Taufa Taufa komentáře u knih

Bazar zlých snů Bazar zlých snů Stephen King

Byla to moje první kniha od tohoto autora. Kladně hodnotím předmluvu před každou povídkou. Pár povídek je zajímavých a opravdu nutí k zamyšlení, chování a úvahy postav jsou opravdu reálně ošklivé. Většina povídek mě nudila a dalo mi opravdu hodně práce knihu vůbec dočíst… 2/5

01.10.2022 2 z 5

Moudrost lesa Moudrost lesa Peter Wohlleben

Pokud jste četli Tajný život stromů, tak budete hodně zklamaní. I kniha Můj první les mi dala hodně, ale toto mě opravdu nudilo. Kniha neobsahuje žádné nové a zajímavé informace o lese, stromech… Negativně hodnotím celkově pesimistický pohled na vše, jako je například lov a větrné elektrárny. Přijde mi, že jde o sepsání stížností a vylití srdíčka hajného, opravdu veliký pokles po prvních dvou výše jmenovaných knihách, přitom je to škoda. 2/5

23.09.2022 2 z 5

Velice zajímavá a praktická kniha. Měl by si přečíst každý obchodník a vedoucí pracovník. Obsahuje mnoho moudrých frází a rad. Občas je z knihy cítit moc extravagantní americký nádech. Čekal jsem malinko víc, ale určitě doporučuji, hodnotím 4/5!

04.07.2022 4 z 5

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

Po shlédnutí zdejších recenzí jsem čekal něco víc. Myšlenka krásná, jednoduchá a poselství k zamyšlení, i když smysl by šel vystihnout ve dvou větách. Jedná se spíše o článek, než knihu. 3/5 :/

01.02.2022 3 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Kniha je velice napínavá, zajímavá a zároveň originálně kouzelná. Děj oproti prvnímu dílu nepolevuje a úroveň postupného odtajňování jen a jen stoupá a dodává otázky k dalším dílům. Kniha se čte velice krásně, děj stále příjemně běží a kapitoly jsou dobře rozděleny. Oproti filmům do sebe vše více zapadá a dává lepší smysl. Těším se na další díly! Jazyk je velice čtivý a příjemný, rozhodně 5/5! :))

30.01.2022 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Na knihu jsem se hodně dlouho chystal a těšil. Je velice napínavá, zajímavá a zároveň originálně kouzelná. Trošku mě překvapilo, že filmy jsou v dosti detailech odlišné. Alespoň se mám na co těšit v dalších dílech, i když už filmy znám. Kniha se čte velice krásně, děj stále příjemně běží a kapitoly jsou dobře rozděleny. Oproti filmům do sebe vše více zapadá a dává lepší smysl. Jazyk je velice čtivý a příjemný, rozhodně 5/5! :))

06.01.2022 5 z 5

111 míst v Brně, která musíte vidět 111 míst v Brně, která musíte vidět Stanislav Biler

(SPOILER) V knize se dozvíte zajímavé informace, pár tipů na zatím neobjevené výlety. V druhé polovině knihy mi vadilo množství chyb, slabší fotografie a hlavně autorovo posuzování, co je hezké a co ošklivé. Nechápu, proč bych neměl chodit do brněnské ZOO nebo proč jediné NdB, co stojí prý za zmínku je Reduta… :/ 3/5

03.09.2021 3 z 5

Úvahy a projevy Úvahy a projevy Tomáš Baťa

Poučné a zajímavé. Určitě přínosné pro obchodníky a podnikatele. Chvílemi (hlavně druhá polovina knihy) méně čtivá a mírně nudnější, proto 3/5.

05.05.2021 3 z 5

Nevyžádané rady mládeži Nevyžádané rady mládeži Marek Vácha

Zajímavá knížka s podklady k zamyšlení, líbí se mi doporučování filmů a knih. Zároveň souhlasím že víra je něco trošku jiného než striktní dodržování pravidel. Určitě poučné, DOPORUČUJI! :)

27.03.2021 4 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Po tom, co jsem zjistil, že zde kniha má 90 % a že se podle ní chystá seriál, jsem měl veliké očekávání. Prvních 100 stran je velice nepřehledných a nudných (možná to bylo nečtením Griši). Dále se příběh a tempo zvyšuje. Zajímavé je vyprávění stejných momentů z pohledu všech šesti vypravěčů a to, že hlavní postavy jsou vlastně záporáci. Druhý díl si přečtu také ale na 5/5 tento díl bohužel není.

15.03.2021 4 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Knihu jsem si chtěl přečíst hlavně kvůli velké prodejnosti a velkému počtu čtenářů. Není to můj žánr, ale musím uznat, že kniha byla příjemnou oddechovkou a byla vtipná. Našly se i nudnější pasáže, ale ty jsou téměř v každé knize. Líbí se mi odlišnost vnímání názorů a věcí v závislosti na věku lidí. Popis vedlejších postav mohl být detailnější. Další knihy si od autora možná také přečtu... :)

14.02.2021 4 z 5

Odpustila jsem Odpustila jsem Immaculée Ilibagiza

Jde o jazykově jednodušší dílo. Zato ale s velmi silným příběhem. Krásné pokračování těžkého životního příběhu - Přežila jsem. Autorky pozitivní energie a víra je obdivuhodná a inspirativní...

10.02.2021 4 z 5

Přežila jsem Přežila jsem Immaculée Ilibagiza

Kniha rozhodně stojí za přečtení. Obsahuje silný příběh podle skutečné události. Snad pomůže k neopakování takových smutných událostí. Je kupodivu nabitá zajímavými pozitivními vztahy, pozitivní energií a odpuštěním...

10.02.2021 4 z 5

Píseň krve Píseň krve Anthony Ryan

Jen trošku zajímavá, ohromně zdlouhavá a neskutečně se táhnoucí kniha. Postavy jsou popsány jen základně a tak nějak bez citů. Čekal jsem o hodně lepší dílo, podle hodnocení ostatních... Jedná se spíše o historický spis než o fantasy příběh, který je v knize jen nepatrně. Tři hvězdičky jsou za jazyk a pár zajímavých kapitolek. Další díly číst neplánuji...

07.02.2021 3 z 5

Podivné město Podivné město Ransom Riggs

Z prvních tří dílů pro mě určitě nejslabší kniha. Děj se mi táhnul a neměl napětí tak, jako první díl. Mluvící pes se mi do původně propracovaného a zajímavého příběhu nehodil. Fotografie vždy krásně doplňují příběh. Když se dvojkou prokousáte, čeká vás o úroveň lepší třetí díl!

11.01.2021 4 z 5

Kniha mě bavila, zase úplně odlišný a zajímavý fantasy svět. Bylo to napínavé a rozhodně jsem se nenudil. Příběh hezky plynul. Kniha má hezký jazyk, Je to kniha, která je psaná pro mládež, ale fotografiemi dokáže vtáhnout i staršího čtenáře. Těším se na další díly.

Knihovna duší Knihovna duší Ransom Riggs

U tohoto třetího dílu jsem se trošičku nudil, přijde mi jako umělé natahování a jenom opakování hlavních zápletek. Pozitivně hodnotím úžasné fotografie i konec knihy, kniha je hezká, má příjemný jazyk, dobrý poměr hororu a fantasy, ale není nejlepší ze série. Nevím, zda budu číst další 2 díly a těším se, jak se tento díl povede zpracovat filmově.

Návrat krále Návrat krále J. R. R. Tolkien

Děj se mi moc líbil. V knize jsou krásné myšlenky. Propracovanost map, rodokmenů, postav a světa středozemě je obdivuhodná, ale pro příběh někdy až moc detailní a zdlouhavá. Super atmosféra při čtení. Zaslouženě jedno z nejlepších fantasy příběhů vůbec. Celoživotní mistrovské dílo s mistrovsky smutným koncem. Rozhodně zasloužených 5/5 :)

Dvě věže Dvě věže J. R. R. Tolkien

Děj se mi moc líbil. V knize jsou krásné myšlenky. Propracovanost map, rodokmenů, postav a světa středozemě je obdivuhodná, ale pro příběh někdy až moc detailní a zdlouhavá. Po prvním dílu mi přišli jemné zpomalení příběhu, ale i tak super atmosféra a zasloužených 5/5 :)

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Děj se mi moc líbil. V knize jsou krásné myšlenky. Propracovanost map, rodokmenů, postav a světa středozemě je obdivuhodná, ale pro příběh někdy až moc detailní a zdlouhavá. Celkově při čtení knihy ale super atmosféra a zasloužených 5/5 :)