tabaluga tabaluga komentáře u knih

Desátý kruh Desátý kruh Jodi Picoult

Příběh 14 leté Trixie, která dospěla dříve než měla. Kniha mne zaujala a přečetla jsem ji za jeden den. Postava Daniela mne bavila svou odhodlaností a že se byl schopný navrátit zpět ke kořenům. Pro Lauru už jsem tolik pochopení neměla. Líbil se mi vložený komiks.

08.02.2023 4 z 5

Je to i můj život Je to i můj život Jodi Picoult

(SPOILER) Emocionální příběh. Nelehké rozhodování, co je vlastně morální a etické. Milovali rodiče své děti všechny stejně nebo se ta láska ztratila na cestě za uzdravením Kate? Aničce jsem fandila, měla i svá práva. Jen škoda, že si svého vítězství neměla čas užít....

03.02.2023 5 z 5

Rod země a krve Rod země a krve Sarah J. Maas

No když jsem začala knihu číst, tak jsem si říkala, co to má být. Četla jsem od ní skleněný trůn i dvory a nepamatuji si, že by tam bylo užito takových sprostých slov,přitom tady by se jimi nechalo dláždit. Možná je to tím, že jsem od stylu autorčina psaní měla delší odstup. Hlavní postava Bryce mi přišla jako večírková královna a nebyla mi vůbec sympatická. Ale nakonec jsem se přes počáteční zklamání do knihy začetla a četlo se to moc dobře. Jen ten konec mi přišel až moc na jedno děvče.. Připadala jsem si,jak v nějakém béčkovém akčním filmu. Uvidíme jakým směrem se bude děj ubírat.

31.01.2023 4 z 5

Císařská vyhlídka Císařská vyhlídka Hana Marie Körnerová (p)

Oddechová kniha pro milovníky historických románů. Poslední životní osudy hraběnky Hermíny de Marigny a Andrého Gisserota. Bylo mi lito, že Hermíně vztah s manželem nevyšel, ale nebyla klasickou představou tehdejší ženy.

20.01.2023 5 z 5

Dovolená s moderním fotrem Dovolená s moderním fotrem Dominik Landsman

Kniha mne moc bavila, okamžitě jsem si vzpomněla na naší dovolenou u moře:-) a když to tak člověk četl, bylo to téměř to samé. Vede mne to tedy k zamyšlení, jestli opravdu stojí za to cestovat takové dálky a zažívat tam identické situace pořád dokola:-D zlatá dovolená na chatě:-D

19.01.2023 4 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Měla jsem problém s knihou, ji vůbec přečíst, jelikož takové bezpráví, kterého se na Barče dopouštěli její rodiče, mi přišlo až moc. Alespoň mne to vede k zamyšlení, jaké signály vlastně vysíláme k dětem, když na ně třeba jenom zvýšíme hlas. Sourozenecký vztah také na bodu mrazu díky přístupu rodičů. Jen jsem doufala v lepší konec. Tento přidal na dramatičnosti. Nedělejme rozdíly mezi dětmi potažmo lidmi, každý jsme na světě z jiného důvodu, každý máme jiný úkol ve společnosti.

19.01.2023 5 z 5

Moc krásná kniha, plná emocí ať už těch pozitivních nebo těch negativních. Člověk by neřekl, že za splněním snu může být tolik bolesti. Pan Krejčík je opravdu čistá duše a proto bych mu moc přála, aby se mu jeho sen opravdu splnil. Jen tak dál:-)

08.01.2023 5 z 5

Krásný příběh, který mne vtáhl a přečetla jsem jej za jedno odpoledne. Tolik jsem Eugenii fandila, byla to silná žena. Trochu jsem doufala, že v manželství bude trochu spokojenější. Přeci jenom jsem z knihy chápala, že Emanuel ji miloval, ale ji to prostě dusilo. Vztah k dětem byl taky takový povrchní nebo alespoň tak byl vykreslený, přeci jenom bylo to její pouto k bývalým konvencím. Ale hotel Continental v Plzni bych chtěla za dob první republiky navštívit, muselo to být krásné místo. Otázka jestli si něco z prvotního kouzla ponechalo i do dnešní doby.

06.01.2023 5 z 5

Krásný příběh pana Bilba Pytlíka, jak se vydal na dobrodružnou cestu s trpaslíky, na kterou původně ani nechtěl. Poslouchala jsem jako audioknihu a moc jsem si užila všechny nástrahy a nebezpečenství, která Bilbu po cestě potkala. Až mi bylo líto, že příběh končí. Doporučuji i mladším čtenářům. Nic není černobílé.

06.01.2023 5 z 5

Herečka: Múza první republiky Herečka: Múza první republiky Jana Poncarová

Osud Jarinky, kterou jsem doposud neznala. Osobnost první republiky, která toho dokázala velmi mnoho, ale bohužel ji nebylo přáno pobývat na tomto světě déle. Z knihy byla cítit rozervanost Jarinky a její neustálý strach, zda hraje svou roli dobře. Škoda mladého zmařeného života.

29.12.2022 3 z 5

Lucia Lucia Bernard Minier

Kniha se četla dobře, tak, jak jsem u Miniera zvyklá. Lucia mi jako matka sympatická nebyla, ale do vyšetřování úmrtí svého parťáka se vrhla s naprostou jistotou. Postupně se to tak nějak zamotalo až z toho vyšel vrah, který se celou dobu snažil svést na jinou stopu. Jen bych chtěla vidět obsah dopisu od Hectora Delgada.. Ten mi tam jako poslední střípek do skladacky chybí. Tak uvidíme, jestli se můžeme těšit na další vyšetřování v podání Lucii.

23.12.2022 4 z 5

Dlouhá cesta Dlouhá cesta Hana Marie Körnerová (p)

Nečtu to moc popořadě, proto nevím, co se odehrávalo mezi Hermínou a jejím manželem před tím, než se vydala do Francie. Ale v tomto kroku se mi Hermína zdála dosti neuvážená. Pokud to srovnám s prvním dílem, kde na mne působila jako chytré děvče na svůj věk. No uvidíme, jak se bude dál její osud zamotávat.

05.12.2022 4 z 5

Její konec Její konec Shari Lapena

To tedy byla jízda... Možná dosti prekombinovane, ale každopádně konec za mne neočekávaný:-)

05.12.2022 4 z 5

Co neodvál ani čas Co neodvál ani čas Hana Marie Körnerová (p)

Příběhy tři kamarádek od 70. Let 19.stoleti až do roku 2002. Takové běžné životní problémy, které děvčata vybalancovaly s grácií. :-) některé problémy byly větší některé menší, ale za každých okolností je děvčata zvládly. Vždy bylo vše vyprávěno zpětně a člověku pak dojde, že s odstupem času se všechny hrany otupí. Spisovatelka psát prostě umí:-)

01.12.2022 4 z 5

Kočár do neznáma Kočár do neznáma Hana Marie Körnerová (p)

Romantický historicky příběh, který začal poněkud dramaticky ve Francii. Hermína je velmi silná osobnost a jsem zvědavá, jak se bude dále vyvíjet její život po příjezdu do Čech. Oddychové čtení:-)

01.12.2022 4 z 5

Sestřičky Sestřičky Donna Douglas

Kniha se mi dostala do ruky naprostou náhodou a možná kdybych věděla dopředu, že je to knižní série, vůbec bych se do ní nepouštěla.. Takto budu muset přečíst všechna pokračování, abych se dozvěděla, jak se daří sestřičkám vypořádat se s trablemi a láskami nejen v osobním životě. No jsem zvědavá, co si osud pro Doru, Helen a Millie ještě přichystá. Jedná se o lehké, oddechové čtení. Ale bohužel v prvním díle se žádný happy end nekonal i když bych to všem třem přála...

25.10.2022 4 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Moc krásné čtení, pokud se to, co se odehrává na stránkách knihy, tak dá nazvat. Od paní spisovatelky jsem již nějakou knihu přečetla a tímto paní spisovatelku řadím mezi mé oblíbené autory. Jen jsem doufala, že se trochu více dozvím o životě Edity, aby člověk mohl pochopit... Irma byla silná žena.

25.10.2022 5 z 5

Upálené Upálené C. J. Tudor

No tak to byl nářez a ten konec, naprosto nečekané.. Kniha byla napínavá, děj měl spád, rozuzlení pro mne nepředvídatelné. Doporučuji

19.10.2022 4 z 5

Blackout – Zítra bude pozdě Blackout – Zítra bude pozdě Marc Elsberg (p)

Do této knihy jsem se nemohla vůbec začíst, spousta postav, technické věci, ale nejsem typ, co by knihu nedočetl a jsem rada, že jsem vydržela.Od dvou třetin knihy to začalo mít konečně trochu spád. No zajímavá fikce, i když připadá mi, že v poslední době trochu realističtější než by nám bylo milo. Čím dál více jsme závislí na elektrické energii nemluvě o našich dětech. Málokdo by byl schopný situaci zvládnout s grácií, protože v domácnostech už nebývají prostředky, které by mohly být užívány bez elektrické energie, takže mne minimálně kniha vede k zamyšlení, co bych sama dělala, kdyby toto nastalo. S jistotou vím pouze to, že bych si zatopila:-) a to ostatní by se muselo nějak vymyslet. Takže směle do čtení:-)

10.10.2022 3 z 5

Možná jednou Možná jednou Colleen Hoover

Po dlouhé době taková oddychovka a jako bonus navíc písničky. Ridge byl vtipný, zásadový, férový i přes svůj handicap,v knize jsem si ho oblíbila. Chápu Sydney, že se do něj zamilovala. Jen by mne zajímalo jestli takové postavy můžou být vůbec reálné, jelikož všechny vlastnosti, které jim byly připisovány, byly samá ctnost. Pro mne v tomto směru trochu pohádka. :-D

08.09.2022 4 z 5