Terez25 Terez25 komentáře u knih

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Ze začátku jsem měla o příběhu pochybnosti, zda má vůbec ambice udržet mou pozornost celých 544 stran. Bylo pro mě příjemným překvapením, když jsem zjistila, že se mi kniha vůbec nechce odkládat a přečtenou jsem ji měla za dva dny.
Jedná se o velmi milé vyprávění mladé Animant, která zná pouze venkovský způsob života, a která shodou okolností nastoupí jako asistentka vedoucího knihovníka v Londýně. V příběhu sledujeme, jak si Animant život v Londýně, tak vzdáleném od jejího vlastního, postupně oblíbí a přichází na kloub lásce, která pro ní do té doby byla neprobádaným územím...

13.04.2021 5 z 5

Komunita truchlících Komunita truchlících Jeffery Deaver

Knihu jsem dostala jako dárek a bylo to zároveň moje první setkání s Jeffery Deaverem. Colter je sympatická postava a jeho infiltrace do prostředí sekty neohrané, ale nemůžu se zbavit pocitu, že konec už byl zbytečně natahovaný a jako celek je kniha taková plochá a hluboký dojem ve mě nezanechala.

05.03.2021 4 z 5

Nesnáším tě Nesnáším tě Vi Keeland

No za plný počet, jak jinak...:) Klasika, na kterou jsem od těchto spisovatelek už zvyklá. Příjemné duo hlavních postav, krásná mladá dívka a úžasný muž s hrudníkem, na kterém by se dalo štípat dříví. :-D
Zas máme pro jednou příležitost si díky této pohádce zalézt do peřin a snít...

28.02.2021 5 z 5

Andílek Andílek Lucinda Berry

Čtivé a záživné rodinné drama, které vám doslova utíká pod rukama. Vlastní děti nemám, ale můžu prohlásit, že příběh o tyranském, narušeném spratkovi je naprosto dokonalá antikoncepce. :-D
Chování Christophera bylo místy až nepochopitelné, i když hnané láskou a Hannah mi bylo líto. Hvězdu ubírám za trochu divný a urychlený konec.

27.02.2021 4 z 5

Rebelský dědic Rebelský dědic Vi Keeland

Musím říct, že mě příběh Gii a Rushe tolik neoslovil a neměl takovou atmosféru, jako třeba Hříšné dopisy nebo Drzý bastard. Avšak stále si knihy od těchto autorek drží dobrý standart a mě baví.

08.02.2021 4 z 5

Hříšné dopisy Hříšné dopisy Vi Keeland

Ach jo, proč jsou jen všechna díla z per těchto spisovatelek tak skvělá??!
Hříšné dopisy bylo úžasné čtení, obě hlavní postavy neskutečně sympatické a do toho ta jejich láska, která překonala všechno.
Právě jsem dočetla a no, jsem naměkko...
Jsem si jistá, že jsem tuto knihu nečetla naposledy, a že se k ní opět vrátím. Poslední dobou vůbec nemám chuť na nějaké drastické thrillery, i když je to můj oblíbený žánr, ale chci se pouze nechat unášet krásnými příběhy od Vi Keeland a Penelope Ward.

07.02.2021 5 z 5

Drzý bastard Drzý bastard Vi Keeland

Přečteno za pár hodin. Musím se přiznat, že mám pro tento typ knih slabost a jsem schopná je přečíst na jeden zátah. S Drzým bastardem to bylo úplně stejné a přiblblý úsměv mi vydržel až do poslední stránky. :)
Moje druhá kniha od autorek a rozhodně ne poslední.

05.02.2021 5 z 5

Graysonův slib Graysonův slib Mia Sheridan

Úžasně čtivá kniha plná romantiky, elektrizující erotiky a příjemných postav, v čele s nádherným hřebcem Graysonem, jehož tvář i tělo zřejmě vytesali andělé.. :) a završená šťastným koncem. Moje první setkání s autorkou a určitě ne poslední.
Jediné, co mi trochu vadilo, bylo nablblé oslovení “Draku” a “Čarodějko” a sousloví “kousla se do rtu” tam je tolikrát, že by zřejmě všichni protagonisté měli rty už úplně rozkousané. :-D
Určitě ale doporučuji, krásně se u toho dá zasnít...

26.01.2021 5 z 5

Jarní oběť Jarní oběť Anders de la Motte

Anders de la Motte je pro mě skvělým spisovatelem a jeho knihy se mi zatím líbily všechny. Nechybí v nich napětí, trocha mystery, ze kterého občas mrazí, zajímavé charaktery i nečekaná rozuzlení. Thea, hlavní hrdinka bojující s vlastními démony se musí postavit celému městu a jeho obyvatelům, aby přišla na kloub dávnému tajemství, jež městečko střeží.
Snad se do budoucna dočkáme dalších knih od tohoto autora.

24.01.2021 5 z 5

Dárek Dárek Sebastian Fitzek

Sebastian Fitzek je skvělý spisovatel, líbily se mi všechny jeho knihy a tato není výjimkou.
Napínavý příběh, nevšední hrdina a nečekaný závěr. Doufám, že se do budoucna dočkáme dalších knih.

19.01.2021 5 z 5

Zůstat s Lucy Zůstat s Lucy Tammy Greenwood

Krásná kniha plná smutku a krutosti, ale to vše perfektně vyvažuje láska a naděje.
I přesto, že zatím nemám vlastní děti, jsem měla knedlík v krku a hrozně moc jsem fandila Ginny v jejím boji za milovanou Lucy. Hodně tvrdý příběh o síle mateřské lásky. Doporučuji!

14.01.2021 5 z 5

Mrtvé vzpomínky Mrtvé vzpomínky Angela Marsons

Knihy Angely Marsons mám moc ráda a tato v pořadí již 10. kniha byla opět velmi dobrá. Svižné tempo a záživný příběh mě jako věrného čtenáře série s Kim Stone nepřekvapil, to už jsou standardy této spisovatelky. Žádnou knihou mě zatím A. Marsons nezklamala, takže dokud bude psát, já budu číst.

07.01.2021 5 z 5

Dcery jezera Dcery jezera Wendy Webb

Příjemný příběh s nádechem tajemna. Kniha se čte svižně a děj ubíhá hladce, navíc ještě sympatické postavy. Stojí za přečtení.

01.01.2021 5 z 5

Tatérka Tatérka Alison Belsham

Celkem průměrný příběh, který se ale nečetl vůbec špatně a bavil mě. Policajti se sice občas chovají trochu nelogicky, ale hlavní hrdinka je dobrá postava a celé to pozvedá.
Nevím, jestli půjdu do Inkoustu, ale možná to ve mě musí uzrát.

25.11.2020 4 z 5

Řetěz Řetěz Adrian McKinty

Velká bomba, kterou jsem nemohla odložit a musela číst pořád dál.
Zvláštní a pro mě velmi neotřelé a přitažlivé téma. Kladné postavy byly sympatické, zato záporné byly echt padouši. Řetěz je skvělá kniha, kterou nedáte z ruky, dokud nebudete na poslední straně.

12.11.2020 5 z 5

Doktore, fofrem, jde o život! Doktore, fofrem, jde o život! Patrick Taylor

Milá kniha, příjemné prostředí s roztomilými postavami a úsměvnými příhodami. Miluju Irsko pro jeho kulturu a nádhernou přírodu a v této knize je všechno.
Určitě se časem dostanu k dalším dílům. Jen mínus za stupidní název a obálky knih se mi vůbec nelíbí, originální jsou o moc hezčí.

10.11.2020 5 z 5

Rez a záře hvězd Rez a záře hvězd Tammy Greenwood

Velmi tvrdý a zároveň neskutečně čtivý příběh. Vlastně životní příběh...
I když jsem si vědoma toho, že dost postav a událostí v knize jsou jen autorčinou fantazií, osud Sally snad nemůže nechat chladným nikoho.
Neuvěřitelně mě ale vytáčela matka Sally, která místo toho, aby byla dceři oporou, byla tak akorát na pěst. Na druhou stranu mě ale dojímalo, jak moc se staral Al a Susan.
Je smutné, že po tom, co Sally musela prožít, skončila tak, jak skončila.

03.11.2020 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Pěkný příběh, krásné popisy přírody a silná hlavní hrdinka. Avšak označení "světová literární událost" mi přijde značně přehnané.
Nevidím v této knize nic moc jiného, než výše uvedené a za nijak zvlášť výjimečnou ji nepovažuji. Jdu proti proudu, ale vím, že za týden už si na ni nevzpomenu.

29.10.2020 3 z 5

Nedotýkej se mě Nedotýkej se mě Laura Kneidl

Když mě všechny knihy tohoto typu, které teď vznikají, tak strašně připomínají After...
Ne, že by to bylo nutně špatně, ale motiv mladé, nezkušené studentky a potetovanýho drsoně se prostě často opakuje.
Nicméně je ale “Nedotýkej se mě” fajn kniha, která se dobře četla a druhý díl mě určitě také nemine. Jako milá oddechovka na toto podivné období, kdy je navíc venku i ošklivo, je to ideální.

18.10.2020 4 z 5

Prohřešek Prohřešek Brandi Reeds

Skvělá kniha, kterou jsem přečetla jedním dechem a která nešla odložit. Nejčastěji si kupuji knihy na základě hodnocení zde na Databázi, ale tahle byla výstřelem do tmy a chybu jsem rozhodně neudělala. Svižný a napínavý děj, sympatická hlavní postava, se kterou celou dobu soucítíte a zajímavá zápletka. Tento thriller s nádechem tajemna rozhodně stojí za přečtení. Já jsem nadšená!

07.10.2020 5 z 5