Sociopat odvedle

O sociopatech jsme zvyklí přemýšlet jako o násilnících, ale v Sociopatovi odvedle nám Martha Stoutová, psycholožka z Harvardu, odhaluje, že šokující čtyři procenta běžné populace – tedy jeden člověk z pětadvaceti – trpí často nerozpoznanou duševní poruchou, jejíž hlavní symptom je absence svědomí. Jsou to lidé, kteří vůbec nedokážou cítit stud, vinu nebo výčitky. Jeden z pětadvaceti lidí je tedy skrytý sociopat. Můžou to být vaši kolegové, sousedi i rodina. A dokážou doslova cokoli, aniž pocítí jakoukoli vinu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/317178/big_sociopat-odvedle-Gyp-317178.jpg 4.335
Literatura naučná, Psychologie a pedagogika

Vydáno: , Dům Harfa

The Sociopath Next Door

Kniha Sociopat odvedle

apq

No nevím no. Mám pocit, že kniha nedává vůbec smysl, vzhledem k tomu, že má být o sociopatech, ale celou dobu líčí psychopaty.

Gibis
06.06.2021

Kdo je to sociopat? Jak ho poznat, jak se s ním vypořádat? A je lepší svědomí mít nebo nemít? Na tyto otázky v knize velice poutavě, převážně na příbězích svých pacientů, odpovídá psycholožka Martha Stoutová.
Sociopaté tvoří 4% populace...nevypadá to jako příliš velké množství, ale když si to řeknete jinak, že je to každý pětadvacátý člověk, zní to docela děsivě. A určitě jste se s takovým člověkem setkali, ale možná jste to ani nepoznali, nebo vám to došlo až mnohem později, protože sociopaté jsou v převážné většině okouzlující a charismatičtí...teda pokud chtějí. V průběhu čtení mi v mysli vyskakovaly různé osoby, které jsem ve svém životě potkala a asi teď lépe chápu, proč se chovali tak, jak se chovali. Velice zajímavé čtení.

teeyinka
01.12.2020

Zajímavá kniha, jen mě znepokojuje, že nevím, kdo v mém okolí je oním sociopatem.

LyraBlack
03.08.2020

Jak už zde bylo zmíněno, kniha sama o sobě je rozhodně prospěšná coby příručka do života, ale ta chyba v názvu mě skutečně nutí brečet. Na to, že je autorka psycholožka z Harwardu, bych čekala, že tam aspoň zmíní základní rozdíly mezi SOCIOPATEM A PSYCHOPATEM. Takhle se ta kniha skutečně měla jmenovat PSYCHOPAT ODVEDLE, jelikož to, co tam paní popisuje, nejsou sociopati, ale ukázkový psychopati. V paradoxu je kniha hrozně neobjektivní. Chybí mi tam hlavní aspekt, jež - téměř - vždy doprovází příběh daného sociopata. Myslím že stará pověstná věta: “Psychopat se psychopatem narodí či je jimi odchovám, zatímco sociopatem se člověk během - nejčastěji tedy tragických a traumatizujících - událost stane, či taktéž vyrůstá pod jejich vlivem,” vystihuje realitu sociopatů podstatně lépe, než na tato kniha. Vím, že to asi není ten správný pojem, ale obecně mi tenhle přístup přijde povrchní a na facku. Lidi by neměli hledět jen na to, jaké “zlo” onen sociopat představuje a páchá, ale především na to, jak ono “zlo” bylo stvořeno. A následně soudit člověka, jenž zodpovídá za jeho zrod, neboť sociopat s traumatem je v podstatě pouze prostředníkem celého procesu. Psychopat poznamená nevinného člověka, z nějž se následně stane sociopat, jenž pak s pokřiveným pohledem na svět šíří ono zlo dál. A takhle navazuje na sebe jako nekonečně dlouhý řetězec. To by také stálo za zmínku.

Ivulka432
10.04.2020

Srozumitelnou formou popsáno, jak jednají a jak se cítí lidé nemající svědomí. Kniha se snaží ukázat, jak přesně funguje mysl sociopata, a na čem zakládá své chování, a objasňuje spoustu "proč". Napsáno jasně a zřetelně i pro laickou veřejnost - doporučuji!

Alexxxka
27.09.2019

Hodně zajímavá knížka, navíc napsaná velice čtivě a srozumitelně.

Termina
17.09.2019

Skvěle zpracovaná kniha aj pro lajky :) DÍK!

Ticiana
05.09.2019

Musim rict, ze tahle kniha se mi cetla lip nez Bez svedomi. Prijde mi taky zajimavejsi, co se tyce ruznych vyzkumu a i prikladu.