Tebby

Myšlením k bohatstvíMyšlením k bohatstvíNapoleon Hill

Nechápala jsem, proč je tu tak špatné hodnocení, vzhledem k tomu, že se kniha považuje za jednu z těch průlomových. Po měsíci jsem ji právě dočetla a už tomu rozumím.
Musím říct, že styl, s jakým je to napsané, je dost nešťastný, hodně věcí se tam opakuje a často je půl stránky zabráno jen informací o tom, že na další stránce se něco nového dozvíte. A také vydání, které jsem četla, bylo opravdu za trest, na každé stránce nějaká gramatická nebo stylistická chyba... Mnohem více se mi od něj líbila kniha Návyky úspěšných.

předevčírem

Láska voní tymiánemLáska voní tymiánemAida Brumovská

Myslím, že cílovce jsem utekla tak o dobrých 15 let. Je to kniha ještě po mámě, takže kazeťák a Muk... Je to oddechové čtení, ale hlavní hrdinka byla protivná a hloupá a celkově byl příběh dost naivní. Takže v porovnání s ostatními knihami nemůžu dát víc než 2*.

Tulák po hvězdáchTulák po hvězdáchJack London

Tak já nevím. Začátek se hezky rozběhl, je to psané fakt čtivě, ale čím dál jsem šla, tím víc jsem se musela nutit, až jsem se přistihla, že některé řádky úplně přeskakuji. Bohužel toto nebyl můj šálek kávy, tak 2,5 bodu.

Vztahy 101Vztahy 101John C. Maxwell

Prima knížečka, krátké a výstižné, co víc si přát? :)

Rok v ProvenciRok v ProvenciPeter Mayle

Pohodové čtení, které nenadchne ani neurazí. Jakožto vegetariána mě detailní popisy všech způsobů příprav masa moc nenadchly, ale popisy krajiny a života v Provence byly úžasné. Určitě se tam chci někdy zajet podívat.

Jana EyrováJana EyrováCharlotte Brontë

(+ SPOILER) No... tak to bylo něco! Musím říct, že jsem velice ráda, že jsem knihu konečně dočetla. Dlouho jsem se na ni těšila, ale musím bohužel říct, že mě velmi zklamala. Nepocítila jsem žádné napětí mezi Jane a Rochesterem. Nebýt to kniha do výzvy, tak to po pár stránkách vzdám. 2*

AlchymistaAlchymistaPaulo Coelho

Pěkný příběh, poslechnuto jako audio, ale určitě se časem vrátím i ke knižní verzi, abych si mohla poznamenat obsažená moudra.

TajemstvíTajemstvíRhonda Byrne

Nejdříve jsem viděla film. Celá kniha se otáčí kolem jediné myšlenky. Pokud bych se měla znovu rozhodnout, tak si myslím, že je kniha poměrně ztrátou času, lepší je kouknut na film a jít dál. Pokud ale někdo se seberozvojem začíná, tak je to fajn a lehce pochopitelné. Jinak bych si ale spíš než Tajemství vybrala Jak si správně přát nebo Klíč k životu. 2*

Pozitivní povahové profilyPozitivní povahové profilyRobert A. Rohm

Kniha mi byla mnohokrát doporučovaná, jelikož jsem ale jako první četla Osobnosti plus, tak pro mě byla většina opakováním. Nebyla pro mě tak čtivá a hodně odkazů na Boha mi při čtení vadilo. Taky tam bylo docela dost chyb. 3*

Bouřkový drakBouřkový drakJ. R. Castle

Je zvláštní, že jsou napsané jen 3 díly, když je jasné, že děj musí pokračovat dál. Lepší než 2. díl, i když stále plný chyb. 4*

Stínový drakStínový drakJ. R. Castle

Tento díl mi přišel slabší než druhý, ale jak jsem uváděla už u prvního dílu, nejsem cílovka. Dost věcí mi tam ale prostě logicky nesedělo, takže nakonec 3*, i když je příběh stále fajn.

Ohnivý drakOhnivý drakJ. R. Castle

Už nejsem věková cílovka, ocenila bych mnohem více detailů a rozvinutí příběhu. Chápu ale, že když je kniha pro děti od 9 let, tak se úplně nehodí, aby měla kniha 400 stran. Taky mi vadila velká spousta chyb. I přesto ale příběh hezky plynul a těším se na pokračování. 4*

Přítel z domovaPřítel z domovaVeronika Doskočilová

Krásný, ale velice smutný příběh o přátelství, lásce, smrti a štěstí. Ze začátku se mi kniha nečetla zrovna dobře, ale zhruba v půlce mě svým dějem tak vtáhla, že jsem zbytek přečetla jedním dechem. 4*

Sama sebouSama sebouJojo Moyes

První díl byl senzační, druhý docela katastrofa. Poslední díl to trochu vytáhl, ale i tak jsem z něj měla většinou smíšené pocity. Je fajn jak to nakonec dopadlo. 3*

Den, kdy jsem se naučil žítDen, kdy jsem se naučil žítLaurent Gounelle

Tak já nevím. Muž, který chtěl být šťastný je jedna z mých oblíbených knih. Bohužel u této se prostě nemohu rozhodnout. Čtivé to bylo, to nepopírám, ale prostě mi tam pořád něco nesedělo. Takže nechávám hodnocení 50/50. 3*

Vést jako pastýřVést jako pastýřKevin Leman

Milá knížka formou příběhu. Ze začátku jsem myslela, že to bude fofr čtení, ale při pohledu zpět na své poznámky jsem se mýlila. Všem, kteří vedou svůj tým nebo teprve budou, bych ji vřele doporučila. 4*

Život po toběŽivot po toběJojo Moyes

No tak já nevím, po kouzelném prvním dílu, který jsem měla sfouknutý za pár dní mi tento trval 3 týdny. Louisa se chovala naprosto iracionálně a Lily bych nejradši zabila. Jsem zvědavá, jak se vyloupne poslední díl. Bohužel jsem během téměř celé knihy měla dojem tak na 2*.

The Go-Giver - Dej a bude ti dánoThe Go-Giver - Dej a bude ti dánoJohn David Mann

Super knížka, jednoduchá, čtivá ale s jakým odkazem. Konec mi dojem trošku zkazil, ale i tak ji ráda všem doporučím.

Než jsem tě poznalaNež jsem tě poznalaJojo Moyes

(+ SPOILER) Nejdřív jsem viděla film, který fakt miluju. Vzhledem k pokračování jsem se rozhodla přečíst i knihu, i když toto pořadí (film-kniha) moc nemusím. Pokud jsem u konce filmu brečela, tak u konce knihy jsem bulela jak želva. A i když děj znám, tak jsem až do konce doufala, že se to nakonec nestane. 5*

Veďte lidi jako Dexter YagerVeďte lidi jako Dexter YagerRon Ball

Fajn knížka s mnoha zajímavými myšlenkami. Bohužel ale formát, kterým je napsaná celkový dojem hodně kazí, neboť "jeden muž vykládal, jedna žena říkala...", a ač to byla kniha o Dextrovi, tak mě při čtení vyloženě rušila vysoká koncentrace tohoto jména. Takže nakonec 3*

Myslete velkoryseMyslete velkoryseDavid Joseph Schwartz

Skvělá kniha! Na to, kdy byla napsaná, je více než aktuální. Mám za to, že by si ji měl přečíst každý, a hlavně každý malicherný člověk. Doporučuji! 5*

S láskou tě nenávidímS láskou tě nenávidímJo Watson

Do knihy jsem se pustila díky mnohým doporučením a musím říct, že začátek mě velice nadchnul. Kniha měla vtip a spád. To se bohužel někdy uprostřed zlomilo a doslov tomu dodal korunu. I tak je to ale milá oddechovka, která neurazí. 4*

Mapa dníMapa dníRansom Riggs

Tento díl byl za mě jako na houpačce. Nudné scény střídaly ty akční. Mezi tímto dílem a Knihovnou duší mám mezeru 3 roky, takže mi dost souvislostí utíkalo. A i když jsou mé dojmy v průměru dost neutrální, mám v plánu pokračovat i dál, neboť chci vědět, jak to dopadne. Škoda jen, že byly fotografie zase násilně napasovány do děje. 3*

DopisDopisKathryn Hughes

Většinu knížky jsem uvažovala, jaký postoj k ní zaujmout. Faktem je, že kniha je velice čtivá, ale některé části příběhu byly prostě mírně nereálné. Takže nakonec 3*.

Zloděj mrtvolZloděj mrtvolThomas Brezina

Z nostalgie jsem se vrátila k sérii Klubu záhad. Ani se není moc čemu divit, že tato knížka - vypůjčená z knihovny - je nejméně zničená. Už jen obálka a název dosti odpuzují od čtení... Příběh je ale i tak velice čtivý a nápaditý. 5*

Pohádka o ztracené krajiněPohádka o ztracené krajiněRadvan Bahbouh

Skvělá knížka! Je rozdělena na 3 části, první vysvětlení jevů, druhá praxe a třetí pohádka. První část je ze všeho nejobtížněji napsaná, takže jsem se knihou prokousávala delší dobu, ale vůbec mi to nezkazilo celkový pocit. S klidnou myslí mohu knihu všem doporučit. 4*

Smrtící soubojSmrtící soubojThomas Brezina

Kniha je od první stránky našlapaná akcí. A konec je dosti překvapivý. 5*

Kluk ze záhrobíKluk ze záhrobíThomas Brezina

Za mě byl tento díl slabší. I přesto je v něm ale spousta napětí.

Volání zlaté sovyVolání zlaté sovyThomas Brezina

Na knížkách Breziny jsem vyrostla a vždy jsem je milovala. Pro děti je to skvělá četba. Je to krátké, čtivé a snadné. Navíc úkoly s lupou tomu dodávají na zajímavosti.

Vejce a jáVejce a jáBetty MacDonald

Kniha plná sarkasmu, který mě nejednou pobavil. Bohužel si na mé poměry také dost stěžovala. Jinak je to ale vcelku pohodová oddechovka. 3*