Taufa Taufa komentáře u knih

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Od Stephena Kinga jsem četl Bazar zlých snů, po této knize jsem k Zelené míli přistupoval velmi skepticky, autorův styl mi úplně nesedí. Ale musím přiznat, že tento příběh je odlišný, krásně působí na emoce čtenáře. Těším se na film, který jsem zatím neviděl. Závěr knihu vylepšil a proto 4/5!

29.03.2024 4 z 5

Tak dobří, že vás nepřehlédnou Tak dobří, že vás nepřehlédnou Cal Newport

Pár zajímavých myšlenek v knize je, ale rozhodně nejslabší kniha na toto téma, z těch 3, co jsem četl. Otravovalo mě neustálé opakování pár myšlenek a přeskakování z jedné osoby na druhou, nedotažené myšlenky do konce, zvláštně použité parafráze. Kniha mě nebavila, na mě je jedná až moc o americký styl. Málo uplatnitelné u nás, 1/5!

23.01.2024 odpad!

Kniha je velice napínavá, detailní, zajímavá a zároveň originálně kouzelná. Děj oproti předchozím dílům vůbec nepolevuje a úroveň postupného odtajňování jen a jen stoupá a dodává otázky k poslednímu dílu! Už se nejedná o pohádku, ale o opravdový fantasy příběh s hororovým nádechem. Kniha se čte velice krásně, děj stále příjemně běží a kapitoly jsou dobře rozděleny. Oproti filmu do sebe vše více zapadá, vše je detailněji popsáno a dává o hodně lepší smysl. Těším se na poslední díl! Jazyk je velice čtivý a příjemný, rozhodně 5/5! :))...

21.01.2024 4 z 5

Balada o ptácích a hadech Balada o ptácích a hadech Suzanne Collins

Jazyk má kniha krásný, čte se sám a detailní ženský popis příběh ještě zlepšuje. Balada o ptácích a hadech dává skvělý čtenářský zážitek z fantasy minulosti a možná i budoucnosti o zbytečnosti války... Hlavní postava zastává spíše negativní názory, což je zajímavě neobvyklé. U této knihy jsem si uvědomil, jak nelze u filmu zpracovat vše a oprávněně má kniha 84 %! Trilogie Hunger games je ještě o stupínek lepší, ale rozhodně DOPORUČUJI!...

31.12.2023 5 z 5

Odveta Odveta Joelle Charbonneau

Jazyk má kniha hezký, čte se sama a detailní ženský popis příběh ještě zlepšuje. Poselství a reálnou scénu z budoucnosti s propracovanými detaily hodnotím velice kladně. Podobnost s Hunger Games jsem ve třetím dílu spatřoval nejméně, což je pozitivní. Třetí díl mi úrovní přišel podobnější prvnímu, děj se občas táhne a pak naopak až moc graduje a letí, přesto DOPORUČUJI! 4/5!

25.11.2023 4 z 5

Černobílý svět Černobílý svět Kathryn Stockett

V této knize je zpracováno velmi silné téma, které bylo autorce blízké a některé situace zažila dokonce na vlastní kůži, když byla ještě malá. Děj se odehrává hezky plynule. Kniha je příjemně čtivá a čtenáře nutí k zamyšlení. Knihu doporučuji!
Celé to uzavřu smyslem knihy: Jsme jen dva lidé. Zas tolik nás neodděluje. Rozhodně ne tolik, jak jsem čekala! 4/5

10.11.2023 4 z 5

Zrada Zrada Joelle Charbonneau

Jazyk má kniha hezký, čte se sama a detailní ženský popis ať už barev, pocitů a vůní příběh ještě zlepšuje. Poselství a reálnou scénu z budoucnosti s propracovanými detaily hodnotím velice kladně. Podobnost s Hunger Games knize dost ubírá a je zde opravdu hodně společného. Druhý díl mi přišel o dost slabší než první. Děj se občas táhne a pak naopak až moc graduje a letí, přesto DOPORUČUJI a těším se na poslední díl! 4/5!

03.09.2023 4 z 5

Zkouška Zkouška Joelle Charbonneau

Jazyk má kniha krásný, čte se sama a detailní ženský popis ať už barev, pocitů a vůní příběh ještě zlepšuje. Poselství a reálnou scénu z budoucnosti s propracovanými detaily hodnotím velice kladně. Podobnost s Hunger Games knize dost ubírá a je zde opravdu hodně společného. Hlavní myšlenka je velice silná a přijde mi promyšlená od začátku do konce. DOPORUČUJI a těším se na další díly! 5/5.

07.08.2023 5 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Kniha je velice napínavá, detailní, zajímavá a zároveň originálně kouzelná. Děj oproti předchozím dílům vůbec nepolevuje a úroveň postupného odtajňování jen a jen stoupá a dodává otázky k dalším dílům. Už se nejedná o pohádku, ale o opravdový fantasy příběh s hororovým nádechem. Kniha se čte velice krásně, děj stále příjemně běží a kapitoly jsou dobře rozděleny. Oproti filmu do sebe vše více zapadá, vše je detailněji popsáno a dává o hodně lepší smysl. Těším se na další díly! Jazyk je velice čtivý a příjemný, rozhodně 5/5! :))

20.07.2023 5 z 5

Po strništi bos Po strništi bos Zdeněk Svěrák

Tato kniha obsahuje trochu vtipu a hodně dětských pohledů na svět. Za začátku jsem si nemohl zvyknout na dělení knihy, ale postupem času je to lepší a lepší. Jazyk se čte hezky, 4/5.

11.07.2023 4 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Jedná se více méně o pohádku, lehce líznutou pozitivní esoterií. V knize jsou zajímavé pozitivní myšlenky, že každý sen se splní, pokud se ho nevzdáme. Do jaké míry to opravdu funguje a zda existují zázraky už si musí říci každý sám Kniha mi trošku připomínala Malého prince, že se máme dívat hlavně srdcem. Jazyk byl dosti historický a ne vždy úplně čtivý, 4/5.

08.07.2023 4 z 5

Tajná síť přírody Tajná síť přírody Peter Wohlleben

Pokud jste četli Tajný život stromů, tak budete zklamaní. I kniha Můj první les mi dala více. Kniha neobsahuje moc zajímavých informací o lese a stromech. Kapitoly jsou dost krátké a uměle na sebe navázané. 3/5

01.03.2023 3 z 5

Nabarvené ptáče Nabarvené ptáče Jerzy Kosiński

Kniha je opravdu krutým výčtem o židovském chlapci, který se ukrývá před válkou kdesi na východě a zažívá útrapy. Autor chtěl hodně výrazně poukázat na absurdnost a negativa války a účinně to kombinoval s dětským strachem. Určitě všechny tyto události nemohl prožít jeden chlapec, ale bohužel mají pravdivý a dohledatelný zdroj za dob války... Knihu si znovu nepřečtu a ani nevím, jestli ji doporučit.

Hodně mě ale zaujal doslov, kde autor píše, že v jeho rodné zemi je kniha hodně kritizovaná a zakázaná. Záměr autora je většinou kritiků nepochopen a autor sám píše, že kdyby věděl, co mu tato kniha způsobí (napadení, utlačování přátel a rodiny a falešné recenze), knihu by snad raději ani nenapsal a autor sám se vlastně ve výsledku cítí jako nabarvené ptáče v okolním světě. I když je to smutné, je potřeba o válce mluvit, abychom už toto znovu nezažívali! 3/5

22.02.2023 3 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Kniha je velice napínavá, detailní, zajímavá a zároveň originálně kouzelná. Děj oproti prvním třem dílům vůbec nepolevuje a úroveň postupného odtajňování jen a jen stoupá a dodává otázky k dalším dílům. Kniha se čte velice krásně, děj stále příjemně běží a kapitoly jsou dobře rozděleny. Trošičku mě nudila prostřední třetina knihy, ale konec vše zachránil. Oproti filmu do sebe vše více zapadá, vše je detailněji popsáno a dává o hodně lepší smysl. Těším se na další díly! Jazyk je velice čtivý a příjemný, rozhodně 5/5! :))

09.02.2023 5 z 5

Knížka pro (ne)milovníky češtiny je opravdu skvělá a velmi užitečná. Knížka se mi líbila, byla přehledná a stručná. Možná si zakoupím i pokračování. Doporučuji! 5/5

01.02.2023 5 z 5

Rudý Zeman Rudý Zeman Jaroslav Kmenta

Autor má můj obdiv za chuť do takto nepřehledné a úmorné práce. Celkově je kniha velice přehledná a srozumitelná. Čtení knihy v době, kdy volíme Zemanova nástupce byla o to zajímavější. Ruské vazby bohužel opravdu sahají až k hlavě státu a k financování jeho kampaní. Zaujala mě i propletenost společnosti Mol na Rusko a praxe daňových rájů. Z podobnosti a provázanosti Zemana a Babiše mrazí a můžeme být rádi, že se tato silná nitka prezidentem Petrem Pavlem snad jednou provždy přetrhne!

29.01.2023 5 z 5

Máme na víc: #jen se domluvit Máme na víc: #jen se domluvit Danuše Nerudová

Tuto knihu jsem si zakoupil za záměrem dozvědět se více o kandidátce na prezidenta. Paní Nerudová je velice aktivní, schopná a mám mnoho dalších důvodů proč je pro mě jedinou možnou volbou, která má šanci na výhru v prezidentských volbách. Dětství a život mi opravdu připomíná “obyčejnou holku”, líbí se mi její vztah k Brnu a k Vysočině. Vidí v Česku potenciál a nic o sobě neskrývá. Hodně svého času věnovala důchodové reformě, studiu o férových daní a školství. Tím vším je mi sympatická a opravdu vidím šanci na nadějnou a reprezentující hlavu státu, doporučuji přečíst! 5/5

27.12.2022 5 z 5

Jak myslí špičkový obchodník - Co odlišuje ty nejlepší od průměrných Jak myslí špičkový obchodník - Co odlišuje ty nejlepší od průměrných Martin Limbeck

V knize je pár zajímavých myšlenek (nejvíce ohledně argumentů k cenám). Celkově se mi kniha moc nelíbila, ego autora je na mě moc vysoké a nějaké názory jsou proti sobě. Například kniha Jak získávat přátele a působit na lidi mi dala o hodně více! 3/5

16.12.2022 3 z 5

Dominika na cestě Japonskem Dominika na cestě Japonskem Dominika Gawliczková

Pěkné a příjemné čtení. Bohužel oproti knize Dominika na cestě Jižní Amerikou se mi zdálo, že text byl psán stručněji. Více převažují dojmy a pocity, než detaily a zajímavosti z navštívených míst. Těším se na další knihu, snad posune laťku zase výš! 4/5

23.10.2022 4 z 5

Kniha je velice napínavá, detailní, zajímavá a zároveň originálně kouzelná. Děj oproti prvním dvou dílům vůbec nepolevuje a úroveň postupného odtajňování jen a jen stoupá a dodává otázky k dalším dílům. Kniha se čte velice krásně, děj stále příjemně běží a kapitoly jsou dobře rozděleny. Oproti filmu do sebe vše více zapadá, vše je detailněji popsáno a dává o hodně lepší smysl. Film třetího dílu jsem moc rád neměl, ale kniha je asi zatím nejlepší! Těším se na další díly! Jazyk je velice čtivý a příjemný, rozhodně 5/5! :))

16.10.2022 5 z 5