Doktore, šťastný a veselý!

Doktore, šťastný a veselý! https://www.databazeknih.cz/img/books/57_/57010/bmid_doktore-stastny-a-vesely-B7H-57010.jpg 4 214 47

Irish Country série

Mladý doktor Barry Laverty se těší na první Vánoce v útulné vesnici Ballybucklebo, radost mu však pokazí jeho dívka Patricie, protože nemíní na svátky přijet. Jenomže Barry se nemůže svými srdečními záležitostmi příliš zabývat on a jeho starší kolega Fingal Flahertie OReilly mají plno práce s běžnými chorobami i s naléhavými případy vyžadujícími plnou pozornost. A navíc se objeví velký problém. V blízkém okolí si otevře ordinaci nový doktor, jenž podvodně přetahuje pacienty a jehož šarlatánství začíná ohrožovat zdraví důvěřivých venkovanů. Je možné, aby se ve zdejším kraji uživili tři praktičtí lékaři? Barry o tom začíná pochybovat. Leč i v nepříjemném zimním období nastávají bezstarostné chvíle a páni doktoři z Ballybucklebo si uprostřed shonu kolem vánočních sešlostí a veselic dokážou najít čas, aby obstarali třeba nadílku pro děti osamělé matky. Sníh tady sice padá jen zřídka a ani zázraky se nedějí jako na běžícím pásu, to ovšem neznamená, že musejí být Vánoce nutně na blátě a lidé že by měli přestat doufat a věřit Ať už jste staří známí, anebo se s oběma doktory a jejich bližními setkáváte dnes poprvé, vítejte do světa humoru, přátelství a lásky!... celý text

Literatura naučná , Zdravotnictví , Příběhy

Vydáno: , Leda , Rozmluvy

An Irish Country Christmas , 2008

kramver
kramver
17.05.2023 4 z 5

Když je i květnu zima pomalu jak v prosinci, tak kniha s tématem vánoc vůbec nevadí. Přeskočila jsem jeden díl, ale autor se k hlavním událostem ve zkratce často vracel, takže mi to nechybělo pro pochopení kontextu. I tentokrát jsem si čtení užila a hezky se odreagovala. Ale na chvíli se od této série odpoutám, aby toho nebylo až příliš.

Honzin
Honzin
30.04.2023 5 z 5

Moje první kniha od autora, koupena v Levných knihách bez přečtení zdejších recenzí. Dle obálek "doktorské série" jsem čekal trochu ztřeštěný humor a ejhle, ono to bylo takové příjemně pohodové, někdy až trochu filozofické. Není to čtení od kterého se nemůžete odtrhnout dokud knihu naráz nepřečtete, ale potěší Vás. To teda jo!

Janadvorackova
Janadvorackova
17.10.2022 2 z 5

Tenhle díl jsem četla hrozně dlouho.
Až na pár zajímavých odhalení ohledně některých obyvatel vesnice se toho moc neděje.

Katka2382

všude klid a mír.

Atlantis
Atlantis
24.07.2022 3 z 5

Jednou se to stát muselo, ale s vánočním dílem u mě poprvé tahle série škobrtla. Bylo až příliš patrné, jak se tady nic neděje. Zajímavých případů minimum a tak nějak se nehýbeme dopředu. Milostný život pánů doktorů je určitě zajímavé téma, ale já bych raději více těch zdravotnický zádrhelů.

betička
betička
08.07.2022 5 z 5

Moc milé a příjemné čtení o irském venkově.
Jak píše autor v dovětku, tak mezilidské vztahy v ekumenické rovině byly lehce idealizované, ale to mi vůbec nevadilo a moc ráda si budu představovat, že to tak bylo :-)
Ráda bych ochutnala nějakou dobrotu od paní Kincaidové, ale nevím jestli by mi pan doktor Fingal něco nechal. I když ten puding co rozežral tu misku ..., no nevím :-)
Líbí se mi, že doktoři se nezajímají pouze o zdravotní stav svých pacientů, ale snaží se pomoci i jinak a podporují tak komunitní život.
Prostě ne ideální svět, ale s takovými lidmi se vše lépe snáší :-)

Booky84
Booky84
19.06.2022 5 z 5

Milé a vtipné pohlazení po duši. Číst si o dalších příhodách z irské vesničky je jako vracet se k prarodičům na prázdniny.

mia.com
mia.com
23.05.2022 4 z 5

Zase moc hezke pokracovani pribehu z irske vesnicky, tentokrat s vanocnim kouzlem. Tesim se na dalsi dil.

AndreaP.
AndreaP.
28.04.2022 5 z 5

Krásný irský venkov, milí svérazní lidé, laskaví doktoři a fantasická hospodyně Kincaidová (její povídání s recepisy na konci jsou vždy třešničkou na dortu každého dílu). Miluju tuto sérii, je to fantastická pohádka pro dospělé, únik, když je vám smutno, místo, kde naleznete pohlazení.

cukrovka
cukrovka
23.12.2021 5 z 5

Milé počtení v předvánočním čase plné laskavého humoru. Opět jsem se přenesla na irský venkov a sledovala doktora O'Reilyho a jeho pomocníka doktora Lavertyho a jejich trampoty.

vsechnonebonic
vsechnonebonic
13.12.2021 5 z 5

Ke knížce jsem se dostala zcela náhodou a jsem moc ráda. Opravdu milé čtení, před Vánoce krásné pohlazení po duši. Neodolala jsem a ihned zakoupila další knihy. Už se těším na další počteníčko.

Terez25
Terez25
23.10.2021 5 z 5

Třetí díl za mnou a já k němu utíkala pokaždé, když byla chvilka, protože já zkrátka tuhle bandičku z Ballybucklebo miluju. Je to milé čtení, plné laskavého humoru a rodinné, hřejivé atmosféry, kterou perfektně doplňuje duo O’Reilly a Laverty. Moc pěknou součástí každého dílu jsou recepisy paní Kincaidové.
Velmi brzy se vrhnu na další díl.

Olous1
Olous1
27.09.2021 5 z 5

Knihu jsem si vybrala do čtenářské výzvy, moc milé čtení, pomalu se ladím na vánoce. Knihy tohoto produktu moc nečtu,ale tento příběh mě mile překvapil,za mě 85%.

Pivísek
Pivísek
25.01.2021 4 z 5

Tato kniha se mi líbila zatím nejvíce z celé série (přestože jsem přečetla jen první tři díly), dýchala z ní příjemná vánoční atmosféra a uvolněná nálada. Hlavní postavy jsou lehce uvěřitelné a člověk se s nimi snadno ztotožní. Čtenář si připadá jako starousedlík Ballybucklebo, který zná své sousedy a je ve své vesničce tak nějak přirozeně (i přes různé nedostatky) spokojený! :-)

lagareta
lagareta
02.01.2021 5 z 5

Balzám na duši:)

Noisette73
Noisette73
23.12.2020 5 z 5

Toto bylo úžasné, laskavé pohlazení po duši.
Všichni hrdinové dobráci od kosti a mé zvláštní poděkování patří Kinky.
Snad nejhezčí vánoční knížka.

Aktualizace: dočteno podruhé přesně po roce a je to jemné, laskavé, taková pohádka pro dospělé, všechny dobráci až na tu nezdárnou Patricii, mé srdce si získal Artur a jediné co mi vadilo, že takový úžasný psí parťák musí být v boudě.

Martha74
Martha74
02.11.2020 5 z 5

Laskavý příběh plný člověčenství a humoru. Těším se na další..

pedobro
pedobro
31.08.2020 5 z 5

Jak já chci být součástí Ballybucklebo :-)

pepa4081
pepa4081
26.06.2020 5 z 5

Na rozdíl od předchozích dvou dílů, jsem tentokrát neměl tolik času, abych knížku přečetl najednou. O to víc jsem se každý den těšil na těch pár kapitol, a pořádně jsem si čtení vychutnával. Moc mne baví každodenní příhody dvou doktorů i jejich „milostné problémy“. Nenapadá mne opět jiná charakteristika těchto knih, než vtipné a laskavé. Vřele doporučuji.
Vrcholně uspokojivé.

bekule
bekule
27.03.2020 4 z 5

Krásná milá veselá pohodová četba přesně na uklidnění duše do této těžké doby

vánoční příběhy lékaři

Patrick Taylor
britská, 1941
2009  84%Doktore, fofrem, jde o život!
2010  87%Doktore, teď to chce klid!
2010  87%Doktore, šťastný a veselý!
2012  86%Doktore, bacha na ženský!
2011  83%Doktore, to byste se divil!

Kniha Doktore, šťastný a veselý! je v