Den mrtvých

Den mrtvých https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445184/bmid_den-mrtvych-4r7-445184.jpg 4 37 9

Inspektorka Eva Clayová série

< 3. díl

Dramatický britský kriminální příběh s originální zápletkou a vyšetřovatelkou, která se jen tak nevzdá. Před pěti lety utekl z vězení proslulý vrah známý pod přezdívkou Vindici. Byl uznán vinným a odsouzen za umučení několika lidí k smrti. Jeho zločiny z něj však udělaly hrdinu – zabíjel totiž usvědčené londýnské pedofily. Nyní vyšetřuje liverpoolská inspektorka Eve Clayová a její tým stejné případy. Zdá se, že se Vindici znovu vydal na lov. Jak je však možné, že obdrželi jeho fotku z oslav Dne mrtvých v 8000 kilometrů vzdáleném Mexiku? Někdo tu rozehrál podivnou, prohnanou partii – a navíc je oproti policii vždy o krok napřed...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kalibr

Day of the Dead , 2017

Jamra
17.07.2023 4 z 5

Po delší době, dobrý kousek. Svižný děj, sice příliš mnoho postav a jmen, ale časem to vždycky nějak zapadne. Reálnost je další věc, ale možná právě proto, že je případ vyřešen během 1,5 dne kniha působí svišně.

Majuš333
17.04.2022 5 z 5

'Všechno má své následky!'

Osoba, ktorá zabíja pedofilov. Je to sériový vrah alebo hrdina?
(Každý nech si odpovie sám...)

Opäť výborné a vážne smútim, že nie je žiadne pokračovanie :(

„Jediný, komu by ses měla vysmát, Evette, je ďábel a jeho následovníci. To je to poslední, co by od tebe čekali, a bude jim to vadit ze všeho nejvíc.“

„Vypadáte, jako kdybyste vylezl z uhelného dolu, synku.“
„Byl jsem se podívat pod podlahou, paní Behanová.“
„A našel jste tam dole chybějící genitálie Adolfa Hitlera? Doufám, že mě nezklamete!“

Hella
09.02.2022 2 z 5

Bohužel mě kniha bavila pouze v první třetině, pak přibývalo jmen, vzpomínek a halucinací, a to není nic pro mě.

Leona333
30.10.2021 4 z 5

Jak je zde již uvedeno, vrah je předvídatelný příliš brzy. Proto dávám o jednu hvězdičku méně. Každopádně kniha - krimi jako celek na mě působí velice dobře. Vše v ní rychle odsýpalo a i tentokráte si inspektorka Eva, můj obdiv a uznání v knize zaslouží.

Veju007
21.10.2021 3 z 5

Třetí případ Evy Clayové se zabývá vraždami usvedčenývh pedofilů, kdy veřejnost vnímá vraha jako hrdinu.
Příběh je rozhodně zajímavý a rozplétání případu je často překvapivé, ale v týmu je asi 8 detektivů a já byla věčně zmatená, kdo je kdo.
Zároveň se celý případ vyřeší asi za den a půl včetně DNA analýz, krevních rozborů a super počítačových operací, takže to ne mě nepůsobí úplně reálně a měla jsem s tím problém už v předchozí knize.
A třetí můj problém je, že to bylo tak strašně průhledný, že jsem od první kapitoly přesně věděla, kdo je vrah, a že já jsem na tohle většinou tupá.

zdendula31
09.10.2021 5 z 5

Jsem nadšená...svižná,pěkně napsaná kniha.

Havrnka
28.08.2021 5 z 5

Mark Roberts mě zaujal již knihou Mlčet jako hrob, kterou jsem četla jako první. Děj této knihy je opět napínavý a strhující.

TerezaaBaarova
10.07.2021 5 z 5

Další díl ze série o Evě.
Čtivé, poutavé, krvavé, psychopostavy skvělé, hlavní postavy výtečně zpracované, tentokrát Roberts překvapil originalitou … jediné co k celé sérii musím poznamenat je, že pointa a vrah jsou prozrazeny příliš brzy, neztrácí to na kvalitě knihy, jen je to škoda.

mira3162
07.07.2021 4 z 5

Námět na jinak širokém poli knižních detektivek je veskrze originální a poutavý. Zpracování, napětí a postavy na jedničku. Je to čtivé, ale čitelné, obrysy pointy se rýsují příliš brzy, i tak až do konce je člověk v napětí. Příjemné letní čtení o několika mrazivých a dešťivých ostrovních dnech.

Mark Roberts
britská, 1961