Úvahy a projevy

Knižní publikace Tomáše Bati „Úvahy a projevy“ byla poprvé vydána roku 1932 vydavatelstvím TISK Zlín. Tomáše Baťu pochopíme nejlépe studiem jeho vlastních myšlenek. Základním dílem jsou jeho „Úvahy a projevy“. Kniha obsahuje kompletní soubor písemných projevů, úvah a článků Tomáše Bati, kterými se obracel k posluchačům hlavně prostřednictvím podnikového časopisu a materiálů vydaných firemním nakladatelstvím Tisk. Pro pochopení Baťovy podnikatelské a životní filozofie je studium tohoto díla nevyhnutelné....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/81_/81938/big_uvahy-a-projevy-iET-81938.png 4.675

Kniha Úvahy a projevy

a304

(+ SPOILER) Baťa je pojem. Citace: "Konejme jen takovou práci, která slouží veřejnosti". Jeho myšlenky a činy vybudovaly důvěru a soudržnost lidí, kteří věděli, co dělají, s kým a pro koho.

Co dodat? Inspirovat bude národ, tak dlouho, dokud bude dopřána existence národu. Nějak je, nějak bylo, to by bylo, aby nějak nebylo.

freelex

To co dneska považujeme za samozřejmost - pravidelná výplata, jasná pracovní doba, stabilita zaměstnání, toho byl tento vyjímečný pracovitý muž průkopníkem. Jedná se o velmi zajímavé úvahy, které jsou mnohdy nadčasové. Zajímavé mi přišly též jeho začátky, kdy jsem si udělal přehled o tom, jak fungoval pracovní proces v Rakousku-Uhersku a následně v období první republiky, tehdy to nebyl žádný med. Člověk si uvědomí, že se dneska se všemi těmi možnostmi máme oproti tehdejší době jako prasata v žitě a přesto je nám to stále málo.

janka2000
09.12.2021

Baťa je dnes u nás vnímán dost negativně, mám pocit. Ve světě je ale vychvalován a považován. Mnoho lidí v něm vidí významného myslitele na poli managmentu, řízení organizace a lidských zdrojů. Přišel s mnoha principy, které jsou dnes užívany v korporacích. Ale hlavně z malé české vesničky udělal velkoměsto a obchodní centrum. Poprvé začal podnikat v 14 letech a později se z neblahé situace, do jaké se dostala jeho obvnicka firma, kterou měl společnou s bratrem, vyhoupl až na vrchol. Uměl reagovat na potřeby lidí, ať už zákazníků nebo zaměstnanců. To vše a mnohem více se odráží v jeho projevech a úvahách.

adamvklimes
11.10.2021

Dobry den,
ja sazim, ze Batovi bychom recmi typu ''Skoda, ze jich neni vic.'' a ''Az se divim ze to byl Cech.'' atd., radost neudelali. Mnohem spise hledme sami ze sebe nove Baty udelat!
Adam

Taufa
05.05.2021

Poučné a zajímavé. Určitě přínosné pro obchodníky a podnikatele. Chvílemi (hlavně druhá polovina knihy) méně čtivá a mírně nudnější, proto 3/5.

Lavastan
05.12.2020

Výborná kniha od Tomáše Bati o jeho podnikání, kdy z ospalého zapadlého Zlína vytvořil město budoucnosti. Geniální vizionář a jeden z nejlepších podnikatelů v historii naší země! Knihu určitě doporučuji.

Layyen
01.12.2020

Občas to nebylo úplně dobře čitelné ale myšlenky a principy jsou stále platné, ale společnost se od nich bohužel celkem dost odklání. Určitě lze doporučit jak z obchodního, ekonomického i myšlenkového a nadčasového rozměru.

karelpeter
20.09.2020

Neuvěřitelné, že jsou ty myšlenky a projevy staré 100 let. Daly by se tesat do kamene. Smekám.