Zář

Zář https://www.databazeknih.cz/img/books/83_/83816/bmid_zar-LkN-83816.PNG 4 381 80

Zář série

Do poklidného přímořského městečka Tallow Beach nečekaně přijíždějí tajuplní sourozenci Gabriel, Ivy a Bethany Churchovi. Začnou studovat na střední škole a jejich objevení vzbudí mezi místními pořádný rozruch. Odkud se vzali? Kdo jsou jejich rodiče? Proč ve všem vynikají, aniž by vynaložili sebemenší námahu? Pro jejich tajnůstkářství a nadpozemskou krásu však existuje vysvětlení: Gabriel, Ivy a Beth jsou andělé, jejichž posláním je zachránit svět, jenž se ocitl na pokraji zkázy. Do jejich životů vstupuje Zlo v podobě bezohledného a krutého spolužáka, který zatouží po Beth. V děsivém dramatu, které následuje, andělé a člověk spojují své síly v zoufalém pokusu překonat dobrem ničivé síly temnoty a zachránit milovanou kamarádku.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Knižní klub

Halo , 2010

gregji
21.08.2013

Kniha se mi velmi líbila. Akorát mám prostě radši Jakea než Xaviera. Chápu Xav je její lásta a tak, ale Jake je prostě vtipnější a lepší. Teda podle mého názoru. :)

Eryl
26.07.2013 4 z 5

Musím se přiznat, že jsem hodnotila knihu podle obalu. Ale musíte uznat, že ten se opravdu povedl. Prvních pár kapitol jsem byla nadšená, protože to vypadalo na něco zase trochu originálního, ale bohužel ... Jako by autorce někde v půlce knížky došla "jiskra" a sklouzla do nudného předvídatelného stereotypu. Nemá cenu to dál rozvádět, neboť už jen to mluví samo za sebe. Na druhou stranu nemůžu autorce upřít výborné zpracování postavy Xaviera. Tak trochu netypicky představila jinou formu prince na bílém koni :)

vivitv
25.06.2013 3 z 5

Musim povedat, ze aj ked ta kniha nema poriadny dej, cita sa velmi dobre a ma to spad. V skutocnosti to je pekny pribeh lasky... Autorka ma skvely styl pisania, uz jej chyba len trocha fantazie...

2368
10.06.2013 3 z 5

Kniha mě nejprve zaujala přebalem a recenzí.Po přečtení pár kapitol jsem byla zvědavá na slibně se odehravající pčíběh, bohužel jsem byla po přečtení poliviny knihy knihy trochu zklamaná.Konec byl však plný napětí a kniha si mě znovu zíkala, ráda si přečtu i pokračování.Doufám, že v dalších dílech budou méně cukrovat a zaměří se více na akci :-).

Arianne
25.05.2013 4 z 5

Knížka se mi krásně trefila do nálady, když jsem ji začala číst, byla jsem nadšená, chtěla jsem Bethany schovat před těžkostmi pozemského světa a byla jsem ochotná autorce odpustit nehoráznou propagci křesťanství. Ale jak příběh pokračoval, začalo mě rozčilovat několik věcí: Xavier byl na člověka až příliš dokonalý, nenašla se na něm jediná chybička + dobro a zlo jsou tu odděleny naprosto striktně tlustou čárou - černá a bílá a nic mezi neexistuje, což je škoda, dodalo by to příběhu na zajímavosti a napětí. Ale za ten něžný a oduševnělý začátek dávám čtyři hvězdy.

JajaAP
11.05.2013 5 z 5

Tak tomuhle říkám opravdový slaďák. Příběh byl hezký a trošku akční až na úplný konec, ale i tak se mi to líbilo.

Katie46
20.02.2013 5 z 5

Nemohu odtrhnout zrak od obálky, která je krásná. Samotný přáběh mě také nadchnul a to na takové romantické čtení opravdu nejsem. =) Myslím, že kniha je velice dobrá, zvlášť když to píše skoro stejně stará autorka jako já. =D Kniha se mi líbíla.

Lucka.79
16.02.2013 3 z 5

Knihu hodnotím jako takový střed, nenadchne ani neurazí ..... ale obálka je super :)

Enefersis
30.01.2013 4 z 5

Zář je pěkný příběh, kdo má rád romantické slaďárny, jistě si zde přijde na své. Kniha se četla dobře, ale osobně jsem ji moc neprožívala, spíš taková oddechovka. Beth je ze začátku roztomile naivní, ale jelikož je to anděl, který se právě ocitl na naší zavšivené zemi, tak nějak se to od ní očekává. Zato Xavier mi připadal na to, že je člověk, až moc dokonalý- nebo ho tak viděla jen Beth? Nevím, každopádně nepatří mezi postavy, které bych si extrémně oblíbila. Zato Gabriel... Gabriel, no, to je jiná liga :D Už jen kvůli němu si přečtu další díly.
btw. Všechny andělí série mají naprosto dokonalé obálky... :) Viz.tato, Zavržený nebo Andělé.

Kate.S
28.12.2012 1 z 5

Všech, kterých jsem se na tuto knihu ptala, říkali, že je to nesmysl. TAk jsem si řekla, že to zkusím a posoudím sama pravdu jejich slov. Ale hned po pár kapitolách jsem s nimi začala souhlasit. Příběh mě vůbec neoslovil. Při čtení jsem se nudila. Znám lepší andělské ságy, např. Andělé nebo Padlí andělé.

Liwilterhage
26.12.2012 2 z 5

Po knize jsme sáhla ze zvědavosti a bohužel mě nijak zvlášť nenadchla.
Vybrala jsem si ji, neboť jsem si chtěla oddychnout od "těžší" četby a přečíst si něco "jednoduššího". Vlastně se mi přání i splnilo, když nad tím tak uvažuji, ale zas tak jednoduchou četbu jsem si nepředstavovala. Neboť oproti knihám, které běžně čtu, musím konstatovat, že děj Záře byl poněkud nedopracovaný a naivní i pro mě.
Například postava hlavní hrdinky Bethany se mi zdála jakoby nedořešená, neustále nerozhodná, jak se má zachovat. Většinu času byla na můj vkus až moc lidská, ve spojitosti s tím, že je nadpozemskou bytostí, andělem.
O mém celkovém dojmu pravděpodobně nejlépe vypovídá skutečnost, že po měsíci od přečtení knihy jsem si absolutně nemohla vzpomenout, jak se hlavní postavy této knihy jmenují.

Nikka07
16.12.2012 4 z 5

Knížka je celkem zajímavá. Opravdu se mi na ní líbí, že tady je ta nadpřirozená bytost holka, a ne kluk (Twilight sága atd.). Sice jsem nejdřív četla druhý díl, a pak až tento, jelikož to babička jaksi popletla, ale nemám jí to za zlé.
Děj je celkem chytlavý a zajímavý.

Kateriska
21.08.2012 4 z 5

Nejsem jediná, kdo si všimnul, že autoři přebalu udělali chybu v anotaci? A nebo jen nechtěli prozrazovat jednu z klíčových postav knihy pro další díly? Ať tak či tak, této knize dávám čtyři hvězdičky. Krásná obálka.
Souhlasím s komentáři, co se týče " postelové " scény. Ale zase je potřeba chápat že hlavní hrdinka je anděl a nikdy s tématem ohledně styku ve svém světě nepřišla do styku. Xavier je v knize okouzlující. Vždycky se mi v těchto žánrech spíše líbí role záporáků, ale tato hlavní a kladná postava mě opravdu uchvátila. Je pravda, že Bethany se začala stávat pak takovou pubertální holčinou, v tom souhlasím s trpalyskem, ale teď jsem začala číst druhý díl, a zdá se mi, že se zase změnila na sympatickou hlavní hrdinku. Děj je opravdu velmi předvídatelný, a ten kdo nemá rád předvídatelné knihy, by se do čtení asi neměl pouštět, protože vás tu moc překvapení nečeká.
Zář byla oddychová kniha a i přesto jsem ji neměla přečtenou hned. V druhém dílu mám přečteno už asi sto stran a bude se určitě jevit jako náročnější. No, počkáme... Zatím mi to dost připomíná některé díly Upířích deníků.
Třetí díl podle toho co jsem četla, vychází v originále tento měsíc a v češtině bude až za rok, v srpnu 2013. Ale snad se to ještě urychlí.

ilbu
04.07.2012 5 z 5

Supr kniha, už se těším na další díl.

ciniminisek
16.06.2012 5 z 5

Kniha se mi moc líbila.Celý děj byl předvídatelný,ale dnes mám problém sehnat knihu kde bych u každé kapitoly dělala "och" z překvapení.Já dávám plný počet bodů.Hlavní hrdinové se mi líbili.
Co se týče spojleru o dva řádky níž:Do temného obřadu vběhla ze strachu o přítelkyni,udělala bych to samé.Co se týče "postelové" scény,bylo jasně řečeno,že sex člověka s andělem je nepřípustný,trpěl by nejvíc člověk,je tedy pochopitelné,že k ničemu nedošlo.
Ještě dnes objednávám druhý díl,těším se na něj.

dqenisa
26.05.2012 4 z 5

Mě se ta knížka líbila a těším se až si přečtu další díly.

trpaslyk
21.02.2012 3 z 5

Zpočátku mě tahle knížka pohltila, měla dobrý spád, zajímavý děj i popisy, ale postupně se hlavní hrdinka začala stávat takovou s prominutím pubertální "tupkou", že to úplně zkazilo můj dojem z knížky.
POZOR, SPOILERY:
Třeba vyběhnout uprostřed temného obřadu proti bytosti, která má evidentně nadpřirozené síly a já ještě netuším, jaké, sama, beze zbraně, bez plánu, bez pomoci, a prostě jenom zařvat "přestaň", to asi fakt není dobrý nápad. V tu chvíli jsem téměř jistě očekávala, že autorka, která tohle napsala, bude natolik duchapřítomná, že pobaví čtenáře naprosto iracionální situací, kdy zloduch opravdu provinile sklopí oči, přestane dělat, co má rozdělané, omluví se jí a bude čekat spravedlivý trest. Opravdu bych pak před ní smekla klobouk, že mě dokázala šokovat, překvapit a vybočit ze stereotypu. Jenže bohužel, opět bylo naprosto jasné, že zloduch na slova "přestaň" prostě neslyší.
A kromě toho jsem měla opravdu velký problém s uvěřitelností děje ve chvíli, kdy autorka popíše scénu, jak se dvě hlavní postavy (zamilovaný pár středoškoláků) svléknou donaha, a pak si spolu v objetí lehnou na postel a celý večer tak vydrží jenom ležet a povídat si bez nějakého dotýkání se a tak. No, nevím, nevím...
Každopádně oddechovka dobrá a obálka vážně hezká.

Daudalinka
06.01.2012

Abych se přiznala kniha mě moc nenadchla.Byla to taková hodně velká oddechovka prakticky o ničem.Ale z nějakého naprosto nepochopitelného důvodu jsem se rozhodla že dám šanci dalším dílům které mají vyjít ...

Lusius
18.12.2011 2 z 5

Nevím, kniha mě nebavila....ze začátku jsem to přisuzovala tomu že čtu ve slovenštině ale nakonec jsem zjistila že je to samotnou knihou. Děj předvídatelný, závěr taktéž. Jako oddechovka docela dobré, jen je těch "oddechových" knih v poslední době příliš. Jediné co stojí za zmínku je obálka, ta se opravdu povedla.

rusalka1
03.07.2011 2 z 5

Pekná oddychovka.. zo začiatku milé neskôr však otrepané. Koniec bol očakávaný. Aspoň obálka je nádherná :)

australská literatura andělé

Alexandra Adornetto