TerezaaBaarova TerezaaBaarova komentáře u knih

Muž a žena Muž a žena Michal Viewegh

Zkoušela jsem Vieweghovi dat po čase zas šanci. Zklamání snad ve všech směrech... Nic víc napsat nechci...

Povídky o nelásce Povídky o nelásce Michal Viewegh

Hrozně jsem se na knihu těšila, ale byla pro mne částečným zklamáním, proto jen 3/5. Ikdyž jsem si v ní našla něco hezkého, něco svého, něco mě vytočilo - prostě klasický Viewegh.

07.08.2021 2 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Ze začátku se může zdát, že půjde o prvoplánový thriller o domácím násilí. Chyba. Vše je tak dobře napsáno, podrobně vysvětleno a graduje, že musíme číst dál a knihu neodložit. Opravdu dobře napsaný psychothriller.

Celou dobu jsem hlavní hrdince Grace držela palce a premýšlela, jak to vše provede!
Při posledním odstavci mi přeletěla husí kůže po těle.

07.08.2021 5 z 5

Láska a jiná vykolejení Láska a jiná vykolejení Leah Konen

Myslela jsem si asi bůh ví co...že kniha bude skvělá, jak ji prezentoval internet...no, asi kdyby mi bylo 19, tak by mi přišla super, ale takhle ne, nejsem teda žádná stará bába, ale nuda..nuda...

07.08.2021 2 z 5

Poslední polibek, co za něco stál Poslední polibek, co za něco stál James Crumley

Neodkladám knihy, dočtu je, ale než jsem přelouskala tuhle, přečetla jsem tři další....škoda...

Jakmile jsem knihu začala číst, padl na mě nádech putyky, která fakt za nic nestojí.
Hlavní hrdina taktéž, celkově hrůza.
Ale dávám dvě hvězdy za to, že je to stará kniha, stará detektivka a já už tohle neumím ocenit.

Májové růže Májové růže Dot Hutchison

Mně se tahle série obzvlášť líbí, je jiná než jsme zvyklí u tradičních thrillerů.

Ano tento díl byl slabší než byli Motýli, ano je to psychologická sonda do duše dívek, a ano je to zvrácené a komplikované a rozhodně přečtu i Děti, (od té si hodně slibuji).

29.07.2021 3 z 5

Dívka pod hladinou Dívka pod hladinou Andrew Mayne

Rozhodně to není Šelma, rozhodně to není Theo… nějakou svou naivní částí jsem po přečtení anotace stále doufala, že se Theo objeví. Neobjevil.

Nijak extrémně mě Sloan a Solar neoslovili, čtení sice ubývalo, nějaké napětí tam taky bylo, ale žádný wauefekt se u mne nekonal.
Sečteno a podtrženo: dočetla jsem, rozjíždí se nová série, akorát je zatím prostě slabší…

29.07.2021 3 z 5

Dášeňka čili Život štěněte Dášeňka čili Život štěněte Karel Čapek

Kniha s ilustracemi, fotkami a předčítaná půl na půl s mojí malou dcerkou.
Už je na čase ji od jednorožců a princezen přesměrovat na klasiku!

27.07.2021 5 z 5

Sběratel motýlů Sběratel motýlů Dot Hutchison

Tak tohle byla velká zvrácenost!
Atmosféra, hrůzostrašné činy, psychicky narušený gentleman.
Značka: Kniha pro silnější povahy!

*MOŽNÝ SPOILER*

Příběh začíná trochu jinak, ve vyšetřovací místnosti a postupně se dozvídáme všechno….všechno o zahradě, Motýlech a Zahradníkovi.
Trochu se obávám, co bude v dalším dílu…

23.07.2021 5 z 5

Duše mrtvých nemluví Duše mrtvých nemluví Roxann Hill

Třetí díl, jednohubka, pořád stejná kompozice, primitivní, rychlá… tentokrát tam byla aspoň akce a příběh byl trošku napínavý.
Vztah Anny a Pavla se nijak neposunul ani nevybarvil.
Trochu nuda.

21.07.2021 2 z 5

Slzy mrtvé jeptišky Slzy mrtvé jeptišky Roxann Hill

Knižní jednohubka. Jedno odpoledne.

Zase celá kniha i hlavní příběh byl rychlý, stručný, bez omáčky a detailů.
Zase dostával kněz Pavel neskutečně na budku a Anna byla zase nebezpečně dobrá bojovnice a všechny přeprala.

Jediný co mě zajímá je, jak dopadne jejich vztah. Takže třetí díl si přečtu.

(Ale bylo to lepší než předchozí díl, to zas jo).

20.07.2021 2 z 5

Ráj mrtvých dětí Ráj mrtvých dětí Roxann Hill

Lehké, rychlé, povrchní, nepropracované.
Žádný wowefekt se nekonal, žádný složitý kriminální případ, žádná akce.

Na hlavní hrdinku jsem si nestihla udělat žádný názor a její pomocník kněz, no, uvidíme, co přinesou další díly.

19.07.2021 2 z 5

Co jsi to za matku? Co jsi to za matku? Paula Daly

Čekala jsem něco podobného, jako znám z pera B.A.Paris, to se nekonalo, mám rozporuplné pocity… úplně zlé to bylo, jen mnoho zbytečných plků a málo napětí..nepřiřadila bych k této knize titulek thriller. Spíš román pro ženy….
Očekávání nás většinou zklamou.

19.07.2021 3 z 5

Zmizelí Zmizelí Sibel Hodge

No to byla slabota, pro nás otylejší a chtějící pořádnou akci.
Jakože děj ubíhal, všecko jelo rychle, téma obyčejné, nic nového. Trochu krve, trochu masakru, ale vše tak nějak na mírné úrovni.
Takový thrillerový román pro ženy.

15.07.2021 2 z 5

Lovec Lovec Jack Heath

To zas bylo něco!
Hlavní hrdina se stihomanem (oprávněným), sarkasmus a černý humor, samej mord a kanibal. Timothy, který uklízí těla po mafii, uvědomění si, že je zvrhlík, nic nemění na tom, že jsem si ho oblíbila už v prvním dílu, druhý není ani v nejmenším horší! Je super!

Hádanky? Neuhádla jsem všechny a to mě trochu žere! Nemůžou být někde správné odpovědi?

Nenávidím a miluju knihy s otevřeným koncem!!!

13.07.2021 5 z 5

Den mrtvých Den mrtvých Mark Roberts

Další díl ze série o Evě.
Čtivé, poutavé, krvavé, psychopostavy skvělé, hlavní postavy výtečně zpracované, tentokrát Roberts překvapil originalitou … jediné co k celé sérii musím poznamenat je, že pointa a vrah jsou prozrazeny příliš brzy, neztrácí to na kvalitě knihy, jen je to škoda.

10.07.2021 5 z 5

Bez příčiny Bez příčiny Ed James

Ono těžko teď číst něco, co je označeno za nejlepší. Máme očekávání. A ty nás obvykle zklamou.
Tenhle kousek nebyl vůbec špatný, britský, vyšetřovalé typičtí. Avšak. Zločiny drsný a zrůdný! Psychárna to byla, sice nebylo popsáno do detailů, co psychouš svým obětem dělal, ale my, co čtem podobný žánr velmi rádi, si to velmi snadno domyslíme. Takže zklamání nebylo, ale nebyl ani wowefekt.
Sečtenopodtrženo, za mne, doporučuji.

07.07.2021 4 z 5

Mlčet jako hrob Mlčet jako hrob Mark Roberts

Moc dobrý! Jako druhý díl to vůbec nezklamalo, ale ani nehodilo laťku o level výš.
Mark Roberts si jel svůj standart. Každopádně se mi jeho styl líbí, stránky otáčím jednu za druhou, krve dost, psychopati zase nezklamali a o hlavní hrdince Evě vím o trochu víc, co víc si přát? Možná trochu méně černoprdelníků…

07.07.2021 4 z 5

Krvavé nebe Krvavé nebe Mark Roberts

Lituji, že mi tenhle skvost ležel v knihovně tak dlouho, než jsem se dobrala k čtení. Bylo to vážně skvělé!
Výborné od začátku až do konce, celý příběh jsem byla v napětí s očekáváním, co bude následovat a jaké je tajemství.
Stránky jsem otáčela, hltala příběh komisařky Evy a Křtitele, vraha a zvráceného psychopata, masové vraždy a symboly, zfanatizovaní poskoci..tak si představuji výbornou knihu!

05.07.2021 5 z 5

Dracula Dracula Bram Stoker

Kniha, psaná před sto lety.

Klasika, romantické příběhy, chrabrost mužů a krása žen, horor, co drásá nervy, Drákulu i legendárního Van Helsinga všichni známe, tak není třeba zacházet do detailů.
Jediným mým překvapením bylo, že se jedná o deníkové zápisky.

Jaký bude Dracul od J.D.Bakera?

02.07.2021