Modlitba argentinských nocí

Reflexivní, autobiograficky laděné texty o setkání s Bohem, hledání smyslu života a jeho duchovních dimenzí. Katolický kněz, etik a cestovatel popisuje svoji vlastní i obecnou cestu k Bohu. Duchovní dimenze života se nám odkrývají skrze všední i nevšední každodenní zážitky: při cestování, setkávání s druhými, v kostele, v přírodě, při modlitbách, skrze rituály křesťanské i nekřesťanské... Je jen třeba procházet světem nikoliv jako nezainteresovaný turista, sbírající zážitky prostřednictvím fotek a suvenýrů, ale pátrat hlouběji po smyslu věcí. Hledat vnitřní duchovní svět, neviditelný ihned na první pohled...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/69_/69326/modlitba-argentinsky-69326.jpg 4.5121

Kniha Modlitba argentinských nocí

ViolettaCh.
27.06.2021

Tato útlá knížka je studnicí řady zajímavých myšlenek katolického kněze v otázkách víry, ale i života a hledání jeho smyslu. Své myšlenky přibližuje čtenáři za pomocí biblických příměrů a citátů. Řada myšlenek je pro čtenáře podnětných a inspirujících k vlastním úvahám na daná témata. O autorovi jsem i dříve věděla, neznala jsem však žádnou z jeho knih, toto je pro mě novinka. Knihu jsem poslouchala v audioverzi v podání samotného autora, jehož přednes je velmi příjemný.

Momana
23.03.2021

Ta kniha je plná tak krásných myšlenek! Je mi nesmírně líto, že je Bůh v myslích tolika křesťanů uvězněn v krabici, a na panu Váchovi se mi velmi líbí to, s jakou otevřeností Ho hledá ve všem okolo, že se nebojí tyto krabice otevírat a poukazovat na argentinské nebe. O tom je tato kniha:)

simviki
12.01.2021

Jedním slovem prostě úžasné. Nepodbízivé nenásilné předávání evangelia, kterým se prolíná líčení vlastních zážitků a přírody.

Chytuš
18.08.2020

Pokud by byli všichni katoličtí kněží jako Marek Vácha, neměla by církev podle mého názoru problém s odklonem lidí od víry. I když někteří zarytí katolíci by mohli být i pobouřeni spojováním prapůvodní pohanské víry s důrazem na respektování přírody a všeho živého s citáty z Bible... Pro většinu věřících i nevěřících však musí být nádherný zážitek zaposlouchat se do kázání tohoto osvíceného duchovního. Jeho myšlenky jdou dál, až do tradičních náboženství, do prapůvodní víry, ze které se všechno odráží a pramení... Nejsem katolík, ani mě Marek Vácha ke katolíkům nepřivedl, spíš mě velmi mile překvapil svým netradičním přístupem a krásnými myšlenkami, se kterými možná nemusíte souhlasit, ale neškodí se nad nimi pozastavit a zamyslet...

GabrielleT.
06.06.2020

Krátké kapitoly k zamyšlení, které člověka časem přinutí znovu se k nim vrátit. Nejen že obsah je u Váchových knih obohacující, ale zamilovala jsem si také jeho styl psaní, který je velmi lehký, příjemný a bohatý.

Standa24
30.09.2018

Zajímavá a inspirativní kniha, která nabádá k dalšímu přemýšlení. Nedávno jsem navštívil také přednášku pana Váchy, ve které prezentoval některé myšlenky z této knihy a z knihy Neumělcům života. Rozhodně stojí za to si ho poslechnout i naživo :)

samuela.gc
29.01.2018

Krásná kniha, skládající se z úvah nad různými tématy. Od komentářů ke Genesis, stvoření světa a lidské nedokonalosti, které byly zajímavé a podnětné, a dpolněné odkazy na další literaturu, přes upřímné až vlastně básnické vyznání víry v Boha prožívané v argentinských horách, přes humornou kapitolu o omylech ateistů, po velmi vážná témata utrpení, samoty, zla a dobrého Boha, kde se autor nebojí přiznat, že ne na vše má odpověď. Autor o všem uvažuje upřímně a do hloubky.

Magdalen
25.07.2017

Skvělá, poslední dobou jsem na Váchových knihách závislá a neustále se k některým pasážím vracím. Mám dojem, že nejen ateistům, ale především katolíkům tak trochu ujasní některé zkreslené představy...

Bible Svatá
Bible Svatá