Nevyžádané rady mládeži

Hotovo. Řekl jsem, co jsem řekl.
Proste o velké věci, ne o ty malé.
Království dobývají násilníci,
buďte jimi a vstupte.

https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/348559/nevyzadane-rady-mladezi-JJ2-348559.png 4.6268
Duchovní literatura, Náboženství, Osobní rozvoj a styl
Vydáno, Cesta

Kniha Nevyžádané rady mládeži

Felix-Jan

Nejsem si jistý, zda by byl autor rád (jak se domnívám po přečtení této jeho knihy), že zde píši svůj názor v souladu s hlavním tématem této knížky: Nepromarnit svůj život! Autor (kterého si vážím) v této knížce, nicméně, celkem rázně vybízí čtenáře a zvláště mládež k prožití plnohodnotného života, který je nutně spjat s překonáváním sebe sama. Knížka mě zaujala a líbila se mi (až na ten trochu diskutabilní začátek). Myslím si, že její téma je hodně aktuální.

Limboračka

Kniha k níž je asi třeba uzrát, dát jí čas.
Když vyšla, protrápila jsem se pár úvodními stranami a vytočená ji vrátila zpátky do knihovny. Teď, v jiné životní etapě, jsem ji vytáhla a doslova zhltla během dnešního pozdního večera. Nemohla bych se pod každou stranu podespat, ale co vím je, že jsem se smála, měla slzy v očích i cítila smysl a pochopení.
Takže... jestli Vás bude prudit (jako i mně před třemi lety), strčte ji klidně mezi další svazky a dopřejte sobě i jí čas... No a jestli ne, určitě se k ní budete vracet.
Já do knih obvykle nikdy nepíšu, ale dneska, dneska jsem prostě musela!

vklaskova

Knížku jsem původně otevřela jen k nahlédnutí - za tichého doprovodu Karla Kryla a svitu svíčky jsem ji však přečetla skoro celou najednou.
I když nejsem cílová skupina, zasáhlo mě to víc jak kterákoliv jiná knížka čtená v poslední době. Líbí se mi, jak Orko nabádá k žití vlastního života. Postav se na nohy a žij i za předpokladu, že šlápneš vedle, že se ztrapníš, že se něco nepovede. Nebuď opatrný. Narážky na křesťanská dogmata i na úzkostnou výchovu mnoha katolických rodin - žij opatrně, hlavně neviř vodu a nevystavuj se příliš žádným pokušením. Orko nás pobízí k tomu, abychom zkoušeli, objevovali a i když selžeme, otevře se nám nový obzor, nic není marné.
Některé myšlenky by se měly tisknout na pohlednice a rozdávat. Ať už věřícím nebo nevěřícím.

Jo - a obálka knihy je nádherná!

Bethanee

Kulometná palba nevyžádaných ale užitečných rad od Orka Vácha. Přestaň hnít, začni žít!!!

Makynka555
10.12.2020

Občas to byly takové až moc radikální výkřiky, ale je to všechno pravda.. musíme užívat život co to jde :))

saruse
29.11.2020

Nedokážu pustit z ruky. Líbí se mi ta nesmlouvavá naléhavost, která je ale zároveň tak přirozená a laskavá, že snad musí každého (mladého) oslovit. Autor naprosto stejně i přednáší, člověk hltá každé slovo.

Siora
04.11.2020

Orko, hele já nevím, jak to děláš... Ale ve tvých knihách vždycky najdu to, co zrovna potřebuju slyšet. I love you.

huhuhu
26.10.2020

Ač nespadám do cílové skupiny, knížku jsem přečetla jedním dechem a považuji ji za velmi inspirativní. Myslím, že Váchovy rady jsou celkem univerzální - zvednout se od počítače, přestat ztrácet čas nesmysly a začít skutečně žít můžeme v každém věku. Jen v tom mládí je to ještě naléhavější, už nikdy potom člověk totiž nemá tolik energie, potenciálu a svobody jako v té době, takže je fakt škoda, když to všechno zbytečně promrhá.