Prohřešek

PRAVDA MŮŽE BÝT DĚSIVĚJŠÍ NEŽ ŠÍLENSTVÍ Veronica Cavanaughová poslední dobou poněkud ztrácí pevnou půdu pod nohama. Nejen že poslední kolo pokusů o umělé oplodnění selhalo, ale je z něj teď nevyrovnaná a na pokraji zhroucení. K tomu si její tříletá dcerka Elizabella pořídila imaginární kamarádku, která je spíše ďábelská než hravá. Když se jednou Veroničin manžel nevrátí ze služební cesty, berou za své i poslední zbytky její duševní stability. Vzhledem k rodinné anamnéze duševního onemocnění a k Elizabellinu utkvělému přesvědčení, že je tatínek mrtvý, začíná Veronica silně pochybovat o sobě samé. Každý pohyb jí teď připadá podezřelý. Navíc pozvolna nabývá přesvědčení, že si kdosi přeje její i Elizabellinu smrt. Pokud je to tedy pouhé přesvědčení… Kdesi pod povrchem jejího stihomamu se skrývá vyřešení záhadného manželova zmizení. Snaha nalézt odpověď ji zavede až na souostroví Florida Keys, kde ale začíná ztrácet jistotu, že chce skutečně znát pravdu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445656/big_prohresek-rrd-445656.jpg 4163
Literatura světová, Romány, Thrillery

Vydáno: , Vendeta

Trespassing, 2018

Kniha Prohřešek

sipkulka

Tahle knížka vás chytne a nepustí. Zajímavá zápletka, hrůza, která čiší ze slov malé holčičky, až z toho jde mráz po zádech. Překvapivý konec. Za mě prostě jedna z top knížek.

Vixiene

Veronica a její dcera Elizabella zažívají těžké období. Její manžel/otec dítěte se jednoho dne nevrátí ze služebky a jsou nalezeny trosky letadla, kterým letěl. Dcera Elizabella je přesvědčená, že otec je mrtvý a zdá se, že ví věci, které by rozhodně neměla vědět. A Veronica pomalu začíná bláznit.

Jestli mě něco děsí, tak jsou to strašidelné děti :-D vážně, nemám ráda horory/thrilery, kdy se děcko chová divně, nadpřirozeně, nebo je dokonce samo zloduchem, mám z toho husí kůži :-D Což se ale v případě tohoto příběhu moc nestalo. Co se mi moc nelíbilo a přišlo mi na hlavu padlé bylo to, jak se matka bavila se svou dcerou. Už si upřímně nepamatuji, kolik jí bylo let, tuším že něco kolem 3, nicméně bavit se s děckem jako dospělým a zvlášť když děcko ještě reaguje skoro jako dospělé, to se mi nelíbilo.

Celkově to rozuzlení příběhu se mi moc nelíbilo, nějak jsem si nedovedla promítnout do reality, jak by se vše, co se tam stalo (a jakým způsobem) mohlo stát ve skutečnosti a to mi u thrillerů podobného rázu hodně ubírá na uvěřitelnosti (a celkovém hodnocení).

Pro shrnutí - námět super, čtivost super, zpracování průměrné, uvěřitelnost nulová :-(

Twinny

Začátek se mi líbil hodně. Nutil mě číst dál a dál. Potom to začalo být trochu divné. Jen mě mrzí, že autorka nechala nezodpovězené otázky.

JitkaHambi

Dávám 2* a to ještě s bídou...jednu dávám za obálku, ta je moc hezká a druhou za ten začátek.Říkala jsem si že to bude super kniha, ale co ten konec?NE!Za mně velké špatné.

Hanca91

Měla jsem od této knihy jistá očekávání, která nesplnila a nejsem si jistá, jestli mne to vlastně mrzí nebo ne.
Spíše než jako knihu si tento příběh dokážu představit jako krimi minisérii od Netflixu.
Neměla jsem problém knihu odložit, ale ani se k ní vrátit a za tři dny bylo přečteno.
Malé plus dávám za romantický závěr....

IvaDek
17.12.2021

Tohle mě fakt nechytlo. Nějak na to nemám co říct a to se mi nestává. Prostě nemastné, neslané, příběh slabý, postavy nevýrazné. Víc než dne hvězdičky si to nezaslouží...

Evkae36
25.11.2021

Kniha mě vtáhla a nepustila. S každou další stránkou jsem příběh hltala a pořád čekala co bude. Vlastně dlouho nic nebylo, kniha se už chýlila ke konci a závěr ba ani teorii jsem neměla žádnou. Konec byl takový rychlý a možná trochu useknutý, Ale jinak dobrý, výborně se to četlo.

vera4669
12.10.2021

První půlka knihy byla hodně vlažná a stále jsem přemýšlela, jestli mám nebo nemám číst ...
pak se to však rozjelo a finále se mi líbilo, takže za mě slušný průměr