Taufa Taufa komentáře u knih

Skvělý fantasy pohádkový příběh. Představivost autora na rok 1937 je opravdu krásná. Oproti tomuto příběhu je Pán prstenů až moc detailní a děj se dost táhne. Hobit je pro začátek rozhodně lepší a čtivější volbou. Dokud jsem nečel Hunger Games, byla to moje top kniha... :)

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

(SPOILER) Hlavní hrdinka vstoupí do příběhu tak nějak nedobrovolně, což ji odlišuje od jiných příběhů. Jazyk má kniha krásný, čte se sám a detailní ženský popis ať už barev, vůní a pocitů příběh ještě zlepšuje. Poselství a reálnou scénu z budoucnosti s propracovanými detaily hodnotím velice kladně. Hunger Games dávají skvělý čtenářský zážitek ze současnosti (události v Kapitolu) nebo možná i budoucnosti o zbytečnosti války... Hlavní myšlenka je velice silná a přijde mi promyšlená od začátku do konce všech tří knih. U této knihy jsem si uvědomil, jak nelze u filmu zpracovat vše a oprávněně má kniha krásných 84 %! Na to, že jde o poslední díl série, tak příběh nijak nepolevil, konec mi přijde promyšlený od počátku psaní celé série. Je to krásná kniha, DOPORUČUJI!

Vražedná pomsta Vražedná pomsta Suzanne Collins

(SPOILER) Hlavní hrdinka vstoupí do příběhu tak nějak nedobrovolně, což ji odlišuje od jiných příběhů. Jazyk má kniha krásný, čte se sám a detailní ženský popis ať už barev, vůní a pocitů příběh ještě zlepšuje. Poselství a reálnou scénu z budoucnosti s propracovanými detaily hodnotím velice kladně. Hunger Games dávají skvělý čtenářský zážitek ze současnosti (události v Kapitolu) nebo možná i budoucnosti o zbytečnosti války... Hlavní myšlenka je velice silná a přijde mi promyšlená od začátku do konce všech tří knih. U této knihy jsem si uvědomil, jak nelze u filmu zpracovat vše a oprávněně má kniha krásných 90 %! Na to, že jde o druhý díl série, tak příběh nijak nepolevil, je to krásná kniha, DOPORUČUJI!

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

(SPOILER) Hlavní hrdinka vstoupí do příběhu tak nějak nedobrovolně, což ji odlišuje od jiných příběhů. Jazyk má kniha krásný, čte se sám a detailní ženský popis ať už barev, vůní a pocitů příběh ještě zlepšuje. Poselství a reálnou scénu z budoucnosti s propracovanými detaily hodnotím velice kladně. Hunger Games dávají skvělý čtenářský zážitek ze současnosti (události v Kapitolu) nebo možná i budoucnosti o zbytečnosti války... Hlavní myšlenka je velice silná a přijde mi promyšlená od začátku do konce všech tří knih. U této knihy jsem si uvědomil, jak nelze u filmu zpracovat vše a oprávněně má kniha krásných 92 %! DOPORUČUJI!

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Pro děti mi kniha nepřijde vhodná a hlavní myšlenka celé knihy jde shrnout do jedné věty. Příběh mi nepřijde tak dojemný, jako například o hodně lepší Psí cesta. Nevhodný jazyk a opravdu velmi stručný styl vyprávění mi také nevyhovoval. Kniha byla celkově krátká a uměle natahovaná a zároveň tak stručná, jako by bylo povinné ji vydat nedopečenou. Většinu negativních příběhů a reálných zkušeností z útulků prostě nejde nacpat do příjemné pohádky. Váha psího života, která je podávaná minimálně na úroveň člověka se mi také moc nezamlouvá. Poznámka od pracovnice útulku, která si stěžuje že dostává málo peněz v útulku se mi do pohádkové knihy opravdu vůbec nehodí. Posledních 4 strany, které jsou věnovány reklamním přípravkům, po kterých váš pes bude stále mlád za 790 Kč a 100 Kč z toho půjde na útulek ve mě nevzbuzuje dostatečnou hodnotu pomoci útulkům. Těšil jsem se do kina, ale po přečtení si film sotva pustím v televizi, VELKÉ ZKLAMÁNÍ!

03.01.2021 3 z 5