Terez25 Terez25 komentáře u knih

Fantom z Blackwoodu Fantom z Blackwoodu Darcy Coates

Duchařský příběh, kterému ovšem k dokonalosti leccos chybělo.
Možná jsem čekala víc…
Nemůžu nezmínit časté výpadky teček a milionkrát se opakující slovo “ne-e” mi lezlo strašně na nervy. Bohužel se v tomto případě nejedná o příliš zdařilý překlad.
Zkrátka myslím, že Darcy Coates má i lepší knihy.

08.03.2022 3 z 5

Jednou snad Jednou snad Debbie Johnson

Moc krásný a dojemný příběh o hledání ztracené lásky a těžkých životních ztrátách. Škoda jen toho rychle utnutého konce. Příběh Jess a Joa si zasloužil velkolepější finále.

01.02.2022 5 z 5

Pomalu hořící oheň Pomalu hořící oheň Paula Hawkins

Průměrný thriller, kde do sebe vše nakonec zapadne, ale který nebyl špatný.
Je to psáno živou formou a děj ubíhá rychle. Je to kniha, na kterou zřejmě brzy zapomenu, ale ztráta času to nebyla.

15.01.2022 4 z 5

Doktore, bacha na ženský! Doktore, bacha na ženský! Patrick Taylor

Moc pěkné, jako zatím každý díl. Sice se situace víceméně opakují a koňský dostih na konci mě nebavil, ale je to pořád milé čtení, které hladí na duši.

11.01.2022 4 z 5

Psáno s nadějí Psáno s nadějí Aly Martinez

Pěkný, emocemi sálající příběh, kde se mísí láska, bolest, zrada i odpuštění.
Tím, že jsem četla tento díl jako první, tak mě to možná tolik nesmetlo, ale hodlám to napravit a přečíst si, co tomu všemu předcházelo.
Pořídila jsem oba díly jako dárek k Vánocům a myslím, že jsem chybu neudělala.

26.11.2021 4 z 5

Gejša Gejša Arthur Golden

Nádherný a dojemný příběh, plný touhy a bolesti. Příběh Sajuri je velmi emocionální a nemůže nikoho nechat chladným. Film jsem viděla několikrát, ale teprve po přečtení knihy mi mnohé věci zapadly. Film končí tím, jak se Předseda vyzná Sajuri ze svých citů a odhalí tak pravou povahu svého jednání a společně pak odchází vstříc šťastné budoucnosti. Kniha konec popisuje trochu jinak. A přišlo mi smutné, že ačkoliv se oba zjevně velmi milovali a Sajuri už nadále nebyla gejšou, nebylo jí dopřáno víc, než být Předsedovou milenkou a prožít tak život vedle něj jen napůl.
Je to nádherný příběh, který rozhodně stojí za přečtení.

05.11.2021 5 z 5

Vzpurná dcera Vzpurná dcera Lori Banov Kaufmann

Nádherný příběh, který mě hluboce dojal, ale strašně mě mrzí, že byla kniha tak krátká a události v ní byly odvyprávěny šíleným poklusem. Po autorčině desetiletém průzkumu bych čekala obsáhlejší dílo. Příběh toho chce hrozně moc sdělit, ale má na to zoufale málo prostoru. Proto hvězdička dolů a také za časté chyby…

26.10.2021 4 z 5

Doktore, šťastný a veselý! Doktore, šťastný a veselý! Patrick Taylor

Třetí díl za mnou a já k němu utíkala pokaždé, když byla chvilka, protože já zkrátka tuhle bandičku z Ballybucklebo miluju. Je to milé čtení, plné laskavého humoru a rodinné, hřejivé atmosféry, kterou perfektně doplňuje duo O’Reilly a Laverty. Moc pěknou součástí každého dílu jsou recepisy paní Kincaidové.
Velmi brzy se vrhnu na další díl.

23.10.2021 5 z 5

Doktore, teď to chce klid! Doktore, teď to chce klid! Patrick Taylor

Pro mě se celá série už po přečtení prvního dílu stala srdcovou záležitostí. I když mě hrozně štvou nepochopitelné české názvy a ještě příšernější obálky…
Nicméně mě ale vždycky příjemně naladí laskavé vyprávění ze života dvou venkovských doktorů a jejich osobní i profesní starosti/radosti.

12.10.2021 5 z 5

Dracul Dracul Dacre Stoker

Příběh jako takový, je velmi poutavý, ale Dracula jsem měla rozečteného dlouho a nebylo to jen tím, že je to bichle. Často se příběh dost vlekl a některé pasáže byly zbytečně popisné. Jinak se ale jedná o pěkný mystery příběh, jen opravdu škoda toho divného otevřeného konce.
A co jsem vůbec nepochopila, proč se hrabě Dracul jmenoval Dracul, a ne Dracula, jak je všeobecně znám…

07.10.2021 4 z 5

On On Elle Kennedy

Tak tohle byla lahůdka. Zajímavé prostředí hokeje, dva nádherní chlapi a osudová láska. To, že ta láska je homosexuální není nikterak rušivé, naopak a k milostným scénám (kterých je tu tedy nepočítaně:)), autorky přistupovaly velmi citlivě a s respektem. Oba charaktery mi velmi sedly a jak Ryan, tak Jamie byli velmi sympatickými hrdiny. Určitě stojí za přečtení, ráda se k ní vrátím.

28.09.2021 5 z 5

Nevhodné! Nevhodné! Vi Keeland

Na knihy od Vi mi obvykle stačí 48 hodin, někdy i méně. Tato nebyla výjimkou. Je to hlavně proto, že její knihy se čtou velmi dobře, jsou krásným útěkem z reality, žhavé scény potěší a fantazie se rozběhne na plné obrátky.:)
Nicméně k její knihám se budu vždy ráda vracet a těšit se na nové.

25.09.2021 5 z 5

Kořist Kořist Darcy Coates

(SPOILER) U této knihy jsem se vůbec nenudila, velmi dobře se četla. Ze začátku mě trochu rozčilovali policajti, kteří se chovali hrozně a nelogicky. Nakonec se ale vysvětlilo proč...
Nicméně pro mě bylo trochu zklamáním, že monstrum nakonec žádné monstrum nebylo, i když vlastně bylo... jak se to vezme.:) U Darcy Coates jsem ale čekala větší duchařinu a ne, že to vše bude mít naprosto racionální vysvětlení. Určitě však stojí za přečtení.

28.08.2021 4 z 5

Sběratelka sirotků Sběratelka sirotků Ellen Marie Wiseman

Úžasné! Nemám slov... Tak krásnou knihu jsem snad nečetla. Z líčení řádění španělské chřipky, která za sebou nechávala jen zmar a bolest, mi bylo úzko a celou dobu jsem statečné Pie fandila.
Až později jsem si uvědomila, že spisovatelka je i autorkou knihy Tmavé stěny Willardu, která se mi také líbila a velmi mě dojala.
Určitě si tuto knihu přečtěte a nechte se také dojmout k slzám.

25.08.2021 5 z 5

Nebezpečná místa Nebezpečná místa Patricia Gibney

Ačkoliv mě předchozí díly velmi bavily a postavy Lottie a Boyda mi přirostly k srdci, tento díl byl za mě zatím nejslabší. Lottie je hodně komplikovaná postava, trochu mi svou zatvrzelostí připomíná mojí oblíbenou Kim Stone. Nicméně do dalších dílů půjdu, protože věřím, že to Patricia Gibney umí i lépe.

21.07.2021 4 z 5

Vítr to ví Vítr to ví Amy Harmon

Krásný příběh, který se velice dobře čte. Příběh lásky napříč časem byl velice dojemný. Srovnání s Cizinkou je zřejmě nevyhnutelné, ale stejně tak, jako Diana Gabaldon, napsala Amy Harmon nádhernou knihu plnou naděje, bolesti, lásky a touhy. Velice doporučuji. Pro fanynky Cizinky řekla bych nutnost.

05.07.2021 5 z 5

Dětské duše Dětské duše Angela Marsons

11. díl a opět velmi kvalitní a poutavý příběh. Pro Angelu Marsons mám velkou slabost. Jenom mě mrzí, že už mám přečteno, a že mě čeká dlouhé čekání na další díl.

13.06.2021 5 z 5

Tiché dítě Tiché dítě Sarah A. Denzil

Skvělá kniha, která mě nadchla a nešla odložit. Poutavý, velmi čtivý příběh, nečekaný konec a postavy, se kterými jsem soucítila. S Emmou, čím vším si musela projít a s Aidenem, co vše musel vytrpět. Napínavé a dojemné zároveň.

27.05.2021 5 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

My děti je dnes už kultovní dílo, ke kterému jsem se však dostala až před třicítkou, i když ho znám už ze školy.
Filmové zpracování není špatné, i když v něm leccos z knihy chybí, což je pochopitelné, aby měl film únosnou stopáž.
Rozhodně se jedná o zajímavé čtení, které film pěkně doplní, i když tak trochu poplatné době.
Dnes už tento příběh nikoho nešokuje, ale to neznamená, že v sobě nenese poselství.

19.05.2021 5 z 5

Neměli bychom Neměli bychom Vi Keeland

Pokud bych měla porovnat s jinými díly od této autorky, tak Neměli bychom je spíše průměr.
Styl autorčina psaní je tak trochu na jedno brdo, ale to by ve finále až tak nevadilo, kdyby měl příběh to “něco” navíc. Bohužel mu to chybělo.
Stále však považuji Vi Keeland v rámci svého žánru za top a k jejím knihám se ráda vracím.

15.04.2021 3 z 5