Tajná síť přírody

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Jak stromy vyrábějí mraky a žížaly regulují divoká prasata Příroda je plná překvapení: listnaté stromy působí na rotaci Země, jeřábi sabotují výrobu šunky ve Španělsku a jehličnaté lesy umí přivolat déšť. Autor bestsellerů Peter Wohlleben nám umožňuje ponořit se do neprobádaného světa a popisuje úchvatnou souhru světa rostlin a zvířat: jak se vzájemně podmiňují? A co se stane, když něco tento jemně vyvážený systém naruší? Na základě nejnovějších vědeckých poznatků a desetiletí vlastních pozorování nás nejznámější německý lesník opět uvádí v úžas....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/37_/370807/tajna-sit-prirody-it7-370807.jpg 4.542
Žánr
Literatura naučná, Příroda, zvířata
Vydáno, Kazda
Orig. název

Das geheime Netzwerk der Natur, 2017

více informací...


Nahrávám...

Komentáře (12)

Kniha Tajná síť přírody

Přidat komentář
soukroma
předevčírem

Všechno souvisí se vším, takže přírodní zákonitosti jsou líčeny autorem na příkladech komplexně, ale přitom srozumitelně. Většinu sice známe, ale jsme součástí přírody, takže určitě stojí za to si chod pozemského i vodního života připomenout.

kaffa
29.07.2019

opět 5*, hlavně za spoustu zajímavých informací.... avšak trochu se začínám děsit sama sebe a vlastně všech lidí, jestli jen nejsme vředy na krásném pozadí přírody :-)
ale hledání správné cesty k vyváženému přístupu k přírodě bude asi někde uprostřed.... ignorovat ji nemůžeme, neboť nás stále živí, ať už si sebestředný člověk myslí o sobě víc; nicméně ani nemůžeme ustoupit přírodě zcela, nikdo asi nechce přijít o svůj komfortní život, nikdo nechce hladomor....
snad aspoň jednu věc by si člověk z té knihy mohl odnést - člověče, zastav se a přemýšlej

MOu598
01.07.2019

Moc zajímavé a poučné, spousta info.
Knížka super.

pepa4081
14.06.2019

Autor nám opět ukazuje, jak je v přírodě všechno propojené, jaká hrozí nebezpečí z činnosti lidí a jaká vidí řešení. Obzvlášť pro milovníky přírody zajímavé čtení. Je to už třetí kniha od pana Wohllebena a souhlasím, že se informace opakují a po čase mohou začít nudit.Kdyby nešlo o tak závažná témata, napsal bych příjemná oddychovka.
Uspokojivé.

haki34
26.03.2019

dočteno..ale s přibývajícími knihami pana Wohllebena mi čtení trvá déle a déle...i tato knížka obsahuje hodně zajímavých informací, zejména když se zamyslíme nad propojením celé přírody...akorát my se moc nezamýšlíme...:D tak si aspoň přečteme knížku a najednou cvak ! no jasně ! vždyť je to tak zřejmé, a do sebe zapadající... jenomže...možná styl, jakým je knížka psaná, styl , jakým je zaranžovaná - po několika knihách bych opravdu uvítala text proložený obrázky či fotkami... takhle jsem louskala balík zajímavých informací, celkem nenápadně rozdělený do kapitol, které byly spolu stejně provázané, takže prostě balík... a ve finále mi to trvalo několik měsíců...protože jsem začla, zasekla se, tak se zas vrátila k jelenům a řekám...a pak zas zásek...a pak se mi to povedlo..

abych to shrnula - PW se nám snaží předkládat pořád zajímavé informace ze světa přírody, předkládá je srdcem (proč, vysvětluje v poslední kapitolce)..vše do sebe zapadá, vše dává smysl...ale už po několikáté knížce, kdy se informace i opakují (zas není špatne zopakovat, občas něco v tom kvantu vyšumí) mám pocit, že čtu učebnici ekologie/přírodopisu...
info hodně, zajímavé ano, ale už to není jaksi že wau ! - takže za mě velmi dobré 4*

P.s. možná by nebylo špatné učebnice vypracovávat ve spolupráci s lidmi jako je PW..nejen lesníci, ale i zoologové a botanici - věřím, že v každém oboru by se našel někdo podobně nadšený a schopný...

katka.oo
05.03.2019

Kniha hezká, hlavně se mi líbí ta obálka :-), opět se dovídáme zajímavé informace o přírodě - o zvířatech a stromech, ale připadne mi, že se informace opakují. To co bylo v ostatních knihách je i částečně tady, nicméně jako milovník přírody jsem si ji musela přečíst a hlavně jsem ji chtěla do výzvy - příroda jako moje oblíbené místo.

porcelainswan
29.12.2018

Po Citovém životu zvířat mi nemohl uniknout ani tento titul. Bohužel, nemůžu si pomoct, ale u obou knih mám pocit, že oba tituly měly skvělý marketing, který trochu předčil obsah knih. A to jsem velký nadšenec přírody, mám načteno spoustu titulů v podobném duchu. Jinak se mi líbí autorův pohled na celou věc, jen nejsem úplně ztotožněna se stylem jeho psaní. Věřím, že by šla napsat ještě mnohem, mnohem čtivěji a působivěji :-)

Aati
27.11.2018

Já bych velice stručně přiřkla panu spisovateli jedno obrovské plus. Dívá se na problém ze zcela jiné perspektivy. Já, odkojená spoustou článků o ekologii a environmentalistice, jsem zjistila, kolik mám trhlin ve svých vědomostech. Není dobré se zaměřovat jen na články zapálených ekologů, podporujících biomasu, záchranu některých druhů navzdory ostatním, atd. Je třeba se podívat i na druhou stranu věci, na ty mínusy, rizika. Protože je však málokdo takovou studnicí vědomostí, aby zhodnotil příčiny, následky, atd., potřebujeme někoho, jako je právě pan Wohlleben. Ten pro nás prošel spoustu zdrojů a spojil je s životními zkušenostmi, které jednak poučí milovníky přírody, ale také ukážou do hloubky problémy z nové perspektivy i nadšeným ekologům.

1