teeyinka teeyinka komentáře u knih

Všichni žijem' v blázinci Všichni žijem' v blázinci Radkin Honzák

Zajímavá témata, která přinutí k zamyšlení, určitě doporučuju!

14.06.2020 5 z 5

Stín větru Stín větru Carlos Ruiz Zafón

Začátek byl na mě trochu rozvláčný, ale od půlky mě to chytlo a jen s těžkým srdcem jsem knihu zavírala, když jsem musela jít pracovat! Napínavé, s pěknou atmosférou a příběhovou linkou.

27.05.2020 4 z 5

Pád Pád Simon Mawer

Nečekala bych, že jde spojit survival román s romantickým příběhem a vytvořit čtivou knihu.
Mám jedinou výtku: pasáže o lezení a horách mě lákaly vyrazit taky někam na hory a jen prohloubily mou frustraci z karantény! Ale za to autor nemůže :)

29.03.2020 5 z 5

Cestovat nalehko Cestovat nalehko Tove Jansson

Od knihy jsem čekala trochu něco jiného. Ačkoli tam bylo pár zajímavých povídek, bojím se, že zapadnou a za pár dní si na ně už ani nevzpomenu.

10.01.2020 2 z 5

Kniha se mi líbila, i když jsem se bavila méně než u Stoletého staříka. Možná, že se bude válet smíchy až další generace - některé věci, které teď působí trapně, smutně nebo hořce, se časem obrousí a budeme je brát s větším nadhledem.
Ocenila jsem jednu časovou linii, která mi sedla mnohem víc než několik dějových a časových linek u prvního dílu. Co dodat - autor se čte zkrátka dobře (velkou zásluhu má bezesporu překladatelka) a je to parádní oddechovka do pošmourných podzimních dní.

15.11.2019 4 z 5

Skvělá kniha, kterou stojí za to si přečíst! Jen jsem skrytě doufala v pozitivnější zakončení, protože z celého dataismu mě běhal mráz po zádech. O to ale koneckonců asi šlo.

03.11.2019 5 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Asi jsem za poslední dva roky "přehartlovaná", ale měla jsem pocit, že je to zase to samé jako Erotikon, jen v bleděmodrém. Tentokrát jsem měla problém se začíst a vůbec celá kniha mi ubíhala hrozně pomalu. Možná kdyby to byla má první kniha od autora, tak hodnotím lépe.

02.11.2019 3 z 5

Dubnová čarodějka Dubnová čarodějka Majgull Axelsson

Docela čtivý příběh, jen jsem od knihy čekala něco jiného. (Pravděpodobně je to jen můj problém, že si pod magickým realismem představím druhého Marquéze a očekávání pak zůstanou nenaplněná :))

06.08.2019 3 z 5

Pí a jeho život Pí a jeho život Yann Martel

Krásný příběh, který bude ještě chvíli doznívat.

28.06.2019 5 z 5

Černý cukr Černý cukr Miguel Bonnefoy

Styl velmi připomíná latinskoamerické autory a magický realismus. Z řádků na nás dotírá teplo, dusno, špína a rum. Osobně se mi líbila hlavně první kapitola, která byla napsaná krásně bohatým jazykem, až se mi zachtělo hledat poklad kapitána Morgana taky. (Pozn. Hodnocení v tomto případě není vůbec objektivní - hm, jako kdyby někdy bylo - protože jsem si při četbě neustále vybavovala autorovu francouzštinu, když danou část předčítal na Světě knihy.)

14.06.2019 3 z 5

Náhle, sami Náhle, sami Isabelle Autissier

Skvělá kniha, jejíž příběh vtáhne a nepustí. Četla jsem ji se zatajeným dechem. Moc se mi líbilo rozdělení knihy na dvě části, díky čemuž o to lépe vynikl rozdíl mezi "tady" a "tam".

22.05.2019 5 z 5

Popravdě nevím, jestli mě mrazilo více z popisu pokusů, nebo z popisu poválečného vývoje a soudů. Tak jako tak žádné příjemné čtení, protože kniha podává syrová fakta a člověku se až nechce věřit, že byli (a nedělám si iluze, že už by nebyli) lidi schopni takových zvěrstev...

16.05.2019 4 z 5

Tajná kniha Tajná kniha Grégory Samak

Námět dobrý, závěr a myšlenka skvělé, ale vůbec mi nesedl styl autora (nebo překladatele?).

04.05.2019 2 z 5

Mozek Mozek David Eagleman

Skvěle a jednoduše podané poznatky o mozku. Doporučuji všem, které zajímá, jak mozek funguje. Jen ta poslední kapitola o budoucnosti mě trochu vyděsila.

18.04.2019 5 z 5

Kniha Ester Kniha Ester Marek Pietoň

Černá a syrová jako Ostrava. Neumím vysvětlit proč, ale kniha se mi líbila. Snad kvůli atmosféře nebo zkrátka jen proto, že jsem Ostravačka.

16.04.2019 4 z 5

Žij tam, kde jsou písně Žij tam, kde jsou písně Oksana Marafioti

Moc příjemná kniha, která s lehkostí a humorem popisuje dospívání rusko-arménské Romky. Střet kultur, problémy dospívajících, první láska, snaha zalíbit se otci, romské tradice. Rozhodně stojí za přečtení!

04.04.2019 5 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Zkrátka super! Kniha je psána s lehkostí a skvěle se čte. Skvěle jsem se pobavila, ačkoli se hrdinové nacházeli v ne tak zábavných životních situacích.
A obdivuju každého ne-s*áče! Já bych na to neměla, ale kdoví, co bude, až přijde krize středního věku :)

16.03.2019 5 z 5

Pět stupňů připoutanosti – Toltécká moudrost pro moderní svět Pět stupňů připoutanosti – Toltécká moudrost pro moderní svět Don Miguel Ruiz (p)

V knize jsou pěkné myšlenky, ale vůbec se mi nelíbil použitý jazyk. Možná to bylo překladem, anebo mám zkrátka jiné myšlení, ke kterému jsem příliš připoutána ;)

14.03.2019 2 z 5

Zeptej se táty Zeptej se táty Jan Balabán

Ponuré, depresivní, nešťastné, vyvolávající otázky, ale zkrátka lidské.

10.03.2019 3 z 5

Jezero Jezero Bianca Bellová

Námět knihy a prostředí až apokalyptického jezera se mi docela líbily, ačkoli atmosféra byla dost těžká a depresivní (kniha není nic pro slabé povahy se sklony k depresím).
Co mi ale vůbec nesedlo, byl autorčin styl. Do čtení jsem se musela přemáhat a kdyby kniha byla delší, odložím ji po pár stranách, což by byla na druhou stranu škoda, protože myšlenku to má.

10.02.2019 2 z 5