Místa, kam se nechodí

Kam až člověka může dovést touha bloudit a objevovat? Jak se nenechat zaskočit průšvihy a vypořádat se s kulturním šokem? Jaké to je doopravdy cestovat sám? To je jen pár myšlenek, které mi obvykle táhnou hlavou, když strávím dostatek času na dostatečně zvláštních stezkách. Na spoustu otázek nemám odpovědi, ale vyplatí se o nich přemýšlet. Kromě toho v knize najdete spoustu zábavných příběhů z odlehlých horských údolí či zapadlých uliček - zkrátka z míst, kam se povětšinou moc nechodí, ale kde čekají ty nejznamenitější krásy i podivnosti našeho světa. A samozřejmě vyprávím také o lidech, na které lze cestou natrefit, neboť bez nich by to celé nemělo duši....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/447335/big_mista-kam-se-nechodi-USu-447335.jpg 4.334

Kniha Místa, kam se nechodí

Venda32
14. listopadu

Zajímavé historky z cestování, ale jiné cestopisy mě bavily víc. Oproti tradičním cestopisům je kniha doplněna o spoustu osobních poznatků a rad autora ohledně cestování. Chvílemi je to ale takové trošku nastavované, zbytečné omílané.
Asi bych dal více prostoru informacím z míst, kam se nechodí.

Poustevník-dc
06. listopadu

Pro mě moc inspirativní a zajímavé čtení. Díky

Kanylka

Po knize jsem sáhla v době dovolené a nezklamala.

intueri

Není to "lonely planet", ale to je v pořádku, protože splňuje, co v anotaci slibuje.. Zajímavé zážitky z cest a lidských i zvířecích setkání, tipy kol kolem cestování, hezký barvitý jazyk i myšlenky, atraktivní fotografie.. Souhrnem: příjemné čtení pro milovníky cestování :)

mira.l

Další z knížek, od které jsem tak nějak čekal něco jiného než mi poskytla. Nedá se říct, že by se to nedalo číst, místy je to i docela vtipné, ale v žádném případě to není cestopis v tom smyslu, že by souvisle popisoval nějakou cestu od počátku ke konci. Jsou to takové střípky z cest, situace, které přináší to, že autor si nevybírá zrovna ty nejprofláklejší cíle a nejsnazší cesty, jak se k nim dostat.
Kapitola nikdy nepředstaví cestu jako celek, vždycky je to jen její útržek. Poměrně krátké kapitoly z jednotlivých zemí jsou tu a tam proložené kapitolou obecného ražení, např. o plánování cesty, o zdravotních problémech, o dopadech cestování na přírodu a obyvatele příslušných zemí, o setkáních s lidmi a jejich pohostinnosti, o nejrůznějších mýtech o cestování a jejich potvrzení či vyvrácení, atd. V textu je řada odkazů na články (nejen) na webu zahorami.cz, které se mi ale opravdu nechtělo dohledávat a číst. Že autor knihy má zároveň cosi společného s tímto webem, jsem nevěděl, před koupí knihy jsem o něm nevěděl vůbec nic. A čím dál jsem v knížce byl, tím víc jsem se tak trochu nemohl ubránit dojmu, že ta kniha je do nějaké míry nástrojem pro zvýšení návštěvnosti webu. Fotky v knize jsou poměrně zdařilé, tam výhrady nemám.
Celkově hodnotím jako čitatelný průměr, přečíst se to dá, někoho to možná i k něčemu inspiruje, není to úplná ztráta času, ale že by to byl nějaký klenot knihovny, který prostě musím mít, to zase ne.

teeyinka

Naprosté pohlazení po duši - zajímavé, vtipné a přitom budící k zamyšlení. Sedla mi nejen tematika, ale hlavně celkové ladění knížky a prokládání cestopisných pasáží těmi filozofičtějšího rázu - zvlášť k těm se ráda po čase vrátím. A díky fotografii v epilogu jsme s manželem ochutnali kouzlo večerního Košťálu, děkujeme, byl to nezapomenutelný zážitek :-)

HoneyBunny

To byl nádhernej cestopis...
Původně jsem myslela, že ho jen tak prolítnu, protože tyto konkrétní země (Indie apod) mi zrovna moc zajímavý nepřipadají. No a nakonec jsem hltala každou stránku, každou větu... Jen fotek zvířeny bych ráda víc, jinak opravdu literární cestovatelský skvost!

SilviiM

Velmi hezky napsaný cestopis. Krásné fotky, které Vás vtáhnout na místo o kterém Kuba zrovna píše. I když bych se o spoustě míst chtěla dozvědět více. Moc se mi líbily autorovi vsuvky o tom, jak cestování bere on sám. Jak se sám zamýšlí nad dopadem masivního turismu. Jak spoustu "cestovatelů" zneužívá laskavosti lidí a spoléhá na ni...
Kniha Místa, kam se nechodí je opravdu zdařilý cestopis.