Zář

Zář https://www.databazeknih.cz/img/books/83_/83816/bmid_zar-LkN-83816.PNG 4 381 80

Zář série

Do poklidného přímořského městečka Tallow Beach nečekaně přijíždějí tajuplní sourozenci Gabriel, Ivy a Bethany Churchovi. Začnou studovat na střední škole a jejich objevení vzbudí mezi místními pořádný rozruch. Odkud se vzali? Kdo jsou jejich rodiče? Proč ve všem vynikají, aniž by vynaložili sebemenší námahu? Pro jejich tajnůstkářství a nadpozemskou krásu však existuje vysvětlení: Gabriel, Ivy a Beth jsou andělé, jejichž posláním je zachránit svět, jenž se ocitl na pokraji zkázy. Do jejich životů vstupuje Zlo v podobě bezohledného a krutého spolužáka, který zatouží po Beth. V děsivém dramatu, které následuje, andělé a člověk spojují své síly v zoufalém pokusu překonat dobrem ničivé síly temnoty a zachránit milovanou kamarádku.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Knižní klub

Halo , 2010

Verína01
22.01.2015

Do téhle knížky jsem se hrozně zamilovala. Chtěla bych být Bethany znát Xaviera. Ale je to jen kniha.
Kniha se mi líbí z důvodu, že je romantická, vtipná i napínavá.
Někdo sem píše že kniha byla zvětšiny jen o vztahu Bethany a Xaviera a pak je jen deset stran o Jakeovi a poté zase vztah Bethany a Xaviera. Jen chci říc že mě to ani nevadilo. První díl je takový rozjezd na pokračivání (Zásvětí a Zaslíbení).
Já se dø knihy zamilovala, a zamilovala uden si i další dva díly které nám přečtené. Velice povedená knubs.
Rozhodně doporučuji. :))

andulka1406
10.11.2014 4 z 5

I když na knihu jsem četla spíše záporné recenze mě se líbila a těším se na další díl, i když si ho dám až po pauze :-)

Lentilka2
24.09.2014 3 z 5

hrozně natahovaný děj, celkově neuměla jsem to dočíst... další díl si asi přečtu ale po nějaké pauze. Čekala jsem více...

kacaaba
15.09.2014 3 z 5

Začátek mě nudil, pak se to začalo rozjíždět, ale stejně to nebylo ono. Čekala jsem od toho trochu víc, jsem zvědavá na další díly.

melaficent
10.09.2014 4 z 5

Z knihy mám zmiešané pocity, nie som si úplne istá, či sa mi páčila. Príbeh bol v podstate dobrý a v poriadku, a kniha sa čítala tiež fajn, bola zaujímavá, len tá finálna akcia mi prišla trochu... krátka? Asi... Tak tristo strán neriešime v podstate nič iné ako vzťah Xaviera a Bethany, potom je tam asi desaťstranová akcia a zase riešime vzťah Xaviera a Bethany...
Napriek tomu dávam štyri hviezdičky a čítam ďalšiu časť...

pajka0071
28.08.2014 4 z 5

Dobrá knížka, hezky psaná, ovšem občas tam byly chvíle, kdy jsem se do toho čtení nemohla dostat a trochu me nudily. Ale pak se to zlepšilo a knížku jsem si opravdu oblíbila.

Ivy
13.08.2014 5 z 5

Fantasy není mým top žánrem a tahle kniha se mi líbila díky romantice, středoškolskému prostředí, hlavním postavám a originálním námětu. Nebylo to ani moc zamotané, nijak zvlášť děsivě tajuplné, což je pro mě velké plus - moc mě neberou takové ty strašidelně zamotané knihy, kdy se bojíte otočit na další stránku a ztrácíte se v ději a v podrobnostech.
Rozhodně se v dohledné blízkosti vrhnu na druhý díl.

Roselunda 1928
03.08.2014 5 z 5

Na to, že jsem křesťanka, jsem to brala v klidu. Ne jako rouhání, spíš jako pohádku. Pohádku, u které si přeju, aby byla skutečností. Až na Jakea, samozřejmě :P!
Nádhernej nápad - mě by nic takového nenapadlo. Xavier naproti Jakeovi, o kterém jsem věděla, že s ním budou problémy byl úžasný, chci být na místě Bethany:P...No jo, opravdu se choval trochu jako chůva, ale nikdo není dokonalý (s vyjímkou Beth, Ivy a Gabriela, ne? :))...Nevíte, proč jsem si ho představovala jako Joshe Hutchersona s delšími blonďatými vlasy? :D Až to zfilmujou, a to by teda měli, jen si představte ty úchvatný triky, tak by ho měli obsadit do jeho role...nebo ne? jsem šílená....ale zfilmovat by to měli...
Jaksi jsem taky nepochopila, proč jsou strany 145 - 160 otočené vzhůru nohama... nějakou dobu mi trvalo, než jsem přišla na to, jak to číst :D
a taky musím pochválit velmi vydařenou obálku!
Moc se na další díl těším, moc ti děkuju, Niki, žes mi tu knihu půjčila:DDD

Ještě přemýšlím, co mě přimělo dát *****...že by nějaký anděl? :D

Kiyu
25.06.2014 3 z 5

Trošku nechutná idylka, ale přesto krásně napsané. Hezky se to četlo :)

trynitrix
06.05.2014 3 z 5

Já vám nevím že by mě to nějak nadchlo moc ne ale příběh čtivý byl. Jen ze začátku mi to přišlo takové zvláštní než jsem si zvykla ale pak už to šlo. Mno uvidíme jak to bude pokračovat.

Anne Leyyd
21.04.2014 4 z 5

Velmi povedený 1. díl série, kterou mám opravdu ráda. Pokud bych ji měla shrnout co nejkratšími slovem, pak by to bylo „milá“. Zář je velmi milá a příjemná četba, která, pokud přijmete její poselství a trošku naivní (říkám trošku, protože v sobě vlastně obsahuje tak nějak utopii) styl uvažování a chování hlavní hrdinky, tak vás jistě nezklame a užijete si ji.

Doporučuji těm, kteří máte rádi young adult, odpočinkovou četbu a nevadí vám odkazy na náboženství v andělském světě. A také těm, kteří se perete za lásku, naději, víru a dovedete si cenit i maličkostí ;-)

Recenze zde: http://zefill.blogspot.com/2014/04/zar-recenze-na-knihu.html

Ree.
15.03.2014 2 z 5

Dobře se mi četla. Zkusila jsem opět nějakou knihu o andělech a prostě .. Já moc ty romantické příběhy nemusím. V budoucnu možná bude druhý díl. Oblíbená postava byl Gabriel, :D

Terry.89
24.02.2014 4 z 5

Člověk musí už od začátku počítat s tím, že čte knihu pro náctiletí, nikoliv Hemingwayie. Je to oddechové čtení, je pravda, že děj je malinko předvídatelný, ale téměř vždy čtenář něco "tuší". Jazyk je čtivý a pokaždě, když jsem se do knihy začetla, neodložila jsem ji dřív, než po pár dalších kapitolách. V budoucnu se chystám i na druhý díl, který na mě zatím čeká v mé hnihovně. Já dávám palec nahoru. :)

Bunburistka
15.02.2014 1 z 5

Tak na tuto knihu jsem byla velice zvědavá. Přečetla jsem pár stránek a musela jsem ji odložit. Musím říct, že mě absolutně nezaujala, ba mě dokonce odradila. V nejbližší době se k ní vrátit nehodlám, ale časem ji znovu šanci dám.

Gwendolyn
07.02.2014 odpad!

absolutně předvídatelné, téměř o ničem
nejlepší postava - Gabriel

Adele02
18.01.2014 odpad!

Tak tohle byla blbost. Bethany je prostě nějaká divná, jako zmínit na každé stránce, že jako anděl si neví rady... no, toho bylo trochu moc. Opravdu originální.

Alexxandra
21.10.2013 4 z 5

Kniha se mi líbila, konečně zase něco jiného než upíři a vlkodlaci:) Chvílemi to bylo trošku naivní a trapné , ale konec se povedl. Ne že bych dělala "oh" z překvapení, jak to dopadlo, ale napínavé to bylo:) Dávám 4 hvězdy a jsem zvědavá na další díl...

paloma
07.10.2013 5 z 5

Kniha se mi líbila, to jestli je děj předvídatelný nebo ne mi je celkem jedno. Hlavně, že dobro zvítězilo nad zlem. Jediné co bych maličko upravila, tak by Bethany nemusela být zase až tak bezbranná a nevyzrálá až moc na mladou dívku, natož na anděla.

Markett
19.09.2013 5 z 5

Knížka se mi hrozně moc líbila a dobře se četla. Moc se mi líbil vztah Bethany a Xaviera, protože on mi hrozně připomíná takovýho prince z pohádky, ale nevidím to jako nedostatek- ba naopak. Taky se mi hrozně líbí Ivy s Gabrielem, obě postavy se autorce povedly. Celý děj byl zajímavý a docela i napínavý a na konci jsem se dokonce bála toho, jak to bude s Bethany...celkově se mi knížka líbila a ráda se k ní kdykoliv vrátím :)

marci132
22.08.2013

Tahle knížka se mi moc líbila :). Zrovna jsem na začátku druhého dílu a je to velmi napínavé.

australská literatura andělé

Alexandra Adornetto