Radost z ticha

Ukrývají se tajemství světa v tichu? Kdo jiný by mohl znát odpověď, než ten, kdo kráčel padesát dní o samotě Antarktidou k Jižnímu pólu a naučil se ticho s úžasem nacházet kolem sebe i ve svém nitru? Erling Kagge, dobrodružný filozof a filozofující dobrodruh, představuje v této meditativní knize ticho jako hybatele silných prožitků, zdroj životních hodnot, kreativity a štěstí. A hlavně nás učí, že najít své ticho lze i uprostřed vřavy hlučícího města. Ticho je nový luxus, hýčkejte se jím....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/369009/big_radost-z-ticha-UId-369009.jpg 469
Literatura naučná, Osobní rozvoj a styl

Vydáno: , Jan Melvil

Stillhet i støyens tid, 2016

Kniha Radost z ticha

managalante
07.12.2021

Milé čtení. Autor popisuje ticho, jako nedostatek dnešní doby, s tím nejde než souhlasit. Dá se zažít, když třeba stojíte na prvním nástupišti vlakového nádraží, před vámi to hučí, lidé ševelí a vlaky brzdí, vy jste v tu chvíli ve svém vlastním vnitřním tichu - klidu. Avšak to funguje i naopak. Jedete autem, vedle vás sedí člověk, se kterým si chcete povídat, ale ticho, které mezi vámi panuje, vám to jaksi nemůže dovolit, v tu chvíli se dá říct, že ve vás je to “opačné” ticho - neklid. :))

van0502
27.06.2021

Nenadchla mě

rosotaj
05.05.2021

Ticho je nový luxus, hýčkejte se jím. Tato myšlenka je nám vtloukána do hlavy napříč celou knihou. Chápu. Ale co už nechápu a co jsem se nedozvěděl je, jak ticho najít například uprostřed toho velkoměsta. Kniha obsahuje některé zajímavé myšlenky, ale na spoustu otázek se mi nedostalo odpovědí. Autor nezašel moc do hloubky.

Bustedka
15.12.2020

Kniha obsahuje poměrně dost zajímavých myšlenek, pravd. A i proto si zaslouží přečíst. Tématem je ticho "které má mluvit". Autor "filozofuje" nad naším přístupem k tichu. K tichu, kterému se většina z nás vyhýbá. Protože "Když jsme vydáni napospas tichu, mysl a myšlenky se začnou rozpínat". A to málokdo z nás chce.

Kniha vám neporadí, jak začít. Co dělat proto, abyste to ticho našli. Ale možná vám zasadí brouka do hlavy a vy tu cestu k tichu začnete hledat.

ŽabákDokvákal
11.12.2020

Knížečka o tom, jak je důležité zpomalit, ztišit se sám v sobě a užívat si přítomný okamžik. Takový úvod do mindfulness.

teeyinka
16.09.2020

Příjemná kniha plná zajímavých myšlenek.

misowi84
29.02.2020

Radost z ticha. Proč zavřít dveře před hlukem světa ?
V hloubi duše odpověď znáte, přesto není na škodu si to občas připomenout.
Nebo jinak, proč si to nepřipomínat každý den..
Žijeme ve shonu, který si sami vytváříme. Neumíme se zastavit, zavřít oči,
mlčet a zaposlouchat se do ticha uvnitř sebe.
V tomto tichu totiž naleznete odpovědi na vaše nejniternější otázky..

3nitka
22.02.2020

Kniha ma zaujala svojim názvom a po prečítaní aj obsahom :)
Súhlasím, že v dnešnej dobe je ticho luxus.
Súhlasím, že niekedy sú slová na škodu a zbytočné.
A áno, súhlasím, že: " možná, že ticho v sobě obsahuje úžas, ale zároveň i určitou moc, skoro jako moře nebo jako nekonečná sněžná pláň. A ten, kdo nežasne nad touto mocí, se jí bojí. A mnozí se skutečně bojí ticha právě proto. (a proto také všude hraje hudba a všechno přehlušuje)"