Neumělcům života

Principem hry je, že všemu, co vytvoří, dá Bůh do vínku kus stvořitelských možností. Tvůrce tvoří tvůrce. V první části knihy je zvýrazněna radost člověka z bytí, radost z Boha, radost z tvorby, radost z rozhodnutí, radost z toho, že všichni jsme pozváni k umění a že zadáním člověka je být obrazem Božím. Ve druhé části důsledky, kam až může odpovědnost člověka za jeho vlastní osud zajít. Bůh, který si natolik váží člověka, že neudělá nic proti jeho vůli, byť by tato vůle byla destruktivní nebo sebedestruktivní. Vyšší než zvířata, menší než andělé, mezi zemí a nebem je člověk. "I já se tě ptám, Bože, za koho mě lidé pokládají. A když se to všechno s lehkou sebeironií dozvím, pak se po chvíli ticha zeptám: Bože, a za koho mě pokládáš Ty?"...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/199349/big_neumelcum-zivota-ooh-199349.jpg 4.6105

Kniha Neumělcům života

huhuhu
26.06.2021

Příjemné a inspirativní čtení. Nejvíce mě zaujala kapitolka Ti druzí o boji dobra a zla - nikoliv ve světě, ale v nitru každého člověka.

"Mohlo by to tak být, aby tatáž láska, tentýž oheň, se pro jednoho stal plamenem milosti, výhní lásky, a pro druhého spalujícím žárem pekla, pokud není člověkem přijat?"

jan0972
02.02.2021

Spiritualita života naplno :)

simviki
12.01.2021

Opět nádherné čtení, které k vám promlouvá civilními laskavými slovy a úžasnými obraty a metaforami,- ale jakoby přímo z nebe.
citát:" Hledáme Boží vůli, sedíme, čekáme , modlíme se, snažíme být otevření a připraveni. Snažíme se být v tichu a modlíme se ještě více, ale zdá se , že nikdo neklepe ani tiše ani hlasitě a všechny cesty jsou ve tmě..
Věřím, že Bůh požehná mé rozhodnutí a moji školu, ať už bude jakákoli. S tím, že odpovědnost za její výběr padá na mě, nikoliv na něj, se vším dobrým i se všim zlým, co toto rozhodnutí může přinést, takže učiním rozhodnutí a ponesu za ně zodpovědnost....
Život přede mnou leží jako široká pláň a jedna cesta znamená vzdát se všech ostatních cest. Blázen, kdo se před planinou posadí a nevydá se na cestu, kdo s naloženými vozy a připravenou karavanou čeká a modlí se, neboť bude čekat celý život a ze strachu, aby neudělal chybu, se za celý život nepohne vpřed...

Momana
23.12.2020

Nějakou dobu jsem Váchu četla jako něco, co mi posloužilo k tomu, abych unikla realitě světa, ve kterém žiju. Nyní jeho knihy vnímám spíše jako něco, co realitu naopak přibližuje - znovu a znovu poukazuje na její barvitost a smyslnost. Už to není berlička naděje vedle evropské životní rutiny, ale nová forma nazírání. Díky, Marku, že v sobě Ducha neuhašujete, a že jste z vůle Tvořitele tvořitelem.

Standa24
09.09.2018

Velmi zajímavé a obohacující čtení. Ne se všemi myšlenkami autora tak úplně souhlasím, ale tato kniha rozhodně stojí za to přečíst a obsahuje mnoho námětů k dalšímu přemýšlení.

bod
08.04.2018

Je to taková má kniha "u postele", stále se k ní vracím.

ne.ver
13.02.2018

Kniha se mi jevi jako dost podobna Modlitbe argentinskych noci od tehoz autora. Misty umelecka, misty zajimava, ale nekdy mi tak nejak chybi tah na branku ci nejaka pointa. Vynikajici mi ale prijde mala kapitolka "Ti druzi" - ta urcite stoji za opakovane precteni a uchvatila me.

Dorrinka
31.03.2017

Ta obrovská vášeň víry a života! Krásná kniha.

Bible Svatá
Bible Svatá