Mudrc, surfař a byznysmenka

Nová knížka autora světoznámého bestselleru Mnich, který prodal své ferrari vypráví příběh Jacka Valentina, jehož životní cesta se v mnohém podobá životní pouti každého z nás. Jack se cítil lidsky hluboce nespokojený a nenaplněný, a proto se vydal pátrat po moudrosti, která by mu umožnila žít šťastnější, autentičtější a smysluplnější život. Díky setkání se třemi pozoruhodnými průvodci a učiteli mudrcem, surfařem a byznysmenkou objevuje Jack mocnou životní filozofii, s jejíž pomocí dokáže radikálně proměnit svou existenci a najít klíč k vlastnímu osudu. Na této duchovní cestě za sebepoznáním jej čeká řada zkoušek. Každá překážka ho však nakonec posune o kousek blíž k pravdě a naplnění tužeb jeho srdce. Poznání, k němuž Jack na konci své pouti dospěje, může pomoci každému, kdo se rozhodne změnit svůj způsob života a myšlení, proměnit své touhy ve skutečnost, překonat strach a obavy, které mu brání v osobnost­ním rozvoji, probudit svůj vnitřní potenciál a otevřít své srdce....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/116024/mudrc-surfar-a-byznysmenka-116024.jpg 4154
Duchovní literatura, New Age

Vydáno: , Rybka Publishers

The Saint, the Surfer, and the CEO: A Remarkable Story About Living Your Heart's Desires, 2002

Kniha Mudrc, surfař a byznysmenka

radimch

(+ SPOILER) Jako motivační kniha pro mladé severoamerické publikum zvyklé na srozumitelné fráze je to opravdu paráda, všechny myšlenky jsou jednak řečeny učitelem, jedna naivně převyprávěny Jackem. Myšlenky jsou inspirativní a rozhodně stojí za přečtení a autor se fakt snaží šířit pozitivní a creativní pohled na člověka a svět.

Bohužel je tady pokus o beletrii, to je opravdu, ale opravdu katastrofa nejvyšší kategorie a bylo mi po celou dobu líto, že tak skvělý intelektuální materiál je obalen tak prázdnou vycpávkou jako je příběh se třemi učiteli a naivním Honzíkem, který se diví všemu a všem a pak parafrázuje myšlenky kněze, surfaře i podnikatelky, se kterými ihned souhlasí. Co člověka hned zpočátku usadí je autorova předmluva, že o myšlenky v této knize je potřeba se co nejdříve podělit s někým dalším (cosi jako spammovací pyramida), no dobře autor je tak trohu hrdopýšek, ale to, že ke konci příběhu Jack vidí v Tessině knihovně kromě knih klasických velikánů jako je Tolstoj i předchozí knihu samého autora této knihy, to je podle mě vrchol narcisismu.

Shnuto: luxusní zboží (myšlenky v knize) zabalené do usmolených scénářů s reklamami na sebe sama (příběh).

jana0338

Pro mě hodně inspirativní kniha. Utvrdila mě v tom, že jdu správným směrem.

Comelye

Kniha mě bohužel vůbec nebavila, nedokázala jsem se pořádně začíst a nic mi nedala, jsou jiné více inspirující knihy podobného žánru.

Lu200

Rozhodně doporučuji ke čtení. Pozitivně laděná kniha, velmi motivační a inspirující.
Někdy se těžko čte, protože je to samá hluboká myšlenka a citát, tak se na to potřebuje člověk soustředit.

vladkavl

velmi inspirující kniha. Zajímavé myšlenky a postřehy.

michal2601

Inspirativní kniha plná moudrých myšlenek a praktických rad, jak zlepšit svůj život.

ctenarka881

Protoze miluji prvni dil i druhy dil, tak nemohu dat mensi pocet hvezdicek, ale prvni dil - mnich, ktery prodal sve ferrari a druhy dil julianova cesta za me byly o krapet lepsi..

zdennyrakky
21.07.2019

Kniha nabitá neobyčejně inspirativními myšlenkami. Jedna z nejlepších "motivačních" knih, které jsem kdy četl. A vše vlastně docela příjemně zabaleno do "příběhu", samozřejmě se skutečnou beletrií to nemá nic společného, např. "dialogy" jsou otřesné. Ale kvůli tomu se tahle kniha rozhodně nečte, takže nemám problém hodnotit ji jednoznačně pozitivně.