Terez25 Terez25 komentáře u knih

Nezapomeň Nezapomeň Val Emmich

Velmi milý a hřejivý příběh. Není to nijak převratné, nic moc velkého se vlastně v knize nestane a do čtení jsem se občas musela nutit, ale postavy jsou reálné a sympatické a kniha jako celek působí velmi příjemně.

27.09.2020 4 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Výborná kniha, která se mi velmi líbila a ještě chvíli ve mě bude doznívat.
Četla se velice svižně a měla jsem ji přečtenou za pár hodin. Od Colleen Hoover to byla moje první kniha a pravděpodobně ne poslední...

12.09.2020 5 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Milý příběh o starém bručounovi, který se pěkně čte, je to úsměvné a místy dojemné. Nedávám plný počet, protože zas až tak mě samotný příběh neohromil, ale Oveho hlášky mě párkrát pěkně rozesmály.:) Další knihy od tohoto autora už ale patrně vyhledávat nebudu.

11.09.2020 4 z 5

Pryskyřice Pryskyřice Ane Riel

(SPOILER) Tohle bylo něco tak děsivého, že bych snad i věřila, že to může být reálné.
Většinu času mnou zmítal vztek, jak by vůbec někdo mohl a dokázal žít tímto způsobem a navíc k tomu nutil i své vlastní děti...
Nad některými událostmi v knize jsem jen kroutila hlavou. Jako morbidně obézní matka nebo miminko ala matrjoška. Doufám, že je to celé jen spisovatelčina fantazie... nicméně kniha stojí za přečtení jako sonda do nemocné mysli.
Knihu však nechávám bez hodnocení, protože se nemůžu rozhodnout, zda se mi líbila nebo ne.

30.08.2020

Stará tajemství Stará tajemství Patricia Gibney

Super, stejně příjemné, jako zatím celá série. Sympatické postavy a dobré zápletky. Jsem zvědavá, čím nás Patricia Gibney překvapí příště.

25.08.2020 5 z 5

Zůstaň se mnou Zůstaň se mnou Ayobami Adebayo

Úchvatná a silná kniha plná bolesti, ale i veliké lásky z neokoukaného exotického prostředí.
Skvělý debut, příběh i styl psaní této mladé nigerijské spisovatelky je velmi čtivý a poutavý. Rozhodně doporučuji.

18.08.2020 5 z 5

Nejsem z ledu Nejsem z ledu Anne Frasier (p)

Třetí díl a opět skvělá jízda! Perfektní duo Jude a Uriah to zase rozbalili!
Tahle série mě baví moc a doufám, že se brzy dočkáme dalšího dílu.

05.08.2020 5 z 5

Smrtící útes Smrtící útes Gregg Dunnett

Já tentokrát půjdu proti proudu, protože mě Smrtící útes nijak zvlášť neoslovil. Naopak, kniha je pro mě zklamáním a rozhodně jsem při tak vysokém hodnocení čekala mnohem víc.
Neobvyklý styl vyprávění z pohledu malého chlapce byl zajímavý a postavy dobře napsané, ale jinak mi to celé vyznělo tak nějak prázdně.

18.07.2020 3 z 5

Terapie Terapie Sebastian Fitzek

Poslední měsíc jsem si dala maraton knih od Sebastiana Fitzeka a ani jedna mě nezklamala.
Brilantní příběh, perfektní vykreslení postav a jejich charakterů a opět nějaký psychicky nemocný chudák, co je jen obětí. Prostředí psychiatrických klinik jde Fitzekovi výborně a já doufám, že mu zase vyjde něco podobného jako Pacient, Balíček nebo Terapie. Doporučuji se tomuto německému spisovateli mrknout na zoubek, zklamání vás určitě nečeká.

06.07.2020 5 z 5

Balíček Balíček Sebastian Fitzek

Moje první kniha od Sebastiana Fitzeka byla Pacient, která nasadila pomyslnou laťku hodně vysoko. Balíček je ovšem také kvalitní dílo.
Dobrá zápletka, slušné tempo a hlavní hrdince opravdu není co závidět.
Zjistila jsem, že mě knihy z prostředí psychiatrických léčeben a jejích pacientů baví čím dál víc.

02.07.2020 5 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Nebylo to úplně špatné, ale příběh celkově slabý. Kdybych to měla srovnat, víc se mi líbily Přízraky domu Carrowů.
Craven Manor už mě neláká...

26.06.2020 3 z 5

Pacient Pacient Sebastian Fitzek

Naprostá bomba! Už dlouho mě žádná kniha tak nedostala. Úžasně čtivý a promyšlený příběh a tempo, které vás nenechá vydechnout.
Určitě si přečtu i další počiny od tohoto autora.

22.06.2020 5 z 5

Přízraky domu Carrowů Přízraky domu Carrowů Darcy Coates

Moc pěkný duchařský příběh, při jehož čtení mi nejednou běhal mráz po zádech.
Maličko tomu na začátku chyběl drive, takže jsem si říkala, kdy se to konečně pořádně rozjede, ale ke konci je to pak pořádný sešup. V pořádí mám Duch domu Ashburnů a doufám, že se mi bude líbit alespoň minimálně tak, jako Carrow.

20.06.2020 5 z 5

Osudný slib Osudný slib Angela Marsons

Dobré, jako vždycky. Možná trochu slabší zápletka, ale u Angely Marsons to vždy vynahradí poutavý styl psaní a skvěle napsané postavy.
Některé díly mě bavily víc, některé míň, ale stále však platí, že A. Marsons je velmi dobrá spisovatelka.

16.06.2020 5 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Moje první kniha od Shari Lapeny a je to velmi zdařilé vztahové drama. Poklidná čtvrť, upravené domy a v nich rodiny, které mají všechny svá tajemství.
Pořádně zamotaný příběh a autorka drží čtenáře napnutého až do poslední stránky.

07.06.2020 5 z 5

Milá Bridget, chci tě Milá Bridget, chci tě Vi Keeland

No, co říct... Pěkná, milá romanťárna, při které se můžete zasnít, že potkáte nádherného, mladého lékaře, který se do vás bezhlavě zamiluje a navíc s ním pokaždé prožijete nadpozemský orgasmus... no krásná představa, kterou najdeme asi opravdu jen v knížkách. Ale právě proto je také čteme. :-)

30.05.2020 4 z 5

Vánoční říše Vánoční říše Joe Hill (p)

Mystery příběh, který se četl dobře a svižně. Stigmatu “syna Stephena Kinga” se Hill nevyhne, avšak hororový žánr zastává celkem slušně.
Je zvláštní, že tuto knihu mám ve své knihovně už řadu let a teprve teď jsem si ji přečetla. Možná dám šanci i dalším knihám od tohoto autora.

28.05.2020 4 z 5

Pred nami Pred nami Anna Todd

Zvláštní a tak trochu vycpávkové. Přijde mi, že tento díl je vlastně takové shrnutí. Nic, co by vyloženě změnilo nebo nějak zásadně přetočilo děj tu není. Jinak ale celá série je parádní a ráda se k ní někdy vrátím.

19.05.2020 3 z 5

Ticho ve sněžném městě Ticho ve sněžném městě Eva García Sáenz de Urturi

Tato kniha mi dala zabrat, četla jsem ji poměrně dlouho.
Jde o povedený thriller se zajímavými detaily, prostředím i postavami. Jediné, co mi ale trochu vadilo, byl rozvleklý styl psaní. Do dalších dílů už se nejspíš nepustím.

06.05.2020 4 z 5

Den co den Den co den David Levithan

Moc krásný a neotřelý příběh, při kterém jsem se nejednou přistihla s knedlíkem v krku. Bylo mi místy A strašně líto. Zoufalství a bezmoc, láska a touha, to všechno se v příběhu mísí.
Možná by se mi líbilo o trochu víc, kdyby to bylo napsáno trochu odvážnějším jazykem a vtipněji. Každopádně je to ale příběh směřovaný YA, takže je to v pořádku.
Jsem zvědavá na filmové zpracování.

01.05.2020 5 z 5