TerezaaBaarova TerezaaBaarova komentáře u knih

Panenka Panenka Yrsa Sigurðardóttir

(SPOILER) Tak to bylo super počtení! Tento díl byl, dle mého nejvydařenější!
Celkově měla celá kniha grády (a mrazení, jak píší ostatní čtenáři), vlastně od začátku až do úplného konce jsem nemohla tipnout vraha/vrahy!!!! Celou dobu nevíte, přemýšlíte a to rozuzlení nemá chybu!!

Trochu spoiler
I Huldar s Freyou mají svůj happyend? :)

21.06.2022 5 z 5

Poprava Poprava Yrsa Sigurðardóttir

V tomhle dílu Freya nedostala moc prostoru... škoda, ale zase moc fajnová detektivka, zápletka a super rozuzlení! Budu pokračovat v sérii...snad další díl bude o trošku víc rychlejší a propracovanější, ne že by byl špatný, ale spíš pomalejší.

21.06.2022 5 z 5

Černá díra Černá díra Yrsa Sigurðardóttir

Druhý díl série ještě lepší než díl první.
Nepředvídatelný, čtivý a zamotaný.
Tentokrát bylo téma ještě zajímavější a napínavější…a opět Freya a Huldar. Jejich další vývoj, sváry a komplikovaný vztah.

Kdo ještě nezačal číst knihy Yrsy, měl by okamžitě začít a já jdu hned na další knihu.

27.05.2022 5 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Myšlenkou knihy je, že každý máme své tajemství. Příběh chvilkama zdlouhavý, ale příjemný, konec knihu vyzvednul.
Autorka proťala příběhy tří žen, mám ráda, když se v knihách protínají životy postav. Doporučuji, ale jednu hvězdu musím ubrat, protože Sedmilhářky jsou lepší.

Hana Hana Alena Mornštajnová

Krásná kniha! Čte se sama, ikdyž jde o velmi těžké téma!
Opravdu mne vzala za srdce a všem ji doporučuji!
Paní Mornštajnová je moje oblíbená česká spisovatelka a když šáhnete po jakékoliv její knize, nikdy neprohloupíte.

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Zase a opět nezklamala! 5 z 5!
Autorka píše tak lehce, a tak krásně se čte, ikdyž se o pět jedná a těžký a smutný příběh.
Pani Mornštajnová je prostě Paní Autorka!

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Za mě opět krásný přiběh tří žen, babičky, dcery a vnučky - vypravěčky.
Přiběh je opět silný, těžký, ale kniha má spád a čte se dobře.
Knihy od autorky mají vždy jednoduchý sloh a řádky ubíhají samy.
5z5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Asi bych se opakovala, kdybych psala, že pani Mornštajnová píše opravdu skvělé knihy!
Přiběh byl opět silný a vůbec mi nevadilo, že tentokrát se odehrává na domácí scéně. I tak se dostává pod kůži a vy chcete číst dál a dál.
Opravdu mohu jen doporučit, 5z5

Žádná setkání nejsou náhodná Žádná setkání nejsou náhodná Kay Pollak

Seberozvoj..když potřebuješ a jsi na to připraven, asi ti něco dá.
Je to taková malá rychlobružura, jak se vypořádat s něčím ne úplně lehkým... ale tyhle helpself knihy mám už za sebou, takže na to teď nahlížím jinak.

23.05.2022 2 z 5

Mistrem sám sobě Mistrem sám sobě Don Miguel Ruiz jr.

Úplně nemám ráda tyhle sebe-oduševně-svobodo-ezo-nábožensko-filozofický knihy. Někdy jsou to pěkný žvásty...ALE...v týhle si každej najde, co chce najít...  přečte si ji ten, kdo si ji chce přečíst! A rozhodně je lepší vzít knihu, která ti možná něco dá a možná něco sebere, než číst motivační citáty na Facebooku...

23.05.2022 5 z 5

Čtyři dohody Čtyři dohody Don Miguel Ruiz (p)

Úplně nemám ráda tyhle sebe-oduševně-svobodo-ezo-nábožensko-filozofický knihy. Někdy jsou to pěkný žvásty...ALE...v týhle si každej najde, co chce najít... přečte si ji ten, kdo si ji chce přečíst! A rozhodně je lepší vzít knihu, která ti možná něco dá a možná něco sebere, než číst motivační citáty na Facebooku...

Othello Othello William Shakespeare

Othello byla první tragédie, kterou jsem četla od Shakespeara.
Takže jo, pro mě srdcovka, kterou by měl správný booklover mít ve své knihovničce!

Hamlet Hamlet William Shakespeare

Asi moje nejoblíbenější věc od Williama!
Klasika klasik!
Prostě obohacující!

Pravda o hovínku Pravda o hovínku Andy Seed

Mým malým čtenářům se kniha o hovínku moc líbila! Moc hezký ilustrace a celkově to sedlo! :)

Romeo a Julie Romeo a Julie William Shakespeare

Kdo nečetl Romeo a Julie, jakoby nebyl.
Klasika klasik, nutnost znát, nutnost mít přečtenou aspoň jednu z Shakespearových her.

Feng-šuej rychle a prakticky Feng-šuej rychle a prakticky Selena Summers

Základní znalosti Feng-šuej mi dala a toto byl můj záměr. Díky!

Jen aby, řekla moje žena Jen aby, řekla moje žena Michael Třeštík

Vtipný! A hezký! Přečtený během jednoho večera. Zhltla jsem to, jako malinu.
Mám ráda humor pana Třeštíka, sice se tam objevuje par hlášek, které píše i na FB, ale to vlastně ničemu nevadí, protože to je prostě dobrý!

Muž, který hledal svůj stín Muž, který hledal svůj stín David Lagercrantz

Tuhle sérii jsem chtěla mít přečtenou už jen kvuli Larssonovi... ale trápila jsem se.
Není to ono a ne nadarmo se říká, že v nejlepším je třeba skočit...

Tento díl je o něco horší než 4 a o něco lepší než 6, tím bych to uzavřela.

Dívka, která musí zemřít Dívka, která musí zemřít David Lagercrantz

Už díl předchozí nebyl takový jako Milenium, který známe a který chceme.. pro mě zklamání a moc s prvky akčnosti až superhrdinosti... Není tam už typický duo Lisbeth-Mikael.
Myslím, že David mě napsat asi něco jinýho, svýho - mohl použít postavu Mikaela, ale nemusel pokračovat...

Fresh kuchyně Fresh kuchyně Zdeněk Pohlreich

Odlehčené moderní recepty. Pár jich už máme odzkoušeno...

23.05.2022