Eragon: Průvodce po Alagaësii

Vítej Dračí jezdče! Gratuluji ti - být vybrán mezi Dračí jezdce je veliká čest. Sestavil jsem pro tebe průvodce, který představuje nejdůležitější národy, místa a věci v Alagësii. Pečlivě si jej prostuduj! Nejedenkrát mě zachránil před jistou smrtí. A může se stát, že na těchto poznatcích bude jednou záviset i tvůj život! Už se nemůžete dočkat čtvrtého pokračování Odkazu Dračích jezdců? Nejste v tom sami. Abychom vám čekání trochu ukrátili, přinášíme vám tuto unikátní ilustrovanou encyklopedii těch nejzajímavějších míst, postav a věcí v Alegaësii, kterou sestavil autor celé série, Christopher Paolini. Knihou provází sám Eragon, který bedlivému čtenáři prozradí i několik náznaků, jakým směrem se bude příběh vyvíjet dál. Kromě ilustrací v průvodci najdete také rozkládací modely, mapy, dopisy a řadu dalších vychytávek, jako je třeba kousek pravé dračí kůže. Christopher Paolini o knize říká, že to je nejzajímavější projekt, na kterém zatím pracoval, a že si opravdu užíval možnost pozorovat, jak ilustrátoři vdechují jeho Alagaësii život. Bez průvodce po Alagaësii se neobejde žádný správný fanoušek Eragona a jeho přátel!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/40494/odkaz-dracich-jezdcu-40494.jpg 4.3101
Fantasy, O literatuře, Encyklopedie
Vydáno, Fragment (ČR)

Eragon's Guide to Alagaësia, 2009

Kniha Eragon: Průvodce po Alagaësii

heliiinka

Krásný. Srdcaře potěší pohled na známá místa a shrnutí informací, které známe, ale detaily jsme třeba zapomněli. Nadšenci si rozhodně musí pořídit do své knihovničky.

Vencio
02.08.2020

Já mám obecně velmi rád takovéto průvodce knižním světem, ani tento není výjimkou. Pokud očekáváte téměř encyklopedii ve stylu Světa ledu a ohně, pak nebudete příliš nadšení, jelikož informace zde obsažené jsou poměrně povrchní a skutečně tu není nic, co by čtenář už nepochytil z hlavní ságy. Nicméně, informace jsou pěkně seřazené, a tak mohou osvěžit paměť toho, kdo již má celou ságu za sebou, nebo naopak ve zkratce připravit čtenáře na to, kdo je kdo a co od něj lze pravděpodobně očekávat.

Jazyk je nenáročný a téměř konzistentní s Dračím cyklem, jedinou odchylkou, které jsem si všiml byla rostlina vrbka (v hlavním cyklu vrbovka), ale k tomuto netřeba ani to oko přivírat. Avšak hlavní devízou této knihy jsou ilustrace, které jsou vskutku krásné a odpovídají knižním popisů, nejsou inspirovány filmem, ani ničím podobným. Také zde jsou taková malá hmotná překvapení v podobě obálek se vzkazy, okvětních lístků (žel umělé) nebo třeba kožešiny Feldûnosta.

Přestože mám raději informačně hutnější průvodce, tak i tento má svůj účel a hlavně takové kouzlo, které potěší spíše mladší čtenáře. Tato kniha tak jistě zaujme každého, kdo vnímá svět hlavně vizuálně nebo má rád Odkaz Dračích jezdců. Možná i forma, jakou je kniha vytvořena, dovede nějakou tu omladinu k přečtení hlavní ságy. Pokud bych chtěl být hnidopich a přece jen něco vytknout, tak to, že kniha je určena novému jezdci, ale vyzněním předpokládá, že to bude člověk, bylo by lepší, kdyby byla napsána více neutrálně vzhledem k příběhu hlavní ságy. Dávám tak 5/5, i když je to něco jiného než obvykle čítám, nebo možná právě proto. :)

denydean
02.08.2020

Nádherně zpracované. Pro Dračí jezdce povinnost ;) :)

Konfu97
16.03.2019

Pro každého "Dračího jezdce" nepostradatelná kniha v knihovně :D Krásné zpracování, člověk se Dračím jezdcem opravdu stává. :)

notsohappyanny
01.04.2017

Parádní pro fanoušky..Měla jsem ji půjčenou z knihovny, ale brzo si ji taky pořídím domů. Kdyby vyšly další doplňky této série, určitě mají u mě na poličce místo

Pepek24
02.01.2017

Moc jsem si ji přál a ježuch mi ju donesl..... je paradní...

Jůšo
06.11.2016

Kresby elfů, trpaslíků a dalších tvorů z Alagaësie jsou úžasné, ale přece mě zklamala jedna věc. V jedné malé kapsičce měl být černý okvětní plátek Aryiny nejoblíbenější květiny, kterou pro ni stvořil Faölin. Jenže na mě vykoukl obyčejný modrý kvítek, ze kterého se na dušičky dělají věnce. :/

Gluszny
19.06.2016

nedávno jsem dočetl poslední díl série a můžu říct že se to může trošičku rovnat ale ne úplně na stejnou úroveň s Pánem prstenů, ale na druhou stranu já to četl v e-formátu nikoliv v tištěný orig.podobě, ale tak jako tak mne hodně mrzí že nedokončili i filmovou sérii. ale na to že to borec začal psát v 15 tak dobrý no :D teď už jenom sehnat tuhletu poslední (opět e-formát) :D