Tajná síť přírody

Jak stromy vyrábějí mraky a žížaly regulují divoká prasata Příroda je plná překvapení: listnaté stromy působí na rotaci Země, jeřábi sabotují výrobu šunky ve Španělsku a jehličnaté lesy umí přivolat déšť. Autor bestsellerů Peter Wohlleben nám umožňuje ponořit se do neprobádaného světa a popisuje úchvatnou souhru světa rostlin a zvířat: jak se vzájemně podmiňují? A co se stane, když něco tento jemně vyvážený systém naruší? Na základě nejnovějších vědeckých poznatků a desetiletí vlastních pozorování nás nejznámější německý lesník opět uvádí v úžas....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/370807/big_tajna-sit-prirody-it7-370807.jpg 4.676
Literatura světová, Literatura naučná, Příroda, zvířata

Vydáno: , Kazda

Das geheime Netzwerk der Natur, 2017

Kniha Tajná síť přírody

Karammela

Tak tohle je kniha, která mě fascinuje každou svou stránkou. Bez legrace. Jasně, všichni víme, že to má příroda dokonale vymyšlené a ze jakýkoli náš zásah je spis spatna věc...ale jak je to všechno propojené...zasnu! Musím taky pochválit styl...kniha je psaná lehce a velmi laskavě, až to budete číst, pochopíte, co tím myslím. Jakmile to doctu, jdu na další od autora. Báječná záležitost!!!

cvpython

Čtivá kniha plná informací.

dominga
24.12.2021

Opäť úžasné čítanie o tajomstvách a prepojeniach prírody, ľudí a zvierat. Sme jeden celok, škoda, že to ľudstvo dosiaľ nepochopilo a že narušením akéhokoľvek miesta tohto zložitého a krehkého ekosystému dochádza k vykoľajeniu a narúšaniu spojitostí na dlhé desaťročia ak nie storočia. Tu viac ako kdekoľvek inde platí staré známe: "Ži a nechaj žiť!"
***Odporúčam!

van0502
23.10.2021

Opravdu je to krásně napsaná kniha. Kapitoly hezky na sebe navazovaly. Poutavé a zajímavé čtení.

hu_87
12.03.2021

Perfektní knížka populárně-naučného stylu. Autor velmi srozumitelnou a čtivou formou seznamuje čtenáře s tím, jak je příroda navzájem propojená a že všechno souvisí se vším. Ať už máme na mysli zajímavosti o lesích a lesních ekosystémech, kůrovcích, nebo vlcích a jejich spojenectvím s vránami.

claudiavas89
19.02.2021

Kniha nabízí pohled na širší souvislosti v ekosystému

Ermisuck
18.02.2021

Lepší než Tajný život stromů

inachisio
30.08.2020

Úžasně chytré a poutavé. Stále žasnu nad dokonalotí přírody a její propojenosti.