teeyinka teeyinka komentáře u knih

Tereza Raquinová Tereza Raquinová Émile Zola

Skvěle vykreslené nitro postav, které užírá vina. Vynikající kniha, která je bravurně napsaná.

29.01.2018 4 z 5

Sebevražda Sebevražda Édouard Levé

Jak autor píše "tvá poslední vteřina změnila pohled druhých na celý tvůj život" a tím pádem i dílo. A protože nechci chápat dílo ve světle posledního činu, dávám "jen" čtyři.
Dílo je to skličující a zároveň děsivé, protože si uvědomíme, že ne všichni mají své štěstí a svůj život pod kontrolou. A nakonec jim připadá, že nejlepším východiskem je mít pod kontrolou alespoň odchod.

21.01.2018 4 z 5

O dívce Grace O dívce Grace Anthony Doerr

Kniha má moc pěknou atmosféru a poslání, na mě byla ale moc dlouhá a místy nudná.

18.01.2018 3 z 5

Paní Bovaryová Paní Bovaryová Gustave Flaubert

Musím se přiznat, že naivní Ema, která byla obětí knižních ideálů a té jediné pravé románové lásky, mi neskutečně lezla na nervy. Každopádně je to skvělá kniha a já jsem strašně ráda, že nemusím žít v dané době. Nemůžu se však ubránit přesvědčení, že po našem světě i v dnešní době běhá spousta lidí, kteří jsou stejně ztracení a znudění jako hlavní hrdinka.

08.01.2018 4 z 5

Vzpomínky z dětství Vzpomínky z dětství Josef Lada

Idylická kniha, která krásně připomene nádherné okamžiky dětství, časy dávno minulé a jednoduché životy našich předků.

27.12.2017 5 z 5

Bílý tesák Bílý tesák Jack London

Nádherná kniha o divočině, zákonech přírody, svobodě, ale i lidské krutosti a lásce.

27.12.2017 5 z 5

Buddhovy pohádky na dobrou noc Buddhovy pohádky na dobrou noc Nagaraja Dharmachari

Nádherná kniha plná velmi pěkných pohádek, které obohatí svou moudrostí jak děti, tak dospělé.

25.12.2017 5 z 5

Proč bychom se nepotili aneb Jak se chodí po horách Proč bychom se nepotili aneb Jak se chodí po horách Zdeněk Šmíd

Vtipná a výstižná knížka, která potěší srdce každého horáka. Jen škoda, že těch ryzích horáků je méně a méně. Ale dokud jsou stále tací, kteří umí ocenit krásu hor a přírody, svět není ztracen :)

23.12.2017 5 z 5

Barva kouzel Barva kouzel Terry Pratchett

Barvitý jazyk, ještě barvitější fantazie a dechberoucí svět, který autor vytvořil už v roce 1983! Takoví lidé se rodí jednou za sto let.

17.12.2017 4 z 5

Ten, kdo stojí v koutě Ten, kdo stojí v koutě Stephen Chbosky

Čtivé, milé, zajímavé a originální.

05.12.2017 3 z 5

Mechanický pomeranč Mechanický pomeranč Anthony Burgess

Velkou poklonu skláním překladateli! Toto musel být velký oříšek a jeho volba slangu byla skvostná (chválabohu za slovník na konci knihy). Kniha o násilí a zlu, které je v lidech od pradávna a nikdo neví, odkud se bere. O převráceném způsobu jeho nápravy a tenkých hranicích mezi dobrem a zlem. Přečteno se zatajeným dechem.

25.11.2017 5 z 5

Podivný případ se psem Podivný případ se psem Mark Haddon

Zajímavá a poučná kniha, která odhaluje svět autisty. O tom, jak běžné problémy autisté vůbec nechápou a mezitím si lámou hlavu nad tím, čeho si běžní lidé vůbec nevšimnou.

12.11.2017 4 z 5

Ostrov Ostrov Robert Merle

Bezesporu zajímavé téma a dá se říct, že v dnešní době hodně aktuální. Styl psaní byl však na mě příliš rozvláčný.

27.10.2017 3 z 5

Zmizelý Zmizelý C. L. Taylor

Ze všech knih autorky se mi tato líbila nejméně. Je to však i tak velmi čtivé, vyuzlení bylo (alespoň pro mě) nečekané, a tak to vlastně splňuje vše, co očekávám od knihy, u které se chci odreagovat a strávit propršené nedělní odpoledne.

17.09.2017 3 z 5

Nejbližší příbuzní Nejbližší příbuzní Roger Fouts

Krásná kniha, která mi přinesla spoustu informací a díky které se na naše nejbližší příbuzné dívám s ještě větší úctou.

11.09.2017 5 z 5

Sofiin svět Sofiin svět Jostein Gaarder

Ze začátku jsem měla problém začíst se, přibližně od renesance jsem se ale těšila, jak to celé dopadne. Nadchl mě nápad autora, navíc mi trochu potrápil mozkové závity, donutil přemýšlet a popustit uzdu fantazii. Kdybych se s knihou setkala na střední, filozofie by se mi určitě učila lépe.

01.09.2017 5 z 5

Místo pro tajnosti Místo pro tajnosti Tana French

Velmi čtivá kniha, jen poslední dvě kapitoly mi přišly zbytečné.

16.08.2017 4 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Krásná kniha o všedním životě a běžných problémech. Moc se mi líbil nápad, styl a prolínání životních příběhů.

03.07.2017 5 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Výjimečný román, který popisuje dopady války na životy obyčejných lidí. Četl se moc dobře, autor mi svým stylem sedl. Ač jsem celou knihu čekala, že přijde úplně jiný konec, jsem nakonec ráda, že klasický happyend nepřišel. Podtrhlo to totiž surovost války a zanechalo tak ve mně ještě hlubší otisk.

02.05.2017 5 z 5

Ready Player One - Hra začíná Ready Player One - Hra začíná Ernest Cline

Ze začátku jsem se nemohla začíst, ale pak jsem se nedokázala odtrhnout. Čtivé, napínavé, zkrátka super. Každopádně doufám, že k takové Oasis svět nedospěje. A pokud ano, tak že lidé budou mít stále důvody zůstávat v realitě...

15.03.2017 5 z 5