Náhle, sami

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Louise je skúsená horolezkyňa, Ludovic je statný mladý muž. Opustia svoje parížske zamestnania a vydajú sa na cestu okolo sveta. Zastavia sa na nádhernom ostrove medzi Patagóniou a Hornským mysom. Divoká príroda, zasnežené vrcholky hôr, ľadovcové krátery, jazerá bez vody sa však zmenia na nočnú moru. Zamilovaný muž a žena sú zrazu úplne sami. Ich novými spoločníkmi sa stávajú tučniaky, uškatce, tulene a potkany. Ako bojovať s hladom a vyčerpaním? A ak prežijú, budú schopní vrátiť sa medzi ľudí? Ako im opíšu neopísateľné? Román Náhle, sami je strhujúcim príbehom dvoch Robinsonov, príbehom o tom, čo z nás uprostred neľútostnej prírody robí ľudí....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/336490/nahle-sami-9P6-336490.jpg 4.283
Žánr:
Dobrodružné, Romány, Pro ženy
Vydáno:, Inaque
Orig. název:

Soudain, seuls (2015)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (27)

Kniha Náhle, sami

Přidat komentář
Silmarien
07. června

Vnímala som, čo po mne asi autorka chcela. Strohý jazyk, krátke vety, správne vybrané slová s vhodným dôrazom, aby som sa vžila do dvojice, ktorá je odkázaná sama na seba. Dilema Louise, ľahkovážnosť i zúfalstvo Ludovica, bezútešnosť ich situácie. Silný príbeh, ktorému by som pokojne bola ochotná pripísať aj autobiografické črty... ale nestalo sa. Nefungovalo to. Preto len 3 hviezdy, hoci som si myslela, že budem čítať ďalšiu skvelú knihu od Inaque.

teeyinka
22. května

Skvělá kniha, jejíž příběh vtáhne a nepustí. Četla jsem ji se zatajeným dechem. Moc se mi líbilo rozdělení knihy na dvě části, díky čemuž o to lépe vynikl rozdíl mezi "tady" a "tam".

mariposka
26. ledna

V nejdůležitějších chvílích je člověk sám. Tváří v tvář životu, smrti nebo velkému rozhodnutí se s druhým nepočítá. Musí na něho zapomenout a žít, nic víc. Je to její absolutní právo, povinnost, kterou má vůči sobě samé.

AndreaP.
15. ledna

Kniha o dvou mladých lidech, kteří zůstanou uvězněni na opuštěném nelítostném ostrově. O velkém boji o přežití, o tom, jak se mění myšlení člověka v situaci, kdy jde o život.

essidaven
26.10.2018

Poměrně zajímavě a drsně vykreslené pocity dvou lidí, kteří se ocitli v boji o přežití. První polovina knihy byla zajímavá, ale druhá, po návratu, již méně. Co si budeme povídat, moc veselé čtení to není.

ivana02
23.10.2018

Příběh přesně podle mého gusta - boj o přežití. Na osamělém ostrově zůstanou dva mladí lidé. Budou se snažit přežít, což rozhodně není jednoduché. Naštěstí je tam opuštěná továrna na zpracování velryb, ale ani to možná k přežití nebude stačit...

ladyka
12.10.2018

Příběh o mladém páru, který se kvůli touze po dobrodružství ocitne na liduprázdném ostrově, jenže na mnohem delší dobu než původně chtěl, a tak je vystaven životní zkoušce. Styl psaní je strohý, popisný, věcný, až odosobněný. Chápu, že záměrně, ale já za to ubírám hvězdu, protože jsem se nedokázala s hrdiny příliš "spojit" - byť jde o silný příběh protkaný hutnými tématy k filosofování. Každopádně kvalitní kniha, která právě svým stylem vybočuje z řady "robinsonád" a stojí za přečtení.

intelektuálka
12.10.2018

Dobrodružství dvou mladých lidí se změní ve ztroskotání na ostrově a boj o přežití...

Louisa a Ludovic zůstávají náhle sami - bez civilizace...

Který z nich bude silnější v boji o život ?
Mezní situace dokáží prověřit charaktery lidí a jejich vztah...

Autorka zde určitě využila poznatky ze svého mořeplavectví.

Pro milovníky robinzonád doporučím.