Mudrc, surfař a byznysmenka

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Nová knížka autora světoznámého bestselleru Mnich, který prodal své ferrari vypráví příběh Jacka Valentina, jehož životní cesta se v mnohém podobá životní pouti každého z nás. Jack se cítil lidsky hluboce nespokojený a nenaplněný, a proto se vydal pátrat po moudrosti, která by mu umožnila žít šťastnější, autentičtější a smysluplnější život. Díky setkání se třemi pozoruhodnými průvodci a učiteli mudrcem, surfařem a byznysmenkou objevuje Jack mocnou životní filozofii, s jejíž pomocí dokáže radikálně proměnit svou existenci a najít klíč k vlastnímu osudu. Na této duchovní cestě za sebepoznáním jej čeká řada zkoušek. Každá překážka ho však nakonec posune o kousek blíž k pravdě a naplnění tužeb jeho srdce. Poznání, k němuž Jack na konci své pouti dospěje, může pomoci každému, kdo se rozhodne změnit svůj způsob života a myšlení, proměnit své touhy ve skutečnost, překonat strach a obavy, které mu brání v osobnost­ním rozvoji, probudit svůj vnitřní potenciál a otevřít své srdce....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/116024/mudrc-surfar-a-byznysmenka-116024.jpg 4168
Žánr:
Duchovní literatura, New Age

Vydáno: , Rybka Publishers
Originální název:

The Saint, the Surfer, and the CEO: A Remarkable Story About Living Your Heart's Desires, 2002


více info...
Nahrávám...

Komentáře (34)

Kniha Mudrc, surfař a byznysmenka

Martina1725
27.09.2022

Kniha obsahuje hodně mouder, některá notoricky známá a jiná nová a inspirativní. Trochu mě mrzí, že kniha nezachycuje, jak se změnil život hrdiny po proměně ani nějakým poutavým dějem se kniha chlubit nemůže.

lucin_a
29.06.2022

Inspirativní čtení, veliké množství mouder a citátů. Kniha se čte s lehkostí, skoro sama.


Lenndy
19.11.2021

Inspirativní kniha pro osobní rozvoj.Určitě jsem si z ní něco odnesla.

radimch
23.10.2021

(+ SPOILER) Jako motivační kniha pro mladé severoamerické publikum zvyklé na srozumitelné fráze je to opravdu paráda, všechny myšlenky jsou jednak řečeny učitelem, jednak naivně převyprávěny Jackem. Myšlenky jsou inspirativní a rozhodně stojí za přečtení a autor se fakt snaží šířit pozitivní a kreativní pohled na člověka a svět.

Bohužel je tady pokus o beletrii, to je opravdu, ale opravdu katastrofa nejvyšší kategorie a bylo mi po celou dobu líto, že tak skvělý intelektuální materiál je obalen tak prázdnou vycpávkou jako je příběh se třemi učiteli a naivním Honzíkem, který se diví všemu a všem a pak parafrázuje myšlenky kněze, surfaře i podnikatelky, se kterými ihned souhlasí. Co člověka hned zpočátku usadí je autorova předmluva, že o myšlenky v této knize je potřeba se co nejdříve podělit s někým dalším (cosi jako spammovací pyramida), no dobře autor je tak trochu hrdopýšek, ale to, že ke konci příběhu Jack vidí v Tessině knihovně kromě knih klasických velikánů jako je Tolstoj i předchozí knihu samého autora této knihy, to je podle mě vrchol narcisismu.

Shnuto: luxusní zboží (myšlenky v knize) zabalené do usmolených scénářů s reklamami na sebe sama (příběh).

jana0338
24.08.2021

Pro mě hodně inspirativní kniha. Utvrdila mě v tom, že jdu správným směrem.

Comelye
31.05.2021

Kniha mě bohužel vůbec nebavila, nedokázala jsem se pořádně začíst a nic mi nedala, jsou jiné více inspirující knihy podobného žánru.

Lu200
26.04.2021

Rozhodně doporučuji ke čtení. Pozitivně laděná kniha, velmi motivační a inspirující.
Někdy se těžko čte, protože je to samá hluboká myšlenka a citát, tak se na to potřebuje člověk soustředit.

vladkavl
13.04.2021

velmi inspirující kniha. Zajímavé myšlenky a postřehy.

1