Téra471 Téra471 komentáře u knih

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Autorka opět nezklamala. Líbil se mi způsob vyprávění, díky němuž jsem musela otáčet dál a dál až najednou byl konec. Postavy nebyly jen černobílé a dokázala jsem se do nich vcítit. Po poslední větě kniha nekončí a v naší mysli pokračuje dál..

22.05.2021 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Dojemná kniha plná neúprosné přírody, lásky, přátelství a odhodlání. Od začátku mi byla hlavní hrdinka sympatická a celou dobu jsem jí fandila. Originální a působivý příběh, který hned tak něco nepředčí.

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Kniha me zaujala hned od začátku. Ze začátku vše vypadá jako jednoduchý romantický příběh, ale druhá polovina knihy mě překvapila. Nečekala jsem, že se příběh vyvine takhle... Už jsem se nemohla dočkat jak to celé skončí a závěr opravdu nezklamal. Opravdu velký příběh, kde věci nejsou jen černobílé. Rozhodně si přečtu někdy znova.

15.03.2021 5 z 5

Velká samota Velká samota Kristin Hannah

Silný životní příběh, kde zjistíte, že vše není jen černobílé. Nemohla jsem se od knihy odtrhnout. A několikrát jsem se neubránila slzám. DOKONALOST⭐⭐⭐⭐⭐

15.03.2021 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Kniha se četla dobře, měla depresivní a tíživou atmosféru. Více než postavy se vám pod kůži vryje hlavně podstata tehdejšího režimu, strach, udavačství a nedůvěra. Je to opravdu hodně uvěřitelné, ale díky bohu že to je jen fikce. Od Aleny Mornštajnové jsem četla lepší knihy.

26.08.2021 4 z 5

Na smrt Na smrt Jozef Karika

Byla to jedna z nejlepších ale zároveň nejhorších knih co jsem kdy četla. I přes to, že byla jen negativní, tak jí jen tak něco nepřekoná. Tolik násilí, surovosti, zla a nespravedlnosti jsem si ani nedovedla představit. Nešlo mi na rozum, že někteří lidé dokáží být takhle nepředstavitelně zlí, krutý a úchylný. Teď vím že ve skutečnosti to bylo ještě milionkrát horší. Věděla jsem že v holocaustu zahynulo obrovské množství lidí, ale když čtete jejich opravdové příběhy, vcítíte se do nich a uvědomujete si to mnohem intenzivněji. Zároveň mi hodně rozšířila obzory a vše dala do souvislostí. I přesto, že na této knize nebylo nic pozitivního ani oddychového, tak mi dala o moc víc, než kdejaká romanťárna. To že si máme vážit toho co máme a být vděční jsem věděla, ale teď si to uvědomuji mnohem více. Jozef Karika má všechno promyšlené do detailu. Žádné místo nebylo "hluché" a všechno do sebe zapadalo. Kniha se četla jako po másle, ale stejně jsem si musela dávat pauzy, když už některé scény na mě byly příliš. Knihu bych znovu už nečetla. (ale nikdy neříkej nikdy). Byla hodně lidská a opravdová, vyvolávala ve mně hodně emocí. Nikdy se s ní asi úplně nesmířím. Dle mě by si ji měl přečíst opravdu každý (i nečtenáři) a hlavně ti, co si stále na něco stěžují a není jim nic dost dobré.. Celkově se více vzdělávat a zajímat se o historii, i když spoustu lidí tvrdí že to k ničemu není. Ale podle mě alespoň k tomu abychom se poučili a stali se z nás lepší lidé..   Budu na ní často vzpomínat.

03.08.2021 5 z 5

Tisíce planoucích sluncí Tisíce planoucích sluncí Khaled Hosseini

Nádherná kniha, která se čte jedním dechem. Silný příběh dvou žen s nelehkým osudem. S ženami jsem soucitíla, i přesto, že je mi tento svět velmi vzdálený. Velmi reálně a poctivě napsané dílo, které jen tak nezapomenu. Dokonalost.

Seznam hostů Seznam hostů Lucy Foley

Kniha se mi moc líbila, poutavě napsaná. Nešlo se od ní odtrhnout. Líbilo se mi téma svatby vs napínavá atmosféra.

24.12.2021 5 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Thrillery běžně nečtu, ale tenhle mě bavil. Autorka zaujmula a já až do konce nevěděla jak to dopadne. Přečteno jedním dechem. Konec mě úplně neuspokojil, mám raději jasné a ukončené konce. Název knihu přesně vystihuje. Dávám 5*.

06.09.2021 5 z 5

Na co slova nestačí Na co slova nestačí Brigid Kemmerer

Tenhle díl se mi líbil více než první. Přečetla jsem za dva dny. Jednoduchý styl psaní, který vás zaujme a od knihy se nebudete moct odtrhnout. Nejvíce mi byl sympatický Rev. Na tuto knihu budu ještě dlouho vzpomínat. Není to jen obyčejný zamilovaný příběh, ale řeší se zde i jiné aktuální otázky. - kybersikana, rodinné problémy.

Pokání Pokání Ian McEwan

Kniha mě mile překvapila. Vůbec jsem nevěděla o čem bude, nečetla jsem žádnou anotaci. Ze začátku jsem stále čekala co se tam stane, o čem to vlastně celé bude, ale pak už bylo vše jasné . Příběh je podrobně vykreslen_. Často autor odbíhá od tématu, vyjadřuje různé jiné myšlenky a pocity. Celé je to takové poetické a pomalé . I po přečtení si na ní často vzpomenu a pocity z ní ve mně zůstávají doteď. určitě bych ji ráda někdy přečetla znova a taky se podívam na film.

25.07.2021 5 z 5

Prokletý rok Prokletý rok Kim Liggett

Jedna z mých nejoblíbenějších knih. Zajímavý námět a originální děj. Četla se úplně sama. Autorka má tento svět do detailu promyšlený. Postavy se mi zdály skutečné. Od začátku do konce se ve mně střídalo spoustu emocí a na konci jsem se neubránila slzám. Skvělá knížka!!

02.05.2021 5 z 5

Prostá pravda Prostá pravda Jodi Picoult

Kniha se mi moc líbila, dozvěděla jsem se o životě amišů, a rozuzlení opravdu nečekané. Jen jsem si ze začátku těžko pamatovala postavy.

14.03.2021 4 z 5

Pandemie Pandemie Franck Thilliez

Je to opravdu nadčasová kniha, která stojí za přečtení. Autor skvělým způsobem popsal celou pandemii a její vývoj a co by se všechno mohlo stát kdyby.. Zároveň je to detektivka, u které jsem se nenudila. Je nabitá informacemi a termíny z biologie, čili autor si s tím musel dát velkou práci.

16.05.2021 4 z 5

Polovina tebe Polovina tebe Brit Bennett

Dobře se četla, je tu otevřeno spoustu témat a vykresleno hodně osudů. Na mě se až moc opakuje téma rasismus a rozdělování na černé, bílé apod.
Příběh byl hodně zajímavý, ještě jsem nikdy nic podobného nečetla.

25.01.2022 4 z 5

Návod na vraždu pro hodné holky Návod na vraždu pro hodné holky Holly Jackson

Knížka byla čtivá a zábavná, na mě moc jednotvarny koncept. Zkrátka jen vyšetřování žádné vedlejší linky. Ke konci velmi napínavé a zajímavé.

12.01.2022 3 z 5

Dej mi své jméno Dej mi své jméno André Aciman

Ke knížce jsem přišla díky filmu, který se mi líbil a ani kniha mě nezklamala. Fajn letní romantické čtení, které vás přenese do teplých krajů, za vůní citrusů a spoustu odpočinku. Hodně poetická knížka, plná zajímavých myšlenek. I když konec byl hořkosladký, tak se dal očekávat. Nebyla moc čtivá a děj byl na mě dost pomalý.

03.05.2021 3 z 5

Počkej až za Lyon Počkej až za Lyon Táňa Kubátová

Knížka se mi moc líbila, dopadlo to tak, jak jsem si přála. Příjemná čtivá oddychovka. Ke konci mě už trochu nudila.

02.05.2021 2 z 5

QualityLand QualityLand Marc-Uwe Kling

Knížka mě zklamala, čekala jsem něco jiného. Musela jsem se k ní nutit. Neměla skoro žádný děj. Za dobrý a originální nápad dvě hvězdičky.

25.06.2021 2 z 5

Holubice a had Holubice a had Shelby Mahurin

Od této knihy jsem měla velká očekávání. Která se ne zcela naplnila. Líbilo se mi prostředí knihy, atmosféra a romantická linka. Ze začátku mi trvalo než jsem se dostala do děje. Lepší byla až druhá polovina knihy. Na druhý díl se nechystám.

01.05.2021 4 z 5