2016

Krásná kniha o rozvíjející se hluboké lásce s fantasii nádechem o andělech, která jistě potěší čtenářky romantic fantasy, ale i ty, které nevědí, co číst a nehledají něco náročného na čtení a chtějí se čtením ponořit do příběhu nekonečné lásky.

„Láska je vážná duševní choroba.“
– Platón

Viviana-Mori
09.09.2016

Kniha je opravdu pouze oddechové čtení, žádný hlubší zážitek z toho člověk mít nebude, pokud není hodně mladý teenager, který miluje klišé, protože přesně to tato kniha je. Přijde mi, že autorka se spíš zaměřovala na neustálé popisování dokonalosti Xavierových partií a naprosto dokonale popsala nikoliv lásku, ale posedlost a citovou závislost. Úplně by mi tento díl stačil, další snad ani nebyly třeba. Twilight v bleděmodrém, na konci příběh potemněl, což jsem ocenila, jinak mám trochu rozporuplné pocity. Nemohu úplně říct, že by se mi to nelíbilo, ale přitažené za vlasy to je a to opravdu né kvůli andělům. Uvidím, jestli další díl bude lepší, nebo stejný. Když už to mám z té knihovny půjčené, tak to dočtu. :)

ladyfromskye
02.08.2016

Ano, je to slaďoučké počtení, ale jak již bylo několikrát zmíněno, velice milé počtení. Na to, jak je autorka mladá, je nejen ona, ale také její knížka neuvěřitelně vyspělá (není pochyb o tom, komu je určená, má jasný ideový směr, zabývá se tématy, která jsou pro danou věkovou skupinu a dané pohlaví důležitá, v ději nenaleznete jedinou nesrovnalost, ...). Pro mě rozhodně jedna z nejlepších knih v žánru, pokračuji ve čtení série a těším se, až jednou budu moci Zář i její dvě pokračování předat své dceři, kterou mi všichni stále předpovídají :)

warca
13.06.2016

Pěkné, ale trochu nudné... A ohrané téma

CHESS
04.06.2016

Je naprosto neuvěřitelné jak je Beth nezkažená a sladká až z toho trnou zuby :) Ale myslím to v dobrém :)

jukanek
31.05.2016

Holcici sladarna, ale moc pekna. Cetlo se to dobre.

Madlenkačte
16.05.2016

Vztah Bethany a Xaviera byl hodně přeslazený, také tam nebyla skoro žádná akce až na pár stránek na konci knihy. Ale nemůžu dát méně než 5 hvězd, protože se to krásně četlo a bylo to fakt sladký :) A Gabriel je největší fešák, jsem zvědavá, jestli se nechá od nějaké holky svést :)

makyna03
14.05.2016

Nevím co napsat, snad jen to že fantasy na tohle téma jsem četla i lepší

Ebony
02.04.2016

Kniha byla nesmírně čtivá a hlavně moc hezky promyšlená. Postavy měly jedinečný charakter a nesmírně jsem si oblíbila Molly s Gabrielem (tvořili totiž vtipnou dějovou linku) a Ivy s Xavierem (byli to ti správní klaďasové kteří bojují za dobro svých blízkých) hlavní hrdinka ale pro mě nebyla nějaká originalita co se týče hlavních hrdinek. A docela mě zklamalo že jakmile přistáli na zemi tak se Bethany okamžitě vžila do role smrtelníků a ihned se zamilovala. Chápu že není Archanděl nebo Léčitel a že v nebi bylo jejím hlavním posláním pracovat s lidmi ale přišlo mi to moc unáhlené. Ale ke konci je to vysvětleno proč má tak blízko k lidem takže tenhle maličký nedostatek ráda přehlédnu. Takže knihu doporučuji : )

Lenishka
29.01.2016

Kniha se mi dobře četla a byla to pěkná série, líbila se mi jména postav, dále pěkné obaly knih. Celkově to je jiný šálek kafe než čtu, ale zařadila bych si jí do své domácí knihovny. Celkové hodnocení je Dobré++++

sabulik69
24.01.2016

Dávám 4 hvězdičky kvůli začátku knihy který mě moc nezaujal.
Ale věřím že u druhého dílu už dám knížce hvězdiček pět protože konec knížky mě zaujal a velmi se mi líbí láska mezi Beth a Xavierem..

viki.jp
21.01.2016

Knížka je velice čtivá, takové typické "lehké čtení" před spaním, ale děj je dost předvídatelný.

TheMelorry
29.11.2015

Trvalo docela dlouho než se kniha pořádně rozjela... Opravdu zajímavé byly až poslední kapitoly. Doufám, že další díl bude lepší...

1259
24.11.2015

Dobrá knížka. Už se těším na druhý díl do kterého se hned pustím.

DajaF
14.11.2015

z knížky jsem hodně zklamaná! Kniha má krásnou obálku (ano kvůli tomu jsem si ji kdysi koupila) ale obsah hodně mně nebavil. Kniha je velmi čtivě napsaná, ale řeší jen krásné Xavierovy oči a boj dobra se zlem, který jsem tam čekala se objevil jen na konci, aby se neřeklo. Chtěla jsem si přečíst celou sérii, ale ještě uvidím jestli to nebude jen ztráta času.

ivzu77
30.10.2015

Přečetla jsem první díl série knih, kterou jsem si popravdě vybrala hlavně podle obálek. Většinou jsem četla pouze knihy o padlých andělech, chlapských postavách a nějak jsem chvilku bojovala s tím, že toto vypráví dívka. Ale vše se rozjelo, její poznávání světa, jejích pocitů a zkušeností .....
Sice se mi zdá, že Bethany řeší pouze svůj vztah ke Xavierovi a nemá čas na to, proč byla na svět poslána. Uvidíme v dalším díle. Jak to bude s Jakem? Temná postava to trochu opepřila.....

Love-Angel
24.10.2015

S podobným obsahem jsem se setkala v knize Nadpozemská je to též o andělech tohoto typu....

Natyyy4444
12.08.2015

Prostě úžasný.S takovým dějem jsem se setkala poprvé,a líbil se mi! Spisovatelka měla všechno promyšlené,taky se mi líbila,protože se u hlavní hrdinky nemusím plácat do čela a trpět nad její hloupostí.Velké překvapení to pro mě bylo.:)

michaela9784
10.07.2015

Přečtený jsem to měla za chvilku. Příběh se mi líbil, ikdyž to byla slaďárna. Hodně předvídatelný děj, ale to mi nijak nevadilo. Bethany a Xavier byli rozkošní a takovou lásku by mohl člověk pouze závidět.