Láska na hraně

Láska na hraně https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/524866/bmid_laska-na-hrane-65330238092bd.jpg 4 288 288

Tiernan de Haasové je všechno jedno. Jako jediné dítě slavných rodičů vyrůstá sice v bohatství, ale zato bez lásky. Když rodiče náhle zemřou, ví, že by měla být zdrcená. Ale změnilo se vlastně vůbec něco? Vždycky přece byla osamělá. Protože Tiernan bude plnoletá až za dva měsíce, stává se jejím poručníkem otcův nevlastní bratr Jake Van der Berg. Tiernan se za ním a jeho syny Noahem a Kalebem musí odstěhovat do odlehlých coloradských hor. Všichni tři ji nakonec vezmou pod svá křídla a ona mezi nimi pomalu najde své místo. Také si však uvědomí, že hranice se stírají a pravidla se snadno porušují, když se nikdo nedívá. Jeden z nich ji má. Druhý ji chce. Ale on On si ji nechá.... celý text

Literatura světová Pro ženy Erotika
Vydáno: ekniha , Ikar (ČR)
Originální název:

Credence , 2020


více info...

Přidat komentář

Eliska107107
předevčírem 4 z 5

Děvče bylo husté. Nebyla jsem ztotožněná s jejím přístupem, ale na druhou stranu když si člověk nevyzkouší, tak nepozná, co je pro něj dobré. Ona si vyzkoušela a když s tím potom všichni zúčatnění byli v pohodě, tak je vše v pořádku. Od knihy tohoto žánru očekávám vzrušení a toho bylo dost. Tak jsem spokojená a užila jsem si to.;-).

Lu
14.05.2024

(SPOILER) No tak...hodně lidí píše, že původní název je lepší, což je asi pravda, ale Láska na hraně... to celkem vystihuje tuhle knížku. Jak někteří píšou, asi už trochu za hranou, ale já mám ráda takové knihy. Chudák holka je tam sama se třemi sexy chlapy, tak co má dělat :D :D :D.

Upřímně už od začátku jsem čekala, kdy přijde na scénu Kaleb a tak nějak jsem tušila, že jemu budu fandit nebo jsem na něj prostě byla nejvíc zvědavá.

Bylo ale zvláštní, když potom začal mluvit, protože mi přišlo, že tím tak trochu ztratil to svoje kouzlo nebo to, co ho dělalo jiným/zajímavým. Celou dobu působil tak divoce, záhadně a na konci z něj bylo takové hodné štěňátko :D. Přála jsem jim ale hezký konec, mám ráda happyendy, takže jsem spoko.

Noah byl celkem roztomilý, ale věděla jsem, že s ním určitě neskončí. Spíš jsem si říkala, jestli nakonec nezůstane se "strýčkem", ale to už jsem asi měla z autorčiny jiné knihy Birthday girl (Troufalá vášeň).

No a to, že žili na takovém odlehlém místě...úplně jsem si to představila, musí to být pohlazení na duši. Žiju ve velkém městě a je to šílený shon. I když moje úzkostná povaha hned začala uvažovat nad tím, že kdyby se tam něco stalo, tak se člověk nikam nedostane. :D

Celkově jsem byla dost spokojená, erotické romány mám ráda a tohle mělo něco navíc. Takové to zakázané ovoce :D.


Schmetti
12.05.2024 4 z 5

Moje první dark romance. Jak jsem se k ní dostala? Na erotickém streamu Knihydobrovsky, kterým nás provázel můj oblíbený Adam Pýcha. Zrovna u této knihy jsem se na streamu strašně bavila, protože Adamova interpretace, jeho výraz, kdy se červenal a řekl cosi jako “strejda?, pak “aha, velké letiště na půdě a všichni to dělají dohromady?. No, a bylo. Věděla jsem, že si knížku musím přečíst a nenazvala jsem ji už jinak, než “Strejda nebo počeštěně “Kredenc (v originále se kniha jmenuje Credence).

Knížka je u nás v ČR celkem kontroverzní, někdo ji miluje a někdo nesnáší. Na spoustu lidí je “až moc a někdo se v ní vyžívá a uspokojuje své zvrhlé já. Na mě tolik zvrhlá nebyla, užívala jsem si všechny TYHLE věci A asi poprvé jsem měla pocit, že sexuální scény byly fakt hot! V každé jiné erotické knížce jsem se nudila nebo se smála, ale v “Kredenci ne

Příběh možná až tak originální nebyl, ale dle mého názoru ho autorka dobře podala. První kapitoly na mě působily ponuře a úzkostlivě, později se však atmosféra zlepšila díky prostředí. Moc se mi líbilo prostředí, nádherná coloradská příroda, hory, koně, krávy, moje oblíbené motokrosové motorky, horké léto a tuhá zima.

Hlavní hrdinka mi nebyla moc sympatická, štvala mě, byla drzá a rozmazlená, řešila své problémy a prázdnotu přes postel. Její chování vůči strejdovi a ženě, která se o ni starala, bylo hrozné. Strýček Jake a jeho synové Noah a Kaleb na mě působili jako fajn muži, kteří žili úplně sami. Dobře, taky nebyli úplně normální, ale měli k tomu své důvody. Jaké úplně sám vychovával děti, k tomu podnikal a zajišťoval vše potřebné pro přežití v horách.

Nemůžu tvrdit, že miluju Kaleba, Jakea nebo Noaha, to zase ne, ale oblíbila jsem si je.

Oproti jiným erotickým knihám měla Láska na hraně příběh a ukazovala nám psychologii postav. Člověk u čtení mohl přemýšlet, proč se kdo jak choval a možná někdo vůči našim hrdinům ucítil lítost nebo pochopení.

V českém vydání mě mrzí obálka a název, poněvadž originální vzhled knihy, kde můžeme vidět hustý les, je boží a společně s názvem Credence (víra, věrohodnost) vystihují atmosféru. Naše verze nezaujme, vidíme jen chlapa s ženskou a název, který má skoro každá druhá knížka.

Za mě super, bavila jsem se, čtení rychle utíkalo a chci číst další dark romance.

Najdete mě na:
IG: @terischmetti_books
http://instagram.com/terischmetti_books
Blog: http://blumensprache.hikaru.cz/

LucaM.
30.04.2024 4 z 5

Noooo, bylo to dost na hraně, ale dobře napsané a čtivé.
V první polovině knihy nás autorka nenápadně připravuje na to, jaká to bude v druhé půlce jízda, uff.
Hlavní hrdinka Tiernan občas neví, kam dřív “skočit. Umí být náladová, tvrdohlavá, možná až nesnesitelná, ale ti tři muži, se kterými musí začít žít, by jí snesli modré z nebe.
Jake je skvělý horal, chlap, o kterého se mohou všichni opřít.
Noah je sluníčko a hajzlík v jednom.
No a Kaleb je naopak hodně temný, lovec, drsňák, až z něj jde strach.
No a tyhle čtyři postavy zavřete na samotu v horách v Coloradu, odkud ani kam se nikdo během zimních měsíců nedostane a máte tu pořádně zamotaný a peprný příběh.
Já jsem si jo tedy užila a hltala každou stránku.

Tebby
13.04.2024 3 z 5

(SPOILER) Láska na hraně? No, spíš láska daleko za hranou. Začátek se dost táhl, pak se děj trochu rozjel. Líbilo se mi nevšední téma i prostředí. Nicméně to bylo opravdu nerealistické. Panna co se najednou nemůže nabažit píchání a je jí jedno kdo to bude a 3 chlapi více méně smíření s tím, že mezi nimi prostě koluje. Některé situace byly vyhrocené zbytečně do extrému, aby se pak rychle zázračně vyřešily. Tieran mě chvilkama dost štvala. Nejradši jsem měla asi Noaha, i když i ten měl občas blbý kecy. Ke konci se kniha už strašně vlekla. Vůbec by nevadilo, pokud by byla o 100 stran kratší. A ten přeslazený konec byl ještě snad méně uvěřitelný, než zbytek knihy. Bohužel těmi posledními stránkami se můj pocit z knihy dost zkazil a tak dávám neutrální hodnocení za 3*.

Martinak478
10.04.2024 5 z 5

Upřímně, jsem touto knihou dost překvapená. Přečtu za rok v průměru 50-150 knížek a vše jsou romány (pro ženy, adult, eroticke a hlavně dark romancy). A mile mě překvapilo, že ani v půlce jsem nevěděla kam závěr směřuje. Mám tento styl románu ráda, takže se mi četl dobře. Děj byl sám o sobě zajímavý a "scenky" dost žhavé Až jsem si na konci říkala, že by bylo fajn kdyby byl druhý díl

Lucy
31.03.2024 4 z 5

Uf , jak píše Raislin, to je vážně na hraně. Ale já myslím spíš příběh. Jako lechtivé scény,to spisovatelka umí do detailu o tom žádná,až se člověk trochu červená. Příběh je psaný dobře,tím způsobem, že chcete stále číst,ať víte jak to dopadlo. Jen tedy nevím Tiernan to na nezkušenou pannu, pěkně rozjíždí se všemi,skoro pořád jsou všichni nadržení. Mělo by to být všichni ji mají,ale s jedním pak zůstane. Ale jinak kniha určitě splňuje erotickou povídku na 100%.

Raislin
29.03.2024 5 z 5

Tak to bylo vážně na hraně. Teda byla to jízda, ale já jsem si to užila. Taková “pohádka “ pro větší holky. Za mě rozhodně stojí za přečtení!

Sera7
21.03.2024 5 z 5

Tahle knizka je teda za me od autorky asi nejlepsi! A bude mnou rezonovat jeste hodne dlouho.
Libilo se mi odlehle prostredi, postupne odkryvani minulosti u hlavnich hrdinu, postupne gradovani a netypicka romance nez jak jsme zvykli.

Taky me prekvapilo s kym na konec Tiernan skoncila, protoze v prubehu knihy jsem se stale vracela k napovede na obalce knihy a premyslela, kdo z nich to nakonec bude.
Miluju playlisty ke kniham a tady jsou opravdu vkusne vybrany a zajisti maximalni pozitek ze cteni!
Mrzi me jen, ze puvodni obalku vymenili, protoze ta je daleko hezci nez tato, protoze vypovida vic o deji.

Za me jednoznacne doporucuji pro ty, kteri si chteji cteni romantickych knih trochu okorenit, neboji se riskovat a zaroven nechteji predvidatelny konec.

BastianCatori
17.03.2024 5 z 5

Vskutku příjemná kniha, která vás donutí se odtrhnout až při otočení poslední stránky. Velmi cením playlistu, který je v knize vytvořený a zmiňovaný v ty pravé chvíle.

Kubikuli
16.03.2024 5 z 5

Tak to byla slušná jízda. Tohle jsem asi určitě nečekala. Nic pro stydlivky, puritány a staré panny. Když odmyslím, že Tiernan byla dost nesympatická postava a to nejen jménem, tak byl příběh hezký, i když prostě "za hranou".

Kristy.Seb
06.03.2024 4 z 5

Udělat chybu trvá vteřinu. Žít s ní, to chce celý život.

Domov není místo. Je to pocit.

Život je vrtkavý. Zvyknout de dá skoro na všechno. Všichni se aklimatizujeme. Učíme se, řešíme potíže, přicházíme na jiné myšlenky- není to tak, ze by něco bylo jednodušší nebo těžší. Jen se s tím líp vyrovnáváme.

Příliš mnoho dobrých věci bývá
nebezpečné.

Když máš pocit, že je svět maličký, nemůže ti nic ublížit. Ale pak ti dojde, že se do toho maličkého světa vejdeš jen ty sám, a samota ne ještě horší než pocit, že nejsi v bezpečí.

No, cože? Chvilkama jsem nad příběhem jen nevěřícně kroutil hlavou a někdy se raději smála. Jako, příběh zajímavý, dobre se to i četlo, plynulo to. Ale jako že vážně? :D ;(

Marluksa
03.03.2024 5 z 5

Zakázané ovoce přece...
Eroťárna, která vskutku příjemně překvapí.
Žádná nudná červená knihovna, plná rozkoše, orgasmů, bohyní či skousnutých rtů.
No vlastně možná jen maličko.

Má to příběh, což oceňuji. Emoční křivka se s každou další kapitolou vychyluje víc a víc. Zvědavost nutí čtenáře hltat odstavec za odstavcem, dokud se nedostane na poslední stránku. Vlastně není chvíle, kdy se nudíte.
Líbí se mi to "zakázané" téma. No vlastně jak pro koho. Autorka se toho nebála, a to čtenář náležitě ocení.
Všeho s mírou, a přesto máte občas motýlky v břiše i vy, když fantazie jede na plné obrátky.

Pominu-li překlepy, kterých je v knize docela dost, "přeplačtivělou" Tiernan, která mi už občas lezla na nervy, smečku samců nadupaných testosteronem s nezdravě ochranitelskými sklony, málo dialogů a přehršel toku vlastních myšlenek, pak je to po dlouhé době kniha, kterou stojí za to mít v knihovně.

petraLI
02.03.2024 3 z 5

Tak to bylo divný. Pro mě byl začátek knihy trochu nudný, ale pak se to zlepšilo. Ano, Kalen byl trochu jiný, tichý, samotářský, ale zároveň, tak mužný a ochranářský. Zato Tiernan byla chvílemi až nesnesitelná, tak naivní a sebestředná. Dobrá?Špatná? Nevím jak knihu hodnotit. Penelopa je dobrá autorka, ale tahle kniha mi moc nesedla.

Ála1968
26.02.2024 5 z 5

Tak to byla taková nádhera.Jasně,není to pro puritány a ani to není sladký romantický příběh,ale nespoutaný, drsný a hodně divoký.Ale na druhou stranu svým způsobem krásný, opojný a emotivní.Prostě bylo to něco jiného, než jsem zvyklá u romantických knih.Ale mělo to duši a bude patřit k mým oblíbeným

terezaterka2000
25.02.2024 5 z 5

Tak ale tohle...tohle byla jedna velká bomba.
Moje druhá přečtená kniha od Penelope Douglas a opět prostě úžasná. Budu se opakovat, ale Penelope je úžasná autorka!
Knihu jsem celou od začátku do konce hltala.
Emoce tam přímo přetékaly a ne jedna slza se dostala ven.
Vůbec jsem netušila, jak kniha tedy dopadne, s kým tedy Tiernan skončí z těch tří chlapů. Chemie mezi postavami byla úžasná.
Rozhodně stojí za přečtení!

Mamka_cte
21.02.2024 4 z 5

Tak tohle?!! Co to sakra bylo!! Sice jsem knihu viděla všude možně a něco od ní čekala, ale tohle teda ne!! Nevím, jestli jsem někdy četla více zvrhlou knihu. Mému zvrhlému já se to neskutečně líbilo! Sice měl příběh pár hluchých míst a konec byl až moc růžový, ale i tak je to sakra čtivý!

V příběhu je hoooodně erotiky a zvhlostí. Mezi hlavní témata knihy patří zároveň i zlomené duše a psychické problémy. Autorka mě dokázala šokovat, rozpálit i rozesmutnit zároveň. Rozhodně toto není čtení pro každého a čtenáři jsou rozdělení do dvou skupin. Jedni jsou pohoršení a druzí si ty zvrhlosti neskutečně užívají. Já, já jsem rozhodně v té druhé skupině. Co vy?

Tiernan mi lezla na nervy, i když jsem ji někdy hrozně litovala. Strýček Jake mě taky štval! Choval se hrozně jak ke klukům, tak i k Tiernan. Postupem v knize se chování samozřejmě změnilo. Úplně.
Noah byl od začátku neskutečné zlatíčko a hned to byl bratr číslo 1. Za to Caleb? Od prvního setkání neskutečný psycho. Nevěděla jsem, co od něho čekat a co si o něm myslet.

Další plus je prostředí! Hory, zvyky, přežití.. Colorado je láska. Takhle na samotě bych jednou chtěla žít.

Toto erotikou nabušené čtení určitě není pro každého, ale autorka píše neskutečně čtivé a já si rozhodně chci přečíst její další výtvory. Budu doporučovat!! I když babičce bych ji teda nepůjčila.

Micandy
21.02.2024 5 z 5

Když jsem četla tuhle knihu, musela jsem myslet na ni i mimo čtení a to se mi dost nestává. Nějak se mi dostala pod kůží, autorka si vybrala skvělé prostředí..zasněžené hory, tři chlapi v domě. Každý z nich je jiný a nejde říct, kdo mi víc prirostl k srdci.
Nejvíce mě šokovalo, když padla první facka...autorka umí velmi barvite vylíčit danou situaci. Celkově mě kniha překvapila, není povrchní, má i hlubší význam. Rozhodně doporučuji.

Lavina
20.02.2024 5 z 5

Tak tohle bylo docela dost zajímavé....Prvé jsem myslela že to bude úchylné,ale když se zamýslím, čím vším si všichni hlavní hrdinové prošli,tak celkem chápu proč se chovali jak se chovali...konec úžasný a nakonec opravdu kniha k zamyšlení o životě...

ElikaS
19.02.2024 3 z 5

Uff, já vlastně ani nevím co napsat. Snesu hodně, taková série Nový Kamelot patří mezi mé oblíbené, ale tohle už teda bylo až dost.
Douglas jsem si oblíbila díky série Fall away. Dokonce tak moc, že jsem ji dočetla v angličtině. Jednalo se vůbec o mé první anglické knížky, ale byla jsem zvědavá, jak to dopadne. No tento příběh by měl k tomu nedonutil. Upřímně nechápu, že obě knížky napsala stejná autorka.
Určitě knížce nemohu upřít čtivost. Stránky letí, scény jsou dobře popsané. To je v pořádku. Ale já se prostě nemohla přenést přes Jakea. Kdyby se jednalo jen o kluky bylo by to v pohodě. Ale tohle už na mě bylo prostě moc a rušilo mě to. Obzvlášť oslovení strýčku u erotických scén.

Štítky knihy

Colorado

Autorovy další knížky

Penelope Douglas
americká, 1977
2018  82%Nádech
2019  81%Jiskření
2023  85%Láska na hraně
2024  89%Troufalá vášeň
2024  91%Corrupt: Skazení