Jak získávat přátele a působit na lidi

Jak získávat přátele a působit na lidi

Příručka, která je po desítky let světovým bestselerem. Pomůže vám poznat a pochopit velké tajemství správného způsobu, jak jednat s lidmi. Pokud budete jednat podle rad Dala Carnegieho, stanete se oblíbenými a všude budete vítáni, budete si umět získat druhé na svou stranu a budete skutečnou vůdčí osobností, neboť budete umět zařídit, aby lidé dělali rádi to, co chcete....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/29416/jak-ziskavat-pratele-a-pusobit-na-l-gaQ-29416.jpg 4.2299

How to win friends and influence people (1936)

Literatura světová, Literatura naučná, Osobní rozvoj a styl
Vydáno:, Beta-Dobrovský

simviki

Tyhle naučné psychologické knížky se krásně čtou, ale strašně těžko převádějí do praxe. Aspoň já to neumím. Se srdcem na dlani a s tím, že v druhých je mnoho dobrého, přistupuji k lidem stále, přesně jak radí...a taky stále a stále pořád dokola padám na hubu. Nicméně jsem to četla několikrát a dělala si poznámky, tak se mi třeba něco otiskne do hlavy a hlavně vytane dřív, než budu muset někomu dokázat, že pravdu mám já, nebo na něj vyjedu. Protože to opravdu dělám. Nepotřebuji získávat lidi na svou stranu a být nejoblíbenější, ale taky je nechci zbytečně zraňovat nebo naštvat. Nejsem sice vlastník velkých závodů v Louisianě ani blízká přítelkyně Bena Franklina, ale věřím, když mi aspoň občas ( bohužel člověk pod vlivem emocí zapomíná na nějaké zásady komunikace) při nějaké důležité konfrontaci blikne v hlavě varovné světýlko s odkazem na slova z této knihy, tak splnila své poslání.

Beer_bro

Výborná kniha. Rozhodně stojí za přečtení!
Na příkladech se zde vysvětlují postupy v mezilidské komunikaci, které mohou nejednomu člověku pomoci.
Jak se přibližně říká v knize: i kdyby jste si měli osvojit jen jeden postup, pozitivně vám to změní život.

I přes 80 let od vydání originálu má kniha stále co říct. Na druhou stranu se některé postupy dají dnes považovat za (lehce) manipulativní. Vidím tyto postupy v reklamách, v pracovní komunikaci apod.
Shrnutí: většina se snaží při komunikaci něčeho dosáhnout a tato kniha dokáže pomoci k dosažení takového cíle.

chandel

Tahle kniíža rozhodně není jedna z těch mnoha, co se snaží vysvětlit, jak se chovat k lidem atp.. Líbí se mi, jak rozebírá psychologii lidí a obsahuje nepřeberné množství zajímavých poznatků podložených dlouhým studiem těch nejzajímavějších a nejvlivnějších osobností z historie. Je pravda, že obsahuje hodně rad ohledně vůdčích pracovních pozic, ale určitě lze tohle všechno aplikovat do soukromého i rodinného života, jak je ostatně v knížce několikrát řečeno. O tom, že je na rok, ve kterém byla napsaná nadčasová, není absolutně pochyb a rozhodně se k ní ráda a určitě víckrát vrátím. Už jen proto, že mi pomohla uvědomit si neskutečně moc věcí, co jsem doteď dělala špatně a ubližovala jsem tím především sama sobě. Za mě 5*!

jaroiva

Když jsem knihu na gymnáziu četla, chtěla jsem získat více přátel, ale po jejím přečtení jsem byla zklamaná. Nechtěla jsem získat přátele za cenu, že potlačím sama sebe (jak jsem to tehdy vnímala).
Postupně jsem zjistila, že by to tak stejně nefungovalo, protože aby působil člověk na ostatní příjemně, musí to jít z něho samotného a musí to být upřímný zájem, nikoli jen tím, že aplikuji nějaký postup podle americké příručky.
Postupem času, až jsem se sama trochu změnila, jsem to začala vnímat jinak. A vím, že pokud mě někdo skutečně zajímá, pak pravidla z knihy fungují.
Díky knize (a této vlastní zkušenosti) ale dnes mnohem lépe dokážu poznat i ty, kteří se se mnou snaží manipulovat (nastudovanými psychologickými kličkami) a upřímně to nemyslí.

ruzevtrni

Je to nadčasová kniha. Kdyby tato kniha byla povinnou četbou, bylo by to jistě užitečnější oproti jiným. Věřím, že každý se v nějakém tom příběhu pozná. Na konci každé kapitoly je dána rada jak mluvit či se chovat. Schrnutí v jedné větě. Nic složitého, kdyby se tím všichni řídili o co míň by mohlo být zbytečných hádek, nedorozumění a hlavně nepochopení.
Spíš bych ji nazvala: Jak komunikovat, abych dosáhla svého a všichni byly spokojeni. A přitom získat i přátele, kamarády, kolegy atd.

tlllk

ďalšia kuchárka na šťastie, až čas ukáže ako veľmi budem schopný sa jej držať a fakt je že by som to potreboval ako soľ...

ela111111111

Pár dobrých myšlenek, pár. Jinak věci, o kterých víme, že je máme dělat, ale nevíme jak.

Hanish.s

Doteď mám v hlavě příběhy, prostřednictvím nichž se Carnegie rozhodl předat své myšlenky. A kapitolu o hašteřivých ženách jsem četla jedním dechem, protože tu jsem se měla nad čím hluboce zamyslet :D.

tomashewk
13.11.2017

Knížka ze třicátých let dvacátého století, ale stále plná pravd a stáleplatných pouček.

Magrata15
02.11.2017

Velmi motivační kniha, hlavně nadčasová, na to, ve kterém roce byla napsána. A rady z ní se dají využít stále.

Ennie
26.08.2017

Od knížky jsem čekala více - většina věcí v knize je známá. Fakt mě překvapuje, že je potřeba to psát, ale ok ne všem to přijde logické :). Je super, že autor přikládá ukázky z života - člověk si to vždy lépe zapamatuje. Ale na můj vkus je jich až moc, ke každému by stačil 1 až 2 příklady. Takhle to po chvilce začne nudit a na to kolik má kniha stránek, se zase toho moc nového nedozvíte.

Zikus
07.07.2017

Super, čte se to dobře a je to poučné. Jediný minus knihy je podle mě občasné opakování něčeho, co už bylo zmíněno. Což ale ve finále nemusí být úplně na škodu, protože tahle kniha má měnit komunikační návyky lidí a pro navyknutí něčeho je opakování důležité.. Pravděpodobně se k ní ještě někdy vrátím.

Atanone
10.05.2017

Dejte někomu nůž a použije ho proti vám,dejte ho jinému a bude s ním krájet mrkev.
Tato kniha dává návod,vysvětluje,učí.Je na nás,jak ji použijeme.
Mohlo by to vypadat,že je to návod na to,jak manipulovat lidi kolem. Můžeme to i zkusit a možná to chvíli bude procházet,ale pokud k tomu nepřidáme pořádnou dávku sebereflexe a taky pokory,lidi nás stejně brzy prokouknou.
Mně osobně kniha trochu nastavila zrcadlo a trochu otevřela dveře. nevím,jestli jsem víc oblíbená,ale uvědomila jsem si,za kolik problémů ve vztazích s lidmi,si můžu sama.

kubaskyba
04.05.2017

Název knihy může být pro někoho dost zavádějící (Ty chceš ovlivńovat lidi? Proč jako?)..

Přitom je kniha úplně o něčem jiném. Dva roky po jejím zakoupení ji otvírám znova a znova, abych zase našel příčinu určitých jevů při mém vlastním jednání s lidmi.

Dobře se čte, je členěná na kapitoly, vždy je kapitola zakončená nějakým pravidlem (např. Don't complain or criticize or condemn). Knihu jsem četl v angličtině, ale neměl by to být snad takový rozdíl.

tester
30.03.2017

Kniha je velmi vhodná pro členy zdejší databaze knih. Mně se podle této kuchařky daří získávat přátele a působit na lidi. Zdejší Jack Bauer píše velmi bystře - kniha je vhodná spíše pro bussinesmany. ---- V podstatě jde o to jak vytáhnout z jalové krávy tele, tedy jak vyždímat lidi falešným úsměvem až do dna.

azghardi
30.12.2016

Škoda, že tyhle praktiky nemůžete v současném světě moc užívat, protože by vás ostatní sežrali zaživa. Ale pokud se jimi budete řídit, bude z vás milý člověk.

Rombaldi
24.08.2016

Abych pravdu řekl, tak jsem od té knihy mnoho nečekal, nakonec mě mile překvapila.
Kniha je podávána praktickými příběhy, čtení je díky tomu zábavné a svižné.
Ale po delší době se může obsah jevit. jako pořád to samé dokola.
Člověk má pocit, že v nové kapitole je to samé jako v té předešlé.

bakjo95
06.08.2016

Kromě obdivuhodných zkušeností s mezilidskými vztahy má Dale Carnegie také výbornou paměť, nebo si teda jinak nedovedu vysvětlit, jak si dokáže zapamatovat tolik věcí, jež se odehrály v jeho mládí. Tato pro mě druhá kniha od geniálního autora Dalea Carnegieho mě opět utvrdila v tom, že tento autor patří mezi nejlepší v oblasti mezilidské komunikace. Doporučuji - 1000%

_Michelle_
11.07.2016

Pěkná kniha plná velice užitečných rad, doporučení a zásad patřících do kategorie diplomacie. Některá poselství již nejsou v dnešní době aplikovatelná, ale i tak bylo zajímavé se s nimi seznámit.

holakovic
15.04.2016

klasika, kterou by si měl přečíst úplně každý

dalecko
14.04.2016

klasika, kterou si přečtu alespoň jednou ročně :)

Fenneczech
18.01.2016

Nadčasová kniha. Měl by si jí přečíst každý, kdo nehodlá zbytek života prosedět doma a chce si dojít třeba alespoň nakoupit do obchodu. Pokud se začnete pravidly řídit, získáte nové přátele, zjistíte, že dlouholetý konflikt s někým blízkým bude možná jen Vaše chyba, která se dá jednoduše vyřešit a podobně. Každý den Vás začne víc bavit. Vřele doporučuji.

Asterionela
09.01.2016

Tato knížka zjevně neztrácí nic na své aktualitě, ačkoli byla napsaná v roce 1936. Slibuje, že vás naučí jednat s lidmi a zaručeně získat jejich sympatie. Někdo může říct, že jde vlasně o umění manipulace. Což si nemyslím. Autorovy rady se nesou v duchu "jednejte s druhými tak, jak by jste chtěli, aby oni jednali s vámi" - to znamená s úctou a zájmem. Ono vždycky záleží na konkrétním člověku - pokud tento přístup k lidem pramení z jeho charakteru, pak je kniha užitečnou inspirací a v mnohých oblastech může otevřít oči. Rozhodně užitečné čtení.

Bublushka
19.11.2015

Velmi užitečná kniha. Hned jak jsem začala číst jsme byla překvapena, jak je to čtivé a jak rychle jednotlivé stránky ubývají. A při čtení závěrečné zásady po prvních kapitolách jsem hned zatoužila vzít papír a tužku a vypsat si je, abych je měla stále na očích. Protože jsou pravdivé. Carnegie píše opravdu čtivě a přes různé příklady se dá poučka snadněji pochopit. Čtení jsem si opravdu užívala a byla jsem po každé kapitole dychtivá číst tu další abych se poučila ještě víc. Čím víc se ale kniha chýlila ke konci se mi, zdálo, že rady se vlastně opakují, jen jsou trochu jinak popsány. I tak to ale bylo stále čtivé. Neodpovědělo mi to sice na všechny otázky, které jsem před čtením měla, ale i tak mi kniha hodně dala a dost mi otevřela oči i tím, že vlastně všechny rady byly tak jasné a vlastně jednoduché. Kniha se dá doporučit všem bez výjimky, má totiž v sobě hodně moudra a nikdo po jejím dočtení nezůstane beze změny, ať sebemírnější.

jirkapos
10.11.2015

Četla jsem už před pár lety a ještě jde o výtisk z r.1939. Ale myslím, že jsou zde věci jistě zajímavé, hodné zamyšlení a také vhodné k vyzkoušení v praxi.
Peleus to vystihl přesně: "Není nutné vše napsané ihned brát dogmaticky a stejně tak bezmyšlenkovitě aplikovat."

Peleus
07.09.2015

Velmi americký přístup k věci. Nicméně je zde mnoho příkladů, které mají něco do sebe a přinutí k zamyšlení.

P.S. Není nutné vše napsané ihned brát dogmaticky a stejně tak bezmyšlenkovitě aplikovat.

Dera
09.07.2015

Určitě je lepší být pozitivní, ohleduplný a slušný člověk než rýpavý sebestředný egocentrik. V podstatě toto a samozřejmě mnoho dalšího chce podle mého názoru autor říci. Kdo chce, najde v této knize recept třeba na lepší soužití v rodině, nebo návod na taktní prosazení vlastního názoru. A v žádném případě se nejedná o manipulaci s lidmi. Ať chceme nebo nechceme, chování člověka je vždy účelové. Život je prostě takový. Pokud chceme dosáhnout svého cíle, prostě někdy musíme ubrat z ješitnosti a hrdosti. Doufám, že se mi to podaří...:-)

Sandik
02.04.2015

Tohle je kniha na první pohled velice důležitá a užitečná. Taky je to živoucí knižní legenda, pro Američany s trochu nadsázky řečeno, možná téměř stejně důležitá jako Písmo svaté... Bohužel je to taky kniha, která (kdyby ji šlo důsledně aplikovat, což naštěstí nejde) dělá z lidí stroje a ze vztahů mráz, protože řeší především vnější projevy, nikoli "to uvnitř". Z podvědomých reakcí, které samozřejmě mohou o člověku mnoho vypovědět (a také vypovídají) se snaží udělat vysoce kontrolovanou záležitost, která vám má v lepším případě získat přátele a v horším vylepšit byznys. Jestli je něco opravdu pravou esencí dravého a bezohledného kapitalismu, v tomhle případě kapitalismu který "zprivatizoval a rozprodal" oblast emocí a vztahů, pak je to tahle kniha... Když potkáte Američana, pozdraví vás slovy "How are you", ale přitom ho vůbec nezajímá, jak se máte. Pokud na jeho pozdrav odpovíte jinak než "skvěle", bude vás v horším případě považovat za nezdvořáka a v lepším se možná opravdu začne zajímat, "jak se máte". Třeba takový Němci na obdobnou otázku odpovídají "es geht", což je povětšinou daleko upřímnější ;o)

Miuri
27.03.2015

Záleží na člověku, co v této knize vidí. Obsahuje mnoho trefných příkladů a příběhů, které jistě poradí, jak řešit mnohé situace, ve kterých jindy člověk jedná v afektu a neví si rady. Určitě bych ji dal přečíst mnoha lidem, aby věděli, jak se jeden k druhému mají chovat. Beru si vždy to, co cítím, že je správné a využívám to dle vlastního vědomí a svědomí. Nikoliv k manipulaci, jak je v některých komentářích zde uvedeno. Je totiž jen a jen na Vás, co si z této knížky vezmete a jak to využijete - stačí změnit úhel pohledu.

Lector
23.03.2015

Jo, jo, motivační příručky jsou skvělý krok na cestě k úspěchu a bohatství, ale bohužel většinou jen pro své autory. Nebo víte o miliardáři, který založil svůj byznys na Carnegieho zásadách? Já ne. Tito muži jsou většinou tvrdí byznysmeni, kteří neztrácejí čas vyptáváním se na to, zda pejska vedoucí účtárny už přešel průjem. Bohužel.
Přesto vám ale může tato publikace poskytnout světlo na cestě vaším životem. Může vám pomoci urovnat si vztahy se svými blízkými nebo jen sousedy, pokud jste dostatečně asertivní a disponujete nekonečnou kapacitu pro jímání emocí, pocitů všech okolo vás, a nekonečnou pamětí pro zapamatování a magické použití všech dojemných detailů ze života všech kolegů, obchodních partnerů, pokladní v supermarketech.
Nebo to všechno můžete pominout a prostě si jen zdravým selským rozumem uvědomit, že se vám v životě vyplatí být k ostatním slušný, pozdravit je a občas se na ně usmát a s opravdovým zájmem se jich zeptat, jak se jim daří.