Téra Téra komentáře u knih

Kopírák Kopírák Sam Holland

Za mě hodně čtivý thriller. Bavilo mě to a četlo se to velice rychle. Je fakt, že těch brutálních vražd tam bylo až příliš, kdyby jich byla polovina, tak by to asi stačilo. Ale hlavní postavy jsem si oblíbila a to společně s čtivostí vyvážilo mouchy, které příběh obsahoval - od občas nelogického chování hlavních postav po zvláštně otevřený konec. Jinak otevřený konec by mi ani nevadil, ale tenhle byl fakt divný.

11.12.2023 4 z 5

Z krve a popela Z krve a popela Jennifer L. Armentrout

Abych byla upřímná, tak musím přiznat, že vůbec nevím, jeslti jsem všechno správně pochopila a jestli mi neunikly nějaké informace. V podstatě celou knihu mi nebylo moc jasné, co je to to povznesení a co znamená být Pannou, na konci to myslím, taky asi nebylo dostatečně dovysvětleno, nebo jsem zkrátka byla nepozorná. Musím říct, že jsem se občas do čtení nutila. Ale nějaká pozitiva příběh má. Bylo tam hodně akce a krve a i zajímavá romantická linka, takže věřím, že své příznivce si to najde.

08.12.2023 3 z 5

Jak svrhnout vévodu Jak svrhnout vévodu Evie Dunmore

V podstatě hodně zajímavý příběh. Mně by se asi líbilo, kdyby to bylo trošku víc "serióznější", tohle přece jen byl primárně romantický příběh, ale mě na příběhu asi víc zaujala práce sufražetek a boj za volební právo žen.

28.11.2023

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Hodně se mi líbila myšlenka, že bychom neměli dělat ukvapené závěry a činy, protože ty pak můžou vést k něčemu, co už neodčiníme. Co se týká nějaké děsivé atmosféry, tak ta mě nijak nepohltila. Konečné rozuzlení mi přišlo celkem logické a očekávatelné, protože moc možností, jak by to mohlo dopadnout příběh nenabízel. Jelikož se jedná o autorčin debut, tak si mysílím, že to je dobrý počin.

21.11.2023 3 z 5

Na vlásku Na vlásku Lucy Score

Po dlouhé době romantická komedie, která mě fakt bavila. Bylo to čtivé, svižné i když to vlastně bylo slow burn, nemělo to žádná hluchá místa, kdy bych si říkala, že mě to moc nebaví. Mezi hlavními hrdiny byla super chemie. Jediný, co bych vytkla, bylo oslovení krasoň a dračice, to mně přišlo hrozný. Zajímalo by mě, jak oslovení znělo v originále. Ale jinak moc doporučuji.

18.11.2023 4 z 5

Naše ztracená srdce Naše ztracená srdce Celeste Ng

Chvílemi jsem se v knize cítila ztracená. Když odhlédnu od příběhu, tak mě hodně mátla přímá řeč bez uvozovek. Příběh byl zajímavý a aktuální, v podstatě si ho můžeme vztáhnout na hodně situací, které se různě ve světě dějí. Ale pro mě se tam střídaly pasáže, které byly zajímavé a napínavé s těmi, které mě ale vůbec nebavily. Chvílemi jsem měla až na krajíčku a chvílemi jsem ani nevěděla, co čtu.

17.11.2023 3 z 5

Buď jako řeka Buď jako řeka Shelley Read

Půjdu proti proudu, ale mě příběh zas až tak neuchvátil. Začátek mě moc nebavil, nemohla jsem se začíst, zlepšilo se to zhruba od poloviny knihy. Největší problém jsem však měla s tím, že jsem neuvěřila lásce mezi Victorií a Wilem. Nevím, proč se vlastně měli rádi. O Wilovi jsme se v podstatě nedozvěděli vůbec nic, sama Victorie přiznává, že o něm nic neví, tak na jakém základě bychom ho měli milovat a tu jejich lásku adorovat a prožívat s nimi trápení?

08.11.2023 3 z 5

Zmizela v mlze Zmizela v mlze Michaela Klevisová

Zmizela v mlze bylo moje první setkání s autorčinou tvorbou. A jelikož hlavní hrdina série byl zrovna na dovolené, tak to asi nebylo typické dílo autorky, jak jsem si přečetla i v komentářích. Příběh se četl pěkně, prostředí bylo také vykresleno zajímavě, ale bylo to takové rozvláčné, necítila jsem moc napětí a zvědavost. Určitě si ale přečtu ještě alespoň jednu knihu ze série, ať můžu porovnat, jak si kriminalista Bergman vede, když je zrovna ve službě.

30.10.2023 3 z 5

Sedm manželů Evelyn Hugo Sedm manželů Evelyn Hugo Taylor Jenkins Reid

Hodně dlouho jsem měla pocit, že asi nechápu tu chválu na tuto knížku. Četlo se to sice moc pěkně, příběh odsýpal, ale tak nějak mi to všechno přišlo příliš povrchní. Ale na zhruba posledních 100 stranách jsem zjistila, jak jsem si Evelyn oblíbila, začala jsem přicházet na to, jak mě její love story uplně pohltila. A když jí její opravdové životní lásky začaly opouštět, tak jsem měla zlomené srdce s ní.

11.10.2023 4 z 5

Královna rebelů Královna rebelů Lynette Noni

Příběh na mě působil hodně rozvláčně a zbytečně natahovaně. Opravdu bavit mě začal až v samotném závěru. A konec jsem skutečně nečekala a zpětně jsem přemýšlela, zda jsem nepřehlédla nějaké indície, které by mě k takovému závěru navedly, protože mně to přišlo až k neuvěření, jelikož jsem žádné náznaky nepostřehla.

09.10.2023 3 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Příběh to byl zajímavý. Těžký život Zuzany byl však pro mě podán takovou až chladnou formou. Hrůzy, které byly v knize popisované, se mě vůbec nedotkly, jen tak povrchně jsem je vzala na vědomí. Tento styl vyprávění mi bohužel moc nesedl.

06.10.2023 3 z 5

Polibek bez duše Polibek bez duše Jennifer L. Armentrout

Předně chci říct, že fantasy běžně nečtu. Když jsem nedávno zkoušela Půlměsíční město od S.J.Maas, tak jsem se dotoho vůbec nedokázala začíst a říkala jsem si, že moje fantazie na takovou knížku není asi dostatečná. Tímto příběhem jsem se ale prokousala. Milostný trojúhelník mě docela bavil, víc asi než ten fantasy svět, kde mě třeba překvapila přítomnost zombie, ty jsem myslela, že patří do jiného žánru. Každopádně příběh byl celkem zajímavý a možná se pustím do dalšího dílu.

02.10.2023 3 z 5

Poslední léto Poslední léto Karen Swan

Moc se mi líbil začátek příběhu. Popis ostrova St. Kilda a života na něm. Tuto část bych se nebála přirovnat ke knize Kde zpívají raci. Pak bylo krásně popsáno přesídlení na pevninu, pocity ostrovanů, kteří ani nemohli uvěřit tomu, že skutečně opouští těžký život na ostrově. A najednou si ani nebyli jisti, zda to tak chtějí. Druhá část mě pak ale trochu zklamala. Nevím jak přesně to vyjádřit, ale už to pro mě nemělo to kouzlo z první části knihy.

02.10.2023 3 z 5

Francouzský cop Francouzský cop Anne Tyler

Příběh jedné rodiny v průběhu desetiletí. Při každé kapitole jsem si připadala, jak kdybych přijela na návštěvu, abych zjistila co je nového a zase odjela, poté co jsem zjistila, že se vlastni nic zajímavého od poslední návštěvy neudálo. Moc mě to nebavilo. Jelikož se každá kapitola primárně věnovala jinému členu rodiny, tak jsem ani neměla žádného oblíbence, kvůli kterému bych chtěla číst dál a dál.

15.09.2023 3 z 5

Nové sny Nové sny Lilly Lucas

Tak tento díl mně moc nesedl. Hlavní hrdinové, né že by mně vyloženě něčím vadili, ale vůbec mě neoslovili. Prostě mě to nebavilo, nemělo to pro mě tu správnou chemii. Teď si dám od Green Valley asi pohov. A zatím poslední příběh si nechám na později.

11.09.2023 3 z 5

Jeho a její Jeho a její Alice Feeney

Skvělý thriller, kde jsem si dost dlouho myslela, jak je vše jasné, až jsem nakonec byla opravdu hodně překvapená, jak to nakonce bylo. Dobře čtivé hlavně díky střídaní vypravěčů, kteří vás neustále udržují v napětí. Doporučuji.

06.09.2023 4 z 5

Láska po španělsku Láska po španělsku Elena Armas

Pěkná letní romantika. Jen podle mě trošku moc natahovaná. Občas jsem se musela do čtení nutit. Od takovéhle knížky čekám, že jí zhltnu jak malinu, ale tohle byl meloun. Za mě by romantické komedie měly mít maximálně 300 stran :-)

28.08.2023 3 z 5

Letní sázka Letní sázka Emily Henry

Příjemné letní čtení. Asi není nic víc, co bych k tomu dodala.

21.08.2023 3 z 5

Jediné pravé lásky Jediné pravé lásky Taylor Jenkins Reid

Námět knihy byl skvělý. Situaci, do které se hrdinka dostala, by asi nechtěl zažít nikdo. Čekala jsem, jak mě to zasáhne, ale ono nic. Vůbec to se mnou nehlo a nevím proč. Já bych asi víc ocenila, kdybchom o zápletce nevěděli z anotace. Kdybych četla příběh a všechny ty zvraty bych nečekala. To by byla asi pecka.

09.08.2023 3 z 5

Nové sliby Nové sliby Lilly Lucas

Super romantické čtení. Prostředí horského městečka se mi moc líbí. A taky to, jak autorka dokáže vykreslit chemii a jiskru mezi hlavními hrdiny.

06.08.2023 4 z 5