Poslední polibek, co za něco stál

Od soukromých detektivů se očekává, že budou pátrat po pohřešovaných osobách a chytat zločince. C. W. Sughrue však trestnou činnost možná častěji páchá, než odhaluje. Nezříká se ničeho, počínaje porušováním zákona při řízení motorových vozidel a konče drobnou kriminalitou. A všechno to splachuje pořádnými loky whisky a splínu. Po třítýdenním pátrání po úspěšném spisovateli Abrahamu Trahearnovi skončí Sughrue v zaplivaném kalifornském baru po boku buldoka závislého na alkoholu. Majitelka nálevny se detektivovi svěří, že jí před deseti lety zmizela dcera, a najme ho, aby ji našel. Před Sughruem, k němuž se záhy přidává i svérázný Trahearne, stojí nelehký úkol. Pátrání po pohřešované dívce jej totiž zavádí do těch nejskrytějších a nejtemnějších koutů sanfranciského podsvětí – do míst stejně fascinujících, děsivých a zkažených, jako je on sám....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/432066/big_posledni-polibek-co-za-neco-stal-ZNA-432066.png 445
Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , Vendeta

The Last Good Kiss, 1978

Kniha Poslední polibek, co za něco stál

CharlesWard
30. březnaodpad!

Co se stane, když se rádoby pisálek pokusí zkřížit Bukowského s Chandlerem? Tenhle provar. S radostí srážím do hlubin modrých čísel!

TerezaaBaarova
07.08.2021

Neodkladám knihy, dočtu je, ale než jsem přelouskala tuhle, přečetla jsem tři další....škoda...

Jakmile jsem knihu začala číst, padl na mě nádech putyky, která fakt za nic nestojí.
Hlavní hrdina taktéž, celkově hrůza.
Ale dávám dvě hvězdy za to, že je to stará kniha, stará detektivka a já už tohle neumím ocenit.

Brak
05.05.2021

Super čtivá detektivka.

Roubas
24.04.2021

Z tohohle bude moje srdcovka. Naprostá slast. Možná rok mi nic takhle nesedlo. Možná dýl.
Bohužel cena odpovídající dvěma panákům whisky nedlouho po vydání dává tušit, že se na další cestu s C.W. Sughruem český čtenář nevydá.
V doslovu je řečeno vše v pár slovech: Crumleyho nečtete kvůli zápletce...čtete ho pro jeho postoj psance.

zetB
04.04.2021

Tuctová detektivka, jen slabý odvar Phila Marlowa.

tereza1198
01.03.2021

Moc pěkná detektivka ze staré školy. Žádné mobily, veteráni, dostatek drsných promluv a ironie. Hlavní hrdina mě bavil, spisovatel byl ožralý kretén a ženy byly povětšinou hezké a svolné. Prostě 70. léta. Bylo po něco jiného a sedlo mi to.

Aghatte
24.01.2021

Nečekala jsem mnoho a dostala hodně.
Podařená, ironická, moudrá, smutná detektivka, klasická stará škola, jak už dneska moc lidí nepíše. Na nic si nehraje a čtenář to ocení. Přečetla jsem ji za dvě noci.

Logen9
22.01.2021

Takto si predstavujem kríženca Phila Marlowa a Bukovskeho, drsný stroskotanec udúci cestou necestou svojim americkým snom, kde je všetko, chlast, kurvy, drogy, oslnivé dámy, buldog čo miluje pivo.. Za mňa úžasný objav, snáď niekto preloží ďalšie knihy tohoto cynicky sentimentálneho frajera. Plný počet bodov, aj napriek smutnému záveru. Ale tak to na svete chodí.