Nezapomeň

Nezapomeň https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/372547/mid_nezapomen-EdG-372547.png 4 80 34

Roztomilý debut o tom, co se stane, když se dívka, která nemůže zapomenout, spřátelí s mužem, který si zoufale snaží vzpomenout. Gavin, truchlící nad smrtí svého partnera, v žalu spálí každou fyzickou upomínku a prchá z Los Angeles do New Jersey. Zde žije desetiletá Joan, dcera přítele, která se narodila se vzácnou schopností vybavit si každý detail z každého dne svého života. Doufá, že mu pomůže udržet při životě vzpomínky na jeho milovaného Sydneyho. Gavin a Joan uzavřou dohodu: Joan bude sdílet své vzpomínky na Sydneyho ze šesti návštěv u nich v minulých letech s Gavinem a Gavin ji na oplátku pomůže vyhrát lokální soutěž textařů a pomůže jí ke slávě. Tato zvláštní dvojice má cíl psát a vzpomínat. Dokud jedna z Joaniných vzpomínek nepřiměje Gavina pochybovat o tom, že ho Sydney doopravdy miloval. Kniha Nezapomeň je vtipný a dojemný příběh ztráty, vzpomínek a přátelství.... celý text

Literatura světová , Romány

Vydáno: , Omega

The Reminders , 2017

vojteska70
vojteska70
10.06.2023 2 z 5

Musím říct, že po té nadšené recenzí jsem čekala víc. Nenadchlo mně to a bylo to rozvleklé

Katka2382
Katka2382
10.06.2023 2 z 5

No upřímně,žádný velký zázrak to nejni.

ZuzanaZ83
ZuzanaZ83
18.11.2022 3 z 5

Vyprávění desetileté holky, která trpí tím, že si všechno, co prožila, pamatuje. Podobné situace nebo oblečení ji tak připomínají již prožité. A bojí se, že sama zůstane zapomenuta.
Z druhého pohledu pak vypráví Gavin, herec, kterému nedávno zemřel partner.
Příběh o zvláštním dětství, snech, vzpomínkách a rozhodnutích.
Milé, příjemné, roztomilé.

shecoola
shecoola
22.03.2022 2 z 5

Knihu jsem dočetla, ale nijak zvlášť mně nenadchla, neupoutala a nezanechala ve mně žádné emoce. Na mně až příliš moc stejnej omáčky, žádný spád. Někdo ale má rád možno právě takovéto light kafe s veganským mlékem.

Uma
Uma
01.12.2020 3 z 5

Četlo se to hezky, ale na můj vkus to bylo moc pomalé a moc se toho nedělo.

Dáša0507
Dáša0507
18.10.2020 2 z 5

Kniha se četla vcelku dobře, ale nijak mě nenadchla. Musím přiznat, že jsem čekala stále na nějaké vyvrcholení a nic. Byla jsem ráda, že jsem jí vůbec dočetla. Myslím, že to nebyl zrovna můj šálek kávy ????

Terez25
Terez25
27.09.2020 4 z 5

Velmi milý a hřejivý příběh. Není to nijak převratné, nic moc velkého se vlastně v knize nestane a do čtení jsem se občas musela nutit, ale postavy jsou reálné a sympatické a kniha jako celek působí velmi příjemně.

danielosbourne
danielosbourne
22.08.2020 4 z 5

Dlouho jsem si chtěl přečíst tuto knihu a konečně jsem se k tomu opravdu dopracoval. Velice mě zaujala už samotná anotace, ale tak nějak jsem si myslel, že Gavin má být dědeček. Jak se ukázalo, není to dědeček, ale je to muž v nejlepších letech.
Příběh je velice citlivý a emotivní, takže se mi u pár pasáží stalo, že jsem měl slzy v očích. Je pravda, že pasáže, které se věnovali Gavinovi a jeho vzpomínání na Sydneyho, se mi líbily o něco více, než pasáže o malé Joan, ale sympatičtí mi byli oba.
Kniha se četla sama a jsem velice rád, že jsem se konečně dostal k jejímu přečtení, a že se stala součástí mé knihovničky. Takhle citlivých knih je málo.

michaela.22
michaela.22
21.07.2020 4 z 5

Kniha se dobře četla a musím ocenit zejména originalitu, kombinaci hlavních postav jako je malá holčička , která si vše pamatuje, a muž, který se snaží vzpomenout si. Kniha je svým způsobem smutná ale jsou zde perfektně popsané pocity hrdinů. Musím strhnout hvězdičku za poměrně jednotvárný děj. Celou dobu jsem čekala na nějaké větší napětí nebo překvapení, nic z toho bohužel nenastalo. Přesto si myslím, že stojí za přečtení.

VendaS20
VendaS20
04.06.2020 5 z 5

Bála jsem se do knížky pustit na základě špatných recenzí, ale velmi mile mne překvapila. Četla se dobře, styl psaní mi sedl, příběh byl zajímavý i když jsem se s chováním postav nedokázala ztotožnit. Jediné, co mi občas vadilo, je to, že Joan má být deset ale uvažuje jako mnohem starší, ale dokázala jsem se s tím smířit a knížku si užila.

capar
capar
04.11.2019 3 z 5

Za mě pěkná oddechovka.

Sarrah
Sarrah
08.09.2019 2 z 5

Uff, to byla dřina. Opravdu jsem si myslela, že knihu odložím nedočtenou. Je to po krátké době již druhá kniha kterou jsem si koupila na základě hodnocení tady a za mě opět velké zklamání. Knihu bych nedoporučila.

rajcatko
rajcatko
14.08.2019 5 z 5

Neuměla jsem si představit, co od této knihy čekat. Jaký bude příběh, jaký žánr. Teď po dočtení, to nevím stále. Vím jen, že je to ten nejmilejší příběh, který jsem za dlouhou dobu četla a jsem ráda, že je nyní mojí součástí. Vřele doporučuji!

MakiMel
MakiMel
27.07.2019 5 z 5

Neobvyklý příběh o dívce, která se srovnává se svou zázračnou pamětí a o světě dospělých, kteří se naopak snaží zapomenout. Rozhodně se četla sama, je to spíše psychologický příběh, při kterém si ale odpočinete. Doporučuji.

marara
marara
23.07.2019 4 z 5

Na základě komentářů jsem nečekala nic moc, ale překvapivě jsem se nedokázala odtrhnout. Je to krásný, citlivý příběh dívky, která je velmi bystrou pozorovatelkou života kolem sebe a své opravdu chytré postřehy vyjadřuje s ještě dětskou přímočarostí a jednoduchostí. Autor otevírá řadu témat - kromě těch zmíněných v anotaci také téma rodičovství, procesu hudební tvorby a smyslu života, kterým je pro každou z postav něco jiného. Pro Gavina to doposud byl vztah se Sydnym, pro Joanina otce jeho práce ve studiu (ale ta ho nakonec odváděla od vášně, kterou k hudbě cítil), pro Joaninu matku to byl návrat k vlastnímu životu, nezatíženému materiálními starostmi a pro Joan snaha nebýt zapomenuta. Nakonec všichni zjistili, že se na své problémy dívali špatně. Příliš umanutě trvali na tom, jak si myslí, že by mohli dosáhnout svých cílů a zapomínali na to nejjednodušší - dělat to, v čem jsem dobrý, a dělat to s vášní. A také starat se o své vztahy.

Darktherka
Darktherka
02.06.2019 4 z 5

Není to knížka kterou bych četla na jeden zátah, ale má v sobě určité kouzlo, které mě k ni přitahuje a vždy když jsem měla chvíli čas jsem se k ní vrátila dokud jsem ji nedočetla. Připomněla mi, jak jsou mnohé události pomíjivé a jak málo věci si člověk postupem času ze své minulosti pamatuje. Jak i na krásné okamžiky si člověk vzpomene mnohdy s obtížemi.

alzbeta4340
alzbeta4340
22.05.2019 3 z 5

Líbivě napsáno, ale nějak jsem se nedovedla do postav vcítit. Nejspíš to bude na mě až příliš nepravděpodobným dějem.

Danago
Danago
21.05.2019 4 z 5

Moc milý a dojemný příběh. Pro mě zajímavé téma, velice dobře zpracované. Joan desetiletá holčička, která nedokáže nic zapomenout a nechce být zapomenuta a Gavin, který právě ztratil milovaného přítele, společně píší písničku a vzpomínají. Knížka je poutavá i dojemná a velmi čtivá.

ivzu77
ivzu77
03.04.2019 3 z 5

Kniha se četla snadno a rychle. Za mne neurazí, nenadchne. Oddechovka s příchutí písničky a pohledu dítěte s neuvěřitelnou pamětí.

misowi84
misowi84
28.03.2019 4 z 5

Milá kniha, která se četla velmi svižně. Pohled děvčete byl zábavný.
Možná bych jen ubral pár stránek..

prvotina gayové

Val Emmich