Přežila jsem

Otevřená výpověď o zradě, nenávisti a odpuštění. Až do onoho osudného dne roku 1994 se Immaculée domnívala, že se narodila v ráji. Překrásná krajina, hory zahalené v mlze, zelená údolí a jiskřivá jezera, jemný větřík vanoucí z kopců, pronikající cedrovými lesy a vonící po liliích. Ne nadarmo ji němečtí osadníci koncem 19. století nazvali "zemí věčného jara". Rwanda. Jak je možné, že se ráj během okamžiku promění v peklo? Že lidé, kteří spolu dosud žili jako dobří sousedé, se začnou k smrti nenávidět? Immaculée vyrostla v kruhu milované rodiny, její tři bratři na ni nedali dopustit, laskaví rodiče dbali na vzdělání, a když dcera získala stipendium na univerzitě, všichni oslavovali. Když se Immaculée roku 1994 vracela domů, těšila se na prázdniny strávené se svými nejbližšími. A tehdy naposledy je viděla naživu. V zemi vypukla krvavá genocida a během vražedného řádění, které trvalo tři měsíce a vyžádalo si životy téměř milionu lidí, byla brutálně vybita i její rodina. Jak to řekl prezident země? "Zabíjejte Tutsie, kdekoli na ně narazíte - ani jednoho nenechte naživu. Zabíjejte novorozence i ty nejstarší." Práce neskončí, dokud nebudou všichni Tutsiové mrtví. A našlo se hodně těch, kteří poslechli. Ozbrojené bojůvky pustošily krajinu, zfanatizovaný dav lynčoval nevinné a samozvaní mstitelé se s nelítostnou urputností pídili po těch, kteří ještě unikli jejich mačetám. Po celou dobu se Immaculée krčila v úkrytu maličké koupelny v domě místního pastora, kde se na ploše zhruba metr krát metr tísnilo osm žen......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/18870/big_prezila-jsem-tYl-18870.PNG 4.6139
Literatura naučná, Biografie a memoáry

Vydáno: , Ikar (ČR)

Left to tell

Kniha Přežila jsem

Palorizek85
27. listopadu

Velmi dojímavá a emocionálně silná kniha o tom, že hluboká víra a velká láska dokáží překonat i ty nesjtrastilplnějí a nehroznější události, se kterými se člověk může potkat. Když jsem četl knihy o holocaustu, říkal jsem si: "Ok, to bylo před cca 80 lety a snad jsme jako lidi už někde jinde." Tato kniha mě silně vyvedla z omylu a i když jsem věděl o těchto událostech, přožít to očima někoho, kdo to zvládl, je úplně jiná úroveň. A je velmi smutné uvědomění si, že v nás lidech je jakási nepopsatelná zloba, zášť a naskytne-li se příležitost i animálnost a krutost.

Momana

Je to příběh o víře a naději. Autorka je bezpochyby znamenitá, inteligentní a neuvěřitelně odvážná žena. Chvílemi jsem měla pocit, jakobych byla sama součástí příběhu. Kniha nese nejen silné poselství, ale i poutavý příběh se schopností otisknout se na srdce čtenářů.
Příběh jako takový hodnotit nelze, těžko si představit, co musela autorka prožít. Hodnocení se tedy týká čistě jazykové stránky textu.

Taufa

Kniha rozhodně stojí za přečtení. Obsahuje silný příběh podle skutečné události. Snad pomůže k neopakování takových smutných událostí. Je kupodivu nabitá zajímavými pozitivními vztahy, pozitivní energií a odpuštěním...

vodovodnice
12.09.2020

Je to velmi silný příběh. Rozhodně vás upoutá.
Pro mne bylo zajímavé i pozorovat Immaculinu schopnost psychického "sebeléčení" a silnou víru v boha. Jak to všechno přežít a nezbláznit se z toho.
Myslím, že je to dar, který se v Immaculée vykřesal v extrémních podmínkách.
Další cennou hodnotou této knihy je její poselství, které je platné v každé společnosti a době.

DanaKa81
25.04.2020

tahle skutecna udalost o holocaustu ve Rwande stoji za precteni. V roce 1994 bylo zavrazdeno priblizne milion Tutsiu a temi vrahy se stali mnohdy jejich vlastni pratele nebo sousede. Obdivuji Immaculee za to,ze jim dokazala odpustit i po tom, co ji brutalne vyvrazdili rodinu...

Abroš
15.02.2020

Atentická zpověď rwandské genocidy.Lidé jsou schopni neskutečných zvěrstvech.Doporučuji přečíst i druhý díl Odpustila jsem.

Viera22
03.07.2019

Toto bolo pre mňa neuveriteľné čítanie, je nepochopiteľné akí dokážu byť ľudia k sebe krutí. Ľudia, ktorí sa pred tým s úsmevom zdravili a priatelili, sa v minute zmenia na zvery. Stačí správna manipulácia. Na to by sme si mali dať veľký pozor aj v našej krajine.

eva9748
03.10.2018

Drsný příběh, plný bezmoci a zklamání, jaký můžou být i blízcí lidé a nejen ti..