Mozek

Z temnoty a ticha uvnitř lebky ovládá mozek každodenní příběhy naší reality a určuje, kým jsme. V průběhu svých výzkumů a experimentů se David Eagleman vydává do světa extrémních sportů, trestního práva, neverbální komunikace, genocidy, operací mozků, intuice, robotiky a hledání nesmrtelnosti. Připravte se na napínavou výpravu do vnitřních světů. Ve zdánlivě nekonečné síti miliard mozkových buněk a bilionů synapsí vzniká něco, co byste tam nečekali: vy sami. Naleznete zde pŘíbĚh vašeho Života utváŘeného vaším mozkem a vašeho mozku utváŘeného vaším Životem. Přidejte se ke známému neurovědci Davidu Eaglemanovi na jeho cestě za odpověďmi na otázky o podstatě naší existence: Co je vlastně realita? Co jsem „já“? Jak se rozhodujeme? Proč náš mozek potřebuje jiné lidi? Jak promění technologie fyzickou podstatu člověka v budoucnu? David Eagleman je neurovědec, který se specializuje na otázky plasticity mozku, vnímání času, synestezii a prolínání vždy a sociální politiky. Je autorem více než devadesáti publikací a držitelem několika patentů. Kromě toho je autorem dvou mezinárodních bestsellerů: novely Suma a knihy Inkognito, aneb tajný život mozku. Také píše scénáře a uvádí televizní pořad The Brain....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/35_/351070/mozek-rrS-351070.jpg 4.823
Psychologie a pedagogika, Věda, Zdravotnictví
Vydáno · BizBooks

The Brain: The Story of You · 2015

Kniha Mozek

Hurikan

Skvělá kniha, která doplňuje videa na youtube od stejnojmenného autora. Pokud chce, nekdo porozumět základům toho jak nás mozek ovlivňuje, vede, řídí. Pak je to ta pravá kniha.

Azmodan

Když jsem sahal po této knize očekával jsem, že se dozvím z jakých částí se mozek skládá, co tyhle části dělají a jak ovládají tělo. Měl jsem sáhnout po Anatomii 3 od Čiháka, ta by má očekávání splnila...sklamán jsem ale nebyl!
Kniha se věnuje tomu, jak mozek funguje, co dělá, jak komunikuje a jaká je jeho budoucnost. Kniha obsahuje zajímavé kapitoli v nichž například poznáte, jak by jste fungovali, když by Vám někdo část mozku odebral, jestli je možné žít jen s půlkou mozku a jestli je možné slyšet pomocí kůže. Tato útlá "brožura" je plná zajímavostí. V samém závěru se pak věnuje trošku scifi tématice jako je například umělá inteligence.
Nemohl jsem si během čtení nevzpomenout na knihy jako je Zimbardův Luciferův efekt nebo Milgramův experiment s poslušností (který říká co, zatímcož tato kniha říká jak). V závěru jsem si pak vybavil budoucnost, kdy náš mozek bude napojen na kovový konstrukt a mi tak získáme nesmrtelnost :o)
Zní to bláznivě, ale čte se to velice dobře a kniha má pro lidi, kteří se chtějí o mozku dovědět pár zajímavostí velký smysl.

teeyinka

Skvěle a jednoduše podané poznatky o mozku. Doporučuji všem, které zajímá, jak mozek funguje. Jen ta poslední kapitola o budoucnosti mě trochu vyděsila.

26.08.2018

Třetí kniha v pořadí, kterou jsem si od skvělého autora neurovědce Davida Eaglemana přečetla. Má průvodkyně k dalším knihám, informacím tohoto tématu, spouštěčka obrovského, vzrůstajícího, neutuchajícího zájmu.

Mimir
05.08.2018

Kniha je v porovnaní napr. s rigoróznym ľudským mozgom od MUDr. Koukolíka alebo MD. Ramachandrama vhodná aj pre úplných laikov, pretože nevyžaduje žiadnu teoretickú platformu vedomostí. Jednoduchosť je obohatená zaujímavými výskumnými zisteniami, čím autor predišiel fádnosti. Odporúčam čitateľom, ktorý sa začínajú s fenoménom ľudského mozgu len zoznamovať!

Calinda
28.12.2017

Čtivě napsaná, zajímavá kniha.

TheRaven
30.11.2017

Parádní kniha, stručná, čtivá, přesto informačně velmi bohatá. Pěkný přehled aktuálního stavu vědění o mozku, který v čtenáři nepochybně vyvolá nejednu otázku a chuť pustit se do tématu hlouběji. Více k mému názoru: http://www.iliteratura.cz/Clanek/39107/eagleman-david-mozek

Márinka
03.11.2017

Velmi dobře napsaná kniha, která i laikům odhalí mnohdy netušený svět našeho mozku.

TIP: Máte rádi Databázi knih?

David Eagleman
americká, 1971