Jak získávat přátele a působit na lidi

Příručka, která je po desítky let světovým bestselerem. Pomůže vám poznat a pochopit velké tajemství správného způsobu, jak jednat s lidmi. Pokud budete jednat podle rad Dala Carnegieho, stanete se oblíbenými a všude budete vítáni, budete si umět získat druhé na svou stranu a budete skutečnou vůdčí osobností, neboť budete umět zařídit, aby lidé dělali rádi to, co chcete....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/29416/jak-ziskavat-pratele-a-pusobit-na-l-gaQ-29416.jpg 4.2328

How to win friends and influence people (1936)

Literatura světová, Literatura naučná, Osobní rozvoj a styl
Vydáno:, Beta-Dobrovský

Markusak
předevčírem

Tak tohle jsem nečekal! Ze začátku mě kniha dosti nudila, ale jakmile přišla část týkající se vůdčí osobnosti, tak se to rozjelo.

Sám Dale Carnegie motivuje lidi, aby se chovali jako vůdčí osobnosti a aby byli vždy připraveni, že se jednou dostanou na manažerský post. Většina rad využívám a budu využívat. Není to jenom o tom jak jednat s lidmi, ale jak dát lidem naději, příležitost a jak měnit lidi k lepšímu.

Ne že jsem zjistil, jaký jsem já, ale dokážu tím zlepšovat a motivovat i ostatní lidi. Takhle kniha mě dokázala neskutečně posunout. Takhle jsem se pěkně dlouho neposunul!

Ellen16
31.12.2018

Úžasná knížka! Hrozně moc mi pomohla při jednání s lidmi a uvědomila jsem si díky ní, co jsem celou dobu dělala špatně. Určitě doporučuji k přečtení, je to jedna z mála rozvojových knížek, ze které si člověk něco odnese a využije ji v praxi.

EliahDawn
19.12.2018

Souhlasím s níže uvedným komenářem, že se jedná o jednu z nejlepších knih pro osobní rozvoj.

Johnyfan
12.12.2018

Určitě jedna z nejlepších knih pro osobní rozvoj v oblasti komunikačních dovedností obohacená příběhama

roso.mak
29.11.2018

Klasická kniha jak být úspěšný. (Ano, vím, že pan C. tenhle styl vymyslel). Pro líné čtenáře stačí číst jen rámečky na konci každé kapitoly.

pavelkraus
26.11.2018

Je to téměř dvacet let co jsem ji četl a už tenkrát jsem se díky ní rozhodl přebudovat svůj postoj k lidem, k přátelům. Dnes mohu říct, že to mělo pozitivní efekt, knihu a její myšlenky mohu s klidem doporučit.

michael8348
22.11.2018

Perfektní kniha o komunikace, která je zdrojem konkrétních příkladů z praxe a návodů pro praktické použití.

kirsten6214
11.11.2018

Množství jmen mě velice unavovalo, byť byly jejich příběhy inspirativní.

Andráse de la
26.10.2018

Zajímavá kniha, která nabízí pár užitečných myšlenek a zásad. Ovšem moc jsem autorovi nevěřil proslov o původu jeho knihy - tedy: nějakých 20 let získávání zkušeností na toto téma, a pak vytvoření letáku v jeho společnosti, které s uplynulými lety nabýval na obsahu až se z něj stala kniha...

Celkově je to skvělé a poučné dílo, ale připadalo mi hl. jako propaganda jeho společnosti a taky se dost často opakoval - různé myšlenky (zásady/povinnosti, kterými se řídit) byly občas jedny a tytéž, někdy jen jinak podané.
Hezky v knize využíval své zásady na ovlivnění čtenářů.

Čím víc spěla kniha ke konci, tím kratší (a ne tolik kvalitní) se stával obsah kapitol; zřejmě se autor snažil, aby měla co nejvíc stránek.

Kniha je založena na rozdělení zásad, jak působit na lidi. Na začátku a na konci kapitoly, která o konkrétní zásadě pojednává, jsou vždy (stručně) popsány, jak tyto zásady fungují a celý obsah kapitol je vlastně vždy protkán několika příklady různých lidí, hodně často prezidentů USA (T. Roosevelt, Lincoln).
Po vyškrtnutí příkladů a zestručnení popisů (a bez opakování) zásad by kniha neměla ani 100 stran (možná tak 70- i s úvodem atd.). Ale i tak je těchto pár stran velmi užitečných, pokud se jimi člověk skutečně řídí.

Osobně mám z knih spadajících do osobního rozvoje pořád nejraději N. Hillovo "Myšlením k Bohatství." Docela mě zarazilo, že má tady na Databázi menší hodnocení, a dokonce menší počet hodnocení... Zdá se mi taky, že D. Carnegie se nechal "trochu" inspirovat Hillem.

simviki
25.07.2018

Tyhle naučné psychologické knížky se krásně čtou, ale strašně těžko převádějí do praxe. Aspoň já to neumím. Se srdcem na dlani a s tím, že v druhých je mnoho dobrého, přistupuji k lidem stále, přesně jak radí...a taky stále a stále pořád dokola padám na hubu. Nicméně jsem to četla několikrát a dělala si poznámky, tak se mi třeba něco otiskne do hlavy a hlavně vytane dřív, než budu muset někomu dokázat, že pravdu mám já, nebo na něj vyjedu. Protože to opravdu dělám. Nepotřebuji získávat lidi na svou stranu a být nejoblíbenější, ale taky je nechci zbytečně zraňovat nebo naštvat. Nejsem sice vlastník velkých závodů v Louisianě ani blízká přítelkyně Bena Franklina, ale věřím, když mi aspoň občas ( bohužel člověk pod vlivem emocí zapomíná na nějaké zásady komunikace) při nějaké důležité konfrontaci blikne v hlavě varovné světýlko s odkazem na slova z této knihy, tak splnila své poslání.

Beer_bro
30.06.2018

Výborná kniha. Rozhodně stojí za přečtení!
Na příkladech se zde vysvětlují postupy v mezilidské komunikaci, které mohou nejednomu člověku pomoci.
Jak se přibližně říká v knize: i kdyby jste si měli osvojit jen jeden postup, pozitivně vám to změní život.

I přes 80 let od vydání originálu má kniha stále co říct. Na druhou stranu se některé postupy dají dnes považovat za (lehce) manipulativní. Vidím tyto postupy v reklamách, v pracovní komunikaci apod.
Shrnutí: většina se snaží při komunikaci něčeho dosáhnout a tato kniha dokáže pomoci k dosažení takového cíle.

chandel
01.05.2018

Tahle kniíža rozhodně není jedna z těch mnoha, co se snaží vysvětlit, jak se chovat k lidem atp.. Líbí se mi, jak rozebírá psychologii lidí a obsahuje nepřeberné množství zajímavých poznatků podložených dlouhým studiem těch nejzajímavějších a nejvlivnějších osobností z historie. Je pravda, že obsahuje hodně rad ohledně vůdčích pracovních pozic, ale určitě lze tohle všechno aplikovat do soukromého i rodinného života, jak je ostatně v knížce několikrát řečeno. O tom, že je na rok, ve kterém byla napsaná nadčasová, není absolutně pochyb a rozhodně se k ní ráda a určitě víckrát vrátím. Už jen proto, že mi pomohla uvědomit si neskutečně moc věcí, co jsem doteď dělala špatně a ubližovala jsem tím především sama sobě. Za mě 5*!

jaroiva
21.04.2018

Když jsem knihu na gymnáziu četla, chtěla jsem získat více přátel, ale po jejím přečtení jsem byla zklamaná. Nechtěla jsem získat přátele za cenu, že potlačím sama sebe (jak jsem to tehdy vnímala).
Postupně jsem zjistila, že by to tak stejně nefungovalo, protože aby působil člověk na ostatní příjemně, musí to jít z něho samotného a musí to být upřímný zájem, nikoli jen tím, že aplikuji nějaký postup podle americké příručky.
Postupem času, až jsem se sama trochu změnila, jsem to začala vnímat jinak. A vím, že pokud mě někdo skutečně zajímá, pak pravidla z knihy fungují.
Díky knize (a této vlastní zkušenosti) ale dnes mnohem lépe dokážu poznat i ty, kteří se se mnou snaží manipulovat (nastudovanými psychologickými kličkami) a upřímně to nemyslí.

ruzevtrni
21.03.2018

Je to nadčasová kniha. Kdyby tato kniha byla povinnou četbou, bylo by to jistě užitečnější oproti jiným. Věřím, že každý se v nějakém tom příběhu pozná. Na konci každé kapitoly je dána rada jak mluvit či se chovat. Schrnutí v jedné větě. Nic složitého, kdyby se tím všichni řídili o co míň by mohlo být zbytečných hádek, nedorozumění a hlavně nepochopení.
Spíš bych ji nazvala: Jak komunikovat, abych dosáhla svého a všichni byly spokojeni. A přitom získat i přátele, kamarády, kolegy atd.

tlllk
19.03.2018

ďalšia kuchárka na šťastie, až čas ukáže ako veľmi budem schopný sa jej držať a fakt je že by som to potreboval ako soľ...

ela111111111
10.03.2018

Pár dobrých myšlenek, pár. Jinak věci, o kterých víme, že je máme dělat, ale nevíme jak.

Hanish.s
10.02.2018

Doteď mám v hlavě příběhy, prostřednictvím nichž se Carnegie rozhodl předat své myšlenky. A kapitolu o hašteřivých ženách jsem četla jedním dechem, protože tu jsem se měla nad čím hluboce zamyslet :D.

tomashewk
13.11.2017

Knížka ze třicátých let dvacátého století, ale stále plná pravd a stáleplatných pouček.

Magrata15
02.11.2017

Velmi motivační kniha, hlavně nadčasová, na to, ve kterém roce byla napsána. A rady z ní se dají využít stále.

Ennie
26.08.2017

Od knížky jsem čekala více - většina věcí v knize je známá. Fakt mě překvapuje, že je potřeba to psát, ale ok ne všem to přijde logické :). Je super, že autor přikládá ukázky z života - člověk si to vždy lépe zapamatuje. Ale na můj vkus je jich až moc, ke každému by stačil 1 až 2 příklady. Takhle to po chvilce začne nudit a na to kolik má kniha stránek, se zase toho moc nového nedozvíte.

Zikus
07.07.2017

Super, čte se to dobře a je to poučné. Jediný minus knihy je podle mě občasné opakování něčeho, co už bylo zmíněno. Což ale ve finále nemusí být úplně na škodu, protože tahle kniha má měnit komunikační návyky lidí a pro navyknutí něčeho je opakování důležité.. Pravděpodobně se k ní ještě někdy vrátím.

Atanone
10.05.2017

Dejte někomu nůž a použije ho proti vám,dejte ho jinému a bude s ním krájet mrkev.
Tato kniha dává návod,vysvětluje,učí.Je na nás,jak ji použijeme.
Mohlo by to vypadat,že je to návod na to,jak manipulovat lidi kolem. Můžeme to i zkusit a možná to chvíli bude procházet,ale pokud k tomu nepřidáme pořádnou dávku sebereflexe a taky pokory,lidi nás stejně brzy prokouknou.
Mně osobně kniha trochu nastavila zrcadlo a trochu otevřela dveře. nevím,jestli jsem víc oblíbená,ale uvědomila jsem si,za kolik problémů ve vztazích s lidmi,si můžu sama.

kubaskyba
04.05.2017

Název knihy může být pro někoho dost zavádějící (Ty chceš ovlivńovat lidi? Proč jako?)..

Přitom je kniha úplně o něčem jiném. Dva roky po jejím zakoupení ji otvírám znova a znova, abych zase našel příčinu určitých jevů při mém vlastním jednání s lidmi.

Dobře se čte, je členěná na kapitoly, vždy je kapitola zakončená nějakým pravidlem (např. Don't complain or criticize or condemn). Knihu jsem četl v angličtině, ale neměl by to být snad takový rozdíl.

tester
30.03.2017

Kniha je velmi vhodná pro členy zdejší databaze knih. Mně se podle této kuchařky daří získávat přátele a působit na lidi. Zdejší Jack Bauer píše velmi bystře - kniha je vhodná spíše pro bussinesmany. ---- V podstatě jde o to jak vytáhnout z jalové krávy tele, tedy jak vyždímat lidi falešným úsměvem až do dna.

azghardi
30.12.2016

Škoda, že tyhle praktiky nemůžete v současném světě moc užívat, protože by vás ostatní sežrali zaživa. Ale pokud se jimi budete řídit, bude z vás milý člověk.

Rombaldi
24.08.2016

Abych pravdu řekl, tak jsem od té knihy mnoho nečekal, nakonec mě mile překvapila.
Kniha je podávána praktickými příběhy, čtení je díky tomu zábavné a svižné.
Ale po delší době se může obsah jevit. jako pořád to samé dokola.
Člověk má pocit, že v nové kapitole je to samé jako v té předešlé.

bakjo95
06.08.2016

Kromě obdivuhodných zkušeností s mezilidskými vztahy má Dale Carnegie také výbornou paměť, nebo si teda jinak nedovedu vysvětlit, jak si dokáže zapamatovat tolik věcí, jež se odehrály v jeho mládí. Tato pro mě druhá kniha od geniálního autora Dalea Carnegieho mě opět utvrdila v tom, že tento autor patří mezi nejlepší v oblasti mezilidské komunikace. Doporučuji - 1000%

_Michelle_
11.07.2016

Pěkná kniha plná velice užitečných rad, doporučení a zásad patřících do kategorie diplomacie. Některá poselství již nejsou v dnešní době aplikovatelná, ale i tak bylo zajímavé se s nimi seznámit.

holakovic
15.04.2016

klasika, kterou by si měl přečíst úplně každý

dalecko
14.04.2016

klasika, kterou si přečtu alespoň jednou ročně :)