Tajná síť přírody

Tajná síť přírody obálka knihy
Mé hodnocení:

Jak stromy vyrábějí mraky a žížaly regulují divoká prasata Příroda je plná překvapení: listnaté stromy působí na rotaci Země, jeřábi sabotují výrobu šunky ve Španělsku a jehličnaté lesy umí přivolat déšť. Autor bestsellerů Peter Wohlleben nám umožňuje ponořit se do neprobádaného světa a popisuje úchvatnou souhru světa rostlin a zvířat: jak se vzájemně podmiňují? A co se stane, když něco tento jemně vyvážený systém naruší? Na základě nejnovějších vědeckých poznatků a desetiletí vlastních pozorování nás nejznámější německý lesník opět uvádí v úžas....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/370807/tajna-sit-prirody-it7-370807.jpg 4.560
Literatura naučná, Příroda, zvířata
Vydáno, Kazda

Das geheime Netzwerk der Natur, 2017

Kniha Tajná síť přírody

hu_87

Perfektní knížka populárně-naučného stylu. Autor velmi srozumitelnou a čtivou formou seznamuje čtenáře s tím, jak je příroda navzájem propojená a že všechno souvisí se vším. Ať už máme na mysli zajímavosti o lesích a lesních ekosystémech, kůrovcích, nebo vlcích a jejich spojenectvím s vránami.

claudiavas89

Kniha nabízí pohled na širší souvislosti v ekosystému

Ermisuck

Lepší než Tajný život stromů

inachisio
30.08.2020

Úžasně chytré a poutavé. Stále žasnu nad dokonalotí přírody a její propojenosti.

knizninadsenec
05.04.2020

Je to dokonalé čtení od začátku až do konce, a to včetně velmi milého poděkování. Je v ní mnoho textu a možná jí budete číst pomaleji, ale to asi i hlavně z důvodu, že se zamyslíte. Nebo ne. Měla jsem to tak já a u každého to samozřejmě může být jiné. Osobně jsem tedy velmi ráda, že knihu Nakladatelství KAZDA vydalo v překladu. Přiučila jsem se a jsem zase o něco blíže k porozumění přírodě.

soukroma
29.03.2020

Všechno souvisí se vším, takže přírodní zákonitosti jsou líčeny autorem na příkladech komplexně, ale přitom srozumitelně. Většinu sice známe, ale jsme součástí přírody, takže určitě stojí za to si chod pozemského i vodního života připomenout.

kaffa
29.07.2019

opět 5*, hlavně za spoustu zajímavých informací.... avšak trochu se začínám děsit sama sebe a vlastně všech lidí, jestli jen nejsme vředy na krásném pozadí přírody :-)
ale hledání správné cesty k vyváženému přístupu k přírodě bude asi někde uprostřed.... ignorovat ji nemůžeme, neboť nás stále živí, ať už si sebestředný člověk myslí o sobě víc; nicméně ani nemůžeme ustoupit přírodě zcela, nikdo asi nechce přijít o svůj komfortní život, nikdo nechce hladomor....
snad aspoň jednu věc by si člověk z té knihy mohl odnést - člověče, zastav se a přemýšlej

MOu598
01.07.2019

Moc zajímavé a poučné, spousta info.
Knížka super.