Tajná kniha

Na sklonku života se Elias Ein uchýlí z rušné Vídně na odpočinek do odlehlého městečka Brunov. Ve svém novém domě ale záhy objeví podivnou knihovnu. Do svazků na tomhle zázračném místě jsou vepsány osudy všech lidí světa. Díky těmto knihám Elias dokáže procházet zpět do různých okamžiků minulosti a dostane příležitost zasáhnout do událostí, jež tragicky poznamenaly první polovinu dvacátého století. Na své nebezpečné pouti časem se pokusí zachránit život nejen svým nejbližším, ale i tisícům nevinných lidí. Avšak netuší, jak změny v minulosti ovlivní budoucnost, do které se pak navrátí... Fantastický příběh vypráví o přátelství a odvaze, nenávisti a zbabělosti. Proplétá osudy fiktivních hrdinů s reálnými historickými postavami a krom dobrodružného čtení přináší i úvahy nad povahou času, osobní zkušenosti a ochotě čelit zlu. Tajnou knihu vydal Grégory Samak nejprve na internetu, kde k sobě okamžitě strhla pozornost čtenářů a stala se nečekaně francouzským bestsellerem....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/24_/248845/tajna-kniha-881-248845.jpg 3.678
Vydáno:, Plus

Le livre secret (2014)

Kniha Tajná kniha

daniska

Vymyšleno dobře až na ten konec.

teeyinka

Námět dobrý, závěr a myšlenka skvělé, ale vůbec mi nesedl styl autora (nebo překladatele?).

Kexina

Přečteno jedním dechem. Sice jsem si od popisu slibovala něco úplně jiného, ale příběh mě naprosto pohltil. Skvěle napsané, děj má rychlý spád a tak trochu to i člověka donutí se zamyslet nad sebou, jak by se zachoval.

Zuzvil

Knížku jsem četla z důvodu knižní výzvy, vůbec nic jsem od ní neočekávala a ona se mi přesto moc líbila. Mě osobně moc vyhovují krátké kapitoly, které v knize jsou. Námět knihy je úžasný, k zamyšlení, poučení. Bohužel musím strhnout hvězdičku za závěr, ano, měl nějakou myšlenku, ale přesto si myslím, že to mohlo být trošku více "uzavřeno" nebo naopak otevřeno pro přemýšlení samotného čtenáře, ALE jinak než tomu bylo opravdu uděláno. Knížku k přečtení doporučuji, byla jsem příjemně překvapená.

aktijnov

Jsem trochu zklamaná. Text na obálce knihy byl velkým lákadlem, obsah tomu neodpovídal. Dočteno s velkým sebezapřením. Konec autor mohl rozhodně více propracovat.

Taťka Hraboš

Ztráta času i peněz (naštěstí nevelká). Tak to dopadá, když se člověk rozhoduje jen podle toho, co vydavatel nechal napsat na obálku knihy. Už dlouho jsem neměl takovou chuť odložit knihu při čtení a už se k ní nevracet. Nakonec jsem dočetl jen proto, že se hodila do letošní výzvy. Jde o takové amatérské zpracování jednoho z oblíbených motivů scifi – možnosti návratů v čase a ovlivnění budoucnosti. Nápad, jak tento motiv zpracovat, docela dobrý, ovšem provedení nevalné – zápletka nedomyšlená, psychologicky ploché postavy, v každém slově je patrná úporná snaha autora vyvolat ve čtenáři jakýsi pocit tajemna a napětí. Na kvalitě knize nepřidal ani odfláknutý překlad (nad některými formulacemi se mi ježila „srst“).

Lux32
18.12.2018

Zajímavý nápad a myšlenka. Jen prostě špatně předaná. Působí, jako by se autorovi ani nechtělo knihu dopisovat. Konec strašně uspěchaný. V průběhu celého děje se naskytovali příležitosti jak děj rozvinout a tím to celé posunout o úroveň výš. Jen málo z nich bylo využito. Škoda no.

Ignis
28.11.2018

Jen bych opakovala, co už tu v několika variacích zaznělo. Je to čtivé, zajímavé, ale konec takový kostrbatý a některé motivy by zasloužily rozvinout.