Neumělcům života

Principem hry je, že všemu, co vytvoří, dá Bůh do vínku kus stvořitelských možností. Tvůrce tvoří tvůrce. V první části knihy je zvýrazněna radost člověka z bytí, radost z Boha, radost z tvorby, radost z rozhodnutí, radost z toho, že všichni jsme pozváni k umění a že zadáním člověka je být obrazem Božím. Ve druhé části důsledky, kam až může odpovědnost člověka za jeho vlastní osud zajít. Bůh, který si natolik váží člověka, že neudělá nic proti jeho vůli, byť by tato vůle byla destruktivní nebo sebedestruktivní. Vyšší než zvířata, menší než andělé, mezi zemí a nebem je člověk. "I já se tě ptám, Bože, za koho mě lidé pokládají. A když se to všechno s lehkou sebeironií dozvím, pak se po chvíli ticha zeptám: Bože, a za koho mě pokládáš Ty?"...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/19_/199349/neumelcum-zivota-ooh-199349.jpg 4.680
Duchovní literatura, Náboženství
Vydáno:, Cesta

Kniha Neumělcům života

Standa24
09.09.2018

Velmi zajímavé a obohacující čtení. Ne se všemi myšlenkami autora tak úplně souhlasím, ale tato kniha rozhodně stojí za to přečíst a obsahuje mnoho námětů k dalšímu přemýšlení.

bod
08.04.2018

Je to taková má kniha "u postele", stále se k ní vracím.

ne.ver
13.02.2018

Kniha se mi jevi jako dost podobna Modlitbe argentinskych noci od tehoz autora. Misty umelecka, misty zajimava, ale nekdy mi tak nejak chybi tah na branku ci nejaka pointa. Vynikajici mi ale prijde mala kapitolka "Ti druzi" - ta urcite stoji za opakovane precteni a uchvatila me.

Dorrinka
31.03.2017

Ta obrovská vášeň víry a života! Krásná kniha.

ZuzziŠ
03.02.2017

Začala jsem číst a vtáhla se do děje, celou svou bytostí, celým svým nitrem, nadechla se a čas se ve slovech zastavil, neběžel kolem mě, byla jsem ve víru slov, a pak mě vždycky z časoprostorového vakua vytrhla tramvaj, která žila v jiném vesmíru, v jiné sféře stvoření, než já a která mě dovezla tam, kde jsem musela vystoupit, vydechla jsem a na rtech zůstala modlitba - Bože, daruj nám pokoj, krásu, lásku, naději, víru, touhu po věčnosti.

thera23
06.01.2017

Kniha, která dráždí myšlenkami nitro. Bojuj a porvej se o budoucnost! Tvým úkolem je vyždímat ze sebe to nejlepší! :-)
Opravdu zatím jedna z nejlepších knížek, kterou jsem kdy četla. Rozhodně se k ní ještě vrátím.

Jirka89
13.11.2016

Marek Vácha v této knize nabízí úžasné myšlenky, které donutí křesťana zamyslet se, na jakých hodnotách je jeho víra postavena.

Aroucaria
31.08.2016

Ateista rozšiřující si oblasti svého nevědění ... Prostá holka, někdy sprostá, měla chvílemi dost velký problém porozumět, až to bylo napsáno pro mě - neumělec života. Snažila jsem se .. Ale nějak jsem oslovena nebyla ač je mi pan Vácha nesmírně sympatický.