Zmizelí

Při rutinním letu z Afriky do Anglie doktor Mason Palmer tragicky umírá, když lehké letadlo po cestě havaruje a zmizí kdesi uprostřed husté buše. Ještě deset měsíců poté si Nicole Palmerová nedovoluje po svém náhle zemřelém manželovi truchlit. Až do jednoho rána, kdy obdrží poštou poslanou Masonovu fotografii společně s šifrovanou zprávou. Zprávou, kterou mohl napsat jedině on. Jenže když se Nicole snaží zjistit, zda je Mason opravdu naživu a co se mu vlastně v Africe stalo, každý, na koho se se svými otázkami obrátí, umírá. Odhodlaná zjistit pravdu Nicole odkrývá spiknutí obrovských rozměrů a zjišťuje, že má tu čest s mocnými lidmi, kteří jsou připraveni kvůli jejímu mlčení zabíjet…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/459308/big_zmizeli-zOV-459308.jpg 3.454
Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery

Vydáno: , Kalibr

The Disappeared, 2018

Kniha Zmizelí

Annkag
19.09.2022

Tohle byl příběh od kterého jsem nevěděla co mám čekat.Vypadalo to jako klasická detektivka kde se jeden z páru vydal do Afriky a při leteckém pádě zahynul.
Po obdržení fotky a vzkazem se však všechno změní.
A je to až děsivě jak krutě reálně jsou tam opsané skutečnosti, které v Africe existují.Každý z nás četl o vypálených vesnicích,o unesených dětech, znásilňování,dětských vojácích či otrocích.
A,áno funguje to tak že velké korporace a firmy zvučných jmen existují díky tomu že na vrchol vystoupali po zádech mnohých z nás.I když to nemusí fungovat zas až tak jak to bylo popsané v knize je to děsivá každodenní realita.
Protože ti co mají hodně nikdy nemají dost hodně.

Pavčule
14.08.2022

Začátek dobrý , postupně to sláblo . Hvězdička na víc za problematiku s čokoládou . Celé mi to přišlo jako spíše romantický příběh a ne jako krimi či detektivka .

Ulala
08.02.2022

Na začátku mi kniha připadala trochu jako nepodařená "limonadová" detektivka. Trochu naivní, trochu zmatená, trochu přepísknutá v některých akcích. Než došlo na čokoládu. I když vymýšlený, přece jen je to dokument o možných a v některých případech i skutečných praktikách, které velké korporace používají pro navýšení zisku. Je dobře, že se takové příběhy zveřejňují i jinou formou, než dokumentární, protože se tak dostanou do povědomí širšího okruhu čtenářů. Abych řekla pravdu, docela mně přešla chuť na čokoládu.

SilvieSisinka
10.11.2021

Průměrný děj,průměrné čtení.

Terka_v25
14.09.2021

Na této knize mě nejvíce zaujala obálka, a to už při vydání. Záměr knihy, řekněme poselství autorky je taky dobré a poukazuje na palčivý problém, ale to zpracování celou snahu autorky poněkud sráží. Z mého pohledu je příběh takový obehraný, bez nápadu. Ani postavy nebyly nic moc, všemu nasadil korunu inspektor Thornton. U jeho chování jsem nenašla moc logiky.

L.Helena
07.09.2021

(+ SPOILER) Kniha napínavá hned od začátku, příběh se slibně rozvíjí, pořád se něco děje… Postupně mi ale přišlo poněkud nepravděpodobné, z kolika nebezpečných situací, kdy jí šlo o život, se Nicole dostala. Taky mi dost vadila až přehnaná „zabedněnost“ inspektora Thorntona, jeho postava v příběhu působila spíš jako karikatura, než skutečný vyšetřovatel.
Po dočtení knihy, včetně Vzkazu od autorky, je však jasné, v čem tkví její poselství. Zřejmě si na ni vzpomenu pokaždé, když sním kousek čokolády.

pch1976
27.08.2021

Kniha byla od začátku napínavá. Jen škoda toho až moc sentimentálního konce.

čef
13.08.2021

Rádoby-dobrodružný, napínavý příběh o vykořisťování dětí v Africe. Příliš hladké a předvídatelné pátrání po zmizelém včetně závěru, který nepřekvapí. Opět další přitroublý vrchní seržant, který brání hrdinné vyšetřovatelce v práci. K vrcholům anglosaského thrilleru to tedy jistě patřit nebude, ale jako nenáročné čtení to jakž takž beru.