teeyinka teeyinka komentáře u knih

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Člověk si říká, co za lidi kolem sebe Emily musela mít, aby napsala takovou knihu. Ponurost, nešťastné povahy a smutné osudy. Ale nic není jen černé nebo bílé, když se dobře podíváme, každý má i své světlé stránky, ač jsou někdy schované hodně hluboko a vykukují jen maličko (až tedy na Josefa, u kterého jsem zatím vždy našla jen zlo a pokrytectví, a stále uvažuju, do čeho u něj to dobro ukryla).
Jde krásně vidět, jak špatná společnost a výchova ovlivní charakter člověka. Zároveň to však není pevně dané, protože dobrá společnost v něm může probudit dobré vlastnosti.
Zkrátka vše je v pohybu, nic není pevně dané a to se mi líbí.

10.01.2017 5 z 5

Aby dobro neškodilo Aby dobro neškodilo David Klimeš

Rozhodně zajímavý rozhovor s člověkem, který má ucelený a jasný pohled na svět a nebojí se vyjádřit svůj názor.

06.01.2017 4 z 5

Mudrc, surfař a byznysmenka Mudrc, surfař a byznysmenka Robin S. Sharma

Ano, je to jako instantní polévka - přečtete si to a máte náhražku myšlenek velikánů. Bez vody kolem. Ale právě ta instantní verze mě zkrátka baví. Ono to ani nejsou převratné myšlenky, vlastně jsou všechny úplně jednoduché a všem známé. Jde jen o to, že na spoustu z nich zapomínáme, a proto je fajn si je občas připomenout takovouto knihou.

02.01.2017 4 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Krásná a dobře napsaná kniha prosycená tajemnem. Zvláště v dnešní uspěchané přetechnizované době bylo milé přečíst si o nevysvětlitelných věcech mezi nebem a zemí zahalených v hávu krásného prostředí Karpat.

27.12.2016 5 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Ladislav se s tím nemaže a dělá si srandu ze všeho a všech, včetně sebe. Je to krásná oddychovka, ale zároveň se pod vším tím humorem vynořují krásné myšlenky a inteligentní názory. Děkuji za propagaci poutnictví a také za to, že mi ukázal, jak pohostinní umí lidé být! Je opravdu škoda, že občas zapomínáme, že jsme všichni jeden živočišný druh.. lidé... a tak bychom měli držet při sobě.

08.12.2016 4 z 5

Tři kamarádi Tři kamarádi Erich Maria Remarque (p)

Krásná kniha o lásce, přátelství, ale bohužel také smrti. Věrně zachycuje pocity lidí poválečné doby - žít ze dne na den, nic nemá cenu, na smrt je nazíráno takřka bez emocí.. v dnešní době by takové lidi pomalu zavřeli do blázince...

22.11.2016 5 z 5

Úterky s Morriem Úterky s Morriem Mitch Albom

Kniha o životě a smrti plná hlubokých myšlenek, které jsou sepsány bez dalších ozdob.
Upřímné, dojemné, lidské.

14.11.2016 5 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Má první zkušenost s těmito autory (ano, nezjistila jsem si, že je to část větší ságy).. Každopádně i tak se mi příběh v zásadě líbil, konec byl překvapivý (popravdě díky němu jsem jednu hvězdu přihodila), takže v tomto směru spokojenost.. Bohužel s některými částmi knihy jsem bojovala a se stylem jsem měla neuvěřitelný problém, což bylo zčásti dáno i překladem.. Místy zbytečná detailnost, neustále přítomný čas i v místech, kde by byl přirozenější čas minulý, a zastaralá slova jako blyskotat, přehršel či přeprška jsou na mě zkrátka moc..

29.10.2016 3 z 5

Čtenář z vlaku v 6.27 Čtenář z vlaku v 6.27 Jean-Paul Didierlaurent

Napadá mě jediné slovo - milé. Neobvyklá kniha, která mile pohladí, ale zároveň je zvláštně nekompaktní. Jak již bylo zmíněno, děj se zvláštně táhne a vrcholí na posledních stranách. Linka s nohama je nakousnutá a pořád jsem čekala, že se k ní autor ještě vrátí, ale bohužel.. I tak se mi však kniha líbila a zpříjemnila zamračený víkend.

03.10.2016 3 z 5

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

K některým knihám musí člověk zkrátka dozrát a troufám si říct, že tato je jedna z nich.

18.09.2016 4 z 5

Lež Lež C. L. Taylor

Kniha byla pro mě příjemným překvapením. Po delší době opět jedna z těch, u kterých se tají dech a rychle čtete, abyste zjistili, co bude dál.
Doufám, že autorčiny další knihy budou ještě lepší a lepší a že se nevyčerpala touto prvotinou.

17.09.2016 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Na Knihu roku 2015 poměrně zklamání. Hlavní hrdinka mi vůbec nesedla (ale uznávám, že osobnost to byla originální a zatím jsem se s podobnou hrdinkou nesetkala) a ačkoli se mi základní myšlenka líbila, čekala jsem na konci nějaké "wau", to se bohužel ale nedostavilo.

09.09.2016 2 z 5

Čekala jsem více. Možná jsem nebyla naladěná na správnou vlnu, těžko říct.

09.09.2016 3 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Za normálních okolností bych se pravděpodobně k této knize vůbec nedostala - ještěže tu máme výzvu! Knihu mi doporučila kamarádka, a proto jsem se po delší době dostala k takové odpočinkové humorné četbě.
Autor krásně zesměšnil základní české povahy, vždyť takového Josefa, pana Spocka i hraběte máme v okolí určitě každý. Zároveň svým sarkastickým stylem podporuje také další českou vlastnost - dělat si legraci ze všeho, a proto má pravděpodobně taky takový úspěch. Svůj účel kniha splnila - pobavila, vyplnila volné chvilky, je to zkrátka odpočinková kniha na prázdniny :)

09.09.2016 3 z 5

Já, Poutník Já, Poutník Terry Hayes

Ne náhodou světový bestseller - několik dějových linií různého rázu, které uspokojí stejně jako degustační menu o několika chodech. Je to znepokojující thriller a já jen doufám, že si z něj žádný fanatik nevezme inspiraci.

28.08.2016 5 z 5

Mnich, který prodal své ferrari Mnich, který prodal své ferrari Robin S. Sharma

Kniha nenabízí nic, co bychom dávno nevěděli, spíše nám připomíná věci, na které zapomínáme. Za toto připomenutí autorovi děkuji a za ten příjemný pocit, který ve mně zůstal poté, co jsem knihu dočetla, dávám pět hvězd.

28.08.2016 5 z 5