TerezaaBaarova TerezaaBaarova komentáře u knih

Popravčí Popravčí Chris Carter

Zvrácené a čtivé!
Tento díl byl ještě lepší než díl předchozí. Huntera i Garciu jsem si oblíbila, gradace příběhu začíná tak v půlce knihy a tak už Vás jen mrazí... jen doufám, že takový úchylný vrahové jsou opravdu jen v knihách!

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Detektivka jak má být, sympaťák Hunter bude fakt sexy krasavec...to mě baví, geniálně promyšlené, zápletka a napětí. Super počtení na odreagování od těžkých thrillerů, a budu pokračovat v sérii!

Zvuk Zvuk James Patterson

Scifi nemusím, nevyhledávám ho, ale protože mám J.D.Bakera ráda, dala jsem knize šanci...Nezklamala, ale ani nenadchla... Asi nemám k hodnocení víc co říct, karanténa, nejistota, politika, vojáci, hajzli - docela realita, ne?!

Byla bych raději, kdyby pokračoval Sam Porter,...

03.02.2023 3 z 5

Temné ozvěny Temné ozvěny Loreth Anne White

U tohoto druhé dílu velice oceňuji, že místo a postavy, na které přijdete až postupem času, zůstaly stejné. To bylo milé překvapení.
Pěkná detektivka jednohubka, napětí od začátku až do konce, takové milé čtení pro holky... Je cítit, že autorka je žena, ale vůbec to knize neubírá!

Vražedné pohádky Vražedné pohádky Andreas Gruber

Drsné vraždy, vanilkový odér a joity, Maartena S. Sneijdera já žeru!
Tento díl byl ze všech nejlepší! Jakože 1. díl hodnotím 90%, druhý 91% a tento 92%! Na další si nechávám 93% a těch zbylých pár procent odečítám za to, že knihu tak rychle zhltnete, že to je až k naštvání! Andreas Gruber je Autor s velkým A!

Takhle má vypadat správný thriller!
Zápletka super, plno akce, vodítek a záhad. Záporák s extrémně pošramocenou morálkou, správný psychopat, odkrytí Maartenovi minulosti, Sabina je super baba, která jako jediná s Maartenem dokáže vyjít, proplétající se dějové linky tento díl hezky podtrhly.
Za mne PECKA!

Iluze Iluze Camilla Läckberg

Byla jsem nemocná a vybírala jsem si tu nejtlustší knihu na "nepřečtené poličce". Dobře jsem udělala, přečetla jsem tuto mnohastránkovou knihu za 3 dny. Lhala bych, kdybych řekla, že mě nebavila. Duo Vincent a Mina je zvláštní a neotřelé. To mě fakt bavilo, mentalista tomu dodal plusové body. Dřív jsem žrala seriál Mentalista, takže jsem si čtení užila!
Co oceňuji především je to, že nás autorka nás nahlodá nějakou otázkou nebo informací a nutí číst dál a dál, protože vysvětlení se vyskytuje až za 20-30 stran.
Zajímá mě, jak to bude s dívkou, na kterou se chodí dívat, jaká je minulost a jaký osud je obě čeká dál?

Údolí mrtvých Údolí mrtvých Tim Weaver

Tento díl mne uchvátil a nemohla jsem se odtrhnout! Opravdu se mi David líbí, není to žádný prvoplánový vůl, jako většina mužských hrdinů v detektivkách... zajímá mě jeho další osud. Jeho případy jsou zajímavé. Bojím se, aby série nespadla do stereotypu, ale věřím, že ne (dle hodnocení). Mám plánu ji přelousknout celou!

Hon na mrtvého Hon na mrtvého Tim Weaver

Slyšela jsem, že série s Davidem Rakerem je boží...První díl byl lehký, zvláštní, Raker se připletl všude, kam mohl... Oceňuji, že to není prvoplánový policajt s problémy s alkoholem! Píšu tuto recenzi s odstupem a po přečtení druhého dílu! Komu se bude zdát tento díl fakt suchej, vydržte! Druhý je pecka! Oblíbila jsem si Davida i jeho zvláštní povahu!

03.02.2023 3 z 5

Našeptávačova hra Našeptávačova hra Donato Carrisi

Donatovu sérii zbožňuju, Mila je moje opravdu oblíbená hrdinka... Nový brutální našeptávač, nový příběh plný zvratů, hrozeb a krve! Tentokrát byl příběh zasazen do "dnešní internetové doby", proč ne, změna... ale mě štve, že nevím, jak se z toho všeho Mila dostala ve 3. díle, a najednou je 4. díl, má Alici a prostě tak to je? Sakra....četla jsem 3.díl před pár měsíci, teď 4. a jsem z toho trochu nervózní... Kdo je otec? To jsem to zapomněla a nebo to nebylo zmíněno???? Achjo, kdyby mi to mohl někdo vysvětlit, tak bych byla ráda! :) Jsem napnutá jak kšandy na další pokračování!

Šťastně až do smrti Šťastně až do smrti Anna Ekberg

Myslela jsem, že knihu ani nedočtu. Opravdu mne to nebavilo… ale poté se něco zvrtlo a chytla mne.
Thriller to není, ale psycho dobré.

28.12.2022 3 z 5

Pavouk Pavouk Lars Kepler

To si užijete!
Joona a Saga zase válí. Ikdyž tentokrát je Joona odsunut na druhou kolej, tento příběh má motivy akčnějšiho filmu, padouch mírně nadpřirozeně uniká polici a od půlky knihy víme kdo je. Příběhu to neubírá, zase jsem si to užila od začátku až do konce, hltala jsem každou stranu.
Těším se na další díl, protože toto nebyl konec…..

28.12.2022 5 z 5

Katarze Katarze Yrsa Sigurðardóttir

Yrsa je fakt dobrá! Její Freyja, Huldar a vlastně i Erla jsou skvěle propracované postavy, které se samy profilují dál a dál.
A téma této knihy...šikana a odveta. Ta bude, buhužel, aktuální věčně...Napětí a bolest se zde objevují velice silně a atmmosféra je opět mrazivá.
Jo, super čtení...celá série je musttoread!

09.09.2022 5 z 5

Auris Auris Vincent Kliesch

(SPOILER) Jsem velký fanoušek Sebastiana Fitzka! A když jsem se konečně dočkala této knihy, hned jsem ji koupila! Opravdu jsem neprohloupila! Mám ráda jeho doslovy a tentokrát napsal Předmluvu a nezklamal :)

Auris je super promyšlený napínavý psychothriller, který mě maximálně vtáhl a bavil až po poslední tečky. Jak se u dobrých knih stává, nechává tak na půl otevřený závěr, což je škoda, protože zas budeme čekat rok na další díl... Jak to je teda s Hegelem/Aurisem doopravdy? Je klaďas nebo záporák? Jak to je s Julou a jejím bratrem?

Vůbec bych nepoznala, že tento bestceller napsal Kliesch, který, snad, doufejme, půjde ve Fitzkových šlépějích a dostane významné místo u mne v knihovně. DOPORUČUJI A DÁVÁM 5!

09.09.2022 5 z 5

Spinkej sladce Spinkej sladce Anders Roslund

Tento druhý díl mne hluboce zasáhl... na čtení před spaním to bylo velice těžké téma. Odporné zločiny, trochu méně gangsterké než díl předchozí, děti, pedofilové, Eweret a Piet, moc se mi to líbilo..ikdyž četlo s těžkým srdcem. Oblíbila jsem si dalšího autora!!!

09.09.2022 4 z 5

Minulosti neutečeš Minulosti neutečeš Anders Roslund

Nemám moc ráda gansterky.. ale takhle mě vlastně bavila nad očekávání. Skvělej začátek, který navnadí i nejzarytějšího odpůrce mafiánů :) Super duo Eweret a Piet! Pecka! Fakt jsem nadšeně zhltla celou knihu! A co další díl, bude stejně dobrý?

09.09.2022 4 z 5

Den, kdy se to stalo Den, kdy se to stalo Nuala Ellwood

Začalo to jak kniha od B.A.Paris... říkala jsem si dobrá oddechovka, následně mě to vtáhlo. Tajemství, trocha napětí, žádnej extra krvák, psycholidi okolo... Jo, ušlo to, taková knižní příjemná jedbohubka. Ale na 4 hvězdy to není...

09.09.2022 3 z 5

Volající Volající Jonathan Dylan Barker

Škoda... Těšila jsem se na Sama Portera... a nic... jako úplnej brak to nebyl..ale nadšení se teda taky nekonalo.

09.09.2022 3 z 5

Království z kostí Království z kostí Barry Hutchison

Pro mě taková detektivní jednohubka, která mě docela bavila.
Logan je sympoš, který se s ničím moc neštve. Napínavé to bylo, záporáci byli solidně záporný, akce taky, rozuzlení až na konci. Kniha měla vše, co od lepší detektivky chcete.
Začátek nové série? Jasný!

30.07.2022 4 z 5

Doručovatelky Doručovatelky Alex Smith (p)

Rychlá svižná detektivka, která neurazí a vlastně až ji celou přečtěte, tak si uvědomíte, že vás zajímá jak to vše dopadne s Kettem a jeho ztracenou ženou… takže se z vás stane další chudák, který čeká na druhý díl.

30.07.2022 3 z 5

Když byla hodná Když byla hodná Michael Robotham

Tenhle typ knih je přesně to, co chcete. Nemůžete se odtrhnout. Napínavé je to stránku od stránky a sympatické postavy jen podtrhávají excelentnost celé knihy!
Evie a Cyrus Haven zase spolu proti celému světu, kde je vše zahalené to závoje tajemství. Není třeba psát, že se to vynikající kniha, která snad bude mít další pokračování.
Děkuji za nepřekonatelný čtenářský zážitek!

30.07.2022 5 z 5