Nejbližší příbuzní

od:


KoupitKoupit eknihu

Tato působivá kniha, k níž napsala předmluvu Jane Goodallová, boří umělé bariéry mezi námi lidmi a našimi nejbližšími příbuznými – šimpanzi. Jsou nám blízcí nejen emocionálními projevy, pevnými rodinnými svazky, společenskými strukturami, chováním i dovednostmi, ale i přirozenou inteligencí, a konečně i schopností komunikovat s člověkem prostřednictvím znakového jazyka. Autoři navázali na práci svých předchůdců s šimpanzí slečnou Washoe, což podstatně ovlivnilo jejich životní a profesionální dráhu a dovedlo je i k revolučnímu názoru vyvracejícímu teorii Chomského, že jazyk je dán jenom člověku…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/31281/nejblizsi-pribuzni-31281.jpg 4.920
Orig. název:

Next of Kin (1997)

Žánr:
Literatura naučná, Příroda, zvířata
Vydáno:, Mladá fronta
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (4)

Přidat komentář
teeyinka
11.09.2017

Krásná kniha, která mi přinesla spoustu informací a díky které se na naše nejbližší příbuzné dívám s ještě větší úctou.

whack
05.06.2017

Samozrejme môžeme namietať, že predsa aj mimolaboratórne výskumy na primátoch sú šialenstvo, pretože tie zvieratá nežijú prirodzene, sú oddeľované od rodiny a presúvané z jedného miesta na druhé a je to pre ne extrémne stresujúce, ale projekty ako sú tie, čo robil Roger Fouts predsa len prispeli k tomu, aby sme sa na primáty, ale aj iné zvieratá, nepozerali so zdvihnutým nosom. Fouts naučil svoje šimpanzy ľudskú posunkovú reč (niektoré z nich sa naučili až 350 znakov), žil s nimi desiatky rokov a zdokumentované výsledky pozorovania ich správania prezentoval, pomocou čoho dokázal svetu, že zaužívané názory o iných druhoch majú značné nedostatky. Fouts kritizoval vivisekciu a iné laboratórne ohavnosti, preto bol čiernou ovcou vo vedeckých kruhoch. Ja mám rád čierne ovce. Čítalo sa mi to dobre, skoro ako román, má to dej a postavy a spád a pritom je to literatúra náučná.

tess.for
28.01.2016

Úžasná kniha. Moje první kniha, kterou jsem četla o šimpanzích a jejich inteligenci, o tom, co vše dokáží a naprosto mě pohltila. Velmi mě zaujala i autorova aplikace znakové řeči na děti s problémem řeči. Celkově jsem si knihu zamilovala a všem vřele doporučuji přečíst.

THERISA
10.01.2012

Výborná kniha! Jeden z důvodů mého dalšího studijního směřování...