Nevyžádané rady mládeži

Nevyžádané rady mládeži https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/348559/bmid_nevyzadane-rady-mladezi-VAF-348559.jpeg 5 369 100

Hotovo. Řekl jsem, co jsem řekl. Proste o velké věci, ne o ty malé. Království dobývají násilníci, buďte jimi a vstupte. Sbírka nevyžádaných rad dospívající mládeži je zčásti soubor motivačních vět, zčásti – a to té větší – svědectví o samotném autorovi a jeho volání k druhým. Knihu s užitkem otevřou všichni, kdo by ve svém životě chtěli něco změnit a nejen v duchovním ohledu se hnout z místa.... celý text

Markulinka
07.11.2017 5 z 5

Knížka plná zajímavých zamyšlení o životě, křesťanském životě, Bohu a vůbec vztahu člověka k sobě samotnému. V některých momentech autor záměrně přehání, aby lépe poukázal na určité problémy doby, a často ironizuje některé křesťanská společenství, ale opět to dělá z důvodu většího osvětlení dané situace.
Kniha je možná primárně určena pro mladé lidi, ale troufám si tvrdit, že si v ní své najde každý, a to i nevěřící.

Bylo to prostě a jednoduše krásné čtení, které pohladí po duši.

"Máš jen jeden život, tak ať Ti neproklouzne mezi prsty, začni teď, dnes, hned, vezmi své lože a choď, prohlašuji Tě za zdravého! Škoda každé vteřiny."

Vítr
05.11.2017 5 z 5

Má dobrý tah na branku. Jako bych četl žáka pana Nevrlého. Zkrátím to - je dobrá. Fantastická.

vinnetou500
05.11.2017 5 z 5

Jednou jsem se takhle chystal na svoji každotýdenní cestu za vzděláním a byla mi přibalena tato knížka. Ještě před odjezdem na intr jsem se začetl a těsně po příjezdu jsem knížku zaklapl - již dočtenou. Marek mne naprosto uchvátil a hlavně motivoval. Doporučuji jak jen to jde! (Tato kniha se zařadila u mne hned vedle knížky Zlaté ruce od Bena Carsona. Těchto dvou děl si nesmírně cením. Víc, než jakýchkoli jiných knih dnešní doby.)

Simbelmyne
22.10.2017 5 z 5

Svěží vítr do zajetých kolejích.

IchLiebeLesen
16.10.2017 5 z 5

Upozornění - tato knížka je hodně provokativní .
Vyprovokovala mě žít

essterkaa
08.10.2017 5 z 5

Skvělý, skvělý a ještě jednou skvělý! Vše dává naprostý smysl, nic zde není zbytečné. Tolik zajímavých myšlenek v tak krátké knížce.. prostě úžasný! :) Mohu jedině doporučit!

Simikik
08.10.2017 3 z 5

Kniha je návodem. Z názvu je jasné oč se jedná. Ačkoli jsem tak trochu za mládežnickým věkem (trochu) vrhla jsem se na ni. Jsem mile překvapena z vášnivých pobídek, kterými M.Vácha udává směr tak trochu "vášnivějšímu" křesťanství. Chvílemi jsem se potýkala s formulacemi, které značně zjednodušují pohled na život. Fandím pohledu, který se ve větách skrývá. Je dobré dočíst knihu do konce a nedokládat ji s dělšími pauzami, jako jsem to dělala já. Musela jsem se pak vracet, abych některé myšlenky utříbila správně a neinterpretovala je jinak než je zamýšleno.

Anickahor
08.10.2017 5 z 5

V knize je velmi cítit naléhavost, s jakou Vácha apeluje na mladé lidi. Rozhodně to není naposledy, co jsem tuto knihu četla. Opravdu ji doporučuji.

kristkam
05.10.2017 5 z 5

Úžasné.. jedna z nejlepších, co jsem četla. Knížka určitě není jen pro mládež a věřící. Chystám se ji číst víckrát než dvakrát, protože těch myšlenek je tam spousta, nad kterými se chci více pozastavit.

archandelka
30.09.2017 5 z 5

"Následuj mě" je naléhavé, bezprostřední, nesnese odklad, je to teď a tady, nebo vůbec a nikdy, teď nebo nikdy.
Jak často čekáme, až... Až budeme mít více peněz, více času, až budeme v důchodu, až se změním já anebo můj partner. V tom vidím velkou přidanou hodnotu této knihy - je to celé jedna obrovská výzva zvdnout se, nebát se a začít dělat velké věci se svým životem. Teď hned, ne až...

Y.F.N.
11.09.2017 4 z 5

Marek O. Vácha se zdravě "nasral", řekl si, že už má dost všech slabošských ministrantů, kteří snad věří v Boha jen proto, že jinak by pro ně byl svět příliš těžký a na první dobrou to hodil na papír. Výsledkem je, že si mnohdy protiřečí a párkrát jsem se musel zastavit a zeptat se sám sebe jestli tohle skutečně napsal duchovní. A ano napsal a napsal to velmi dobře. Nejedná se o další motivační knihu, která by se prostě dala shrnout ve slogan: jděte a splňte si svůj sen, dokážete to, HURÁÁÁ. Ne, z této mám pocit, že člověk se má snažit pro něco víc, třebaže to celé nemusí mít smysl, ba to může být zbytečné.
Bojovat se prostě musí i za cenu naprosté porážky, proč jinak bychom byli na Zemi.

Magriva
10.09.2017 4 z 5

S některými názory hluboce souzním, některé mě burcují k činu, ač mi už není 19, některé mi přijdou velmi kontroverzní. Rozumím jim, ale kdo bude chtít být hajzl, tak se podle této knihy může tak chovat. Rozhodně to není kniha pro konzumní blbce. Chce to přemýšlet a to mám ráda.

Janek
04.09.2017 4 z 5

Nespadám už do věkové kategorie, které je tahle knížka primárně určena, i pro mě to ale bylo docela osvěžující čtení.
Mám s (všemi) Váchovými texty vlastně jen jednu potíž - zdají se mi nepatřičně patetické. V tomto případě ovšem jde mnohem spíše o osobní vyznání (člověka toužícího po ideální mládeži) než o vědecký text, a tak se ten patos dal - dle mého názoru - ještě docela snést.

Elmo
24.08.2017 5 z 5

Tentokrát u Váchy nejde o odborný text. Jde skutečně o rady do života. O trefné vynadání všem zápecníkům, facebookovým povalečům, životním strašpytlům a katolickým bledým líčkám. Kniha povzbudí všechny, kdo touží po plnohodnotném životě, kdo milují Krista a jdou za ním nehledě na životní šrámy. Mezi jeho rady patří: nebojte se kriticky myslet, choďte do hor, kde není signál, buďte svůdně krásné a hrdinsky silní. Nenimrejte se v jednom hříchu, ale směřujte k Bohu. Vyražte do světa, čtěte knihy a noviny.
Vácha se tentokrát pohybuje až téměř na básnické literární hranici. Přesto se neskrývá za žádnými mnohoznačnými metaforami a jeho styl je velmi úderný. I graficky jde o velmi povedenou knihu. Nebojí se také občas čtenáře provokovat. Ačkoliv autor míří zvlášť na mladé lidi v období kolem maturity a začátku vysoké školy, knihu si kupují i důchodci a opravdu každý křesťan může porovnat svůj život s radami a ideály, které mu Marek Orko Vácha představuje.
Kopretina je na sto procent kopretinou. Vlk umí být na sto procent vlkem. To jen někteří lidé žijí sotva na půl.

SomebodyUnique
23.08.2017 5 z 5

Bomba! Tuhle knihu jsem přečetla jedním dechem. Je to úplně skvěle propracovaná (snad) příručka pro mladého člověka. Burcující, povzbuzující, ale zároveň jemná. Zkrátka- nová perla současné duchovní literatury.

Káča2015
22.08.2017 5 z 5

Máte děti? Chcete jim říct, jak je milujete a přejete jim plně prožitý svobodný a zodpovědný život? Máte strach, že to stejně nedokážete formulovat? Tak jim dejte do ruky tuhle knížku. Protože Marek Orko Vácha formuloval (a asi nejen za mě) tyhle emoce tak, že už nemusíte nic dodávat.
No a jestli nemáte děti, může nastartovat i vás.

helenah
08.08.2017 5 z 5

Povzbudivé, vtipné a zároveň až na dřeň jdoucí ..... Vůbec ne jen pro mládež. Doporučuji - upřímně!

lidunka1
07.08.2017 5 z 5

Tak tohle je pecka a nejen pro věřící a nejen pro mládež. Dala mi strašně moc. O každé druhé větě je třeba rozjímat.

limetka2008
07.08.2017 5 z 5

Já tedy dávno nejsem mládež, ale přesto jsem si z knihy hodně načerpala, jako ostatně ze všech od Váchy. Tohle byste asi mnozí od katolického kněze nečekali, ale ano, pravda, takoví -pravdiví - bychom my katolíci měli být, abychom byli pro svět uvěřitelní a o víře mohli opravdově svědčit...

marierachel
26.07.2017 5 z 5

Úžasná kniha. Přečetla jsem ji jedním dechem, i když by si jistě zasloužila meditaci o každé páté větě. Ačkoliv jsem věkem lehce přesáhla cílovou kategorii, moc jsem si ji užila. Ano, některé výzvy jsou dovedeny do extrému a kdychom je vzali doslovně, nevím nevím. :-D Ale to celkové poselství o vášni, se kterou máme žít pro Boha, o odhodlání být naplno lidmi, jako je vlk vlkem a kopretina kopretinou... to ve mně silně rezonuje. Mnohokrát jsem se musela ptát sama sebe, jestli nejsem zbabělý katolický přizdisráč. Ale snad by se mi kniha tolik nelíbila, kdybych jím zcela byla. :)