Mlčet jako hrob přehled

Mlčet jako hrob https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/370801/bmid_mlcet-jako-hrob-Zrx-370801.jpg 4 72 72

Inspektorka Eva Clayová série

Po Krvavém nebi přichází britský thrillerista Mark Roberts s novým poutavým a zároveň děsivým krimidramatem. JEHO ŽIVOT BYL ZASVĚCEN UMĚNÍ. JEHO SMRT BYLA MISTROVSKÝM DÍLEM. Leonard Lawson byl respektovaným profesorem dějin umění. Žil na liverpoolském předměstí s dcerou Louisou. Podle všeho neměl žádné nepřátele. Louisa Lawsonová našla svého otce v jeho pokoji mrtvého, nahého, zavěšeného hlavou dolů a probodeného kopím – jako by někdo ďábelsky parodoval jeden z jeho milovaných obrazů. A jiný obraz z Lawsonovy ložnice zmizel. Vrchní inspektorka Eva Clayová stojí před nelehkým úkolem: městem obchází démon vraha s brutálními středověkými praktikami. Aby ho vypátrala, musí se znovu ponořit do hlubin náboženské symboliky – navzdory vlastním démonům z minulosti. PADESÁTILETÉ TICHO BYLO PROLOMENO – VZKAZEM NAPSANÝM KRVÍ.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Dead Silent , 2015

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Mlčet jako hrob. Přihlašte se a napište ho.

karaliene
02.01.2024 3 z 5

(SPOILER) Vedle těch, která v knize vícekrát padla (sex, násilí, umění), příběh charakterizují i tato: povýšenost a svévole vs. láska a boj.
Body strhávám za nedovysvětlení mnoha více i méně důležitých témat (např. odporné chování otce k Louise, proč se Kain objevil na scéně až po tolika letech) a explicitní popisy násilných scén. Asi už jsem opravdu stará.

Dyna08
19.09.2023 5 z 5

Kniha sama o sobě byla krvavě krásná, děj byl až děsivě uvěřitelný... Konec byl za mě ale až moc přeplácaný

RMarkéta
07.02.2023 5 z 5

Podle obrazu Hieronyma Bosche se vraždilo už i u nás v jednom krimiseriálu. Tuším, že šlo o Labyrint. Ten byl inspirován přímo Posledním soudem. Náboženské motivy jsou u čtenářů i diváků velmi vděčné téma. Taky mě hodně lákají. Zápletka zajímavá. To ano. Inspektorka Clayová je sympatická postava.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Mlčet jako hrob v seznamech

v Právě čtených1x
v dalších seznamech2x