teeyinka teeyinka komentáře u knih

Nasterea Nasterea Petra Stehlíková

Nestačí mě udivovat neskutečná fantazie autorky a do detailu propracovaný svět. Místy mi sice třetí díl připadal až příliš popisný a zdlouhavý, první třetinu jsem marně vzpomínala, co se to vlastně všechno událo v minulých dílech, ale i tak super počtení, které jsem hltala!

20.09.2021 4 z 5

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

Neuvěřitelný, místy vtipný příběh, který jde zároveň pod povrch a budí k zamyšlení. Skvěle se to četlo!

25.08.2021 4 z 5

Stopem na konec světa Stopem na konec světa Petr Bobek

Jednohubky před spaním, které potěšily a vedly k zamyšlení. Škoda jen že hned první povídka není delší, ta by si zasloužila i širší rozpracování, ačkoli vím, že pak by asi ztratila kouzlo.

22.07.2021 3 z 5

Faktomluva Faktomluva Hans Rosling

Skvělá kniha, která mi pomohla lépe chápat svět a lépe zacházet s informacemi, které se ke mně dostávají. Kéž by se stala povinnou literaturou na školách a přečetl si ji každý.

20.07.2021 5 z 5

Místa, kam se nechodí Místa, kam se nechodí Jakub Venglář

Naprosté pohlazení po duši - zajímavé, vtipné a přitom budící k zamyšlení. Sedla mi nejen tematika, ale hlavně celkové ladění knížky a prokládání cestopisných pasáží těmi filozofičtějšího rázu - zvlášť k těm se ráda po čase vrátím. A díky fotografii v epilogu jsme s manželem ochutnali kouzlo večerního Košťálu, děkujeme, byl to nezapomenutelný zážitek :-)

01.07.2021 5 z 5

Vztahy a mýty Vztahy a mýty Jan Vojtko

Některé mýty budí k zamyšlení (a že jsem se taky chytla za nos :-), ale bylo mi líto, že se nejde více do hloubky. Velmi jsem ocenila tipy pro další rozšiřování obzorů na konci knihy.

10.06.2021 4 z 5

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

Silný a dobře sepsaný příběh. Spousta věcí je nevyřčených nebo jen tak trochu naťuknutých, což zanechá ještě větší stopu... Kéž by takové příběhy byly jen fikce.

06.04.2021 4 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

1. díl mě ohromil více, ale i tak je to povedené pokračování. Zvlášť od tří čtvrtin se děj trochu rozjede a mě jen zase mrzí, že nemám po ruce další díl.

07.02.2021 4 z 5

Meditace, která je pohlazením po duši, ačkoli se týká velmi smutného tématu. Rozhodně doporučuji - raději za melancholického zimního večera než v létě na pláži.

27.01.2021 5 z 5

Karpatské hry Karpatské hry Miloslav Nevrlý

Báseň v próze, kterou lze číst jen při optimálním mentálním rozpoložení a určitě ne ve spěchu, protože jinak vám ta krása unikne.

03.01.2021 3 z 5

Jednosměrná jízdenka Jednosměrná jízdenka Katy Yaksha (p)

Bohužel jsem se dvakrát snažila knihu přečíst, ale ani po třech letech jsem to nezvládla. Pravděpodobně nejsem cílová skupina, takže knihu posílám dál a třeba někomu poslouží!

26.12.2020

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Nejsem žádný fanda fantasy, ale tohle mě vtáhlo a jen lituju, že nemám další díl hned po ruce.

26.12.2020 5 z 5

Sociopat odvedle Sociopat odvedle Martha Stout

Zajímavá kniha, jen mě znepokojuje, že nevím, kdo v mém okolí je oním sociopatem.

01.12.2020 4 z 5

Na okraji propasti Na okraji propasti Bernard Minier

Už dlouho se mi nestalo, abych kvůli knížce nešla spát! Nesmírně čtivá (a trochu znepokojující) kniha, kterou jsem přečetla jedním dechem a zároveň si ji hrozně chtěla šetřit. Jen škoda množství překlepů, které korektuře unikly.

13.10.2020 5 z 5

The Go-Giver - Dej a bude ti dáno The Go-Giver - Dej a bude ti dáno John David Mann

Úžasná kniha, která by měla být součástí povinné četby. Kéž by celý svět ctil zmíněné zákony, byl by bezpochyby lepším místem!

09.10.2020 5 z 5

Radost z ticha Radost z ticha Erling Kagge

Příjemná kniha plná zajímavých myšlenek.

16.09.2020 4 z 5

Cesty za štěstím Cesty za štěstím Kristýna Tronečková

Příjemný cestopis nejen o štěstí, ve kterém jsou v rovnováze vtipné historky z cest a zajímavosti o navštívených místech.
Nehonit se za materiálnem, užívat si přírodu a pěstovat si dobré vztahy a aspoň nějakou spiritualitu - to jsou v podstatě pojítka všech tří zemí a odpověď na otázku, jací lidé jsou šťastní. Bylo by fajn, kdyby se tím řídili nejen Islanďané, Izraelci a Bhútánci :)

30.08.2020 4 z 5

Méně je více Méně je více Cait Flanders

Spíše životní zpověď ženy, která měla problémy s alkoholem a nakupováním a uvědomila si, že si potřebuje překopat život, aby byla šťastná. Bohužel nejsem asi cílová skupina. Myšlenka zbavit se věcí je určitě fajn a souhlasím s ní, od knihy jsem ale čekala něco trochu jiného, a tak je třetí hvězdička hlavně za hezkou obálku.

04.08.2020 3 z 5

Divoký kluk Divoký kluk Paolo Cognetti

Kniha, která pohladí na duši a zahřeje u srdce.

28.07.2020 4 z 5

Moje Pacifická hřebenovka Moje Pacifická hřebenovka Monika Benešová

Klobouk dolů před kýmkoli, kdo trail prošel! Z vyprávění jde cítit spoustu bolesti, ale zároveň v závěru také velká síla. Radovala jsem se za autorku, že se nakonec našla :) Inspirativní kniha (jako ostatně pro mě všechny podobného rázu), která se dobře a rychle čte.

12.07.2020 3 z 5